Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:06 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kuchnia śródziemnomorska
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 4:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Wrz 07, 2007 9:49 am
Postów: 16
Włosi, Hiszpanie, Grecy uważani są za narody cieszące się najdłużej zdrowiem. Podobno wpływa na to kuchnia śródziemnomorska. Co o tym sądzicie?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 8:15 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 14, 2006 1:44 pm
Postów: 36
Miejscowość: Oborniki
To oczywiste, że dieta bogata w witaminy sprzyja długiemu i zdrowemu życiu. W Polsce ciągle dominują dania tłuste i smażone, przez to więcej chorób układu krążenia.
Jednak i na nich czeka pułapka fast foodów, można mieszkać nad morzem Śródziemnym i źle się odżywiać, to już indywidualny wybór, a nie specyfika narodowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 10:37 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Wrz 14, 2007 12:53 pm
Postów: 3
Miejscowość: ni st
Miejsce zamieszkania na szczęście nie określa diety jaką możemy stosować. Oczywiste, że zarówno w Polsce można wpaść w sidła złych nawyków żywieniowych jak i nad Morzem Śródziemnym. Czynnikiem jaki najbardziej może nam w tym pomóc jest świadomość tego co jemy i dostęp do informacji, co dzięki internetowi nie stanowi już obecnie większego problemu. Wystarczy wyguglać "dieta śródziemnomorska" i gotowe! W sieci dostępnych jest mnóstwo katalogów stron kulinarnych i gotowych przepisów z których możemy korzystać, zarówno prywatnych jak i komercyjnych. Przykładem może być strona:

>http://wole-ole.pl/klub_konsumenta/index.php5?goto=przepisy

...i mimo że jest to strona producenta marynatów, warto na nią zajrzeć! Znajdziecie na niej mnóstwo przepisów na potrawy np. z oliwek, o których zbawiennym dla zdrowia wpływie nikogo nie trzeba chyba przekonywać...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 11:54 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Wrz 07, 2007 9:49 am
Postów: 16
Maciexxx z ciekawości weszłam na tą stronę. Fajne przepisy i zdjęcia. Aż mi się apetyt zaostrzył.
Miałam kiedyś z tej firmy leczo i było bardzo dobre. ale nie zwróciłam uwagi, czy w sklepie są te wszystkie produkty? Bo zainteresował mnie ten farsz pieczarkowy.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 12:05 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Wrz 14, 2007 12:53 pm
Postów: 3
Miejscowość: ni st
Dałem jako przykład. Ech tyle jest tego w sieci, wystarczy dobrze poszukać i zawsze coś się znajdzie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: pesto:)
PostWysłany: Nie Sty 27, 2008 7:31 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 23, 2008 8:55 pm
Postów: 5
Ja ostatnio wyprobowalam nowe srodziemnomorskie danie: makaron pesto rosso z frosty, pychotka! uwielbiam tez makaron z zielonym pesto, takim ze sloiczka, ale to nie wszedzie mozna dostac. Do tego kieliszek bialego winka...ach, rozmarzylam sie;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kuchnia śródziemnomorska
PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 10:22 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Lip 01, 2008 9:32 am
Postów: 7
w dietcie śródziemnomorskiej , bardzo ważnym składnikiem jest oliwa z oliwek. Na krecie gdzie ludzie spożywają około 70 ml oliwy dziennie(edit) , wykazują najniższy na świecie wskaźnik zachorowalności na raka i choroby ukladu krwionośnego

większość oliw dostępnych na polskim rynku są to mieszanki oliw z różnych odmian oliwek.
osobiście polecam oliwy powstałe z jednego rodzaju oliwek.

Metoda wytwarzania oliwy również jest różna:
1)na ciepło metodą przemysłową
2)na zimno metodą wirówkową przemysłową
3)kamiennymi żarnami na zimno (szczególnie polecana)

Jedyna oliwa dostępna w Polsce która uzyskała rekomendację Rady Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka podpisaną przez prof.dr.hab.n.med. Marka Naruszewicza i doc.dr.hab.n.med. Małgorzatę Kozłowską-Wojciechowską, to oliwa Olivabio ( http://www.olivabio.com/ )

Cena małych opakowań zabija, ale jeśli weźmiemy pod uwagę opakowanie 3l bag in box, nie wychodzi wiele drożej niż sklepowe.

Bardzo ważnym atrybutem jest też kwasowość zbioru, dobrą oliwe poznamy po tym , że ta kwasowość w ogóle jest podana :) , im mniejsza tym lepsza, niskie wartośći możliwe są do osiągnięcia jedynie poprzez wytłaczane kamiennymi żarnami.

Skandaliczne dla mnie jest podawanie na forum "żyj zdrowo" gotowych mieszanek mrożonek.

Pozdrawiam

Marcin Szewczyk :twisted:

_________________
www.ecolive.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności