Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:23 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: dieta w trakcie ciąży
PostWysłany: Śro Paź 06, 2010 11:11 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 21, 2010 9:01 pm
Postów: 53
Jakie macie doświadczenia? Co można jeść, czego lepiej unikać? Słyszałam że niektóre pary planując potomstwo przestają jeść niektóre produkty już pół roku przed podjętymi staraniami. Co polecacie kobietom planującym dziecko, kobietom w ciąży i w okresie laktacji?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: dieta w trakcie ciąży
PostWysłany: Śro Paź 06, 2010 4:53 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Czapla :)

Pisałam już tu o tym... że jest oddzielna książka D'Adamo z serii Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi przeznaczona Dla kobiet w ciąży (dodatkowe info na okładce Szczegółowy przewodnik na temat płodności i zdrowia w ciąży, a także właściwego żywienia dzieci w pierwszym roku ich życia). Są w tej książce wszystkie poruszone przez Ciebie tematy... a nawet jest ich o wiele więcej... są też przepisy kulinarne dla kobiet w ciąży z różnymi grupami krwi. Są wykazy produktów "kameleonów"... które z różnych względów należy jadać lub je omijać.

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta w trakcie ciąży
PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 12:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 20, 2010 1:44 pm
Postów: 8
Dieta jest faktycznie bardzo ważna, ale trzeba pamiętać o tym, aby dobierać odpowiednią dietę do potrzeb swojego organizmu. W broszurze informacyjnej Vimedu znalazłam informacje na temat tego, że kobiety powinny jeść dużo owoców i warzyw, szczególnie te starające się o potomstwo. Myślę, że warto udać się do specjalisty, który dobierze nam odpowiednią dietę - tak chyba będzie najbezpieczniej i dla nas i dla dziecka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta w trakcie ciąży
PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 12:15 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Nie jest tak pięknie... jak piszesz ... wystarczy poczytać fora internetowe... a i pomoc specjalistów kosztuje często tyle... że odstrasza... no może nie wszystkich. Dobrze że jest wybór... Ja uważam, że nie zawsze to co mało kosztuje...jest gorszym rozwiązaniem... w przypadku wskazówek D'Adamo jest wręcz przeciwnie...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta w trakcie ciąży
PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 11:56 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lis 26, 2010 11:47 am
Postów: 14
Z tego co czytałam powinnaś jeść w ciąży dużo ryb. A to dlatego, że wpływają one pozytywnie na mózg dziecka - tak wykazali naukowcy. Po za tym możesz też wypróbować proszek zasadowy Langsteiner. Dodawany do codziennych posiłków równoważy poziom kwasów i zasad w organizmie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta w trakcie ciąży
PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 5:59 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
ja planując ciąże i będąc już w ciąży jadłam praktycznie wszystko, no chyba że na coś akurat nie mogłam patrzeć, to tego nie jadłam:)A w czasie karmienia piersią było podobnie, tylko wiadomo unikałam potraw wzdymających i ostrych. A to to żadnych większych diet nie stosowałam.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta w trakcie ciąży
PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 2:42 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lis 24, 2012 11:10 pm
Postów: 6
Będąc w ciąży stosowałam dietę przeznaczoną dla cukrzyków. Jadłam małymi porcjami i bardzo dokładnie dobierałam produkty, głównie kierując się ich ekologicznym pochodzeniem oraz jakością. Po ciąży wróciłam do swojej wagi bez problemu. Może też po części dlatego, bo zmieniłam trochę swoje nawyki. Teraz uwielbiam jeść sałatki, a będąc w ciąży, odkryłam świetną oliwę z oliwek i love aceite. Kiedyś nie znosiłam oliw, ale ta ma wyjątkowo delikatny smak i zapach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta w trakcie ciąży
PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 12:41 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Każdą dietę lepiej przepuścić przez filtr grupy krwi... ale we wspomnianej wyżej przeze mnie książce jest wiele rad które wdrożone pozwalają zmaksymalizować szansę na dobre zdrowie młodego pokolenia pomimo wszechobecnej chemii :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta w trakcie ciąży
PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 10:39 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 13, 2014 9:07 am
Postów: 31
Pamiętaj zawsze o kupowaniu tych najlepszych, ekologicznych produktów. Ja osobiście polecam sklep http://hh-life.pl/?post_type=product
Mają też doradztwo dietetyczne i zdrowotne! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta w trakcie ciąży
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 5:00 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Wrz 06, 2014 7:28 am
Postów: 50
Zawsze jeżeli nie jesteś pewna tego czy aktualnie posiadasz o dobrą dietę w okresie ciąży,to warto też udać się do lekarza ginekologa na konsultację,w końcu nie chodzi już tylko o ciebie ale także i dziecko,prawda? Tak moim zdaniem byłoby rozsądnie,a co do tych zdrowych produktów,to zapraszam także do nas na Pomodolio,miła obsługa zawsze chętnie pomoże oraz doradzi:)

_________________
www.Pomodolio.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: dieta w trakcie ciąży
PostWysłany: Wto Cze 06, 2023 9:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Cze 06, 2023 9:03 pm
Postów: 10
Dieta powinna być dobierana dla każdego indywidualnie. Warto skorzystać z oferty dietetycznej od https://www.dietific.pl/, a jeszcze wcześniej porozmawiać z ich dietetykami :) Catering to świetne rozwiązanie dla mam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności