Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:35 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pią Paź 19, 2012 10:28 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Paź 12, 2012 3:02 pm
Postów: 18
A tutaj znalazłam artykuł o tym, których składników najlepiej unikać: http://ekoszyk.mos.gov.pl/na-zakupach/zywnosc/eko-w-kuchni/czego-unikac-czyli-substancje-chemiczne-dodawane-do-zywnosci/


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Sob Paź 20, 2012 1:52 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Paź 20, 2012 1:50 pm
Postów: 17
Jeść zdrowo... dla mnie to dwa razy dziennie warzy i owoce, a poza tym wszystko oprócz fast foodów i najlepiej dwa razy mniej. Nie choruje, nie narzekam. Lilly123 - na tym ekoszyku faktycznie jest pare ciekawych rad.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Czw Paź 25, 2012 11:13 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Paź 12, 2012 3:02 pm
Postów: 18
W zdrowej żywności fajne jest też to, że jest ona przeważnie ekologicznie pakowana. Więc nie tylko zdrowo się odżywiasz, ale też dbasz o środowisko :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Czw Paź 25, 2012 7:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Paź 20, 2012 1:50 pm
Postów: 17
Ja niestety rzadko spotykam się z tym, że zdrowa żywność jest ekologicznie pakowana... możesz podać jakieś namiary ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 9:45 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Paź 12, 2012 3:02 pm
Postów: 18
Najlepiej jak zaczniesz czytać etykiety. Zobacz sobie tutaj jakich znaków trzeba szukać: http://ekoszyk.mos.gov.pl/category/ekoznakowanie/produkty-zywnosciowe/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 12:51 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Paź 20, 2012 1:50 pm
Postów: 17
Dzięki wielkie, bardzo mi pomogłaś. Ekologicznie pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 11:17 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
Nie da się zamknąć w dwóch zdaniach kwintesencji pojęcia zdrowego jedzenia - na ten temat wydawane są całe grube tomiszcza książek :) Dla jednych będzie to jedzenie warzyw i owoców, dla innych unikanie chemicznych dodatków, dla kolejnych zamiana tłuszczów zwierzęcych na oleje roślinne (np. bogaty w omega-3 olej rzepakowy). Tak na prawdę lista rad dotyczących zdrowego odżywiania jest bardzo bardzo długa, a zgłębianie wszystkich "tajemnic" może zająć trochę czasu...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 3:20 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Maj 31, 2013 2:55 pm
Postów: 22
Witam, zapraszam do wsparcia wszystkich nowej inicjatywy społecznej polegającej na utworzeniu Instytutu Biodynamiki i Permakultury - Samoochrona www.daj.im/Biodynamika - razem może nam się udać !!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 10:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 7:32 pm
Postów: 7
sashimi napisał(a):
Nie da się zamknąć w dwóch zdaniach kwintesencji pojęcia zdrowego jedzenia - na ten temat wydawane są całe grube tomiszcza książek :) Dla jednych będzie to jedzenie warzyw i owoców, dla innych unikanie chemicznych dodatków, dla kolejnych zamiana tłuszczów zwierzęcych na oleje roślinne (np. bogaty w omega-3 olej rzepakowy). Tak na prawdę lista rad dotyczących zdrowego odżywiania jest bardzo bardzo długa, a zgłębianie wszystkich "tajemnic" może zająć trochę czasu...


Najlepiej wszystko na raz ale też nie ma co wpadać w histerię. Podstawa to ruch, jak najmniej przetworzone jedzenie i jeszcze raz ruch :D

Czytajcie etykiety to może uratować wam zdrowie.

_________________
m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pon Wrz 09, 2013 12:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 29, 2013 2:44 pm
Postów: 3
Z moich doświadczeń wynika,że najlepiej zmiany w żywieniu wprowadzać stopniowo. Łatwiej się przestawić jeśli po kolei eliminujemy niezdrowe produkty,niż gdy próbujemy od razu wykonać zwrot o 360 stopni.Przynajmniej tak było w moim przypadku.
Zgadzam się,że należy czytać etykiety na produktach,informacje tam zawarte zwiększają motywację odnośnie zmiany sposobu żywienia :wink:
Na przykład aby jeść więcej warzyw zaczęłam gotować zupy (warzywne oczywiście), często robię też dania z ryżem, soczewicą gdzie również znajduje się sporo warzyw. Co do śniadań do od wielu lat jem płatki,musli a ostatnio kasza orkiszowa lub amarantus z dodatkiem świeżych lub suszonych owoców.

Ktoś już tutaj wspominał,że najlepiej odżywiać się rozsądnie i ja się z tym zgadzam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Śro Wrz 11, 2013 1:45 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 11, 2013 12:50 pm
Postów: 1
Miejscowość: Kielce
Więcej ruchu = więcej jedzenia.

_________________
Nic dodac nic uj


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pią Wrz 13, 2013 1:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Wrz 13, 2013 1:06 pm
Postów: 1
Ja z kolei znalazłam w internecie taką oto stronkę http://moj-talerz.pl/ Wygląda na profesjonalną i są podane źródła. Polecam artykuły np. o oznaczeniu produktów spożywczych http://moj-talerz.pl/artykul/Oznaczenie-graficzne-produkt%C3%B3w-spo%C5%BCywczych


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 10:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Wrz 12, 2013 7:51 pm
Postów: 18
Abigail napisał(a):
Nie musisz rezygnować z mięsa (nie licząc drobiu w dzisiejszych czasach nawet psy podwórkowe go nie tykają bo to jeden wielki hormon), ani przerzucać się na soję, choć faktycznie jest smaczna
dietetyk
A.

Soja, to najgorszy możliwy wybór. Co do smaku, to jeśli jakiś produkt sojowy ma w ogóle jakiś smak, to jest to smak uzyskany sztucznie. Soja nie ma smaku, wystarczy spróbować tofu.
Produktów sojowych należy unikać jak ognia. Zwłaszcza mężczyźni nie powinni tego tykać. Zawierają fitoestrogeny żeńskie, które wywołują bezpłodność u mężczyzn, a u kobiet mogą prowadzić do raka piersi, raka szyjki macicy itp. Dziewczynki karmione w okresie niemowlęcym mlekiem sojowym przedwcześnie dojrzewają płciowo (nawet w wieku 7-8 lat), a u chłopców występują wynaturzenia w budowie organów płciowych. Spadek płodności u mężczyzn w ostatnim okresie wiąże się m.in. ze wzrostem spożycia soi.
Poza tym soja jest jednym z najbardziej genetycznie przetworzonych roślin. A oto podstawowe negatywne cechy soi:
• Wysoki poziom kwasu fitowego w soi zmniejsza przyswajanie wapnia, magnezu, miedzi, żelaza i cynku. Kwas fitowy w soi nie da się zneutralizować przez zwykłe metody obróbki, takie jak namaczanie, kiełkowanie i długie, powolne gotowanie. Diety zawierające dużą ilość kwasu fitowego zawsze były przyczyną problemów ze wzrostem u dzieci, a soja ma najwyższy poziom kwasu fitowego ze wszystkich zbóż i roślin strączkowych.
• Inhibitory trypsyny zawarte w soi zakłócają proces trawienia białek i mogą powodować zaburzenia w pracy trzustki. Testy na zwierzętach wykazały, że spożywanie soi zawierającej inhibitory trypsyny prowadzi do zahamowanego wzrostu.
• Fitoestrogeny zawarte w soi zaburzają funkcjonowanie układu wydzielania wewnętrznego i potencjalnie mogą być przyczyną niepłodności, a także wywoływać raka piersi u dorosłych kopiet.
• Fitoestrogeny soi są potencjalnymi tyreostatykami albo inaczej goitrogenami (czynnikami hamującymi funkcje tarczycy). Powodują one niedoczynność tego narządu i mogą wywołać raka tarczycy. U niemowląt spożywanie produktów sojowych wiązane jest z autoimmunologicznymi chorobami tarczycy.
• Odpowiedniki witaminy B12 zawarte w soi nie są przez organizm człowieka przyswajane i na dobrą sprawę zwiększają zapotrzebowanie na tę witaminę.
• Pokarmy oparte na soi zwiększają zapotrzebowanie również na witaminę D.
• Obróbka przemysłowa soi prowadzi do tworzenia się toksycznej lyzinoanaliny i wysoko rakotwórczej nitrozoaminy.
• W czasie produkcji wyrobów sojowych tworzy się wolny kwas glutaminowy (glutaminian sodu), który może być potencjalną neurotoksyną. Dodatkowe jego ilości dodawane są do wielu produktów spożywczych opartych na soi i nie tylko.
• Produkty sojowe zawierają spore ilości aluminium, które jest toksyczne dla systemu nerwowego oraz nerek.
• Ostatnie badania wskazują na związek pomiędzy spożywaniem soi a tworzeniem się kamieni układu moczowego.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 12:34 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Kwi 14, 2013 3:48 pm
Postów: 28
A masz jakieś źródło dotyczące tej soi, bo to ciekawe i pewne novum, bo przecież wszyscy, głównie wegetarianie, lubują się w soi ;/ ja sama zamierzać zmienić swoje nawyki dotyczące żywienia i ostatnio wiele czytałam o kuchni 5 przemian. A że interesuję się kulturą wschodu to tym bardziej jest to dla mnie ciekawe. Gotowanie z zachowaniem reguł rządzących pięcioma przemianami polega więc na dodawaniu składników w określonej kolejności, mając na uwadze, że w potrawie znaleźć muszą się wszystkie wspomniane powyżej elementy. Więcej informacji znalazłam na tej stronie : http://www.5przemian.net.pl/ :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Wto Paź 29, 2013 1:33 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 09, 2013 7:59 am
Postów: 46
Jeżeli chcesz zacząć się dobrze,zdrowo odżywiać to najpierw powinnaś ułożyć sobie odpowiednia dietę,a produkty z naszej strony na pewno w tym pomogą,podobnie jak fachowa obsługa.

_________________
www.E-market24.com.pl - zdrowa


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności