Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Sob Gru 06, 2014 12:01 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Gru 05, 2014 11:44 pm
Postów: 4
Witam kochani, jestem tu nowa i nawet nie wiem czy w dobrym miejscu chcę opisac mój problem :(

A chodzi o to że mam dwójkę dzieci 8 i 5l które w ogóle ,ale to w ogóle nie chcą jeść warzyw ani owoców.. Nie wiem dlaczego bo ja warzywa i owoce uwielbiam ... Starsznie mnie to męczy i próbowałam już chyba wszystkiego... Ogólnie dzieciaki nie chorują choć widzę że mogłoby być lepiej ( córkę często wieczorem bolą nogi, a syn ma problemy z wypróżnianiem ). Ja jestem zwolenniczką zdrowej diety a moje dzieci niestety nie.. i co ja mam biedna zrobić? Nie pozwalam jeść słodyczy,pić słodzonych soków i bez problemu się na to godzą, nie upominają się o słodkie,ale o warzywach i owocach nie ma mowy.

Głównym składnikiem diety mojego syna jest nabiał( uwielbia mleko,białe sery ,jajka, makarony ,ryże itp ), a córka lubuje się w mięsie .

Zastanawiałam się nad jakimiś witaminami ,ale jestem przeciwnikiem jakichkolwiek leków i sztucznych suplementów ,więc odpada. Zastanawiałam się też nad tymi "niby" zdrowymi dżemikami ( flavon chyba ) ale sama nie wiem, jakoś mnie one też do końca nie przekonują .. A więc co robić?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Pon Gru 08, 2014 7:06 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lis 10, 2014 9:10 pm
Postów: 38
Spróbuj od przemycania warzyw w posiłkach obiadowych a owoce też śmiało można dodawać np do jogurtu czy owsianki na śniadanie,


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Czw Gru 11, 2014 10:38 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
A może sałatka owocowa? To zawsze działa,nawet nie trzeba mówić dzieciom co to jest,z czego jest wykonana,tylko że masz dla nich coś dobrego i słodkiego. Może w ten sposób polubią owoce. Teraz jest sezon na kiwi więc polecam,to prawdziwa bomba witaminowa.

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Czw Gru 11, 2014 10:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Gru 05, 2014 11:44 pm
Postów: 4
Jak ja kocham sałatki owocowe :lol: Moje dzieci niestety nie.... Bardzo często jadam takie sałatki, codziennie robię sama soki które potem sama piję :cry:

Ogólnie rzecz biorąc mam przerypane z tymi moimi pociechami :) Jedyny owoc jakie jako tako tolerują to jabłka, cała reszta owoców i warzyw dla niech nie istnieje.... A przepraszam, córka jak ma dobry dzień to zje buraczki do obiadu w ilości minimalnej :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Pon Gru 15, 2014 9:39 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
Pewnie z czasem im przejdzie, przekonają się do owoców i warzyw.

Póki to nie nastąpi możesz właśnie spróbować jakichś kompleksów witamin. Niedobrze, że dzieciaki nie dostają zastrzyku pewnych składników, które są im potrzebne.

No i ewentualnie jeżeli tak jak mówisz, dzieciaki mają problem z nogami i wypróżnianiem, możesz spróbować je troszeczkę podejść. Wiadomo, że to nie są dla nich komfortowe sytuacje, więc możesz powiedzieć, że jeżeli zaczną spożywać owoce i warzywa, to duże prawdopodobieństwo, że te objawy znikną. ;)

Jeszcze inną opcją jest pójście z dziećmi do lekarza, z którym wcześniej się ugadasz żeby im powiedział, że żeby być zdrowym i silnym, trzeba jeść takie rzeczy. Tobie mogą nie wierzyć, ale wiadomo, jak "pani doktor" powie, to może zadziałać. :)

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Pon Gru 22, 2014 12:17 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Paź 08, 2014 1:28 pm
Postów: 6
Możesz spróbować owoce i warzywa miksować, ukrywać w potrawach (np. jako farsz w pierogach), robić z nich desery lub podawać pokrojone. Warto podawać je w atrakcyjnej dla oczu formie, kolorowy talerz, ładnie ułożone warzywa lub udekorowane w ciekawe wzorki owoce, mogą spowodować większy apetyt. Dodatkową atrakcją dla już trochę starszych dzieci, może być wspólne przygotowanie posiłków, co może zwiększyć ich ochotę na konsumpcję efektów swojej pracy ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Pią Sty 09, 2015 10:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Gru 05, 2014 11:44 pm
Postów: 4
Kupiłam dzieciakom flavon dla dzieci. Oczywiście im nie smakuje ,ale nie mają wyjścia, łyżeczkę dziennie muszą zjeść. Szkoda że inaczej się nie da ,ale chociaż coś... zbankrutuje przez te dżemy ale ważne jest dla mnie aby nie brakowało im witamin .

A jeśli mam wybierać między tym dżemem a jakimiś specyfikami z apteki ,to zdecydowanie wole ten dżem :)

No i mam nadzieję że kiedyś polubią owoce i warzywa które ja uwielbiam :) I że pokochają moje soczki przepyszne :) :) :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 9:29 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
U nas tak szczerze mówiąc nie ma tego problemu,dzieci zawsze bardzo chętnie zjadają owoce,najczęściej są to banany,mandarynki i z rzadka kiwi,ale to też przecież bomba witaminowa a teraz mamy sezon na owoce kiwi:)

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 11:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Gru 05, 2014 11:44 pm
Postów: 4
No to szczerze zazdroszczę z całego serce :( Wszystko bym dała żeby dzieciaki się jednak przekonały .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Śro Sty 28, 2015 3:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sty 27, 2015 12:55 pm
Postów: 1
Spróbowałam podawać dzieciom soki z owoców i warzyw.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Śro Sty 28, 2015 8:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lis 12, 2014 7:37 pm
Postów: 23
Miejscowość: Wroc
Jak syn lubi makarony to do sosu można dodać warzyw i blenderem zmiksować, a pomidorowy sos lubi, czy pieczarkowy? tak samo w kotletami mielonymi można zrobić zmielić ugotowaną marchew z pietruszką dodać czosnku i nie poczują. Zupy krem, proponuję.

_________________
Zielony Nurt pl BIO oleje


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Pon Lut 02, 2015 9:46 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lut 02, 2015 9:39 am
Postów: 10
Może po prostu sprytnie przemycaj warzywa i owoce. Np zamiast nutelli krem ze zblendowanego avocado i kako. Albo lody bananowe - zamrożony banan zmiksowany z masłem orzechowym.

_________________
http://www.rankinglekarzy.pl/lekarze/gdansk/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Wto Lut 10, 2015 2:11 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sty 26, 2015 1:10 pm
Postów: 29
Myślę,że dobrą metodą na to aby dzieci przyjęły porcję witamin są świeżo wyciskane soki z owoców,nie uważacie? Np z pomarańczy na pewno wypije każde dziecko z racjo tego że są słodkie:)

_________________
www.ZdrowoZyc.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Śro Lut 11, 2015 9:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 11, 2015 9:17 pm
Postów: 1
Moje dzieciaki sa przyzwyczajone i jedzą bardzo chętnie owoce :) Często w postaci deserów :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dzieci kontra warzywa i owoce :(
PostWysłany: Sob Lut 14, 2015 12:26 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 13, 2015 10:19 am
Postów: 9
Myślę, ze dzieci są na tyle duże, ze wprost można z nimi spróbować się umówić na jakąś minimalną ilość warzyw i owoców do zjedzenia. Wytłumacz, ze trzeba je zjadać i nie ma wyjścia, jeśli chce się być zdrowym i taka jest Twoja decyzja jako mamy. I dlatego chcesz się z nimi umówić ile są w stanie zjeść w ciągu dnia, podaj swoją propozycję, ile czego (oczywiście nie przeginając z ilościami). Potraktuj dzieci po partnersku, dając im wybór, niech same coś zasugerują i naprawdę niech na początku będą to ilości symboliczne ale codziennie. Ty stój tylko na stanowczej pozycji, że jakąś tam ilość mają zjeść i tego od nich oczekujesz. A dzieciaki niech się zastanowią co są w stanie zjeść, ilości określcie sami, nawet jak by miał to być dziennie plasterek pomidora i dwa plasterki ogórka. Nie wierzę, ze nie są w stanie pójść na ustępstwa, tym bardziej, ze pozwolisz im podjąć decyzję odnośnie warzyw i owoców.

Dodam, że sama mam czterolatka, którego na szczęście od niemowlęctwa przyuczałam do jedzenia warzyw i owoców, łącznie ze szpinakiem, selerem, szczypiorkiem czy czosnkiem:). Generalnie w domu nie mam problemu, je chętnie, choć jak mówi, ze nie może już marchewki, czy buraczków, to nigdy nie zmuszam żeby zjadł wszystko - może zjeść ile chce.
A to co mu "słabo" wchodzi - przemycam np. w pastach na kanapki.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności