Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:46 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: A co z przyprawami?
PostWysłany: Pon Wrz 01, 2014 1:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Wrz 01, 2014 1:34 pm
Postów: 1
Zdziwiłam się trochę wczoraj, jak będąc u lekarza usłyszałam że przyprawy są .... zdrowe. Tyle że oczywiscie z normalnych ilosciach. I co najciekawsze - ostre przyprawy tez smialo mozna jesc z roznymi dolegliwosciami. To nie jest tak ze wszystkiego musimy sobie zakazywać - jedźmy z rozsądkiem. Ja uwielbiam przyprawy pikantne, a najlepsze ma Tir-kon (dla zainteresowanych). Nigdzie nie mogłam znaleźć odpowiednich dla siebie smakowo przypraw i sosów. Koleżanka mi ich poleciła i biore od nich od 2 lat. Są bardzo aromatyczne i niedrogie a co najwazniejsze nie nafaszerowane tą całą chemią.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: A co z przyprawami?
PostWysłany: Wto Wrz 02, 2014 8:06 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 02, 2014 8:03 am
Postów: 1
Miałem podobny przypadek. Też usłyszałem od lekarza, że śmiało mogę jeść przyprawy tylko ograniczyć ketchup. Pochłaniam go w zbyt dużych ilościach praktycznie do wszystkiego, a ponoć nie ma nic bardziej nafaszerowanego chemią :/ zresztą to czuć, no ale co mam zrobić jak mi smakuje :D co do firmy Tir-kon też słyszałem ze mają niezłe przyprawy ale jeszcze nic u nich nie brałem. Ponoć najlepsze są przyprawy do zup. Muszę chyba przedzwonić, popytać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: A co z przyprawami?
PostWysłany: Śro Wrz 03, 2014 8:42 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Wrz 01, 2014 9:41 am
Postów: 63
Miejscowość: Krak
1951januszlygas napisał(a):
Miałem podobny przypadek. Też usłyszałem od lekarza, że śmiało mogę jeść przyprawy tylko ograniczyć ketchup. Pochłaniam go w zbyt dużych ilościach praktycznie do wszystkiego, a ponoć nie ma nic bardziej nafaszerowanego chemią :/

ketchup to nie przyprawa.

co do tematu to przyprawy są zdrowe, ale nie te mieszanki z marketów, które mają 10 składników - 5 różnych przypraw i 5 chemicznych.

_________________
Grupa krwi: A Trening: bieganie Dieta: indywidualnie dobrana na podstawie do

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: A co z przyprawami?
PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 9:20 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Ja korzystam z mieszanek przyprawowych (bez glutamianu sodu-jest bardzo niezdrowy dla naszych organizmów) kupowanych sklepie zielarskim lub w aptece. Najczęściej kupuję Przyprawę Staropolską (Producentem jest Firma "Agropole" z Nieprowic w województwie Świętokrzyskim. Przyprawa jest produkowana dla Firmy "Farmona" Sp. Z o o z Krakowa . Czasami stosuję też Przyprawę Środziemnomorską lub Włoską. (Prawdopodobnie przyprawy te są wykonywana na zlecenie Firmy "Visana" (www.visana.pl) przez PIK Pieczyrek, Kurek Spółka Jawna z Olkusza.)
Bardzo lubię sobie posypywać tymi mieszankami wędlinę na chlebie.
Ryszard Roszkowski
http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: A co z przyprawami?
PostWysłany: Pią Wrz 05, 2014 6:45 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
A czy Państwo wiecie dlaczego przyprawy są takie ważne dla naszego trawienia pokarmów?
Kiedyś przeczytałem takie wyjaśnienie:
Nasz organizm do trawienia każdej potrawy potrzebuje określonych witamin i składników mineralnych. Potrzebne witaminy i minerały nasz organizm pobiera z przypraw, którymi przyprawiliśmy potrawę. Kiedy potrawa jest bez przypraw, to nasz organizm potrzebne witaminy oraz składniki mineralne (makro i mikroelementy) pobiera z własnych zapasów organizmu.
A przecież te witaminy składniki mineralne nasz organizm może potrzebować do innych, ważniejszych dla organizmu celów.
Jeśli odżywiamy się niewłaściwie (na przykład fast foodami) nasz organizm może też nie mieć zapasów witamin i składników mineralnych potrzebnych do trawienia danej potrawy.

Potwierdza to wypowiedź pewnej kobiety: Na przyjęciu u znajomych zjadła bigos i bardzo dobrze się czuła po jego zjedzeniu. Wcześniej kiedy jadała bigos buntował się jej układ trawienny. Prawdopodobnie przygotowując bigos na wspomniane wyżej przyjęcie dobrze przyprawiono go przyprawami: majerankiem, kminkiem mielonym, estragonem, bazylią i innymi ziołami.
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski
http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: A co z przyprawami?
PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 7:48 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Wrz 06, 2014 7:28 am
Postów: 50
Witam na forum. Wszystko co jemy w nadmiarze szkodzi,to dotyczy nie tylko przypraw,ketchupu,ale również każdy składnik- to co jest przesadą po prostu szkodzi i pamiętajmy o tym. Odpowiednio zbalansowana dieta ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia.

_________________
www.Pomodolio.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: A co z przyprawami?
PostWysłany: Śro Paź 08, 2014 2:36 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 20, 2014 2:31 pm
Postów: 13
Przyprawy nie tylko nadają potrawom doskonały smak, ale także pozytywnie wpływają na nasze zdrowie – przeciwdziałają wielu chorobom i dolegliwościom.
Dla przykładu bazylia, używana jest w celu poprawy trawienia, gdyż pobudza wydzielanie enzymów żołądkowych. W dodatku bazylia wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, działa też rozkurczowo. Istnieją też dowody na to, że zioło to ma działanie poprawiające nastrój i działa antydepresyjnie.
Majeranek jest dodawany do ciężkostrawnych potraw. Łagodzi bowiem bóle brzucha i wpływa łagodząco na odczuwanie wszelkich dolegliwości trawiennych. Można go stosować także do inhalacji, przy niedrożności dróg oddechowych. Dodatkowo łagodzi kaszel i ból gardła.
Powszechnie używanym w Polsce ziołem jest koperek. To istna bomba mikroelementów. Zawiera duże ilości witaminy C, prowitaminę A, D, E, K, kompleks B, biotynę, a także wapń, fosfor, czy żelazo.

_________________
www.krosagro.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: A co z przyprawami?
PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 2:19 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sie 01, 2014 5:01 pm
Postów: 25
Poza tym ostre przyprawy przyspieszają metabolizm, dzięki czemu możemy jeść więcej:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: A co z przyprawami?
PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 6:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Paź 11, 2014 6:45 pm
Postów: 8
Zapraszamy do nowo otwartego sklepu ze zdrową żywnością na ulicę Władysława Łokietka we Wrocławiu.
Sklep stacjonarny Eko dzioopla oferuje prodykty dla diabetyków, wegan, wegetarian i dla wszystkich pragnących oddciażyć organizm.
W naszej ofercie mamy kasze, makarony kukurydziane i orkiszowe, wegańskie wedliny, kawy fairtrade, zielone, zioła(czystek, żeńszeń, ginko biloba i inne). Ponadto mleka roślinne, maki, warzywa strączkowe, płatki, musli, tofu(duży wybór-wiele smaków),daktyle, yerba mate i inne.

Niebawem w ofercie produkty indyjskie, w tym głównie przyprawy, sosy.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego w celu zapoznania się z ofertą:
www.ekodzioopla.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: A co z przyprawami?
PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 10:17 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 13, 2014 9:07 am
Postów: 31
Przyprawy mają działanie medyczne na nasz organizm, są bardzo zdrowe i niezbędne wręcz do prawidłwoego funkcjonowania naszego organizmu. Pamiętaj tylko o kupowaniu tych najlepszych, ekologicznych. Ja osobiście polecam sklep http://hh-life.pl/?post_type=product
Mają też doradztwo dietetyczne i zdrowotne! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: A co z przyprawami?
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 5:16 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Wrz 06, 2014 7:28 am
Postów: 50
Jeżeli mowa o przyprawach to zdecydowanie włoskie zioła oraz produkty,których szeroki wybór w niższej cenie znajdziecie u nas na Pomodolio.pl zapraszamy:)

_________________
www.Pomodolio.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: A co z przyprawami?
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 9:28 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lis 10, 2014 9:10 pm
Postów: 38
Ostre przyprawy faktycznie działają wspomagająco przy odchudzaniu bo przyspieszają metabolizm, ale nie każdy lubi na ostro. Więc może lepiej jakieś kapsułki na bazie naturalnych składników?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: A co z przyprawami?
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 9:37 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Dobrze wybierać w/g smaku... ale warto się też upewnić, które z nich organizmowi (naszej grupie krwi) pozwolą się wykorzystać z pożytkiem...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: A co z przyprawami?
PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 8:58 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Zdecydowanie najlepiej wybierać je wg smaku i nie można też przesadzić pod tym względem,to ważna sprawa. Poza tym nie przesadzajmy z ich ilością,mnie osobiście np zbyt ostre przyprawy odstraszają i powodują niestrawność.

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: A co z przyprawami?
PostWysłany: Nie Gru 14, 2014 4:10 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Gru 08, 2014 1:53 pm
Postów: 12
Wybieram według smaku i staram się nie przesadzać z ilością w potrawach.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności