Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 10:59 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zdrowe odżywianie może być szkodliwe
PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 7:37 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Krzysztof napisał:
Cytuj:
To , że dr ADAMO wskazuje , iż pewne rodzaje nabiału są wysoce wskazane dla danej grupy krwi jest związane z LEKTYNAMI I ICH WPŁYWEM NA ORGANIZM CZŁOWIEKA A JAKOŚĆ PRODUKTU I JEGO WŁAŚCIWOŚCI POZOSTAJĄ NIMI NA ZAWSZE i tu organizmu nie da się oszukać. Lektyny w tym przypadku nie maja patologicznego działania ale obciążenie układu pokarmowego i szkodliwe metabolity w cichy i podstępny sposób zbiorą swoje żniwo.
Jeżeli już ktoś nie może się obejść ( TZW.: MLECZNY NAŁÓG) bez mleka to tylko w MAŁYCH ILOŚCIACH, najlepiej zsiadłe lub bezpośrednio( w bardzo krótkim czasie od udoju) od krów karmionych w sposób naturalny , tylko trawą , wypas na powietrzu - inaczej zwane organiczne "trawiaste".
Moim zdaniem Krzysztof ma rację. Pisałam niedawno jak moja ponad 80 letnia mama (0) poeksperymentowała z mlekiem...Nie skończyło się na tym . Mama kiedyś, oprócz wielu niezdrowych dla zerówki rzeczy, pijała dużo zsiadłego mleka i teraz wciąż wspomina te czasy, nie może pogodzić się z zakazami (choć wyraźnie poprawiło jej się zdrowie). Po tym, jak przekonała się, że picie mleka jednak nie służy "zeru", postanowiła popić znów trochę mleka zsiadłego (takiego z rynku) i na razie nic. Codziennie (od ok. 2 tygodni) pije kubek takiego "siadełka" i na razie jest dobrze (pewnie dlatego, że inne rzeczy jada raczej zgodnie)...zobaczymy. W/g diety genotypowej są takie zerówki, które mogą pić kefir...ale to wszystko powinno też być napisane w wątku o mleku...


Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zdrowe odżywianie może być szkodliwe
PostWysłany: Śro Gru 01, 2010 3:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 01, 2010 3:26 pm
Postów: 1
zacznijmy od tego że panna Dorotka pisząc artykuł chyba nie rozmawiała z żadnym dietetykiem do cholery mleko w postaci ciekłej jest nie zdrowe dla dorosłego człowieka i nie powinniśmy go pić -przetwory mleczne i owszem ale nie mleko! bosz stykam się już któryś raz z artykułami tej kobiety i coraz bardziej uświadamiam sobie jak nisko upadają nasi publicyści


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zdrowe odżywianie może być szkodliwe
PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 9:11 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Minęło sporo czasu... i pisałam już o tym na swoim wątku... ale przypomnę... jedna z redaktorek Faktu powiedziała mi, że pisząc artykuł o diecie zgodnej z grupą krwi (pt. Ta dieta czyni cuda)... nie mogła wówczas (czerwiec 2008) znaleźć dietetyka uwzględniającego w swej pracy teorię lektyn (znaną od pół wieku)... na której przecież oparta jest dieta rodziny D'Adamo (upubliczniona i doceniona, bez reklam, przez wielu ludzi w świecie już 15 lat temu).
Ja też w dużym stopniu sprawdziłam tę teorię... i potwierdzam jej długofalową skuteczność. Mama (0) z mlekiem definitywnie skończyła... pija jeszcze tylko actimel i czasem jagodową jogobellę... właściciele B pijają mleko... i jego szkodliwości jak dotąd nie dostrzegają...

Pozdrawiam Krzysztofa... mając nadzieję, że nie mieszka w miejscu zagrożenia. Bardzo współczuję mieszkańcom Zielonej Góry.


Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności