Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia.
Obecny czas: Nie Paź 22, 2017 12:50 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 9:37 am 
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2015 3:44 pm
Jednak Yerba Mate wpływa bardzo dobrze również na trawienie,w tym głównie chodzi mi o zieloną herbatę bez której sama nie mogę się już obejść :) Warto zwrócić uwagę również na zdrową i ekologiczną żywność,a tą w niższej cenie znajdziecie u nas:)

zdrowie

PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 6:00 pm 
Member
Member

Dołączenie: Sob Gru 19, 2015 12:51 pm
najlepszym moim zdaniem jest owsianka na śniadanie. U mnie bez tego nie przejdzie .. albo przynajmniej kawa ponieważ są takie zaparcia bez tych dwóch rzeczy , że ja to wymiękam. Dicopeg jest u mnie na stałe w apteczce. Moja cała rodzina od kilku wieków ma problemy z zaparciami. Może jakies geny...

PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 8:59 am 
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Paź 16, 2015 10:32 am
Warto postawić przede wszystkim na zdrowe i sprawdzone produkty żywieniowe jeżeli chcemy w naturalny sposób przyspieszyć swój metabolizm,u mnie też bardzo dobrze sprawdza się w tym celu owsianka :)

PostWysłany: Wto Sie 16, 2016 3:09 pm 
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sie 16, 2016 2:06 pm
Fajne są produkty, ze zwiększoną ilością błonnika jak np. Żurawina suszona firmy http://www.helio.pl . Polecam, bardzo fajny produkt. Sam zdziwiłem się, że może zawierać aż tak dużą ilość błonnika.

PostWysłany: Śro Sie 24, 2016 9:39 am 
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 10, 2016 10:36 am
Miejscowość: Wrocław
Polecam Owsianke królewska z amarantusempoza doskonałym smakiem charakteryzuje się również wysoką zawartością cennych składników odżywczych. Bogactwo tych wartości zawdzięcza m.in. nasionom amarantusa.

Sposób użycia: zalać gorącą wodą lub mlekiem i zamieszać; nie gotować.

WYSOKA ZAWARTOŚĆ BŁONNIKA, MAGNEZU I ŻELAZA.

Skład: płatki owsiane (74%), ekspandowane nasiona amarantusa, jabłko suszone. Produkt może zawierać śladowe ilości orzeszków ziemnych i soi.

Wartość odżywcza w 100 g produktu:

wartość energetyczna 1568 kJ (372 kcal)
tłuszcz 6,7 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1,5 g
węglowodany 62 g, w tym cukry 6,1 g
błonnik 8,1 g
białko 12 g
sól 0,02 g
żelazo 4,6 mg (33%*)
magnez 140 mg (37%*)

PostWysłany: Sob Gru 10, 2016 8:01 pm 
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Gru 10, 2016 7:48 pm
Źródłem błonnika pokarmowego są m.in. warzywa, owoce, produkty zbożowe (otręby zbożowe, kasze, naturalne płatki zbożowe, musli, niełuskany ryż, pieczywo razowe i żytnie) i nasiona roślin strączkowych.

Błonnika nie zawierają m.in. mięso, ryby, mleko, jaja, alkohole, masło, oleje i inne produkty tłuszczowe.

PostWysłany: Śro Lut 22, 2017 3:50 pm 
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sty 23, 2017 4:50 pm
Ja ostatnio na adamed.expert przeczytałam o takim warzywie jak topinambur. Nie wiem może ktoś miał styczność z tym czymś i mi doradzi gdzie to mogę kupić? W sumie nie spotkałam się z tym w sklepach no albo po prostu nie zwracałam uwagi. Czytałam że ma dużo właściwości zdrowotnych m.in ogromną ilość błonnika, a także jest idealny dla cukrzyków a moja mama choruje właśnie na cukrzycę i nie może byle czego jeść

PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 10:08 am 
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Wrz 30, 2016 3:02 pm
Tak to prawda. Płatki owsiane mają dużo błonnika, dodatkowo z tego co wiem to niektóre owoce suszone mają dużą zawartość błonnika. Z tego co pamiętam to chyba przede wszystkim śliwki suszone http://www.helio.pl/produkty/bakalie-helio/sliwki-suszone, także może warto je włączyć do swojej diety. Dodawać do niektórych potraw. ;) Na pewno pomogą :)

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2017 5:36 am 
Member
Member

Dołączenie: Pon Lip 31, 2017 9:29 am
Wystarczy tylko stosować dobrą i sprawdzoną dietę, w której będziemy unikać nadmiaru tłuszczu oraz słodyczy na rzecz warzyw, owoców. Źródło błonnika możemy znaleźć chociażby właśnie w płatkach owsianych jak mowa powyżej.Polecam w szczególności rano jako śniadanie.

PostWysłany: Pon Wrz 04, 2017 10:19 am 
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 04, 2017 12:03 pm
surówki, siemię lniane, chia, płatki owsiane (błonnik rozpuszczalny) to wystarczy, nie potrzeba żadnych suplementów i innych cudów. Polecam diete od lionfitness, czasami mam wrażenie że aż za dużo tego błonnika mam w diecie (jeśli wiecie co mam na myśli :p

PostWysłany: Śro Wrz 13, 2017 8:55 am 
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 13, 2017 8:51 am
Witam Wszystkich na forum :) Akurat tutaj mogę się zgodzić, wcale nie potrzeba cudownych suplementów aby podarować swojemu organizmowi błonnik w naturalnej postaci, wystarczy bazować na dobrej diecie i produktach a na pewno osiągniemy efekt.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina