Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:58 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Mniszek lekarski (mlecz)
PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 6:45 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Przepis na sałatkę można znaleźć na przykład tutaj: Przepis na sałatkę z mniszkiem
I pamiętajmy, że tak jak wszystkie zioła należy zbierać mniszek z terenów czystych, z dala od zakładów przemysłowych, szlaków kolejowych, traktów komunikacyjnych itp., a więc kto wybiera się na majówkę daleko za miasto będzie mieć taką okazję :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Mniszek lekarski (mlecz)
PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 9:52 am 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Mniszek lekarski ma jeszcze taka zaletę ,że nie powoduje w zasadzie poważniejszych skutków ubocznych. Jeżeli jednak stosowany jest w dużych dawkach, może u niektórych osób wywołać wysypkę bądź niewielkie zaburzenia żołądkowe, przy czym zdarza się to naprawdę rzadko.W takich przypadkach należy zaprzestać jego stosowanie i i skonsultować się z lekarzem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mniszek lekarski (mlecz)
PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 3:32 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
Cytuj:
Kolor oddziałując na psychikę może wywołać silniejsze lub słabsze reakcje fizyczne, przyczynić się do z łagodzenia objawów lub usunięcia dolegliwości. Leczenie kolorami to przywracanie i utrwalanie właściwych proporcji pomiędzy wszystkimi kolorami jakie powinny być zachowane w organizmie.


Ciekawe ze kolory maja taki wpływ na samopoczucie, czytałam że kiedyś w jednym ze szpitali pomalowano oddział ginekologiczny w odcieniach brązowo-beżowych, ale była to bardzo nietrafiona decyzja i pacjentki w ciąży zaczęły skarżyć się na złe samopoczucie. Wkrótce przemalowano pomieszczenia na odcień turkusowy i samopoczucie pacjentek na oddziale poprawiło się, dodatkowo zauważono że ten kolor miał szczególnie pozytywny wpływ na pacjentki będące w ostatnim okresie ciąży. A więc otoczenie kolorów nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie, choć na niektórych ma to większy wpływ a na innych mniejszy.
Pzdr :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mniszek lekarski (mlecz)
PostWysłany: Nie Maj 25, 2008 6:42 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
cytat:

"Każda barwa to w rzeczywistości drganie fali elektromagnetycznej o określonej częstotliwości. Człowiek reakcję na to drganie ma przez zmysł wzroku, ale dopiero w mózgu drganie to przybiera konkretną barwę. Dlatego dysfunkcja naszego organizmu może zakłócać odbieranie danej barwy przez nasze zmysły. Możemy także, działając światłem przez skórę i organ zmysłu jakim jest oko, stymulować zarówno pracę mózgu, światłoczułe struktury wewnątrzkomórkowe, jak i różne cząsteczki organizmu. Stymulacja zapoczątkowuje komórkowe reakcje łańcuchowe i wyzwala tzw. reakcje wtórne, które nie ograniczają się wyłącznie do naświetlania danego obszaru, lecz dotyczą całego organizmu. Terapia światłem stymuluje i moduluje procesy samoleczenia i regeneracji oraz procesy obronne organizmu pomagając mu wyzwolić jego własny potencjał zdrowotny".

Polecam cały artykuł >http://www.lalbavita.com.pl/strona.php?36313

Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mniszek lekarski (mlecz)
PostWysłany: Śro Gru 29, 2010 12:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 29, 2010 12:12 pm
Postów: 1
Wracając i odświeżając temat chciałbym zapytać o to czy są jakieś syropy dostępne w aptece na bazie mniszka lekarskiego?
Zawsze starałem się leczyć naturalnymi sposobami, a artykuł http://poznajziola.pl/ziola/mniszek-lekarski-144.html zachęcił mnie do leczenia się właśnie za pomocą mlecza. Niestety teraz, z uwagi na zimę nie mam jak nazbierać nawet liści a co dopiero kwiatów.
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mniszek lekarski (mlecz)
PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 11:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 11, 2008 10:30 am
Postów: 3
Miejscowość: Sucha Beskidzka
Sabriel napisał(a):
Wracając i odświeżając temat chciałbym zapytać o to czy są jakieś syropy dostępne w aptece na bazie mniszka lekarskiego?
Zawsze starałem się leczyć naturalnymi sposobami, a artykuł http://poznajziola.pl/ziola/mniszek-lekarski-144.html zachęcił mnie do leczenia się właśnie za pomocą mlecza. Niestety teraz, z uwagi na zimę nie mam jak nazbierać nawet liści a co dopiero kwiatów.
Image


Jeżeli Mogę w czymś pomóc to proszę nie zawracać sobie głowy syropami z mniszka jak każdy syrop zawiera konserwanty i zwykły cukier w wyciągiem tylko mniszka kiedyś dawniej babcie robiły podobne nalewki zasypując mniszek cukrem
Chciałbym tu zwrócić uwagę że natura obdarzyła mniszek w naturalny syrop zwany nektarem który zbierają pszczoły przerabiając na miód Miód Mniszkowy jest najlepszy od wszystkich nie naturalnie powstałych syropów na bazie mniszka
Proszę poszukać na tej stronie wiadomości na temat miodów i ich zastosowania Apiterapia i walory produktów pszczelich
www.pasiekaambrozja.pl

_________________
Z Pszczelarskim Pozdrowieniem
www.pasiekaambrozja.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mniszek lekarski (mlecz)
PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 1:31 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 17, 2013 1:30 pm
Postów: 4
o mniszku lekarskim warto wiedzieć więcej, szczególnie że posiada tyle właściwości o których możemy dowiedzieć się ze strony http://mniszeklekarski.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mniszek lekarski (mlecz)
PostWysłany: Wto Wrz 29, 2015 12:06 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 12, 2015 12:10 pm
Postów: 45
Warto mieć swoje zioła i własny ogród, w taki sposób można czerpać z ziemi same korzyści. Niestety mało kto ma czas żeby zajmować się ogrodem. Specjalne firmy zajmują się nawadnianiem ogrodów Warszaw i dbaniem o zieleń - http://urzadzamyzielen.pl/oferta/nawadnianie-ogrodow/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mniszek lekarski (mlecz)
PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 1:31 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Gru 08, 2016 4:44 pm
Postów: 21
Moja mama kiedyś robiła wino z kwiatu mniszka. Miało ciekawy smak, choć jak mówiła gościom z czego ono jest to nikt nie chciał wierzyć. Podobno ma też właściwości lecznicze, ale ja nie ryzykowałbym terapii winem 8O :lol: :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mniszek lekarski (mlecz)
PostWysłany: Pią Maj 10, 2019 1:21 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Maj 10, 2019 1:09 pm
Postów: 14
Miejscowość: Warszawa
Mniszek lekarski właśnie się pojawił i warto z niego korzystać. Można go stosować w bardzo różnej postaci, np. jako dodatek do sałatek lub w postaci nalewki. Posiada on bardzo wiele cennych właściwości zdrowotnych, o których można przeczytać np tu Trzeba jednak uważać gdzie się zbiera surowiec zielny. Warto to robić na terenach niezagrożonych zanieczyszczeniami.
Image

_________________
Natura źródłem zdrowia i urody


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mniszek lekarski (mlecz)
PostWysłany: Pią Maj 17, 2019 2:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Maj 16, 2019 3:06 pm
Postów: 15
z mleczem to nigdy niczego nie słyszałam, zeby go jeść, ale pewnie warto spróbować :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mniszek lekarski (mlecz)
PostWysłany: Sob Gru 14, 2019 2:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Maj 10, 2019 1:09 pm
Postów: 14
Miejscowość: Warszawa
klausia napisał(a):
z mleczem to nigdy niczego nie słyszałam, zeby go jeść, ale pewnie warto spróbować :)


Jedzenie mniszka zapewne nie każdemu podejdzie. Polecam natomiast nalewkę mniszkową, którą mżna przygotować według sprawdzonych wskazówek https://www.olej.edu.pl/nalewka-mniszkowa/

Przede wszystkim świetnie działa na układ trawienny.

_________________
Natura źródłem zdrowia i urody


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności