Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:44 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 3:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 26, 2015 9:13 pm
Postów: 6
Podczas stosowania diety bezglutenowej należy zrezygnować z żywności mogącej go zawierać. Niestety znajduje się on w większość podstawowych produktów jak: chleb, makarony, mąki czy płatki. Warto zainwestować w certyfikowanie produkty od sprawdzonych producentów.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 12:13 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Wrz 25, 2015 12:41 pm
Postów: 53
moja znajoma zainwestowała ale we własny domowy młynek do robienia mąki :) i teraz sama sobie wszystko robi. Czytałam gdzieś artykuł, że ciężko trafić na zupełnie bezglutenowe produkty, bo niektórzy mielą mąkę glutenową i bezglutenową na tych samych maszynach i zawsze jakieś cząstki zostają.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Śro Sty 13, 2016 1:50 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Gru 19, 2015 12:51 pm
Postów: 72
Jak ktoś szuka łatwiejszej drogi w jedzeniu to niech pije nutramil. On jest bez glutenu wolny od laktozy. Spokojnie zamiast śniadania możesz sobie go wypić. ja swojej babci podawałam gdy ciutke spadła z wagi a dzięki temu zdobył jej organizm tego co potrzebował.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Pon Sty 25, 2016 10:45 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sty 25, 2016 10:29 am
Postów: 11
olanndja napisał(a):
moja znajoma zainwestowała ale we własny domowy młynek do robienia mąki :) i teraz sama sobie wszystko robi. Czytałam gdzieś artykuł, że ciężko trafić na zupełnie bezglutenowe produkty, bo niektórzy mielą mąkę glutenową i bezglutenową na tych samych maszynach i zawsze jakieś cząstki zostają.

ooo super wiesz może jakiej firmy ten młynek?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 9:51 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2015 3:44 pm
Postów: 147
Moim zdaniem warto także bazować na produktach w pełni ekologicznych i zdecydować się właśnie na taka żywność,a jeżeli szukacie odpowiedniego,dobrego sklepu to zapraszam do nas na ZielonySmak.pl

_________________
www.Zielonysmak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 6:07 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Wrz 25, 2015 12:41 pm
Postów: 53
ona zamawiała to prze internet nazwa młynka to Waldner a strona na której zamawiała to mocsokow.pl mają tam nawet takie ręczne z tego co widziałam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 11:06 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Paź 16, 2015 10:32 am
Postów: 166
Skoro mowa o dobrych i sprawdzonych produktach,to polecam zajrzeć także na NaturalneWedliny.pl gdzie znajdziecie w 100% tradycyjne wędzone wędliny jak i zdrowe miody,zapraszamy :)

_________________
www.NaturalneWedliny.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Wto Mar 22, 2016 8:37 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lut 23, 2016 7:20 am
Postów: 10
Moje dziecko jak bylo mniejsze tez mialo podejrzenia uczulenia na agluten i przez jakis czas probowalam szukac takich produktow i wyeliminowac z diety dziecka to ale jest to bardzo ciezkie. Na szczescie okazalo sie ze nie jest uczulone na gluten i moze go spokojnie spozywac


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Wto Mar 22, 2016 8:49 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Sie 21, 2015 7:09 pm
Postów: 33
Wyelimnowanie glutenu z diety nie jest wcale takie trudne, bo można wwiele produktów zastąpić kaszami, czy ryżem. Jedynie co to głowa i chęć słodyczy wszystko niszczy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Pią Kwi 08, 2016 7:43 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Paź 16, 2015 10:32 am
Postów: 166
To racja,tutaj aby wyeliminować gluten z diety- należy przede wszystkim zwracać uwagę na skład danych produktów oraz na to co podajemy naszemu dziecku,więc ważna jest konsekwencja i wytrwałość. Samych sklepów gdzie kupimy takie produkty jest coraz więcej,np warto poszukać online.

_________________
www.NaturalneWedliny.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 12:33 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Maj 16, 2016 6:50 pm
Postów: 55
Ciezko jest też dostać produkty bezglutenowe. Np moja babcia była chora i musiała pić jakiś specyfik, który uzupełni jej pełen niedobór witamin i węglowodanów. Na szczęście nutramil był bez glutenu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Wto Lip 05, 2016 10:16 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Paź 16, 2015 10:32 am
Postów: 166
I jak poszukiwanie produktów bezglutenowych,udało się natrafić na dobry sklep,czy w dalszym ciągu szukasz? Koniecznie daj znać na forum,będziemy czekać na Twoją odpowiedź.

_________________
www.NaturalneWedliny.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Wto Sie 09, 2016 1:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sie 09, 2016 1:18 pm
Postów: 2
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na 30h kursu - dietetyk.
Kurs kończy się certyfikatem oraz zaświadczeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Miejsce zapisu:
Katowice Plac Szewczyka 1, tel. 728-930-451 :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Śro Sie 10, 2016 10:53 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 10, 2016 10:36 am
Postów: 25
Miejscowość: Wroc
Polecam Internetowy sklep ze zdrową żywnością www.jarmarknatury.pl znajdziecie tutaj wyłącznie naturalne i organiczne produkty, pochodzące z certyfikowanych ekologicznych upraw. Żywność bez chemicznych dodatków ani sztucznych konserwantów. Produkty bezglutenowe i zdrowa żywność pozbawiona glutenu w procesie produkcji, wszystko co potrzebne w diecie bezglutenowej. Produkty żywnościowe dla diabetyków i osób które pragną ograniczyć ilość cukru w diecie, w tym naturalne soki bez cukru. Mają również sklep stacjonarny w Jelczu Laskowicach koło Wrocławia. www.jarmarknatury.pl

_________________
______________________
www.jarmarknatury.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dieta bezglutenowe - produkty zakazane
PostWysłany: Wto Sie 16, 2016 2:15 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sie 16, 2016 2:06 pm
Postów: 2
Utrzymanie diety bezglutenowej jest bardzo trudne. W dużym stopniu wynika to z tego, że oprócz wykluczenia produktów na których etykiecie możemy przeczytać, że zawierają gluten musimy również uważać na te z glutenem 'ukrytym'. Ja właśnie miałam z tym problem, bo muszę uważać na nawet najdrobniejsze ilości glutenu, a zawsze byłam wielką fanką ciast. Długo zastanawiałam się jak ten problem rozwiązać, bo nawet po małej ilości mojego ulubionego makowca źle się czułam. Rozwiązaniem mojego problemu okazały się bezglutenowe masy do ciast, które znalazłam przeglądając stronę http://helio.pl . Tak więc, jeżeli macie podobny problem, to możecie spróbować.
.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności