Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 3:26 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Pią Cze 15, 2018 10:39 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Dziś wiadomo z wielu źródeł, że trzeba jadać więcej wit C... a nie tylko tyle, by nie było szkorbutu... jak zaleca medycyna akademicka. Przedawkowanie objawia się chwilowym rozwolnieniem, a na to niejeden człowiek czeka :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Wto Lip 17, 2018 11:17 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 15, 2017 9:29 pm
Postów: 92
xBless napisał(a):
Siemię lniane, błonnik, herbatki poprawiające trawienie. Warto tez zmienić trochę dietę, wprowadzić więcej warzyw i pić wodę. Regularne jedzenie posiłków tez jest wskazane. No a jak to wszystko nie pomoze to kup sobie Cholestil Max-bez recepty


Cholestil Max ja również bardzo polecam na trawienie. Niestety ale bardzo często mam problemy trawienne i żadne herbatki czy tam błonnik mi nie pomaga. Znajoma poleciła mi ten suplement i dzięki niemu teraz chociaż mogę normalnie funkcjonować po sytym posiłku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Śro Sie 29, 2018 2:01 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Sty 20, 2018 5:30 pm
Postów: 34
Siemię lniane jest dobrym pomysłem na poprawienie perystaltyki jelit. Również - przynajmniej w moim przypadku - dobrze sprawdza się tradycyjna mięta.

_________________
www.Optyk.Lublin.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Wto Wrz 04, 2018 6:05 am 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Przede wszystkim błonnik. Założe się że spora część osób ma go nieodpowiednio dużo w diecie i to jest przyczyną kiepskiego trawienia.

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Pon Lis 12, 2018 9:48 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 12, 2018 8:28 pm
Postów: 23
Miejscowość: Kraków
Polecam mieszankę na trawienie Panch Puren, która zawiera 5 przypraw: kozieradkę, koper, kmin, gorczycę oraz nasiona cebuli (czarnuszki). Są one dodawane do potraw w kuchni indyjskiej, w celu przyspieszenia metabolizmu i pobudzenia trawienia. Najczęściej mieszanka stosowana jest do dań typu curry, podczas podsmażania, tak by uwolnić bogaty aromat wszystkich nasion.

https://zielonysklep.com/p/11/662/panch-puren-mieszanka-na-trawienie-trs-100g-zywnosc.html
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Śro Lis 14, 2018 10:46 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Wrz 26, 2018 8:51 pm
Postów: 44
Cześć, na własnej skórze odkryłam, że trawienie to proces bardzo złożony, ale na pewno nie uporamy się z problemami żołądkowymi, jak nie zadbamy o to, co mamy na talerzu. Ja na przykład, po skorzystaniu z porad przekazanych przez https://dietakalibra.pl czułam się znacznie lepiej. Jeśli więc, waszej codzienności towarzyszą na przykład zaparcia, warto poszukać informacji na ten temat i starać się rozwikłać problem, a nie przywyknąć do tego rodzaju schorzeń.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Śro Lis 14, 2018 7:09 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lis 14, 2018 6:39 am
Postów: 21
Warto w tym celu spożywać dużo błonnika, oraz oczywiście zastosować odpowiednią suplementacje, która wspomoże na pewno i przyspieszy efekty.

_________________
www.Sanavita.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Pon Lip 22, 2019 5:35 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 15, 2018 2:15 pm
Postów: 7
Można znacznie poprawić jakość życia dzięki poradnikom medycznym. Mnóstwo takich znalazłam na stronie: https://pzwl.pl/Poradniki-medyczne/Poradniki-medyczne,3493948,k.html . Są nie drogie i bardzo przydatne. Warto mieć chociaż kilka tego typu książek w domu, aby móc zapobiec niepotrzebnym i nie przyjemnym sytuacjom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Wto Lip 23, 2019 6:12 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Paź 15, 2016 10:44 pm
Postów: 17
Metoda jest bardzo prosta, po prostu trzeba dbać o jakość swoich posiłków i ich regularność. Ale jeśli nadal będziemy mieli z tym problem lub po prostu będzie brakowało nam czasu to warto jest przejść kurację wyrobem Intesta,


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Czw Lip 25, 2019 1:06 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 24, 2019 2:18 pm
Postów: 25
Miejscowość: Szczecin
dużo wody, zdrowa dieta, u mnie jeszcze dobrze spisuje się siemię lniane.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Czw Sie 22, 2019 10:48 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Lip 26, 2019 1:47 pm
Postów: 38
Miejscowość: Susz
Herbata koperkowa ^^


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Czw Sie 29, 2019 8:44 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam

Ciekawa jestem dlaczego na początku tego wątku jest u góry inny tytuł... o lodach

Zdrowa dieta to moim zdaniem dieta, którą przepuszcza się przynajmniej przez filtr grupy krwi, poniżej jest jeszcze trochę innych ważnych rad do sprawdzenia na sobie :)

https://www.youtube.com/watch?v=COOxaTH0Zn0
https://www.youtube.com/watch?v=U1Ukw6t-SIA


Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Wto Wrz 10, 2019 11:32 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Wrz 10, 2019 10:45 am
Postów: 16
Ziółka, herbatki, mniej tłustych rzeczy, więcej warzyw na parze. Sposobów na poprawienie trawienia jest multum.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Pią Lis 29, 2019 8:55 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lut 14, 2018 6:26 pm
Postów: 26
Ja bym się cieszyła gdyby moje problemy z trawieniem były przejściowe. Niestety problem powracał, bóle brzucha, kłucie, biegunki. Bez lekarza się nie obyło. A diagnozę jaką usłyszałam to ibs. W sumie nie da się tego wyleczyć, można łagodzić objawy. Unikanie stresu, zmiana diety, też probiotyk jest bardzo ważny. Łatwo w takich stanach o dysbiozę. Ja florę bakteryjną uzupełniam stosując Lactoral IBD. Skuteczny przede wszystkim i do tego niedrogi na szczęście.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak poprawić trawienie?
PostWysłany: Pon Gru 23, 2019 7:51 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Maj 10, 2019 1:09 pm
Postów: 14
Miejscowość: Warszawa
Przede wszystkim warto postawić na wszystkie produkty bogate w błonnik. Ma on właściwości prebiotyczne, a ponadto dobrze wpływa na wypróżnianie.

_________________
Natura źródłem zdrowia i urody


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności