Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:46 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Czw Sie 28, 2014 2:15 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 18, 2014 10:24 am
Postów: 4
Tu znalazłam świetne przepisy na zdrowe soki: http://terapiasokami.pl/pl/n/list na przykład antyrakowe, antyalergiczne i inne ;) Są pyszne i dobrze sycą, już tak nie podjadam i ogólnie lepiej się czuję.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 11:03 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Wrz 04, 2014 10:52 am
Postów: 16
joker napisał(a):
Tu znalazłam świetne przepisy na zdrowe soki: http://terapiasokami.pl/pl/n/list na przykład antyrakowe, antyalergiczne i inne ;) Są pyszne i dobrze sycą, już tak nie podjadam i ogólnie lepiej się czuję.


Ja uważam że soki to świetna sprawa! na razie kupuje te dostępne w sklepach marchewkowe, marchew z selerem, grejpfrut etc. Jeszcze nie dorobiłam się wyciskarki, zresztą narazie bazuje na takich. Ale uważam że mają dużo dobrych właściwości! Ktoś widział u siebie efety już?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 9:42 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Jakie Pyszne i zdrowe soki
Witam,
Kiedyś bardzo lubiłem pijać sok grapefruitowy. Dziś w ogóle nie pijam soków kupnych. Niektóre składają się z wody, koncentratu owocowego i cukru., czyli są przesłodzone. (Warto czytać skład na etykietach!!)1/
Inne zawierają 100% sok. Czyli sok z 1kilograma owoców. Jeśli spożyjemy kilka takich opakowań z tym sokiem to jest jakbyśmy spożyli kilka kilo tych owoców. A to nie jest obojętne dla naszego organizmu. Podobno najlepsze są soki świeżo wyciskane z owoców w domu.
Objaśnienia:
1/ Polecam pożyczenie w bibliotece i przeczytanie książki Pani Julity Bator: „Zamień chemię na jedzenie”. Tam można się przekonać, ze cukier jest nie tylko w sokach, ale też majonezie ketchupie, chrzanie, musztardzie. Więc po co dostarczać go jeszcze organizmowi z sokami.
Ryszard Roszkowski
http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 7:54 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Wrz 06, 2014 7:28 am
Postów: 50
Zdrowej żywności z pewnego źródła warto szukać także na naszej stronie Pomodolio.pl mamy szeroki wybór oraz atrakcyjne ceny.

_________________
www.Pomodolio.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Pon Wrz 08, 2014 10:04 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 13, 2014 11:22 am
Postów: 37
Fajne są te mieszane przepisy, które przemycają warzywa, których nie lubię: np. jarmuż :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Śro Wrz 10, 2014 11:26 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Wrz 01, 2014 9:41 am
Postów: 63
Miejscowość: Krak
Polecam przepisy na zielone koktajle (co do picia zdrowych rzeczy :) )

_________________
Grupa krwi: A Trening: bieganie Dieta: indywidualnie dobrana na podstawie do

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Śro Wrz 10, 2014 2:07 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 13, 2014 11:22 am
Postów: 37
A skąd bierzesz? Każdy nowy pomysł jest na wagę zlota, precz z rutyna ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Wto Wrz 16, 2014 12:36 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 20, 2014 2:31 pm
Postów: 13
Soki to świetny sposób na dostarczenie organizmowi potrzebnych składników oraz witamin. Świeże soki zawierają minerały, witaminy, niezbędne kwasy tłuszczowe, białko, węglowodany i wiele innych cennych składników. Oprócz tego, że są smaczne – są zdrowe i proste w przygotowaniu. Napoje, które kupujemy w sklepie nie zawsze są naturalne, więc lepiej przygotować je samemu. Najlepsze są soki świeżo wyciskane z owoców w domu.
http://www.krosagro.com/

_________________
www.krosagro.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 7:44 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lip 07, 2014 9:20 am
Postów: 60
Napoje odpadają,natomiast soki,które jeszcze w dodatku będą świeżo wyciskane jak najbardziej tak i również polecam. Moim zdaniem nie ma lepszego źródła witamin niż właśnie świeży sok z pomarańczy czy ananasa.

_________________
www.SarmackieSmakolyki.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 10:01 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
EvA napisał(a):
A skąd bierzesz? Każdy nowy pomysł jest na wagę zlota, precz z rutyna ;)



Od siebie mogę polecić przepis na koktajl gruszkowy ;).
http://plaszczoobrosla.blogspot.com/2014/04/koktajl-gruszkowy.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 10:12 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Wrz 04, 2014 10:52 am
Postów: 16
Przechodzę od dziś na soki świeżo wyciskane, zdecydowanie mają więcej wartości! W związku z tym mam do was pytanie - jaką wyciskarkę czy sokowirówkę czy co ogólnie polecacie aby dała radę wszelkim owocom i warzywom?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Śro Wrz 17, 2014 12:37 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
Karolina377 napisał(a):
Przechodzę od dziś na soki świeżo wyciskane, zdecydowanie mają więcej wartości! W związku z tym mam do was pytanie - jaką wyciskarkę czy sokowirówkę czy co ogólnie polecacie aby dała radę wszelkim owocom i warzywom?

Z sokami to jest tak, że jak wyciśniesz to warto tą papkę co zostaje - miąższ zmiksować w odrobinie wody i dodać potem do samego soku bo spożywanie soku bez błonnika powoduje duży po posiłkowy wzrost glikemii a to nie jest zdrowe np. zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzycę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 9:03 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Wrz 04, 2014 10:52 am
Postów: 16
Dzięki za wskazówkę! a może jakieś sokowirówki nie pozostawiają tego miąższu, bo ja osobiście nie przepadam na nim w soku, robi sie taki bobofrut ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 10:40 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
Karolina377 napisał(a):
Dzięki za wskazówkę! a może jakieś sokowirówki nie pozostawiają tego miąższu, bo ja osobiście nie przepadam na nim w soku, robi sie taki bobofrut ;)

Tzn, to wygląda tak:
Są sokowirówki, czyli blendery i wyciskarki. Sokowirówka tnie to co do niej wrzucisz i działa na szybkich obrotach, przez co taki sok z sokowirówki ma nieco mniej wartości odżywczych gdyż np. enzymy podległy denaturacji od wysokiej temperatury przez ruch ostrzy, a witamina C się utleniła. Z kolei wyciskarka powoli wyciska sok, pozostawiając miąższ osobno. Niezależnie od sposobu warto spożywać taki sok z miąższem z powodu o którym była mowa w poprzednim moim poście, no i błonnik jest też zdrowy, a sama ta papka bogata jest też we flawonoidy poprawiające wchłanianie witamin :).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pyszne i zdrowe soki
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 8:46 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 17, 2014 12:42 pm
Postów: 12
Ja korzystam z wyciskarki bo właśnie słyszałam o tym że sokowirówka niweluje niektóre witaminy etc. Jest to troche większy wydatek, ale jeżeli ktoś często korzysta i chce z tego czerpać zdrowie to warto :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności