Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:35 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 3:54 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 10:41 am
Postów: 86
Ja też bardzo lubię smak jak i zapach kawy,polecam wszystkim. Ważne jest jednak to aby zbytnio nie przesadzić,bo może się to negatywnie odbić na naszym organizmie. Pisze oczywiście o dobrej kawie,nie najtańszej z supermarketu.

_________________
www.Galen-Evita.pl- apteka internetowa.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 5:41 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Ja tez bardzo lubię kawę. Piję rozpuszczalną z mlekiem. Słyszałam ostatnio, że kawa jest bardzo zdrowa i osoby, które nie chorują np na serce mogą pić nawet do 5 kaw dziennie. Nie ma także przeciw wskazań do picia kawy przez młodzież, czy dzieci.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Pią Sty 04, 2013 6:35 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 6:23 pm
Postów: 2
Witam, nie polecam tanich kaw mielonych z marketu, gdyż tam są dosypywane różne upychacze i ziarno jest słabej jakości. Natomiast kawa rozpuszczalna to chemia... nic ciekawego. Najzdrowsza jest kawa ziarnista przygotowana w profesjonalnym ekspresie ciśnieniowym. Dobra kawa oczywiście kosztuje, zwłaszcza ziarnista - mieszanki 100% arabik (takiej kawy można dużo pić - ma mało kofeiny). Najwięcej kawy wypala się we Włoszech (są tam tysiące lokalnych palarni), w końcu to ojczyzna espresso, cappuccino. We Włoszech skonstruowano tez pierwsze kawiarki oraz ekspresy ciśnieniowe. Z dobrych sklepów z włoską kawą mogę polecić www.delizia.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 8:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 15, 2013 8:40 pm
Postów: 4
effka napisał(a):
Witam :)
Piję kawę codziennie i świetnie sie dzieki temu czuję, uważam więc że może być elementem zdrowej diety. Przy niektórych schorzeniach powinno sie ograniczać picie kawy ale jak ktoś nie ma przeciwskazań to może ją pić.
Pozdrawiam :)



U mnie jest dokładnie tak samo.
Poza tym, wychodzę z założenia, że skoro naprawdę staram się jeść tylko to, co zdrowe, to mogę zgrzeszyć raz dziennie kawą :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Pon Mar 04, 2013 2:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 27, 2013 12:41 pm
Postów: 4
Myślę, że wszystko w odpowiedniej ilości jest ok. Wiadomo, że najważniejsze by nie przesadzić, więc i kawa w odpowiedniej ilośc nie jest szkodliwa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Śro Mar 06, 2013 1:10 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 06, 2013 1:06 pm
Postów: 8
Kawa nie musi być niezdrowa. Istnieją kawy odkwaszające, które nie wypłukują magnezu ani nie zakwaszają organizmu.
Probiotyczny produkt, który pozwala na to, że smak pozostaje ten sam, ale złe przyzwyczajenie zmienia się na zdrowy produkt.
Ja piję Dr. Jacobsa:
http://drjacobsmedical.pl/pl/c/Chi-Cafe/34


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Czw Mar 14, 2013 2:54 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 06, 2013 1:06 pm
Postów: 8
Ja polecam znowu Chi-Cafe! Polecam zapoznać się z artykułem
http://kobieta.wp.pl/kat,26377,title,Pyszna-kawa-ktora-nie-zakwasza-organizmu-teraz-pij-ile-chcesz,wid,15410898,wiadomosc.html?ticaid=110391


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Pią Mar 15, 2013 9:49 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lut 25, 2013 9:05 am
Postów: 30
Ja natomiast zdecydowanie bardziej polecam kawę sypaną. Jest znacznie zdrowsza od przetworzonej rozpuszczalnej. Jeśli chodzi o ilość to maksymalnie 3 filiżanki kawy.

_________________
www.Amalu.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Wto Kwi 16, 2013 7:08 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Kwi 14, 2013 3:48 pm
Postów: 28
Parzona jest zdrowsza, owszem, ale jak dla mnie to tylko z ekspresu. Bez różnicy już czy przelewowy, ciśnieniowy czy zwykła kawiarka, ale nie lubię parzonej tak normalnie w kubku - bleee te fusy. A gdy nie mam możliwości takiej - to wtedy tylko rozpuszczalna ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 10:36 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 13, 2014 9:07 am
Postów: 31
Pamiętaj tylko o kupowaniu tych najlepszych, ekologicznych. Ja osobiście polecam sklep http://hh-life.pl/?post_type=product
Mają też doradztwo dietetyczne i zdrowotne! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 5:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Wrz 06, 2014 7:28 am
Postów: 50
A możesz podać skład takiej ekologicznej kawy? Bo szczerze mówiąc to jak do tej pory nie miałem okazji wtopić się w jej smak więc każda wskazówka będzie tutaj przydatna:) Im więcej opinii tym po prostu lepiej,a sama kawa- najlepsza jest oczywiście włoska espresso.

_________________
www.Pomodolio.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2018 3:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Wrz 17, 2018 3:20 pm
Postów: 4
Regularne picie kawy niesie za sobą wiele korzystnych czynników dla zdrowia. Warto jednak mieć nieco szerszą wiedzę w tym temacie. Zachęcam do zapoznania się z artykułem https://www.nakednoyz.com/korzysci-plynace-z-picia-kawy/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2018 10:06 am 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Coś nie działa ten link

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Śro Wrz 26, 2018 2:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 24, 2018 8:39 am
Postów: 16
Akurat tutaj pełna zgoda, picie filiżanki kawy dziennie na pewno nie zaszkodzi, a może mieć pozytywny wpływ na nasz organizm. Wszystko jest dla ludzi w granicach zdrowego rozsądku, pamiętajmy o tym.

_________________
www.MariMed.eu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kawa
PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 11:47 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Lis 27, 2015 3:54 pm
Postów: 39
Moja ulubiona kawa tylko w palarni kawy https://www.bogactwokaw.pl/ Smaczna i zawsze świeżo palona.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności