Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 7:21 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 6:26 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Zachęcam do przeczytania tego artykułu.

http://www.wegetarianie.pl/Article1099.html

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 6:27 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
MLECZNY "NAŁÓG"


Żaden ssak na świecie (oprócz człowieka), będąc dorosłym już osobnikiem nie spożywa mleka. Tak urządziła to natura.
Jeśli chodzi o koty, to my ludzie, nauczyliśmy je pić mleko. Koty, które go nie piją żyją dwa razy dłużej (co zostało udowodnione przez naukę). Obecnie mleko zostało zastąpione specjalnym pożywieniem, które ze smakiem zajadają nasi ulubieńcy. Sami więc Państwo widzicie, że gust naszych pupilków jest zmienny.
Podstawowa różnica między mlekiem krowim i kobiecym to wysoka zawartość białka - kazeiny w mleku krowim. Kazeina to substancja niezbędna cielakowi, by mu rosły kopyta i rogi, ale nawet cielak pije mleko tylko do 6 miesięcy. Człowiek nie ma kopyt ani rogów, dlatego też, żywieniowe normy białka są jawnie zawyżone. Człowiek potrzebuje znacznie mniej białka, ponieważ określony gatunek bakterii, znajdujący się w jelicie grubym posiada zdolność syntetyzowania białka z węglowodanów, których dostarczamy spożywając produkty roślinne. W mleku kobiecym białka - kazeiny jest mało, zaledwie 0,2%.
W krowim mleku znajduje się mało żelaza, dlatego też cielak żywi się trawą. W tym celu natura specjalnie przystosowała organy trawienne cielaka, które pozwalają mu strawić mleko i trawę oddzielnie. Układ pokarmowy człowieka jest zbudowany inaczej. Krowie mleko, dostając się do żołądka człowieka, pod wpływem kwaśnych soków żołądkowych ścina się, tworząc coś przypominającego twaróg.
Ten "twaróg" oblepia cząstki innego pokarmu znajdujące się w żołądku. Dopóki ścięte mleko nie ulegnie strawieniu, proces trawienny innego pokarmu nie rozpocznie się. Zjawisko to, często powtarzające się, może spowodować zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego. Stąd też pytanie: po co zamieniać swój organizm w "fabrykę - przetwórnię" mleka i kwaśnych produktów mlecznych, tracąc przy tym wiele energii na proces trawienia?
Kazeina, znajdująca się w mleku, rozkłada się w organizmie przy pomocy podpuszczki. Dziecko 1 - 2-letnie ma już paznokcie i włosy, więc zapotrzebowanie na kazeinę jest żadne. Układ trawienny dziecka przestaje wydzielać podpuszczkę. Od tej chwili krowie mleko staje się dla organizmu produktem ciężkostrawnym.

Wapń, tłuszcz i cholesterol
Nikt nie podważa faktu, że mleko zawiera dużo wapnia, który jest niezbędny do rozwoju kości. A czy mniej jest wapnia w orzechach, kapuście, marchwi, burakach? Więcej. A co najważniejsze - jest tam w idealnej proporcji z innymi minerałami i do tego w formie łatwo przyswajalnej przez organizm.
W mleku występują tłuszcze zwierzęce - a jak wiemy tłuszcz zwierzęcy powoduje zwiększenie ilości cholesterolu i wypłukuje wapń z organizmu, dlatego też mleko się odtłuszcza. Tłuszcze znajdujące się w orzechach i ziarnach np. słonecznika (najbardziej wartościowe) są przyswajalne przez organizm w 80%, podczas gdy tłuszcze z mleka
- tylko w 20%. W prasie zachodniej dawno już pisano, że zaobserwowano tendencję rezygnowania ze spożywania tłustego mleka i coraz częściej spożywa się niskotłuszczowe. To przyniosło odczuwalne wyniki - znacznie zmniejszyła się ilość zachorowań związanych z układem krwionośnym i pokarmowym.
Nasuwa się pytanie: po co zwiększać liczbę zachorowań, spowodowanych przez mleko, a potem walczyć o ich zmniejszenie? Co się tyczy kwaśnych produktów mlecznych - kefiru, jogurtu, a szczególnie twarogu i żółtego sera, to te produkty można spożywać, a nawet trzeba. Specjalnie zaleca się spożywanie ich ludziom w podeszłym wieku i dzieciom. Chodzi o to, że bakterie znajdujące się w kwaśnych produktach mlecznych już zrobiły to, co organizm człowieka czyni z wielkim trudem.

Niestrawna kazeina
Należy brać pod uwagę jeszcze jeden ważny fakt. Obecnie mleko jest szkodliwe, szczególnie dla dzieci, z racji swych ekologicznych zanieczyszczeń. Nieodłącznym towarzyszem wapnia w mleku jest radioaktywny (promieniotwórczy) pierwiastek - stront-90. Niektórzy lubią dodawać mleko do kawy, herbaty. Lepiej tego nie robić, ponieważ pod wpływem temperatury kazeina, znajdująca się w mleku, ścina się. Kazeina to surowiec do produkcji kleju organicznego. W naszym organizmie niestrawiona kazeina "klei" kamienie w nerkach, naczynia krwionośne, powoduje powstawanie guzów w nogach, deformację palców rąk, a inne niestrawione składniki mleka osiadają w naszych tkankach i ścięgnach pod postacią śluzu.
Znakomity uczony - specjalista do spraw żywienia, znawca diet - H. Shelton pisał: Mleko krowie jest źródłem powstawania śluzu w organizmie człowieka od okresu niemowlęctwa do głębokiej starości , a doktor Walker dodał: ... i jest przyczyną takich chorób jak grypa, przeziębienia, astma, bronchit (zapalenie oskrzeli).

Informacja w mleku
W bioenergetyce istnieje teoria - każdy produkt żywnościowy zawiera w sobie informację o warunkach swoich "narodzin", rozwoju, dojrzewania itd. - jednym słowem kształtuje w człowieku "naturalny instynkt zachowawczy". Co z punktu widzenia tej teorii przedstawia sobą mleko krowie, nietrudno się domyślić. Mądrzy jogowie, żeby nie spożywać krowiego mięsa i nie pić mleka uczynili krowę "świętą". Nawyk picia mleka w dużych ilościach, szczególnie w ciągu ostatnich 100 lat, przywędrował z Ameryki. Nadmiar otrzymanego mleka Amerykanie przerabiali na proszek (odżywki mleczne) i "obdarowywali" nim kraje Trzeciego Świata. Całej tej akcji towarzyszyła szeroko reklama o pożytkach płynących z mleka. Jak wiadomo, darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

Rozstanie z "nałogiem"
Czy wszystkie te argumenty przyjmują do wiadomości ci, u których mleko zajmuje czołowe miejsce w jadłospisie? Najprawdopodobniej nie. Człowiek z trudem rozstaje się z nałogiem. Jednak chcę poradzić, szczególnie ludziom starszym, zastąpienie mleka kefirem i chudym twarogiem. A wszyscy ci, którzy będą nadal pić mleko powinni przyjrzeć się uważnie swoim odczuciom. Czy po spożyciu mleka nie odczuwają żadnych dolegliwości jelitowych, nie mają wzdęcia brzucha itp. Oprócz tego należy pamiętać, że mleko z uwagi na specyficzne trawienie należy spożywać zawsze oddzielnie, nie łącząc go z innymi produktami.


Źródło:

Michał Tombak, Jak żyć długo i zdrowo.

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 4:25 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Czy czytaliście artykuł i podanego linka ??

Co o tym sądzicie ?? Jaki jest wasz stosunek do mleka i przetworów mlecznych ??

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 9:16 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Witam!!!
Temat znam bardzo dobrze.

Jeżeli ktoś chce spożywać "mleka" to powinie się poważnie zastanowić!!!

Hormony zawarte w wydzielinie krowiej lub koziej dodane do hormonów własnych mogą stać się przyczyną poważnych chorób jeżeli nie teraz to to w późniejszym wieku na pewno a silnie stymulujące hormony wzrostu sprzyjają wszelkim zdrowotnym patologią przede wszystkim rozwojowi nie normalnych komórek .
Natomiast GONADOTROPINA stymuluje właśnie tarczycę , steroidy jajnikowe i epidermalny czynnik wzrostowy.

Nie można pominąć faktu , iż cały kompleks soli wapniowo - magnezowo - węglanowy - fosforanowy , służący budowie kości ulega rozbiciu pod wpływem pasteryzacji a sole :fosforan wapnia , fosforan magnezu i węglan wapnia stają się praktycznie nierozpuszczalne i ich użyteczność jest zredukowana prawie do zera.

Pracownicy przetwórni mleczarskich dobrze wiedzą o tym , ponieważ na ściankach zbiorników osadzają się GRUBE WARSTWY soli wapniowych , nazywanych KAMIENIEM MLECZNYM.

Dodatkowo pasteryzacja dezaktywuje enzym- fosfatazę - potrzebna do absorpcji soli mineralnych z pokarmów a białko ulega zniszczeniu i zachodzi jego częściowa koagulacja a albumina i globulina sa praktycznie zniszczone. Cząsteczki cukru-laktozy-ulegają rozbiciu i KARMELIZACJI a struktury koloidalne aglutynacji czyli zlepieniu , straty witamin wynoszą od 30 do 80 % .

Możesz zaglądnąć tutaj i poczytać ( publikacje , które ukazały się w Polsce obalające z dziecinna łatwością mleczny dogmat):

http://www.noni.com.pl/pacjent_nalogi3.html

oraz art.:

http://integra.xtr.pl/teksty/PijMleko.htm

i oglądnąć filmik ( już zaczynają puszczać w komercyjnych stacjach - może coś dotrze do ludzi ) :
http://uwaga.onet.pl/1506986,archiwum.html

To , że dr ADAMO wskazuje , iż pewne rodzaje nabiału są wysoce wskazane dla danej grupy krwi jest związane z LEKTYNAMI I ICH WPŁYWEM NA ORGANIZM CZŁOWIEKA A JAKOŚĆ PRODUKTU I JEGO WŁAŚCIWOŚCI POZOSTAJĄ NIMI NA ZAWSZE i tu organizmu nie da się oszukać. Lektyny w tym przypadku nie maja patologicznego działania ale obciążenie układu pokarmowego i szkodliwe metabolity w cichy i podstępny sposób zbiorą swoje żniwo.

Jeżeli już ktoś nie może się obejść ( TZW.: MLECZNY NAŁÓG) bez mleka to tylko w MAŁYCH ILOŚCIACH, najlepiej zsiadłe lub bezpośrednio( w bardzo krótkim czasie od udoju) od krów karmionych w sposób naturalny , tylko trawą , wypas na powietrzu - inaczej zwane organiczne "trawiaste".

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 10:29 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Często słyszy sie takie coś:
Cytuj:
Dziecko 1 - 2 letnie ma już paznokcie i włosy i jego zapotrzebowanie na kazeinę jest bardzo niewielkie.


Ale jeśli kazeina jest potrzebna do wzrostu paznokci i włosów to bez niej można zacząć po pewnym czasie mieć problemy z włosami i paznokciami?

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 7:51 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Ponawiam poprzednie pytanie, jeśli ktoś wie to proszę by podzielił sie wiedzą.

Zrodziło sie moje kolejne pytanie- czy np gotując brokuły, zawarty w nich wapń też staje sie nieprzyswajalny?

Cytuj:
Minerały (mg/100 gram brokuł):
Wapń 66. Fosfor: 53. Żelazo: 3,6. Magnez: 15.


Przy okazji wklejam tekst znaleziony na stronie dr Janusa o mleku:
"O roli wapnia w organizmie w świetle wiadomości o mleku

W naturze wapń występuje w dwóch postaciach. "Dobry" wapń czyli organiczny, łatwo przyswajalny przez kości, znajduje się w warzywach i owocach a szczególnie w skórce, w świeżo przygotowanych sokach, jajach, orzechach, miodzie, otrębach, świeżym mleku krowim i kozim. "Zły" wapń, nieorganiczny, trudno przyswajalny dla kości jest we wszystkich produktach oczyszczonych (rafinowanych) czyli również w mleku krowim pasteryzowanym. Pech polega na tym, ze ten zły wapń nie wchłania się do kości ale w tkanki miękkie (ścięgna, między powięzie okołostawowe), powodując stany zapalne stawów, tapetując od środka ściany naczyń przyczyniając się do przyspieszonego procesu miażdżycy. Badając graficzne wykresy analizy pierwiastkowej włosów spotykam się bardzo często z przekroczoną nawet piętnastokrotnie zawartością wapnia w organizmie przy współistniejącej zaawansowanej osteoporozie. W organizmie jest około 1200 gramów wapnia przy czym 99% znajduje się w kościach. Tkanka kostna jest rusztowaniem dla naszego ciała i równocześnie magazynem, z którego organizm czerpie wapń i fosfor o ile jest jego zbyt mało w środkach spożywczych. Zawartość jego we krwi jest zawsze stała, nawet w ostatnim stadium zrzeszotnienia kości czyli osteoporozy. Jest to reakcja obronną organizmu. W przypadku jego deficytu jest on intensywnie pobierany z kości. Jest to proces nieustanny i wówczas masa substancji kostnej zaczyna zmniejszać się. Wiemy już, że wysoko przetworzone produkty między innymi mleko, mięso, cukier i jego wyroby, tłuszcze zwierzęce, podczas procesu trawienia dostarczają organizmowi dużej ilości szkodliwych kwasów organicznych. Jest to kwas mleczanowy, szczawianowy i moczowy. Sole wapniowe neutralizują te kwasy chroniąc organizm przed zatruciem. W przypadku niskiej ich podaży w pożywieniu organizm sięga do rezerwuaru w kościach. Jeśli to wszystko zsumujemy razem to staje się oczywiste dlaczego większość ludzi cierpi na próchnicę i osteoporozę. Nasuwa się przy tym kolejne pytanie: po co zwiększać ilość zachorowań, spowodowanych przez mleko, a potem walczyć o ich zmniejszenie? Wydaje mi się, że o utrzymaniu tego "status quo" decydują pieniądze lobby przemysłu mleczarskiego oraz błoga nieświadomość lekarzy. "

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 8:19 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Witaj Kashtaniak !

Wejdź na SURAWKĘ i poczytaj artykuły tam zamieszczone ( jest ich bardzo dużo ) ogarniesz o co chodzi z RAW FOOD.

http://www.surawka.republika.pl/

Wszelkie rośliny krzyżowe jedzone na surowo u dużej części ludzkiej populacji wywołują nieprzyjemne a nawet szkodliwe doznania ze strony przewodu pokarmowego .

A na brokuły jest prosty sposób dobry mikser i otrzymujesz papkę z surowej rośliny dodajesz ulubione zioła i przyprawy ,bardzo dobrej jakości oliwy , ogrzewasz do 40 st. C i masz super odżywczy przysmak - oczywiście jeżeli ktoś spożywa mało surowizny lub jest na etapie zwiększania jej w swojej diecie może nie poczuć bluesa.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Pią Lis 14, 2008 10:52 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Ja myślę, że z tym mlekiem u nas nie jest całkiem beznadziejnie. Przypominam sobie, że jak jeszcze pijałam mleko, to rzadko znajdowałam na rynku (ale znajdowałam) mleko od producentów w smaku dla mnie akceptowalnym i jego się trzymałam. To samo dotyczyło masła. Spośród bardzo wielu rodzajów masłopodobnych produktów, zawsze jakieś znajdowałam, które uznałam, za "dobre" w smaku. Przez wiele lat pijąc mleko często miałam katary i kaszel, łatwo się przeziębiałam. Teraz wiem, że ja, jako właścicielka grupy krwi 0 powinnam i te wyjątki sobie darować. U mnie w domu wszyscy właściciele grupy krwi B jadają zupy mleczne, ser mozzarellopodobny, pijają jogurty (a dzieci bardzo lubią i codziennie jadają serki) . Nie obserwuje się u nich nadprodukcji śluzu, a więc teoria D'Adamo się potwierdza. Zwłaszcza, że na inne kupowane do jedzenia produkty też patrzymy pod kątem encyklopedii zdrowia D'Adamo. Nikt spoza kręgu naukowców znających wybiórcze działanie lektyn w stosunku do poszczególnych grup krwi tego nie nagłaśnia, bo statystycznie rzecz biorąc właściciele grupy krwi B stanowią mały procent ogółu i podchodząc do tematu statystycznie można ich pominąć.
Dziękuję Krzysztofowi, bo pisząc o miksowaniu brokułów zainspirował mnie do zmieszania ugotowanej marchewki właśnie z drobno posiekanymi surowymi brokułami (zamiast zielonego groszku) i jestem zadowolona z tej zamiany. Na stronie D'Adamo są podane bardzo przydatne dane odnośnie brokułów, a mianowicie zawartość składników w % RDA (dziennego zapotrzebowania organizmu). Wynika z tych danych, że brokuły są doskonałym źródłem różnych składników, ale wapnia chyba trzeba szukać gdzie indziej (np. w sardykach). W/g encyklopedii D'Adamo odczytując z wykresu "kubek" brokułów zawiera w % RDA: wit E ok.15%, A-30%, C-130%, żelaza -15% magnezu-6%, selenu-4%, wapnia- 2%. Pewnie zawartość składników zależy od ziemi gdzie brokuł rośnie, ale tak to jest z tą statystyką...ilu badaczy tyle wyników. Odczytując z innego wykresu, filet sardynki w/g D'Adamo zawiera w % RDA: wit. B12 ok. 400%, wapnia -50%, selenu -150%, magnezu-20%. Podobny procent, jeśli chodzi o wapń ma badana porcja mozzarelli (niezależnie od rodzaju mleka).
Myślę, że warto analizować te dane, zwłaszcza w przypadku produktów, których używamy najczęściej.

Pozdrawiam Dociekliwych :D

TeSa

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 12:36 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Co za bzdury tu są wypisywane, to jest ideologia nie naukowa informacja, a Pan Tombak skoro taki mądry niech bioenergetycznie nastawi swój organizm an porost włosów. Z przerażeniem czytałem jego ksiażke. Ludzie wolą jednak iść na skróty i wierzyć w szamaństwo niż kokrety!
Mleko i jego przetwory jest zbyt ważne w diecie by się tak od lat zastanawiano czy sa dobre czy złe. Już dawno wiele niezależnych ośrodków na całym świecie zrobiło wśród swoich populacji takie badania. Mleko jest zdrowe i nie jest szkodliwe dla dzieci jak i dorosłych(mowa o mleku krowim). Są jednak pewne obostrzenia:
- jeżeli przez wiele lat nie piło się mleka należy do niego powracać stopniowo zaczynając np. od szklanka na parę dni potem zwiększajac ilość, inaczej można nabawić się biegunek z powodu niestrawionej laktozy, pijąc ww sposób indukujemy sobie odpowiednie enzymy(. skandynawowie w których diecie jest bardzo dużo mleka przez całe życie nie maja takiego problemu)
- mleko krowie może uczulać, uczulenie to występuje u dosć sporego odsetka małych(do 2 lat )dzieci ze względu na nieszczelność ich układu krwionośnego w jelitach i przenikanie peptydów z rozpadniętej kazeiny do krwi. Uczulenie to zazwyczaj po wykształceniu się poprawnie bariery ukłąd pokarmowy/krwionośny ustępuje tak że już 4 latki mogą bezpiecznie pić mleko bez ryzyka uczulenia, a nawet jeśli dziecko jest uczulone , alergia ta zazwyczaj mija właśnie w wieku ok 4-5 lat.
Ważny jest też proces obróbki mleka, mleko pasteryzowane w wysokiej temp (UHT) traci wiele właściwości odżywcze(m.in. degenaracji kazeiny która kompleksuje wapń)

Teoria złego i dobrego wapnia jest idiotyczna i z palca wyssana, wapni rzeczywiście występuje w połączeniach organicznych skad jest lepiej przyswajalny, a z połączeń nieorganicznych jest bardzo słabo prztswajalny, przelatuje przez jelita.
POnadto w naszej kulturze i strefie jedzeniowej większość osób ma wapnia niedobory, a jego przedawkowanie jest niespotykane. Poza tym w mleku stosunek wapnia do jonów fosforanowych jest bardzo korzystny i ułatwia wzajemne wchłanianie.

Może sie czempiam ale nie ma czegoś takiego jak kwas mleczanowy, szczawianowy sa mleczany szczawiany i kwas szczawiowy kwas mlekowy, niby pierdołą ale widać że ktos nie ma pojęcia o czym pisze.
Wiele ludzi cierpi na próchnice z niedostatecznej higieny jamy ustnej, natomiast większość ludzi NIE MA OSTEOPOROZY, co za bzdury sa tu wypisywane.
P

Kolejne dyrdymały są takie, że żaden dorosły ssak nie pija mleka. NIe chodzi mi tu o o koty....
Ta teoria mogła powstać dlatego, ze większość ssaków nie produkuje mleka non stop przez całe życie i skad je maja brać?Po drugie np wśród słoni, waleni ale i wielu innych zwierząt w czasie karmienia dorosłe osobniki starają cię podkradać mleko karmiacej, bo czują jakie jest pożywne, ale ona stara się na to nei pozwalać bo co zostanie dziecku.

Hasło że jak się am włosy i paznokcie nie ma sie zapotrzebowania na kazeine???@?@?@1?@
Co to wogóle jest? MOżna nie pić mleka a włosy i paznokcie wyrosną, po drugie włosy i paznokcie nie wyrastają jedne na życie i ciągle rosną, należy wciąż dostarczać w posiłkach białka na przykład kazeiny z mleka.!Tu się chyba komuś pomyliła keratyna z kazeiną.

Najważniejsza konkluzja o mleku to taka że jest świetnym źródłem wapnia, ale nie mleko UHT niestety, najlepiej kupowa to z 2 tyg terminem ważnosci, takze zółte sery, serki topione ale już nie twaróg. Wapń ten jest w formie zdecydowanie lepiej przyswajalny niż z warzyw i nie wiem skąd taka teoria że np. w kapuście jest w świetnym połączeniu?? W np. kapuście połączony jest z kwasami, często w słabo rozpuszcalne sole a ponadto wiązany jest prze błonnik i tu już d**a zbita prawie nic się nie wchłonie.
Przypomniał mi się kolejny mit ale nie już o mleku, tylko oszpinaku panuje przekonanie ze szpinak jest świetnym źródłem żelaza bzdura!! Ma g oco prawda dużo ale tak źle wchłąnialny że nic z tego, znacznie więcej żelaza zdobędziemi z czeronego mięsa, nie mówiac o nerkach czy wątróbce.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 2:36 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 18, 2008 3:34 pm
Postów: 6
Cześć !
:?
I być tu mądry i pisz wiersze.
Jak normalny,zwykły zjadacz chleba bez wykształcenia medycznego,
farmakologicznego czy chemicznego może wiedzieć czy mleko pić czy nie pić ?
skoro teorie są tak sprzeczne.

Ja wiem ,że już nic nie wiem :(
_________
A RH(-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 3:43 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
Witam .

Fakt ,że jakiś minerał czy inny składnik znajduje się w DANYM POKARMIE ,NIE OZNACZA , ŻE PO zjedzeniu ORGANIZM PRZYSWAJA GO.

DZISIAJ JUŻ DOBRZE WIADOMO ,ŻE WAPŃ zawarty W MLEKU , szczególnie pasteryzowanym ( wszelkie mleko i produkty mleczne w handlu wytwarzane z mleka pasteryzowanego ) jest NIE TYLKO ŹLE PRZYSWAJANY , ale PO SPOŻYCIU MLEKA I JEGO PRZETWORÓW SPRZYJA UCIECZCE WAPNIA Z ORGANIZMU głównie z powodu obecności w nich białka ( bardzo stężonego procentowo bardzo dobrego dla cieląt w okresie wzrostu , które postępuję bardzo szybko a nie dojrzałego człowieka ) .

Dodatkowo w mleku krowim STOSUNEK WAPNIA DO FOSFORU WYNOSI 1,2 PODCZAS GDY ABSORPCJA WAPNIA MA MIEJSCE GDY WARTOŚĆ TA JEST BLISKA 2 !!!!!!!!!!!!!!!!

Bez odpowiedniej proporcji tych pierwiastków następuje wiele degeneracyjnych chorób nie mówiąc już o tumorach i nowotworach przewodu pokarmowego.

Dodatkowo mleko w połączeniu z innymi produktami uniemożliwia wchłanianie większość ważnych mikro i makro elementów oblepiając treść pokarmową i blokując w ten sposób bio dostępność.

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 4:42 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Poczytać artykuły na medscape, czy pubmed. To już dawno zostało przebadane. Oblepianie pokarmu nie jest żadnym czynnikiem, gdyż pokarm wchłaniany i trawiony jest zdecydowanie bardziej w dalszych odcinkach przewodu pokarmowego, jeśli chodzi o ograniczenie wchłaniania składników mineralnych zdecydowanie więcej interakcji dają rośliny wysokobłonnikowe. Zawartość kazeiny zwiększa rozpuszczalność wapnia i nie wiem skad wnioski przeciwne?
Mleko pasteryzowane rzeczywiście nie jest tak zdrowe jak świeże czy mikrofiltrowane, włąśnie przez denaturacje kazeiny! Mleko krowie nie jest identyczne do ludzkiego i dlatego niemowlętom i małym dzieciom podaje się mleka modyfikowane, dorosły i dzieci starsze mogą bez problemu pić mleko tylko sobie na zdrowie. Absorbcja wapnia ma miejsce przy duzej rozpiętości tego stosunku bo nie tylko on jest ważny, liczy się też stężenie , postac wapnia itp.
Mleko nie powoduje nowotworów przewodu pokarmowego, jedyne znane działania niepożadane po mleku to biegunki oraz uczulenia.
Dietetycy wykształceni, a nie szarlatani zalecają spożywanie produktów mlecznych i samego mleka! Szczególnie wartościowe są jogurty z przebadanymi i certyfikowanymi kulturami żywych bakterii jelitowych, dla których badania wskazują na nie tylko ograniczenie chorobowości układu pokarmowego ale i ogólnej.
Mleko jest też wspaniałym źródłem BARDZO DOBRZE przyswajalnych wit z grupy B i nie tylko i pamiętać nie żadne mleko 0%!!

Do zjadacza chleba nie kieruj sie naszymi opiniami bo to interbnet tylko poczytaj artykuły w renomowanych czasopismach, po angielsku ale tam jest sporawdzona wiedza, tam, sa randomizowane badania wieloośrodkowe. A nie czyjeś wydumane teorie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 10:19 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
amanis, mleko może i jest trochę zdrowe ale nie takie jakie w sklepie można kupić. Problemem dużym jest też KAZEINA, więc nawet mleko od krowy prosto jest chyba też nie takie zdrowe. Zresztą ja nie potrafiłem nigdy przełknąć mleka i robiłem sobie kakao. Poczytaj sobie to:

http://www.drjanus.pl/artykuly/czy-lubisz-mleko/co-sa-kamienie-kalowe-i-z-czego-tworza-sie
http://www.drjanus.pl/artykuly/czy-lubisz-mleko/o-roli-wapnia-w-organizmie-w-swietle-wiadomosci-o-mleku

Nie moge patrzeć jak ojciec daje siostrze małej ciągle to mleko z kartonu będąc przekonany że to mleko jest super zdrowe, on sam jednak go nie pije.
Cytuj:
i pamiętać nie żadne mleko 0%!!

lol, ja właśnie czytałem że powinno się czym chodsze pić jeżeli sie już pije bo jest mniej szkodliwe

Co do kefirów to te obecne kefiry nie są raczej zrowotne, są to pseudo kefiry, gdzieś czytałem o tym dawno dosyć.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 10:01 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Nie jest prawdą że im mleko chudsze tym zdrowsze, dla osób będących na diecie niskokalorycznej poleca się mleko 2%, no bardzo ewentualnie 0,5% ale nie 0%!!! Gdyż po pierwsze tłuszcz jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu poza tym w tłuszczach rozpuszczony jst szereg witamin. Gdy mleko jest odtłuszczone traci wiele ze swojej wartości, za wiele. A te artykuły są na bardzo niskim poziomie, nie ma czegoś takiego jak kwas mleczanowy na ten przykład.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pij mleko, będziesz kaleką
PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 7:04 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAM :o !!!

"Zdrowie bez mleka?"

Czy mleko naprawdę jest zdrowe? Coraz więcej badań neguje przestarzały pogląd, że mleko krowie jest najlepszym źródłem wapnia, oraz wskazuje, że spożywanie produktów mlecznych powoduje więcej szkody niż pożytku.

Czym jest wapń?

Wapń jest miękkim szaro metalicznym pierwiastkiem, piątym biorąc pod uwagę częstotliwość występowania na Ziemi. Jest składnikiem skał wapiennych, kredy i marmuru.

Dlaczego potrzebujemy wapnia?

Ten minerał jest ważnym elementem zapewniającym zdrowie i wytrzymałość kośćca; około 99% wapnia w organizmie ludzkim znajduje się w kościach i w zębach, pozostały jeden procent odpowiada za skurcze mięsni, pracę serca, krążenie krwi i funkcjonowanie systemu nerwowego.
Jakie jest nasze zapotrzebowanie na wapń?

Oficjalna dzienna dawka[1] wapnia dla dorosłych między 19 a 50 rokiem życia wynosi 700 miligramów.

Jakie produkty zawierają wapń?

Mleko i produkty mleczne zawierają wapń, ale produkty roślinne stanowią dużo zdrowsze źródło tego pierwiastka. Dobrym źródłem wapnia pochodzenia roślinnego są zielone warzywa liściaste takie jak brokuły, kapusta włoska, zielony groszek, kapusta, nać pietruszki. Bogate w wapń są także suszone owoce takie jak figi i morele, orzechy, w szczególności migdały i orzechy brazylijskie oraz różne nasiona, w tym sezam oraz Tahiti (pasta z ziaren sezamu). Dobrym źródłem wapnia są ponadto strączkowe ? groch, fasola, soczewica oraz niektóre gatunki tofu (ser z ziaren soi).

Ile wapnia zawierają te produkty?

Poniższa tabela przedstawia zawartość wapnia w różnych, bogatych w wapno produktach roślinnych.

Produkt (ilość, porcja) Wapń (w miligramach)

TOFU (opakowanie 250g) 500

Nasiona sezamu (25g ? mała garść) 168

Nasiona słonecznika (25g ? mała garść) 28

Brokuły (80g ? porcja, gotowane w nie solonej wodzie) 32

Kapusta włoska (80g ? porcja, gotowane w nie solonej wodzie) 120

Migdały (30g ? mała garść) 72

Orzechy brazylijskie (30g ? mała garść) 87

Mleko sojowe Apro (200ml, szklanka) 240

Suszone figi (4-6 owoców) 250

TAHINI (10g ? dwie łyżeczki) 68


Mleko jest naturalnym pożywieniem? czy rzeczywiście?

Wszystkie ssaki, do moment osiągnięcia stanu pozwalającego na odstawienie od piersi, piją mleko swoich matek. W przeciwieństwie jednak do innych ssaków, ludzie piją mleko przez całe życie, co więcej piją mleko wytworzone przez samice innych gatunków. Należy przytoczyć oczywisty, ale często pomijany fakt ? krowie mleko zawiera taką ilość wapnia, która umożliwia osiągnięcie dojrzałości fizycznej cielęcia w czasie krótszym niż rok. Dlatego właśnie mleko krowie zawiera cztery razy więcej wapnia niż mleko kobiece. Niemowlęta nie potrzebują aż tak dużych ilości wapnia, w konsekwencji wysoka zawartość tego minerału w podawanym im mleku krowim powoduje odkładanie się nadmiaru wapnia w ich nerkach. Z tego powodu zaleca się, aby dzieci nie piły mleka ?prosto od krowy? w pierwszym roku życia.
Czy dla dzieci mleko jest niezbędnym źródłem wapnia?

Nie, dzieci potrzebują ruchu i zdrowej diety opartej na produktach roślinnych. Ostatnie badania na temat wpływu spożywania nabiału na kondycję kości (Lanou i In., Pediatrics 2005) wskazują, że zwiększone spożycie produktów mlecznych przez dzieci i młodzież ma bardzo ograniczony wpływ na zdrowie ich kości. W wyniku powyższych badań stwierdzono, że kluczowym czynnikiem mającym wpływ na zdrowie i kondycję kośćca są regularne ćwiczenia fizyczne połączone z dbałością o zdrową dietę i styl życia. Zdrowe odżywianie z kolei oznacza dietę bogatą w świeże warzywa i owoce, ograniczenie spożycia kofeiny, oraz wyeliminowanie z diety alkoholu i papierosów.

Czy większość wapnia pobieramy z mleka?

Nie, mniej niż połowa (43%) wapnia w przeciętnej diecie pochodzi z mleka i nabiału[2]. Pomimo ogólnie panującego przekonania o tym, że mleko jest najlepszym źródłem wapnia, dane wskazują na to, że duża część wapnia w naszej diecie pochodzi z innych źródeł niż produkty nabiałowe. Wyniki te nie są zbyt zaskakujące, jako, że większość ludzi (około 70%) dostarcza organizmowi wapń pochodzącą z produktów roślinnych, a nie z nabiału i mleka.

Co to jest nietolorancja laktozy?

Nietolerancja laktozy to niemożność przetrawienia laktozy czyli cukru mlekowego przez organizm. Aby cukier z laktozy mógł być przetrawiony musi on zostać rozłożony w jelitach przez enzym zwany laktazą na dwa cukry proste ? glukozę i galaktozę. Większość niemowląt wytwarza laktazę w okresie karmienia piersią, ale ich organizm przestaje produkować laktazę w momencie odstawienia od piersi (w pierwszym lub w drugim roku życia). Fakt, że organizm ludzki przestaje produkować laktazę po okresie karmienia jest oczywistym dowodem na to, że mleko nie jest naturalnym pożywieniem dla człowieka. Nietolerancja laktozy występuje u 90-100% Azjatów, 65-70 % Afrykańczyków i u około 10% mieszkańców Kaukazu. Objawy nietolerancji laktozy to mdłości, skurcze, wzdęcia i biegunki. Cierpiący na nietolerancję laktozy powinni unikać wszystkich produktów nabiałowych.

Co powoduje alergię na mleko?

Uczulenie na mleko występuje, kiedy system odpornościowy organizmu traktuje białko zawarte w mleku jako groźną substancję obcą i rozpoczyna atak. Objawy alergii są zazwyczaj bardziej dotkliwe od skutków nietolerancji laktozy, najczęstszym jest nadprodukcja śluzu, skutkująca katarem i zatykaniem uszu. Do poważniejszym symptomów należą: egzema, kolka, biegunka, ostry kaszel i wymioty. Białko mleka (casein) jest trudne do uniknięcia, ponieważ występuje w wielu produktach żywieniowych takich jak chleb, płatki kukurydziane, zupy w proszku, margaryna, sosy sałatkowe, słodycze i ciasta w proszku.

Czy istnieje związek pomiędzy mlekiem krowim a cukrzycą?

Podawanie mleka krowiego w pierwszych miesiącach życia, może prowadzić do reakcji obronnej układu odpornościowego, a w konsekwencji, u niektórych dzieci, do skazy białkowej typu I. Reakcja obronna układu odpornościowego polega na reakcji systemu na pewne substancje (tj. insulina u krów albo białko zwane casein zawarte mleku krowim). Podobieństwo strukturalne pomiędzy tymi substancjami a komórkami beta odpowiedzialnymi za produkcję insuliny w trzustce powoduje zmylenie systemu odpornościowego, który zaczyna zwalczać komórki trzustki. Ogranicza to możliwości produkcji insuliny i może prowadzić do cukrzycy. Nie podawanie mleka dzieciom w pierwszych miesiącach życia może znacznie obniżyć ryzyko zachorowań na cukrzyce typu I u niektórych dzieci.

Jak łatwo jest przyswajalny wapń?

Wapń zawarta w nabiale jest trudniej przyswajalna niż ta pochodząca z zielonych roślin liściastych. Na przykład organizm ludzki łatwiej przyswaja wapń pochodzącą z kapusty niż z mleka krowiego. Jednakże, mimo, że szpinak zawiera dużo wapnia, jest ono w szpinaku składnikiem substancji zwanej oksalatyn, hamującej wchłanianie wapnia. Dlatego należy jeść warzywa zawierające jednocześnie dużo wapnia i mało oksylatynu, tj. brokuły, kapusta, . Zboże, orzechy i nasiona zawierają substancję zwaną kwas phytic, która do niedawna była uznawana za hamująca przyswajanie wapnia, ale obecnie jest uznawany za prawie neutralną. Kofeina i palenie tytoniu również obniża przyswajalność wapnia.

Jakie substancje pomagają w przyswajaniu wapnia?

Kilka innych substancji wpływa pozytywnie na absorbcję wapnia przez organizm ? na przykład witamina D, która może być pozyskana z pożywienia, albo jest wytwarzana w skórze, po wystawieniu na działalnie promieni słonecznych. Niedobów witaminy D może występować, kiedy nie jesteśmy wystarczająco ?nasłonecznieni?, a jej brak może powodować niedobór wapnia, nawet, jeżeli dieta dostarcza wystarczające jego ilości. Konsekwencje mogą być poważne ? choroby objawiające się osłabieniem kości.

Weganie uzyskują witaminę D z promieni słonecznych i witaminizowanych sztucznie produktów tj. mleko sojowe, płatki czy margaryny. Ważne jest zachowanie umiaru pomiędzy zbyt długim przebywaniem na słońcu a koniecznym nasłonecznianiem. Uważa się ze 10-15 minut dziennie jest niezbędne do syntezy witaminy D w skórze. Ponadto, spożycie magnezu, potasu, witaminy C i witaminy K jest zalecane dla utrzymania dobrego zdrowia. Zdrowa dieta, tj świeże warzywa i owoce, co najmniej 5 razy dziennie powinny dostarczyć wszelkich niezbędnych mikroelementów.

Jakie są konsekwencje nie dostarczenia wystarczających ilości wapnia?

W przypadku, kiedy organizm nie otrzymuje wystarczających ilości wapnia w pożywieniu, aby organizm mógł spełniać inne funkcje do których niezbędna jest wapń, następuje proces odzyskiwania wapnia (reabsorpcji) z kośćca. Jeżeli następnie nasza dieta zostanie uzupełniona ? odpowiednia ilość wapnia zostanie przekazana do kośćca. Jeżeli jednak niedobór wapnia będzie się utrzymywał przez dłuższy czas, nastąpi odwapnienie kości (kości stracą swoją trwałość).

Czy mleko krowie chroni przed osteoporozą?

Nie, osteoporoza występuje najczęściej w krajach, gdzie spożycie mleka jest wysokie. Amerykanki, które należą do największych konsumentów mleka jednocześnie najczęściej cierpią na osteoporozę, podczas gdy wśród Afrykanek z plemienia Bantu, spożywających znikome ilości nabiału i dostarczających niewielkie ilości wapnia głównie pochodzenia roślinnego, osteoporoza praktycznie nie występuje.Zwiększone spożycie mleka nie wpływa na łamliwość kości, co więcej zbyt duże dawki wapnia pochodzącego głównie z produktów mlecznych mogą negatywnie wpłynąć na ryzyko złamań.

Jakie czynniki zwiększają ryzyko osteoporozy?

Jednym z czynników zwiększających ubytki wapnia z kośćca jest wysokie spożycie białka zwierzęcego. Do 80 roku życia wegetarianie mają mniejsze ubytki wapnia w kościach w porównaniu z ludźmi jedzącymi mięso. Badania potwierdzają, że im wyższe jest spożycie białka zwierzęcego tym większe jest ryzyko złamań kości biodrowych. Badanie międzykulturowe wskazują na związek pomiędzy dietą mięsną (wysokobiałkową), a łamliwością kości i występowaniem złamań kości biodrowych . W wiejskich rejonach Chin, gdzie białko jest dostarczane głównie z produktów roślinnych, współczynnik złamań jest pięć razy niższy niż w USA.

W jaki sposób białko zwierzęce wpływa na ubytki wapnia?

Podczas procesu trawienia białka uwalniane zostają do krwi kwasy, które są następnie neutralizowane prze organizm za pomocą wapnia, pozyskiwanego z kośćca. Pozyskana i wapń jest następnie wydalana z moczem. Białko zwierzęce jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ zawiera dużo więcej kwasów siarczkowych niż białko roślinne. Wraz ze zwiększeniem zawartości siarczanów w diecie, coraz większe ilości wapnia są wydalane z organizmu w moczu. Jeżeli nie dostarczamy wystarczającej ilości wapnia aby zneutralizować ubytek wapnia z kośćca, następuje odwapnienie kości i spada ich wytrzymałość. Tradycyjna dieta Eskimoska składa się głównie z białka zwierzęcego. Eskimosi dostarczają w diecie ok. 2.500 mg wapnia dziennie (w zależności od tego, czy na dobowe pożywienie składa się ryba ? zjadana z ośćmi ? czy nie), co jest jednym z wyższych wskaźników na świecie. Niemniej wśród Eskimosów notuje się jeden z wyższych wskaźników zachorowań na osteoporozę, nawet wyższy niż wśród Amerykanów.

Jakie inne czynniki są kluczowe dla zdrowia kości?

Aktywność fizyczna jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do zminimalizowania ryzyka zachorowań na osteoporozę. Aby utrzymać kości w dobrym stanie, oraz zminimalizować ryzyko osteoporozy należy dostarczać organizmowi odpowiednie ilości witaminy D, wykluczyć z diety kofeinę, alkohol i tytoń. Większość badań sugeruje, że najważniejszym czynnikiem zapewniającym zdrowie kości jest ruch. Najlepszymi formami aktywności są ćwiczenia wytrzymałościowe, oraz m.in. spacery, chodzenie po schodach i taniec.

Czy dieta wegańska jest w stanie dostarczyć odpowiednich ilości wapnia?

Oczywiście. Żadne badania nie wykazały znacznych niedoborów wapnia u dorosłych wegan. Nie można zwracać uwagi jedynie na ilości wapń dostarczane organizmowi w diecie bez analizy powodów ubytków wapnia z organizmu. To tylko jedna strona medalu - podczas gdy weganie dostarczają mniej wapnia w pożywieniu niż ludzie jedzący mięso, ubytki wapnia u wegan są znacznie niższe. Badania wskazują, że dieta roślinna, nie zawierająca żadnych produktów zwierzęcych ? czyli dieta wegańska - nie powoduje utraty wapnia z organizmu. Dieta wegańska bogata w owoce i produkty pełnoziarniste może być podstawą długiego i zdrowego życia, zredukować ryzyko wystąpienia osteoporozy i wielu innych chorób. Z drugiej strony diety zawierające dużo produktów nabiałowych są odpowiedzialne za zwiększenie ryzyka osteoporozy, niektórych rodzajów raka, chorób serca, nadwagi i cukrzycy.

Podsumowanie

*
Dzieci i młodzież nie muszą spożywać produktów mlecznych, żeby mieć zdrowe kości. Aby zapewnić sobie zdrowe i silne kości dzieci potrzebują ćwiczeń fizycznych oraz zdrowej diety roślinnej
*
diety zawierające dużo produktów nabiałowych są odpowiedzialne za zwiększenie ryzyka osteoporozy, niektórych rodzajów raka, chorób serca, nadwagi i cukrzycy.
*
Nabiał powinien być wyeliminowany z diety ze względów zdrowotnych
*
Mleko krowie nie jest naturalnym pożywieniem człowieka
*
Większość ludzi na świecie cierpi na nietolerancję laktozy.
*
Wiele dzieci ma alergię na krowie mleko
*
Analiza jedynie ilości wapnia dostarczanej organizmowi w pożywieniu bez jednoczesnej analizy czynników powodujących ubytków wapnia z organizmu prowadzi do błędnych wniosków. Podczas gdy weganie dostarczają mniej wapnia w pożywieniu niż ludzie jedzący mięso, u wegan ubytki wapnia są znacznie niższe. Badania wskazują, że dieta roślinna, nie zawierająca żadnych produktów zwierzęcych ? czyli dieta wegańska - nie powoduje utraty wapnia z organizmu.
*
Żadne badania naukowe nie potwierdzają związku niedoborów wapnia z weganizmem
*
Do zachowania kości w dobrej kondycji niezbędne jest dostarczanie organizmowi: witaminy D, magnezu, potasu, witaminy C i witaminy K
*
Istnieje bardzo wiele różnych roślin, które stanowią pełnowartościowe źródło wapnia. Poza tym, że są naturalnym źródłem wapnia mają też często dodatkowe korzystne dla zdrowia właściwości.


Tłumaczenie: Ewelina Majewska
Artykuł w oryginalnej wersji dostępny na brytyjskich stronach Vivy pod adresem:
http://milkmyths.org.uk/health/index.php

[1] Podawana przez Ministerstwo Zdrowia Wielkiej Brytanii, (RNI Reference Nutricient Intake)
[2] Na podstawie badań FORD STANDARDS AGENCY?S NATIONAL DIET AND NUTRITION SURVEY, przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii w 2004 r,


Źródło:
http://wegesport.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=123&Itemid=37

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności