Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:59 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Nie Lut 15, 2015 10:09 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 13, 2015 10:19 am
Postów: 9
Witam,
mam pytanie, co sądzicie o jedzeniu dużych ilości ryb?
Otóż gdy postanowiłam przestawić się na "zdrowe odżywianie" zaczęłam wprowadzać do jadłospisu ryby (tylko morskie), które do tej pory były u mnie raczej rzadkością. Z początku jadałam je bardziej z rozsądku. Obecnie nie potrafię przeżyć dnia bez zjedzenia około 300 gram ryby, często jest to więcej. Nie wiem, czy to dużo, czy nie....
W każdym bądź razie gdy brak mi ryb w lodówce czuję się jak nałogowiec na głodzie :lol: Natomiast czytam też różne opinie nt ryb. Głównie chodzi mi o zanieczyszczenie wód, metale które podobno kumulują się w rybach itd....
Co o tym wszystkim sądzicie?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Pon Lut 16, 2015 4:42 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
To bardzo dobry pomysł a w szczególności polecam ryby na parze z dodatkiem ryżu i warzyw bo to bardzo zdrowy posiłek,obiad dający wiele energii na cały dzień i zapewniający kilka niezbędnych witamin. Oczywiście mowa o świezych rybach a nie mrożonych podróbkach jakich mamy wiele na rynku.

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Wto Lut 17, 2015 3:50 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 20, 2014 2:31 pm
Postów: 13
Ryby są bardzo zdrowe dzięki dużej zawartości kwasów tłuszczowych OMEGA 3. Jest to podstawowe źródło jodu. Ponadto ryby należą do produktów niskokalorycznych, a najlepiej spożywać je z warzywami :)

www.krosagro.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 8:42 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
wszystkko zalezy jak przyrządasz te ryby, jesli je smazysz na oleju (jak podejrzewam !!) to ja bym takiej trucizny nie jadł.
jeśli ryby to takie małe, np. sardynki w takiej rybie jest mniej zanieczyszczeń.
a ryby wcale nie mają kwasu Omega-3, poczytajcie ludzie to już 21 wiek, anie gadać takie bzdury.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 4:32 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 13, 2015 10:19 am
Postów: 9
Dziękuję za odpowiedzi. Czyli nie muszę się martwić o szkodliwe pierwiastki, które podobno znajdują się w rybach.
A co do przyrządzania rybek to najczęściej jadam łososia, którego smażę bez oleju, bo sam jest tłusty, na patelni grillowej, makrelę wędzoną (hm..... to wędzenie też mi nie odpowiada :roll: ), śledzie w oleju (robione w domu) traktuję wręcz jako przekąskę m-dzy posiłkami :lol: . Lubię też filety na parze z warzywami. Nie pogardzę też tuńczykiem i łososiem z puszki, mniam :lol: np. w sałatkach i pastach rybnych.
Niestety nie wszystkie ryby są świeże, tzn nie mrożone.... Nawet te które kupujemy jako niemrożone, np. makrela wędzona, podobno są zamrażane i odmrażane w hurtowniach, gdzieś tak czytałam. Zresztą tak myślę, że nie dałoby się kupić nie zamrożonej ryby, choćby właśnie ze wzgledu na transport i cały łańcuch dystrybucji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Pon Lut 23, 2015 7:02 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 13, 2015 10:19 am
Postów: 9
euroscan, co do kwasu omega 3 to bym się nie zgodziła.... poniżej link

www.izz.waw.pl/pl/eufic?id=139


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Wto Lut 24, 2015 11:22 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
jak ty kijkiem, to ja odpowiem laseczką.
to co tam piszą to nie sa pierwotne kwasy tłuszczowe, oni tam podają takie mambo-bambo.
nam potrzeba dziennie tylko 2 łyżeczki NNKT (nienasyconych kwasów tłuszczowych).
jak nie wierzysz to doczytaj z książki Jerzy Zięba " Ukryte terapie" ale nie z internetu !!!
a co do ryb tych atlantyckich, to radzę poogladać reportaz z ich lodowli w Norwegii, ryby z nowotworami na głowie i bez możliwosci zamkniecia pyszczka.
rybie głowę się obcina a resztę mrozi i do UE wysyła.
nie wiem czy jeszcze ten reportaż jest na YT.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Śro Lut 25, 2015 10:57 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 13, 2015 10:19 am
Postów: 9
kijkiem czy laseczką, niech Ci będzie 8)
Wytłumacz mi co to są te pierwotne kwasy tłuszczowe, bo nie słyszałam o tym. Do tej pory rozróżniałam kwasy nasycone i nienasycone i nie spotkałam się z czymś takim jak pierwotne.
Nie wierze we wszystko co w necie piszą i dlatego staram się docierać do wg mnie wiarygodnych źródeł a takim wydaje mi się Instytut Żywności i Żywienia.
Znam historie z hodowlami ryb, naoglądałam się reportaży o hodowlach np. Chinach.....
Czytam też, że łowiska zanieczyszczone i często ryby, te morskie, łowione, wydawałoby się samo zdrowie bo nie hodowlane, poławiane są w brudnych, zanieczyszczonych i skażonych wodach.
I stąd też założyłam mój wątek: jak to jest z tymi rybami? są zdrowe czy nie? hodowlane - masakryczne warunki i co za tym idzie pewnie niezbyt zdrowe, a morskie, poławiane - z zanieczyszczonych wód......
To jakie ryby jeść? Śródlądowe z rzek i jezior :roll: ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Śro Lut 25, 2015 2:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 25, 2015 1:47 pm
Postów: 1
Miejscowość: Borne Sulinowo
Proszę przesadnie nie sugerować się sensacyjnymi doniesieniami dotyczącymi żywności, bardzo często są to artykuły sponsorowane, które najchętniej wmówiłyby nam, że ryby, orzechy, warzywa i owoce szkodzą i powinniśmy ich unikać, a modyfikowana genetycznie żywność naszpikowana chemią, sterydami, antybiotykami i Bóg wie czym jeszcze, to samo zdrowie. ;) Nasi przodkowie żywili się wyłącznie naturalnymi produktami i dobrze na tym wychodzili. Więc jeśli ktoś nam wmawia, że szkodzi nam to, co sto lat temu korzystnie wpływało na ludzkie zdrowie, to po prostu bezczelnie kłamie.

Niewiele jest produktów zdrowszych niż ryba, a na pewno człowiek nigdy nie wyprodukuje z probówek niczego równie korzystnie wpływającego na nasze zdrowie.

Ryba jest zdrowa niemal w każdej postaci, ale najsmaczniejsza jest ta wędzona. Po rady dotyczące wędzenia - ryb i nie tylko - serdecznie zapraszamy do nas. :)

_________________
Najzdrowsze i najsmaczniejsze dania mo


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Nie Mar 01, 2015 12:34 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Gru 10, 2014 12:51 pm
Postów: 92
Hmmm we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek i nic w nadmiarze nie jest dobre. Sam uwielbiam ryby bo są pyszne, zdrowe i są doskonałym źródłem białka i tłuszczy. Staram się jeść 2, 3 razy w tygodniu

_________________
http://www.instytutreumatologii.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Sob Mar 07, 2015 2:58 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- kwasy Omega X to powinny być tylko pierwotne, pochodne kwasy Omega to sobie organizm sam wytwarza.
- nie ma potrzeby suplementacji kwasów Omega x pochodnych, czyli np. EPA, DHA, GLA , AA a takie są właśnie w supementach i preparatach sprzedawanych na rynku.
- lekarze przepisuja dawki Omega 3 w postaci pochodnych myśląc, że są to Niezbedne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe (NNKT), co niestety przynosi naszemu zdrowiu więcej szkody niż pożytku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 4:50 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 09, 2015 4:44 pm
Postów: 4
Witam,
Ogólnie odnośnie ryb to warto pamiętać o metalach ciężki, które obecnie ma każda ryba. Odnośnie Omega 3 to, że jest ono w rybach to ogólnie ściema. Jak już napisaliście są tam tylko pochodne Omega 3, które i tak się utlenią podczas obróbki cieplnej.
Moim zdaniem ryba wnosi do naszego organizmu więcej złego niż pożytku. A o wypomnianym wędzeniu ryb to trudno komentować. Jeśli ktoś uważa wędzenie za zdrowe to raczej tego już nie zmienimy...

Polecam artykuł:
http://www.zdrowietoenergia.pl/2015/01/ryba-jako-zrodo-toksyn.html#more

Jednak proszę bez urazy tylko wyrażam swoje zdanie...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 5:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 09, 2015 2:29 pm
Postów: 7
Według mnie ryby są bardzo zdrowe i sam ich sporo spożywam.

_________________
Wkr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Wto Mar 17, 2015 11:35 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
To zależy jakie ryby oraz jak przyrządzane,bo moim zdaniem najzdrowsze i zarazem najlepsze w smaku będą ryby gotowane na parze i do tego warzywa,ryż- dodatki wg własnego gustu i uznania.

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryby w żywieniu
PostWysłany: Śro Mar 18, 2015 5:26 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 13, 2015 10:19 am
Postów: 9
No wiecie co, w szoku jestem co piszecie o kwasach Omega w rybach :o
Poszperam więcej na ten temat, dobrze, że można się czegoś nowego dowiedzieć....

euroscan, książka "ukryte terapie" niezmiernie ciekawa, choć jak dla mnie miejscami kontrowersyjna. Ale właśnie te kontrowersje dają do myślenia......


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności