Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:38 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zdrowe żywienie a sport
PostWysłany: Wto Mar 27, 2012 8:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 27, 2012 7:19 pm
Postów: 1
Witam
Konto założyłem zaciekawiony treściami o chlebie KR-IRL, itp. zdrowotnymi informacjami. Postanowiłem też zapytać w swojej sprawie, a chodzi mianowicie o zdrowe żywienie przy dużej aktywności fizycznej.
Od kilku lat uprawiam intensywnie kolarstwo górskie, jeżdżę dla siebie nie dla zawodów na których bywam rzadko.
Od jakiegoś czasu moim bazowym posiłkiem jest musli, które spożywam na śniadanie i czasem też na kolację jako posiłek regeneracyjny i dostarczający energii organizmowi przez kolejnym aktywnym dniem. Przez jakiś czas było to musli jakie sprzedaje się w supermarketach typu Lidl, czyli mieszanka niewiadomego pochodzenia owoców i płatków. Aktualnie sam je sobie sporządzam. Po tym co wyczytałem o chlebie KR-IRL zastanawia mnie czy cukry które przyswajam są odpowiednie.
A owe musli składa się zwykle z: gotowanej owsianki, maślanki lub rzadziej kefiru/jogurtu, pokrojonego jabłka i banana, garści rodzynek, trochę pokrojonych daktyli i do tego jeszcze trochę ziaren słonecznika. Całość jest bardzo sycąca i daje mi dużo energii której jako osoba czynnie uprawiająca sport potrzebuję. Całość to także duża ilość cukrów złożonych. Czy takie odżywanie wcale nie musi być zdrowe?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zdrowe żywienie a sport
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 10:36 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lis 07, 2011 4:20 pm
Postów: 55
Oczywiście że nie musi być zdrowe,przede wszystkim zanim zdecydujemy się na zakup patrzmy na skład danych produktów,bo nie każdy jest zdrowy jak o tym mowa w reklamach,z tym bywa naprawdę różnie.

_________________
www.grzybowysklep.pl - grzyby lecznicze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zdrowe żywienie a sport
PostWysłany: Śro Maj 09, 2012 10:16 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 17, 2011 11:22 am
Postów: 22
Pewnie że skład jest kluczowy, ten sam produkt z nazwy może być czymś zupełnie innym, niż nam się wydaje ;/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności