Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:46 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Benzoesan sodu ?
PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 6:32 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 20, 2006 10:02 pm
Postów: 9
Miejscowość: woj. dolno
W dzisiejszych wiadomościach była krótka informacja na temat dodatków konserwujących w napojach.
Dotychczas uznany za obojętny dla zdrowia benzoesan sodu okazuje się bardzo szkodliwy. Częste spożywanie go zwiększa obecność w organizmie wolnych rodników, które to są przyczyną chorób nowotworowych.
Benzoesan sodu jest w prawie we wszystkich napojach słodzonych, powoduje, że mogą być bardzo długo przechowywane.
No i co o tym sądzicie ?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 8:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Gru 24, 2006 2:14 pm
Postów: 24
Miejscowość: Pozna
Ciekawe czy wycofają go z produkcji?
Te napoje piją głównie dzieci i jak się okazuje to się systematycznie podtruwają :x
Ja też lubię napoje słodzone ale kupuję tylko te na wodzie mineralnej, ponoć są zdrowe. :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 12:33 pm 
Offline
Site Admin
Site Admin
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Maj 09, 2006 11:02 pm
Postów: 52
Miejscowość: Wroc
Wody smakowe, nawet te na naturalnej wodzie mineralnej, nie muszą być wcale zdrowe, decydują o tym dodatki słodzące i konserwujące.
"Świat Konsumenta" przeprowadził profesjonalny test najbardziej znanych wód smakowych, na podstawie tego sporządzono ich ranking. Wyniki można zobaczyć na stronie: Wody smakowe


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 6:21 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 17, 2006 6:36 pm
Postów: 28
Miejscowość: Sob
No proszę, to ja jednak intuicyjnie dobrze wybrałam, moja ulubiona to Veroni Mineral. Szkoda, że Cisowianki u mnie nigdzie nie widzę :cry:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: woda źródlana
PostWysłany: Śro Sie 08, 2007 7:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 08, 2007 7:32 pm
Postów: 1
A ja w ogóle nie pijam wód smakowych, bo to już tak naprawdę nie są wody, lecz napoje. Słodzone i konserwowane. Piję tylko czystą wodę źródlaną, zarówno w domu jak i w pracy. Uważam, że to najlepsze rozwiązanie w kwestii zaspokajania pragnienia :) Czy ktoś ma jeszcze podobne odczucie? Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sie 09, 2007 11:20 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 14, 2006 1:44 pm
Postów: 36
Miejscowość: Oborniki
Ja wody smakowe sam produkuję :lol:
Do czystej wody mineralnej wyciskam cytrynę i mam tak jak lubię oraz na pewno zdrowo.
W produkcji każdy sok z wodą musi być konserwowany bo ma bardzo krótką trwałość.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 12, 2007 10:28 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Słusznie baco robicie :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 12, 2007 10:00 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
Ja od pewnego czasu też nie pijam pijam wód smakowych, pragnienie gaszę czysta wodą mineralną.
Bardzo też lubię gazowaną wodę mineralną z sokiem z cytryny, a także świeże soki owocowe i warzywne, które sama przyrządzam - bardzo służą one mojej figurze :) (zwłaszcza te warzywne, z dodatkiem selera).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Benzoesan sodu ?
PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 1:57 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Witam Wszystkich :)

Obecnie na półkach sklepowych znajdziecie wiele napojów gazowanych i smakowych, chłodzoną zieloną herbatę, a nawet niegazowane wody smakowe. Prawda jest niestety taka, że najlepsze dla naszego zdrowia są wody niegazowane (niskomineralizowane).

Mało tego każdy powinien wybierać droższa wodę, np. Żywiec Zdrój. Jeśli będziecie pić wodę niegazowaną z Biedronki to nie będziecie zdrowi - markety oszukują na wszystkim. Znajomy moich rodziców dostał pracę w rozlewni wody dla Biedronki po powrocie do domu kazał powylewać wszystkie napoje i wody kupione w tym markecie :(

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Benzoesan sodu ?
PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 2:26 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Z wodą żywiec zdrój to chyba jakieś nieporozumienie! PO pierwsze nie jest to woda mineralna a źródlana - ergo wzięta z rzeki całkowicie oczyszczona, po czym dosypuje się tam "minerałów". Przeprowadzono(bodaj na AGH) badania wód mineralnych i źródlonanych i Żywiec jest na końcu tabeli, pierwsze są wszelakie Kazimierskie, Piwniczanki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Benzoesan sodu ?
PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 4:48 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
amanis napisał(a):
Z wodą żywiec zdrój to chyba jakieś nieporozumienie! PO pierwsze nie jest to woda mineralna a źródlana - ergo wzięta z rzeki całkowicie oczyszczona, po czym dosypuje się tam "minerałów". Przeprowadzono(bodaj na AGH) badania wód mineralnych i źródlonanych i Żywiec jest na końcu tabeli, pierwsze są wszelakie Kazimierskie, Piwniczanki.



Piję Żywca i gotuję na Żywcu od ponad roku :D Zresztą nie tylko ja - moi rodzice również :)

W swoim życiu przeczytałem full książek o zdrowiu i stwierdziłem, że Żywiec jest najlepszy. Najgorsza jest Crystal, Ustronianka , Maksymiliana, wszystkie badziewia produkowane dla marketów (np. woda z logo Biedronki) i wody wysokomineralizowane (niby z magnezem).

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Benzoesan sodu ?
PostWysłany: Pon Gru 29, 2008 6:20 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Gru 29, 2008 8:22 am
Postów: 4
Ja stosuję zasadę, że woda mineralna musi pochodzić z uzdrowiska. Jeśli lokalizacja rozlewni wskazuje, że nie ma w okolicy znanych źródeł to znaczy, że woda jest brana ze strumyczka :D
Żywiec to przykład wody tylko do gotowania, jest czysta ale dlaczego miałaby być zdrowa? Nawet w smaku jest gorsza od innych.
O wodach smakowych lepiej nie wspominać, każdy sok musi zawierać konserwanty, inaczej jego trwałość byłaby krótka.
Lepiej samemu robić sok ze świeżych owoców i dodawać do wody mineralnej - zdrowo i smacznie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Benzoesan sodu ?
PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 10:39 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Dla mnie Żywiec najlepiej smakuje :D

Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o soki :wink: To najlepsze źródło witamin :P Ja często wyciskam cytrusy a od czasu do czasu robię sobie soczki warzywne :D

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Benzoesan sodu ?
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 10:47 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Też czytałem że żywiec zdrój jest przereklamowany. Ogólnie różne są opinie i nie wiadomo kogo słuchać. Ja gotuje na ustroniance. Ale nei mam pojęcia dlaczego na wszystkich wodach- na jednej mniej na drugiej więcej- wytrąca sie osad na powierzchni wody, zrobie kiedyś zdjęcie i pokaże. Zauważyłem że gotując na malutkim ogniu bardzo mało sie wytrąca ale cały garnek to gotuje sie wtedy z pół godziny...

Benzoesan sodu- powiedzieli w tv i wszyscy sie przerazili... a ile to różnych trucizn jest w żywności i ludzie sobie nie zdają z tego sprawy, oczywiście wg większośći ludzi "wszystko jest dla ludzi", oraz "jakby coś szkodziło to by nie było tego w sklepie!!!". O aspartamie wszyscy też zapomnieli, a kiedyś został wycofany nawet.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Benzoesan sodu ?
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 10:55 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
ten osad jest zupełnie nieszkodliwy:) To po prostu mieszanina wytrącających się składników mineralnych(z powodu odparowywania wody) oraz gazu, nawet wody niegazowane zawierają gaz bo zwykle są napowietrzane. I tyle nie jest to nic niezdrowego. Pamiętam powódź z 97, wtedy wszystko gotowało się na wodzie butelkowanej, wiadomo. Herbata potrafiła mieć 2 cm osadu czasem. Ale to normalne nic się nie dzieje.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności