Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:54 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Migdały
PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 11:30 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Niektórzy obawiają się jedzenia migdałów ze względu na ich kaloryczność (100 g zawiera 640 kalorii), jednak zawierają one tak wiele cennych składników odżywczych, że w tym przypadku zalety znacznie przewyższają wady.
Przede wszystkim migdały zawierają bardzo dużo jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, które obniżają poziom złego cholesterolu i działają ochronnie na układ krążenia. Migdały zawierają też wit. E, która chroni przed miażdzycą i zawałem, oraz magnez, który chroni naczynia włosowate przed zniszczeniem. Są bogate w argininę - aminokwas wchodzący w sklad białek powodujący rozszerzanie naczyń tętniczych i żylnych. A dzięki zawartości potasu, witamin PP i B1 migdały wpływają korzystnie na poprawę pamięci i zwiększenie koncentracji.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 11:58 am 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Ja na kalorie W OGÓLE nie patrze, bo nawet jak zjem 7000 kalorii (1kg na plusie "niby") produktów zgodnych z moją grupą krwi to nic nie utyje ani grama, a jakbym zjał np. 1000 kalorii tego co nie mogę, co ejst szkodliwe napewno bym przytył. Dlatego te wszystkie wartości kaloryczne są niepotrzebne, bo człowiek nie chudnie od niedostarczenia energii a od zdrowego odzywiania, bo organizm sam wydala to co zbędne m.in. tłuszcz.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 2:39 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sty 07, 2008 1:46 pm
Postów: 11
bardzo fajne podejscie do tematu, nigdy tak na to nie patrzylam.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności