Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 9:45 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 9:31 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Joanna napisał(a):

jejku, podziwiam. Trzeba do takiego czegoś mieć dużo zacięcia w sobie. ja bym chyba nie dała rady przestawić się na aż tak zdrowy tryb :|
Pozdrawiam i ślę wyrazy szacunku :))


Z czasem się przyzwyczaiłem :wink: Dzięki temu pozbyłem się wielu zdrowotnych dolegliwości :)

Pozdrawiam :D

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 10:40 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 29, 2007 7:06 pm
Postów: 60
Miejscowość: gdzie
Poszukiwaczu. Wydaje mi się, że Twoje zasady zdrowego życia
sa bardziej naturalne, niż dieta zgodna z grupa krwi.
Nie stosuje powyższej diety, bo nawet nie wiem jaką mam grupę krwi.
Przypuszczam, że "0", bo taka domunuje w naszej rodzinie.
Podczytuję sobie to forum i wybieram.
Też obczytuję etykiety na kupowanych produktach i eliminuję te z E.
Nie jem produktów zapuszkowanych, niewiele i coraz mniej wędlin.
Spożywam "zero" alkoholu, ale chyba kupię sobie czerwone wino.
Tylko nie wiem jakie - wytrawne czy deserowe.
Za sprawą rady heinricha nie jem słodyczy, a jeżeli już, to loda
i faktycznie wystarcza.
I tak krok za krokiem...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 12:04 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Krzysia napisał(a):
Poszukiwaczu. Wydaje mi się, że Twoje zasady zdrowego życia
sa bardziej naturalne, niż dieta zgodna z grupa krwi.



Masz rację jeśli chodzi o mnie to nie jestem przekonany do "diety zgodnej z grupą krwi". Wolę naturalne sposoby o których pisze np: profesor Tombak :wink:

Diety dziś są a jutro znikną i zostaną zastąpione przez inne, natomiast zdrowy umiar i rozsądek (czyli zasady których przestrzegam) będą trwały zawsze bo są tak naprawdę najlepszym rozwiązaniem :wink:

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 12:08 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Krzysia napisał(a):
Spożywam "zero" alkoholu, ale chyba kupię sobie czerwone wino.
Tylko nie wiem jakie - wytrawne czy deserowe.


Ja najczęściej piję wino czerwone wytrawne albo półsłodkie. Ogólnie wino czerwone jest zdrowsze od wina białego (wino białe ma więcej "jodu" - to jego jedyna wyższość nad winem czerwonym)

Krzysia napisał(a):
Za sprawą rady heinricha nie jem słodyczy, a jeżeli już, to loda
i faktycznie wystarcza.
I tak krok za krokiem...


Heinrich często udziela dobrych rad :wink: Podczepiam się pod to słodycze to "trucizna" :evil:

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 1:58 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 19, 2008 12:24 pm
Postów: 11
Poszukiwacz napisał(a):

Heinrich często udziela dobrych rad :wink: Podczepiam się pod to słodycze to "trucizna" :evil:


Ale pyszna trucizna :D
Poszukiwaczu, czy możesz mi przedstawić Twój jadłospis na jeden dzień? Ciekawa jestem co można z takimi zasadami jeść. Jak zobaczę co konkretnie jesz, to może się przekonam ;)
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 6:13 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
No problemo :wink:

1. Sniadanko - kanapki z razowym pieczywem, masełkiem, sałatą (lodową albo pekińską), pomidorkiem (z pewnego źródła), ogórkiem (kiszonym przez mamę), cebulą, rzodkiewką (im więcej warzyw tym lepiej). Kanapki często posypuję cynamonem albo pieprzem ziołowym (św. Hildegarda z Bingen zaraziła mnie miłością do przypraw :wink: )

- przed śniadaniem piję herbatkę ziołową (liściastą z eko sklepu)

2. godzinkę po śniadaniu piję kawę (czasem po kawie jem płatki orkiszowe)

3. Ok. południa porcja owoców (czasem wieczorem) :D

3. Na obiad różnie (dziś miałem gotowane warzywa i rybę opiekaną w piekarniku (unikam produktów smażonych)

- przed obiadem obowiązkowo lampka czerwonego wina.

4. Między 17 - 18 jem (czasem) kanapki albo owoce (czasem piję tylko kefir albo maślankę)

Jem wszystko co naprawdę jest jedzeniem a unikam tego co niesłusznie nazywa się jedzeniem :D (no i oczywiście staram się nie łączyć produktów węglowodanowych z białkami)

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 8:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 19, 2008 12:24 pm
Postów: 11
Poszukiwacz napisał(a):
No problemo :wink:

1. Sniadanko - kanapki z razowym pieczywem, masełkiem, sałatą (lodową albo pekińską), pomidorkiem (z pewnego źródła), ogórkiem (kiszonym przez mamę), cebulą, rzodkiewką (im więcej warzyw tym lepiej). Kanapki często posypuję cynamonem albo pieprzem ziołowym (św. Hildegarda z Bingen zaraziła mnie miłością do przypraw :wink: )

- przed śniadaniem piję herbatkę ziołową (liściastą z eko sklepu)

2. godzinkę po śniadaniu piję kawę (czasem po kawie jem płatki orkiszowe)

3. Ok. południa porcja owoców (czasem wieczorem) :D

3. Na obiad różnie (dziś miałem gotowane warzywa i rybę opiekaną w piekarniku (unikam produktów smażonych)

- przed obiadem obowiązkowo lampka czerwonego wina.

4. Między 17 - 18 jem (czasem) kanapki albo owoce (czasem piję tylko kefir albo maślankę)

Jem wszystko co naprawdę jest jedzeniem a unikam tego co niesłusznie nazywa się jedzeniem :D (no i oczywiście staram się nie łączyć produktów węglowodanowych z białkami)


Wiesz, przekonuje się chyba. Dzisiaj nie zjadłam nic słodkiego i wypiłam maślankę (fakt, że truskawkową) :) i byłam na mega dalekim spacerze po plaży ( jakieś 7km). A co do lampki wina.. Niestetey to nie dla mnie, mam dopiero 17 lat :) I nie to, że nie mogę, tylko nienawidzę alkoholu (może to i dziwne patząc na dzisiejszą młodzież :P)
Dziękuję za pomysł na jadłospis. A czy mleko 0,5% z musli na śniadanie się nadaje? Czytałam, że to doba dawka energii na cały dzień. I od kilku dni to stosuje i czuję się naprawdę lepiej.
Pozdrawiam serdecznie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 3:30 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Joanna napisał(a):
A czy mleko 0,5% z musli na śniadanie się nadaje? Czytałam, że to doba dawka energii na cały dzień. I od kilku dni to stosuje i czuję się naprawdę lepiej.
Pozdrawiam serdecznie.



Ja piję tylko mleko od babci z pewnego źródła - jeśli chodzi o sklepy to czasem kupuję w nich kefir naturalny.

Wyrób sobie zdanie o mleku:

Oto tekst z książki profesora Tombaka (który pomógł wielu w tym mi i mojej mamie):

http://www.sfd.pl/Mleczny_na%C5%82%C3%B3g_-t284850.html - Tombak

http://www.wegetarianie.pl/Article1099.html - To tez obowiązkowo przeczytaj


Napisz później co o tym sadzisz (tylko prosze przeczytaj oba linki w całości)

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 10:19 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 19, 2008 12:24 pm
Postów: 11
Witam Poszukiwaczu!
Nie miałam pojęcia co pije :| Naprawdę! Od dzisiaj tylko kwaśne przetwory mleczny typu jogurt, kefir lub sery. Dziękuję bardzo za te artykuły. I już wiem, że mleko z musli, to nie jest idealne śniadanie :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Nie Paź 12, 2008 4:52 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Znalazłem fajny artykuł:

PIWO - NA ZDROWIE.

Piwo pożywne, pełne. Dla chorych, rekonwalescentów, małokrwistych i karmiących matek, przez lekarzy polecane - tak dawniej Browar Zachodni ze Zbąszynia zachwalał swoje piwo. Ten powyższy cytat był na etykiecie browaru jaszcze przed pierwszą wojną światową .

Trochę historii
Już starożytni Egipcjanie doceniali farmakologiczne właściwości piwa . Było zalecane profilaktycznie przed epidemią cholery i dżumy a także przed ukąszeniem skorpiona . Sam Hipokrates zalecał picie piwa przeciwko silnej gorączce . Właściwości zdrowotne piwa poznali też mnisi to oni wyrabiali najlepsze piwa w klasztorach w Belgii , Francji i Niemczech używając surowców wyłącznie naturalnych a więc ziarna zbóż , krystalicznej wody i drożdży , składników bogatych w proteiny , sole mineralne i witaminy. Historia sięga do znamiennego przykładu Świętej Hildegardy de Benger z zakonu Benedyktynek. W swoim piśmie pt. Cause et curae ( poświeconym zagadnieniom terapeutycznym ) popularyzuje piwo jako napój, który powinno się pić codziennie . Święta dożyła 80 lat ( żyła w XII w. ) co w ówczesnych czasach było rekordem , czyżby rada okazała się słuszna ! .

Medyczne właściwości piwa
* stymuluje funkcje żołądka
* wyciągi z jęczmienia łagodzą ból
* zaostrza i poprawia apetyt
* orzeźwia ( jest najlepszym znanym aperitifem )
* jest źródłem kalorii
* ma właściwości tonizujące i odświeżające
* posiada proteiny i sole mineralne
* zawiera witaminy ( B1 , B2 , B12 , C )
* zawiera potas { niezbędny do pracy mięśni i stawów ich brak powoduje zaburzenia serca )
* ułatwia procesy trawienia
* pobudza i uspokaja
* zwalcza bezsenność
* poprawia przemianę materii
* zawiera mało cukru
* nie zawiera tłuszczu
* zalecane przy diecie wegetariańskiej
* koi nerwobóle
* jest zalecane przy odżywianiu ludzi starszych i rekonwalescentów
* może być zalecane chorym gdyż całkowicie i szybko ulega strawieniu
* zalecane ( zamiast wody ) picie w tropiku
* polecane sportowcom gdyż rekompensuje utratę wody i soli mineralnych podczas duże-
go wysiłku
* poprawia funkcję wątroby
* pomaga w nie domaganiach gastrycznych
* pomocne w leczeniu kamicy nerkowej
* zahamowuje zarodki gruźlicy
* zapobiega marskości wątroby ( przypuszczalnie substancje te zawarte są w słodzie )
* zaleca się stosowanie piwa w dietach bezsolnych ( nie zubożając ilości dostarczanych
kalorii i witamin).

Boję się że po tych cudownych zaletach piwo będzie lekarstwem sprzedawanym na receptę ! .
Pod tymi opiniami podpisują się medyczne ośrodki badawcze z USA , Niemiec , Szwecji , Włoch , Francji , Austrii oraz takie autorytety jak : dr Van Noorden , prof. T.Ide czy Marguette University School of Medicine z Milwaukee w USA .Piwo jest źródłem kalorii i np. 100 g. pilzneńskiego piwa ma 45 kalorii ,tyle samo daje wypicie soku owocowego z tym , że piwo zawiera trzy razy mniej cukru . Obrazowo 0.4 l. wypitego piwa odpowiada 50 g. zjedzonego chleba , lub 1,5 jajka czy też 90 g. mięsa .Piwo wbrew obiegowym opiniom wcale nie tuczy ! , piwo zaostrza apetyt a ci co lubią piwo z reguły lubią dobrze zjeść np. wędliny , sery czy słodycze . Takim przykładem są liczne święta i festyny piwne gdzie zjada się rekordowe ilości różnych dań i przysmaków w czym celują Niemcy.
I rzecz bardzo ważna ilość alkoholu w piwie . Lekarze są zgodni , że ilość alkoholu w piwie jest tak mała , że jego działanie toksyczne z punktu widzenia medycznego nie może być brane pod uwagę . Alkohol znajduje się w stanie rozpuszczonym , jego asymilacja jest bardzo szybka i zachodzi bez obciążenia organizmu. Profesor fizjologii Uniwersytetu Wiedeńskiego przez laty tak pisał :
Niebezpieczeństwo alkoholizmu zagrażające ze strony piwa nie może być brane przez nikogo poważnie. Przeciwnie , może być ono uważane jako środek zwalczający konsumpcję napojów wysokoalkoholowych .Ostatecznie musi się ludności zapewnić napój gaszący pragnienie i orzeźwiający , a zarazem dostarczający pewnych wartości odżywczych.
Do wszystkiego potrzebna jest jeszcze kultura picia i konsumpcji . Wszystko spożywane z umiarem jest dobre , spożywane natomiast ponad miarę może mieć skutki odwrotne czyli szkodliwe i o tym należy zawsze pamiętać. Jak więc należy traktować złocisty napój znany od tysiącleci , stary jak świat, na to pytanie odpowiedzieć musi sobie każdy sam ale pewne jest jedno - wszystko z umiarem!. Piwo to znakomity środek do pielęgnowania kobiecej urody znany już w starożytności to również doskonały dodatek kulinarny znany w przepisach kuchni różnych narodów , ale o tym przy innej okazji , tak więc -
Piwo - Na zdrowie !

Edward Poskier

Link:
http://www.nsik.com.pl/archiwum/64/a10.html

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Nie Paź 12, 2008 9:03 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Poszukiwacz przyłącza się do opinii:
Cytuj:
Niebezpieczeństwo alkoholizmu zagrażające ze strony piwa nie może być brane przez nikogo poważnie. Przeciwnie , może być ono uważane jako środek zwalczający konsumpcję napojów wysokoalkoholowych
Przestań powtarzać te brednie. Do pewnego czasu przecież papierosy też były uważane za lekarstwo. Napisz lepiej kto Cię sponsoruje, albo gdzie chcesz sobie załatwić pracę. Na temat bezsensowności profilaktyki zdrowia lub wspomagania leczenia dietą zgodną z grupą krwi też bądź łaskaw się nie wypowiadać, jako, że nie masz po temu dostatecznej wiedzy ani doświadczenia. Unikanie pokarmów, których lektyny działają wybiórczo na konkretną grupę krwi i często m.in. w sposób negatywny modyfikują organizm właściciela tej grupy w kierunku chorób jest pomysłem nie jakiegoś domorosłego mądrali , a światowej sławy naukowca (i na dodatek w drugim pokoleniu). Tak się składa, że naukowiec ten po prostu znalazł zastosowanie dla, jak dobrze pamiętam, wynalazku z 1945 roku. W/g encyklopedii zdrowia D'Adamo, u organizmów z grupą krwi 0, piwo może modyfikować dotychczasową podatność na choroby , u wydzielaczy grupy krwi A , wywołuje nienormalne reakcje we krwi. W/g ostatnich książek kierunkowych piwo jest obojętne dozwolone często jedynie wydzielaczom grupy krwi AB, a więc ok. 3% ludzi. Reszcie piwo nie jest wskazane, przy czym właściciele grupy krwi B, mogą je pijać sporadycznie (max 2 razy w miesiącu). To nie są strachy na Lachy, tylko jeszcze raz podkreślę, dane z encyklopedii zdrowia D'Adamo i innych jego książek. Doskonale rozumiem, że dane te są niewygodne dla wielu, ale póki co są. I nic tu nie pomogą żadne zaklęcia. Wiem, że wielu miłośników piwa to nie przekona, ale informacja ta powinna do nich dotrzeć. I to by było na tyle.

Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 7:08 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Mam dużą wiedzę i będę się wypowiadał :D

Po drugie wkleiłem tylko linka - osoba o przeciętnym poziomie inteligencji zauważyła by, że wklejenie linka nie jest równoznaczne ze 100% poparciem :D

Jeśli chodzi o dietę zgodną z grupą krwi to nie jestem do niej przekonany. Ludzie jedzą na przekór (ale za to zdrowo) grupom krwi i są zdrowi! Poza tym dieta zgodna z grupą krwi z czasem zostanie zastąpiona przez inną dietę :D


Dla mnie najlepszym sposobem jest umiar, unikanie konserwantów, produktów mlecznych (kupnych) i ograniczenie mięsa - zresztą już pisałem jak się odżywiam nie chce mi się tego jeszcze raz pisać ( uwierz mi na słowo, że długo wypracowywałem swój obecny tryb życia - próbowałem nawet diety wegetariańskiej, którą bardzo szanuję z racji filozofii).

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Ostatnio edytowany przez Poszukiwacz Wto Paź 14, 2008 7:26 am, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 7:13 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
TeSa napisał(a):
encyklopedii zdrowia D'Adamo i innych jego książek. Doskonale rozumiem, że dane te są niewygodne dla wielu, ale póki co są. I nic tu nie pomogą żadne zaklęcia. Wiem, że wielu miłośników piwa to nie przekona, ale informacja ta powinna do nich dotrzeć. I to by było na tyle.

Pozdrawiam :D



To już obsesja - znasz innych autorów czy opierasz się tylko na A'Damo?? Ja czytam książki dietetyków, biologów, a nawet świętych i z każdej z nich staram się coś zaczerpnąć.

Wielu dietetyków nie popiera diety zgodnej z grupą krwi! Poza tym jeśli popadłaś w obsesję na punkcie A'Damo to i tak cię nie przekonam (wystarczy poczekać aż się sparzysz i "polecisz" za inną dietą, która będzie akurat na fali) :mrgreen:

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 8:52 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
TeSa napisał(a):
Tak się składa, że naukowiec ten po prostu znalazł zastosowanie dla, jak dobrze pamiętam, wynalazku z 1945 roku. W/g encyklopedii zdrowia D'Adamo, u organizmów z grupą krwi 0, piwo może modyfikować dotychczasową podatność na choroby , u wydzielaczy grupy krwi A , wywołuje nienormalne reakcje we krwi. W/g ostatnich książek kierunkowych piwo jest obojętne dozwolone często jedynie wydzielaczom grupy krwi AB, a więc ok. 3% ludzi. Reszcie piwo nie jest wskazane, przy czym właściciele grupy krwi B, mogą je pijać sporadycznie (max 2 razy w miesiącu). To nie są strachy na Lachy, tylko jeszcze raz podkreślę, dane z encyklopedii zdrowia D'Adamo i innych jego książek. Doskonale rozumiem, że dane te są niewygodne dla wielu, ale póki co są. I nic tu nie pomogą żadne zaklęcia. Wiem, że wielu miłośników piwa to nie przekona, ale informacja ta powinna do nich dotrzeć. I to by było na tyle.

Pozdrawiam :D



Opierasz się na wynikach badań jednego naukowca i twierdzisz, że tylko on ma rację. Poniżej przedstawiam ci wyniki badań osób, które mają inne niż D'Adamo zdanie na temat umiarkowanego spożycia alkoholu:

1. Alkohol ochroni przed osteoporozą? http://www.mediweb.pl/abuse/wyswietl.php?id=1509

2. "Wyniki opublikowanych dotychczas badań wykazały, że umiarkowane spożycie alkoholu zmniejsza ryzyko choroby niedokrwiennej serca..."
http://www.mediweb.pl/abuse/wyswietl.php?id=375

3. "...jak donosi w "Journal of the American Medical Association" dr Mitchell Elkind z Uniwersytetu Columbia, kieliszek (lub dwa) alkoholu dziennie aż o 50% może obniżyć niebezpieczeństwo wylewu krwi do mózgu..."
http://archiwum.wiz.pl/1999/99043300.asp

4. Badania wskazujące na niektóre pozytywne aspekty umiarkowanego picia alkoholu: http://www.psychologia.edu.pl/index.php?dz=strony&op=spis&id=1610

5. "...systematyczna konsumpcja małych ilości alkoholu może być korzystna dla serca, to nieregularne spożywanie dużych ilości napojów wysokoprocentowych może zwiększać ryzyko ChUK, zwłaszcza ryzyko choroby niedokrwiennej serca. We Francji czy Włoszech wino spożywane jest zwyczajowo do posiłków, podczas gdy np. w krajach byłego ZSRR , a także w Polsce wypija się okazjonalnie duże ilości napojów wysokoprocentowych..."

http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/archiwum/6142_alkohol_profilaktyce_chor%C3%B3b.html


Widzisz ile tego jest? Mógłbym podać ci mnóstwo pozytywnych opinii o umiarkowanym spożyciu alkoholu. Największe umysły okresu starożytności (Hipokrates), średniowiecza (Św. Hildegarda z Bingen i wszyscy mnisi chrześcijańscy :D ) podkreślały zdrowotne właściwości alkoholu.

Pogódź się z faktem, że wśród ludzi dożywających późnej starości przez całe życie królował umiar. Poza tym osoby, które piją kawę i umiarkowane ilości alkoholu żyją dłużej (nie mam linka do tych badań :cry: - Jak znajdę to wkleję).

Pozdrawiam wszystkich i życzę szerszego spojrzenia na świat - wyjdźcie poza D'Adamo i zacznijcie czytać inne książki :!:

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Alkohol a zdrowie.
PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 9:20 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Wszystkich :D
Poszukiwacz zarzuca mi:
Cytuj:
To już obsesja - znasz innych autorów czy opierasz się tylko na A'Damo?? Ja czytam książki dietetyków, biologów, a nawet świętych i z każdej z nich staram się coś zaczerpnąć.
To nie obsesja tylko przejaw logicznego myślenia. Opierać trzeba się na źródle. W encyklopedii D'Adamo, przy każdym temacie jest wymienionych szereg prac potwierdzających przedstawiane tezy. Co z tego, że czytasz książki różnych autorów , którzy często owszem drukują swoje doświadczenia, ale robią to zazwyczaj nie z pasji, a dla pieniędzy. Przeczytaj sobie książkę dr Jorga Zittlau on potwierdza skuteczność teorii D'Adamo. Ze świętymi nie podyskutuję...ale czy u któregoś przeczytałeś że transfuzja krwi udaje się tylko wtedy, gdy zachowana jest zasada zgodności. Po to człowiek dostał rozum, by z niego korzystać, a że nie wszyscy mają dostęp do różnych istotnych informacji, to inna sprawa. Jak się czegoś nie rozumie, można polegać na wybranych autorytetach. Piszesz dalej
Cytuj:
Wielu dietetyków nie popiera diety zgodnej z grupą krwi! Poza tym jeśli popadłaś w obsesję na punkcie D'Adamo to i tak cię nie przekonam (wystarczy poczekać aż się sparzysz i "polecisz" za inną dietą, która będzie akurat na fali)
Jeśli znasz takiego diabetyka, co spróbował i uważa , że jedzenie zalecane przez książkę D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi "Cukrzyca" nie powoduje cofania się cukrzycy to opisz ten konkretny przypadek. Bo ja akurat znam kilka potwierdzających skuteczność wychodzenia z cukrzycy i ani jednego niepotwierdzającego. Należy tu dodać, że jest tam też zalecenie niezbędnych ćwiczeń O ile wiem, metody leczenia konwencjonalnego polegają na "pielęgnowaniu" postępującej choroby (hasła typu naucz się żyć z cukrzycą itp.). Jeśli o mnie chodzi, nigdy nie stosowałam żadnych diet i w ogóle jestem słabo podatna na reklamy, więc to co piszesz raczej mi nie grozi, zwłaszcza, że nastąpiła u mnie radykalna poprawa zdrowia. Z teorii D'Adamo zaczęłam korzystać po tym, jak wyhodowałam już sobie kilka chorób i zauważyłam kompletną nieskuteczność leczenia konwencjonalnego. Po przeczytaniu książki "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" na logikę uznałam, że autor może mieć rację. Opisałam to w swoim poście . Aby poprawić zdrowie trzeba usunąć przyczyny powodujące tracenie zdrowia, a o tym to już tak wszyscy nie piszą . Tombak też napisał o tym, że każdy sam (w 90%) wyhodowuje sobie choroby. Pisze w swych książkach o konieczności ciągłego oczyszczania organizmu. Lansuje model wegetariański ( bo pewnie ma on grupę A) i zachęca do ćwiczeń i różnych sposobów oddychania. Ja sporo skorzystałam z jego wiedzy, ale wolę w miarę możliwości nie jadać składników, z których później organizm trzeba oczyszczać, lub leczyć (bo np. modyfikują krew). Uważam, że każda dieta, aby nie była dietą "chwilową" i nie przyniosła nam nic złego, powinna być skorygowana pod kątem grupy krwi . Każdy powinien o tym być poinformowany. A poza tym od 11 lat cały świat zna teorię D'Adamo, a dietetycy i lekarze milczą. Wolą więc brać pieniądze za często niepotrzebne badania, indywidualnie skomponowane diety i leczenie , które mogłoby być w wielu przypadkach zbędne. Ja pomagam ludziom dotrzeć do informacji służących ich zdrowiu i robię to, jak już pisałam, z potrzeby serca. Czy ktoś zechce z tego skorzystać, to już jego sprawa. I jeszcze jedna dygresja . Są tacy co twierdzą, że wystarczy jeść to, co smakuje....ale sprawdzając te ulubione produkty (np.lody najbardziej nie służą właścicielom grupy krwi 0 i A) na zgodność ze swoją grupą krwi w encyklopedii D'Adamo zauważymy, że podstępnie możemy się czegoś nabawić, więc trzeba po prostu nie przesadzać z ich ilością.

Pozdrawiam :D

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności