Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:47 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Pon Mar 19, 2018 11:09 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Mar 19, 2018 11:04 pm
Postów: 24
Owoce to tam jeszcze pół biedy, al z warzywami u nas jest odwieczna walka. W jakiejkolwiek postaci, nawet przemielone córce nie smakują o kręci nosem. Dziś mi powiedziała, że ma w jedzeniu trawę :D (suszona pietruszka haha)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Pią Mar 23, 2018 2:15 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Jak organizm zacznie potrzebować to dzieci same będą się domagać warzyw ;)

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Pon Mar 26, 2018 10:03 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 20, 2018 2:21 pm
Postów: 8
Miejscowość: Zabrze
mój syn nie ma akurat problemu z jedzeniem warzyw ale daję mu je głownie jako przekąskę poza głownym posiłkiem. Kroję ogórka w paski do zagryzania, kalarepe, marchewke itp. w formie surowej bardzo lubi

_________________
http://www.cm311.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Śro Kwi 04, 2018 11:50 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Mar 15, 2017 7:37 am
Postów: 70
Jeżeli nauczymy dzieci już od małego jeść warzywa i owoce to potem także nie będzie z tym żadnego problemu. Warto zacząć od deserów owocowych i sałatek opartych na bazie owoców, to na pewno zaprocentuje.

_________________
www.NaturalnaSpizarnia.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Wto Kwi 10, 2018 1:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 10, 2018 12:02 pm
Postów: 8
Przekonywałam od małego dzieciaki do jedzenia owoców i warzyw. Dziś mają swoje ulubione z każdej grupy i 1-2 których totalnie nie lubią, więc nie zmuszam do nich. Trzeba zacząć od małego i nie będzie problemu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Śro Kwi 18, 2018 1:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 18, 2018 1:22 pm
Postów: 1
Cześć dziewczyny, śledzę wasze wypowiedzi i rozmyślam. :roll: Mój syn niedawno rozpoczął swoją przygodę z żelkami pewnej firmy. Jako mama pragnę by się zdrowo odżywiał, niestety to nie takie proste. O czym same wiecie. Zachęcanie typu kolorowe kanapki czy sałatki owocowe własnoręcznie przygotowywane nie zawsze się sprawdzały. Już w akcie desperacji natknęłam się na firmę promującą zdrowe odżywianie już od ponad 20 lat. Firma znana certyfikowana przez uznane instytucje. (To przekonało mnie najbardziej.) Śledząc ich grupę na fb zobaczyłam efekty, które bardzo do mnie przemówiły. Okazało się to strzałem w przysłowiową dziesiątkę :!: Sama skorzystałam z ich oferty, a syn dostał produkt za darmo! Hmm myślałam, że to jakiś żart. Jestem od tego momentu mamą szczęśliwego 5-cio latka. Od czasu stosowania produktu mały mniej choruje, ma pokryte dzienne zapotrzebowanie na warzywa i owoce, ma lepsze samopoczucie, częściej wychodzi na dwór co jest związane z tym, iż ma więcej energii. Ja sama zmagam się by zrzucić kilka kg, a shake które zamówiłam świetnie mi w tym pomagają :!: Oczywiście jestem zadowolona, że w tak prosty sposób pomogłam sobie i rodzinie. Mąż jeszcze z niedowierzaniem przygląda się naszym zmaganiom :) ale jak to mówią lepiej późno coś zrobić niż wcale. :)) Nie chcę tu robić reklamy, ale jeżeli jesteś zainteresowana/-ny to możesz napisać. Chętnie odpowiem na twoje pytania :lol: sabina 87 @ interia.eu (wszystko bez przerw)
Wszystkim życzę kreatywności w wychowywaniu i żywieniu szczęśliwych dzieci. :D
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Śro Kwi 25, 2018 8:54 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Kwi 25, 2018 8:06 am
Postów: 30
To fakt, im wcześniej zaczniemy wprowadzać do diety naszych dzieci warzywa i owoce tym szybciej się do nich przekonają, wiem z własnego doświadczenia.

_________________
www.Enaturalnie.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Pon Maj 21, 2018 2:13 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Niektórym dzieciom bardzo trudno jest "wcisnąć" warzywa. Niektóre po prostu nie mają w danej chwili potrzeby ich jedzenia i wiem że trudno jest to zmienić, ale prędzej czy później same zaczną się ich domagać ;)

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Pią Maj 25, 2018 10:55 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Maj 15, 2018 1:02 pm
Postów: 23
Ważne jest, aby od małego uczyć dzieci jedzenia owoców i warzyw - to się niezwykle przyda w przyszłości oraz zapewni dzieciom niezbędne witaminy itp.

_________________
www.Imbryczek.net.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Sob Maj 26, 2018 12:06 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Maj 25, 2018 11:38 pm
Postów: 4
Oj poza tym nożna pomyśleć i fajnie podać te warzywa. Można na przykład zrobić takie fajne talarki i poprószyć je żółtym serem, dać do piekarnika i podać z ryżem. Albo zrobić paluszki z marchewki podać je z czosnkowym sosem dipem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Śro Lip 11, 2018 4:28 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lip 11, 2018 8:06 am
Postów: 46
Przekonanie dzieci do warzyw i owoców to trudna sprawa szczególnie w dobie chipsów i coca-coli, dlatego moim zdaniem naukę normalnego jedzenia należy rozpoczynać jak najwcześniej.

_________________
www.VisVitalis.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Czw Lip 26, 2018 8:15 am 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Możliwości jest wiele, ale rodzice niestety nie są/nie chcą być kreatywni

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Śro Sie 01, 2018 10:38 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 01, 2018 9:30 am
Postów: 8
Bardzo trudno dzieci namówić do warzyw i owoców. A zadanie to staje się coraz trudniejsze z wiekiem dzieci. Dlatego zgadzam się. Od jak najmłodszych lat należy uczyć dzieci zdrowych nawyków żywieniowych.

_________________
www.DietEkspert.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności