Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 5:52 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Płatki owsiane
PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 5:00 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 29, 2007 7:17 pm
Postów: 25
Moja młodsza córka (7 lat) je codziennie na śniadanie talerz zupy z płatków owsianych na mleku, bardzo lubi płatki i wyraźnie jej służą. Na wszelki wypadek jednak chciałam się upewnić czy to prawda że nie powinno się jeść płatków owsianych za często bo odwapniają kości?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 5:43 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:00 pm
Postów: 22
Jeśli płatki owsiane są przyrządzone na mleku to w porządku, gdyby były na wodzie to można by się zastanawiać


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 6:32 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Kulka możesz szerzej wyjaśnić na czym polega możliwość odwapnienia kości poprzez spożycie płatków owsianych przygotowanych bez dodatku mleka :?:
Z góry dziękuję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 11:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 06, 2007 10:00 pm
Postów: 22
Słyszałam czasem opinie że płatki odwapniają kości bo zawierają fityniany, które utrudniają wchłanianie wapnia i w ten sposób rozumując to przyrządzone na mleku mogłyby te ewentualne straty wapnia wyrównać .
Ale teraz poszperałam w internecie i znalazłam informacje że to odwapnianie kości przez płatki owsiane to bzdura, bo tak naprawdę odpowiedzialne za to było mleko, na którym najczęściej się te płatki przyrządzało, tak więc nie wiem jak to już jest :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 8:43 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Kulka wiem, że opinie bywają skrajnie różne, a my konsumenci często jesteśmy skołowani do maksimum.

Jeżeli chodzi o mleko i jego przetwory, to przychylam się do opinii zamieszczonej tutaj >http://integra.xtr.pl/teksty/PijMleko.htm . Mam swój bagaż doświadczeń, który pozwala mi na taką przychylność.

Sylwia mam nadzieję, że rozważysz zawarte tam argumenty, bo przecież zależy Ci na zdrowiu dzieci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 4:48 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 29, 2007 7:17 pm
Postów: 25
Bardzo ciekawy artykuł, przyznam że już nie pierwszy raz spotkałam się z opinią że mleko krowie to jeden z najgroźniejszych alergenów pokarmowych. Nieraz też słyszałam że zamiast mleka lepiej wybierać kwaśne produkty mleczne takie jak np. jogurty naturalne, kefiry. Myśle, że warto sobie wziąć te informacje pod rozwagę.
A czy w takim razie płatki owsiane z jogurtem wydają sie być dobrym rozwiązaniem?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 10:26 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Sylwia, płatki owsiane są bardzo zdrowe (są bogate m.in. w żelazo, witaminy z grupy B) i na pewno nie zaszkodzą Twojej córce, moim zdaniem z jogurtem dobrze się komponują.
Płatki owsiane zawierają wszystkie podstawowe składniki pokarmowe: białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy, sole mineralne, błonnik. Włączenie produktów owsianych do codziennej diety pozytywnie wpływa m.in. na sprawność fizyczną.
I jeszcze cytat:>http://www.nadzieja.pl/zielarz/zasady.html
"Osoby cierpiące na odwapnienie kości i osteoporozę nie muszą już dłużej obawiać się spożywania owsa, ponieważ wykazano, że to nie owies, ale raczej mleko z powodu zbyt dużej zawartości białka prowadzi do wyżej wymienionych problemów."


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 10:46 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Cytuj:
A czy w takim razie płatki owsiane z jogurtem wydają sie być dobrym rozwiązaniem?

Jogurt jak najbardziej do płatków pasuje :) nawet przepis znalazłam i przesłałam viewtopic.php?t=329
Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Płatki owsiane
PostWysłany: Sob Wrz 10, 2016 1:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sie 11, 2016 1:54 pm
Postów: 7
Płatki owsiane są bardzo zdrowe i warto jeść je rano. Mają dużo błonnika i witamin. Poczytajcie sobie: http://arturtopolski.pl/platki-owsiane-wlasciwosci/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Płatki owsiane
PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 9:19 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 22, 2016 12:08 pm
Postów: 141
Myślę, że jak najbardziej tak. Płatki owsiane plus jogurt to znakomite połączenie i zarazem przepis na pyszne, pożywne śniadanie dla każdego z nas. Jeżeli ktoś nie lubi płatków, to można je zastąpić musli.

_________________
www.TopWitaminy.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Płatki owsiane
PostWysłany: Pią Mar 03, 2017 12:39 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Wrz 30, 2016 3:02 pm
Postów: 34
Ciesz się, że płatki owsiane są przysmakiem twojej córki. To przecież źródło energii z bogactwem składników odżywczych organizmu. Dbaj tylko żeby się jej nie znudziły, rób z nich placuszki, ciasteczka, sałatki tak dla urozmaicenia (tu masz trochę fajnych propozycji http://www.helio.pl/szukaj,1.html?q=p%C5%82atki+owsiane ). Na początek polecam ciasteczka z dziką różą i malinami, są znakomite!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Płatki owsiane
PostWysłany: Śro Mar 08, 2017 8:40 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Mar 08, 2017 8:23 am
Postów: 27
Zawsze zanim zdecydujesz się na kupno płatków owsianych zwracaj uwagę na ich skład oraz jakość, tak aby nie truć się zbędna chemię oraz konserwantami. W kwestii zdrowej żywności bogatej w wiele witamin, polecam zerknąć do nas na Eko-logiczny.pl

_________________
www.Eko-logiczny.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Płatki owsiane
PostWysłany: Pon Mar 13, 2017 11:15 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Mar 13, 2017 10:44 am
Postów: 2
Płatki owsiane uchodzą za jedne z najzdrowszych rodzajów żywności na świecie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Płatki owsiane
PostWysłany: Śro Mar 15, 2017 8:56 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Mar 15, 2017 7:37 am
Postów: 70
Ja np: bardzo lubię płatki kukurydzane z dodatkiem otrębów owsianych, uważam to za pożywne i zdrowe danie, w szczególności jeżeli zjemy je na śniadanie, co polecam bo dzięki temu będziemy mieć energię na cały dzień.

_________________
www.NaturalnaSpizarnia.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Płatki owsiane
PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 10:57 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 13, 2017 10:53 am
Postów: 8
Ja uwielbiam płatki owsiane na śniadanie. Ja do nich dodaję jeszcze otręby i bakalie od helio http://www.helio.pl/produkty/bakalie-helio/owoce-suszone i zalewam wodą niegazowaną. Jest to lekkie śniadanie, po którym 3 godziny później można zjeść drugie śniadanie :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności