Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 3:03 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Śro Paź 30, 2013 4:45 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 22, 2013 3:16 pm
Postów: 6
Jesli chodzi o zdrowe jedzenie - najlepiej owoce, warzywa. Chociaz ostatnio zaczalem jadac sushi (ma w sobie wiele skladnikow odzywczych i jest bardzo smaczne). Poki co stoluje sie w Orient Corner. Mozna oczywiscie tez przygotowac samemu, ale dla osoby wiecznie pracujacej i wiecznie zajetej niestety to kiepska opcja. Inna fajna sprawa jest jedzenie duzej ilosci owocow i picie duzej ilosci wody. Czasem mozna tez zastosowac dwudniowa glodowke - oczysci organizm z toksyn :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 1:51 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 21, 2013 1:13 pm
Postów: 13
Rodzajów diet jest naprawdę baaardzo dużo. Trzeba spędzić 2-3h w internecie i dobrać taką, która najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Do tego dorzucamy suplementację, która poprawia metabolizm i przyspiesza proces regeneracji organizmu. No i jako okrasę wybrać należy jeszcze aktywność fizyczną, najlepiej w miarę możliwości na świeżym powietrzu.

_________________
www.Go-Slim.pl - Wsparcie dla Twojej diety!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Czw Gru 05, 2013 10:26 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 09, 2013 7:59 am
Postów: 46
Myślę,że na samym początku warto byłoby przejrzeć cały szereg tematów na forum,gdzie masz opisaną niemal każdą dietę wiec wystarczy poczytać i zastanowić się jaki efekt tak naprawdę chce uzyskać.

_________________
www.E-market24.com.pl - zdrowa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 9:43 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Lut 16, 2014 9:34 pm
Postów: 16
Nie mylmy tylko diety ze zdrowym odżywaniem. Dietę stosujemy w celu schudnięcia na pewno. Zdrowe odżywanie to powinno być coś co stosujemy na codzień.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 3:46 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Racja,często o tym zapominamy a przecież zdrowe odżywianie powinniśmy prowadzić na co dzień,dzięki czemu potem nie będziemy mieli żadnych problemów zdrowotnych i też konieczność prowadzenia diety jest wtedy bardzo ograniczona.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 12:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 18, 2014 9:46 am
Postów: 1
W zdrowym odżywianiu nie tylko ważne jest co jemy, ale również ile jemy i jak łączymy pokarmy. Nigdy nie powinno łączyć się białka z węglowodanami, ponieważ każdy z tych produktów wymaga różnego czasu trawienia i potrzebuje różnych soków żołądkowych. Jeśli połączymy te produkty, to powstanie mieszanka nie do strawienia.
Bardzo niekorzystne jest łączenie ziemniaków z mięsem, ich wymieszanie w żołądku tworzy silnie trującą substancję - solaninę.
Najlepiej łączyć węglowodany z warzywami i białka również z warzywami. Nigdy nie należy popijać w czasie posiłków.

_________________
http://ekologicznieizdrowo.basiademczur.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Śro Mar 19, 2014 1:04 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 19, 2014 8:06 am
Postów: 6
Ja stosuję się także do zasady, że z owoców i warzyw staram się jeść produkty sezonowe (wiadomo konserwanty). W zimę więcej kiszonek , własnych przetworów, jabłek (leżą w chłodniach naszych producentów - oczywiście nie w 100 czyste). Należy pamiętać że jeżeli np pomidor ma przejechać kilka tysięcy kilometrów to musi być konkretnie nasmarowany... Dotyczy to także zimowych przekąsek typu suszone owoce, orzechy. Wole kupić te z oznaczeniem BIO.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Wto Mar 25, 2014 8:17 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Szanowny Panie,

Trochę przypadkowo trafiłem na to Forum. Zainteresował mnie Pana wpis, dlatego zdecydowałem się zabrać głos w tej sprawie.

Najpierw się krótko przedstawię: Mam ponad 60 lat. Jestem rencistą od prawie 20 lat. Ja niestosuję ściśle określonej diety. Mogę powiedzieć, ze przez prawie 20 lat wypracowałem sobie własną dietę.
Jeśli nie ma Pan jakiś specjalnych wymagań, to powinien Pan dążyć stopniowo do utworzenia własnej diety odpowiedniej właśnie dla Pana. Powinienn jeść na przykład warzywa i owoce, które Pan lubi, które Panu smakują. To samo dotyczy innych pokarmów (Oczywiście uznawanych za zdrowe.) Moim, zdaniem Pewne pokarmy pan zaakceptuje i będzie mniej lu bardziej systematycznie jadał, inne Pan odrzuci zastąpi nowymi.

Skąd wiedzieć co jeść? Trzeba czytać na temat zdrowego jedzenia w różnych źrodłach nie tylko na forach, ale także książki (na przykład pożyczone w bibliotekach.) I porównywać wypowiedzi różnych autorów. Jeśli jakieś zalecenia nie zależnie od siebie potwierdzją różni autorzy może warto coś z tych zaleceń zastosować.

Na przykład jadanie surowych warzyw i owoców oczywiście tych, których Pan najbardziej Panu smakują.

Ja osobiście jadam regularnie kilka jabłek około 12 w południe, jem też trochę nasion słonecznika (łuskanego) i dyni. Na kolację jadam surówkę na przykład z marchwi z rzepą lub porem. Czasem jadam buraczki. Innym razem jadam jogurt bałkański (340 gram) trwałej konsystencji (bez owoców).Jeszcze innym razem jem chleb smarowany serkiem twarogowym (bez masła). Na śniadanie jem chleb z wędliną posmarowaną chrzanem. Są dni kiedy kilka kromek chleba skromnie smaruję masłem i na to smaruję miodem lub dżemem. (oczywiście jadam tez schabowego czy mielonego z kartoflami na obiad0. Na obiad lubię też usmażyć sobie naleśniki lub podgrzać pierogi (ruskie lub z serem kupione w sklepie, bo nie umiem jeszcze ich robić).
Pan sam powinien decydować co je uwzględniając zalecenia z różnych źródeł, potwierdzające, że dany pokarm jest zdrowy.

Kiedyś chętnie jadałem w pewnym barze obiady, bo mieli świeże i bardzo smaczne surówki.
W moim blogu (Tytuł: „jedzenie to nie tylko gotowanie) piszę o zdrowym jedzeniu i przedstawiam książki poruszające ten temat.
Oczywiście warto zrezygnować z systematycznego jedzenia potraw typu fast food (na przykład w Barach McDonalds)
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski
Ps.
Jeśli nie jest Pan zbyt aktywny fizycznie, może warto podjąć systematycznie jakieś ćwiczenia.
Ryszard Roszkowski
http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 3:32 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Kwi 01, 2014 3:20 pm
Postów: 13
Jeżeli chcesz się zdrowo odżywiać to nic nie stoi na przeszkodzie,wystarczy poczytać kilka tematów na forum odnośnie diet plus aktywności fizycznej, Uwzględnij także miód w swojej diecie,to wazny składnik.

_________________
www.SklepMiodek.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 12:47 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Mar 14, 2014 8:41 am
Postów: 27
Miejscowość: Mazowieckie
Myślę, że dobrym rozwiązaniem jest po prostu dieta zgodna z grupą krwi. Ponieważ nie ma w niej aż tyle wyrzeczeń.

_________________
http://drcubala.com/cms/leczenie-autyzmu-autyzm-objawy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 9:08 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Zgadzam się,dobra dieta będzie tutaj podstawą za zdrowe składniki odżywcze do niej znajdziesz na SwojskaPiwniczka.pl

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 7:47 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Lut 16, 2014 9:34 pm
Postów: 16
Dobra dieta, to postawa, wyeliminuj też śmieci ze swojego jadłospisu. Ja sama mam ten problem i zabieram się za dietę, ale jakoś zawsze mam wymówkę.
Zaczęłam od pica wody i tylko wody. Kupiłam sobie taki dzbanek http://www.dafi.pl/nasze-produkty/dzbanki-do-filtrowania/astra-30-l/ i mogę pić nawet kranówkę.
Teraz czas na zmiany nawyków zakupowych


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 12:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 04, 2014 12:52 pm
Postów: 16
Ja zaczęłam od czytania wszelkich etykiet. Nie mam za dużo czasu, żeby samej gotować ale staram się kupować dla siebie i męża tylko najlepsze rzeczy. Mój mąż jest łasuchem więc dla niego (ja też na tym korzystam) kupuję przetwory z Gryszczeniówki i przynajmniej wiem co jem :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 11:39 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lip 07, 2014 9:20 am
Postów: 60
Musisz zacząć się przede wszystkim zdrowo odżywiać,pierwszy krok to silna wola,teraz trzeba poszukać tego typu żywności,np w sklepach internetowych,tutaj wybór jest naprawdę szeroki a ceny atrakcyjne,wiec myślę że warto:)

_________________
www.SarmackieSmakolyki.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 10:26 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 13, 2014 9:07 am
Postów: 31
Pamiętaj tylko o kupowaniu tych najlepszych, ekologicznych. Ja osobiście polecam sklep http://hh-life.pl/?post_type=product
Mają też doradztwo dietetyczne i zdrowotne! :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności