Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: problemy z wątrobą
PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 5:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 11, 2008 5:26 pm
Postów: 1
jestem nowym uzytkownikiem wiec na wstepie witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Uwielbiam pikantne, pieczone, smazone itp jedzenie...mniam... od dawna jem w szczegolnosci takie potrawy. od jakiegos roku zaczelam miec problemy z watroba. na poczatku byly to takie sporadyczne bole pod zebrami po prawej stronie. z czasem jednak bole byly coraz czestrze i silniejsze, a od tygodnia bol nie ustaje. mam dziwne skurcze, ktore nie pozwalaja mi normalnie funkcjonowac. oczywiscie odstawilam te ciezkie potrawy ale chcialabym sie dowiedziec, czy te bole moga byc niebezpieczne i co powinnam jesc, aby zregenerowac watrobe.
Bylabym bardzo wdzieczna za szybka odpowiedz.
Pozdrawiam serdecznie, caameron


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: problemy z wątrobą
PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 8:57 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witamy caameron na forum żyj zdrowo :)
Piszesz:
Cytuj:
Uwielbiam pikantne, pieczone, smazone itp jedzenie...mniam... od dawna jem w szczegolnosci takie potrawy. od jakiegos roku zaczelam miec problemy z watroba. na poczatku byly to takie sporadyczne bole pod zebrami po prawej stronie. z czasem jednak bole byly coraz czestrze i silniejsze, a od tygodnia bol nie ustaje. mam dziwne skurcze, ktore nie pozwalaja mi normalnie funkcjonowac. oczywiscie odstawilam te ciezkie potrawy ale chcialabym sie dowiedziec, czy te bole moga byc niebezpieczne i co powinnam jesc, aby zregenerowac watrobe.
Bylabym bardzo wdzieczna za szybka odpowiedz.

Nie napisałaś, czy na coś się już leczysz. Jeśli masz ochotę spróbować diety zgodnej z grupą krwi, to musisz trochę poczytać komentarze, podać swoją grupę i dopiero wówczas zadawać pytania. Aby stwierdzić w jakim stanie jest Twoja wątroba pewnie byłaby wskazana wizyta u dobrego lekarza wewnętrznego. Zanim jednak to zrobisz możesz spróbować choćby dziś pomasować nerki , wątrobę i żołądek w sposób opisany w wątku "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia". Jutro rano znów wykonać masaże, a po posiłku lub w trakcie zjeść trochę (na czubek łyżki) zmielonego i zmieszanego kminku i majeranku, popijając wodą . Potem znów wykonać masaże (nawet dłużej ,aż do zauważalnej poprawy samopoczucia). Warto też poczytać o wątrobie i innych narządach, aby być partnerem w rozmowie z lekarzem, tzn. aby udzielać przemyślanych informacji ułatwiających właściwą diagnozę.

Pozdrawiam życząc zdrowia :)

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z wątrobą
PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 6:46 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
caameron napisał(a):
jestem nowym uzytkownikiem wiec na wstepie witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Uwielbiam pikantne, pieczone, smazone itp jedzenie...mniam... od dawna jem w szczegolnosci takie potrawy. od jakiegos roku zaczelam miec problemy z watroba. na poczatku byly to takie sporadyczne bole pod zebrami po prawej stronie. z czasem jednak bole byly coraz czestrze i silniejsze, a od tygodnia bol nie ustaje. mam dziwne skurcze, ktore nie pozwalaja mi normalnie funkcjonowac. oczywiscie odstawilam te ciezkie potrawy ale chcialabym sie dowiedziec, czy te bole moga byc niebezpieczne i co powinnam jesc, aby zregenerowac watrobe.
Bylabym bardzo wdzieczna za szybka odpowiedz.
Pozdrawiam serdecznie, caameron


Twoim pierwszym krokiem powinno być zdobycie wiedzy. Powinnaś zrozumieć jak funkcjonuje twoje ciało, co ci szkodzi a co pomaga. Na początek proponuję zakupić jedną z książek profesora Tombaka:
http://www.lideria.pl/sklep/opis?nr=3126


Poza książkami polecam poniższe strony:
http://www.mojadrogadozdrowia.com/de/ Dzięki tej stronie zdobędziesz potężną wiedzę o odżywianiu i oczyszczaniu wątroby :wink:

http://www.hildegarda.pl/ Znajdziesz tu informacje na temat medycyny św. Hildegardy z Bingen, która była geniuszem w kwestii dietetyki :wink:

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: problemy z wątrobą
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 11:19 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Do lekarza i to już! Możesz mieć kolkę wątrobową, a możesz mieć już kamienie. Są odpowiednie diety wątrobowe, no rzecz jasna smażone odpada.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności