Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:24 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: pytanie o kielbase...
PostWysłany: Nie Wrz 21, 2008 12:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Wrz 21, 2008 12:26 pm
Postów: 1
Witam,szlag mnie juz trafia bo moja matka robi w lodowce taki bur... ze zygac mi sie chce i mam problemy z zoladkiem...mowie jej ze te kielbasy sa chyba zepsute a ona nic...zatem zamieszcze tu z dwie fotki i powiecie mi czy wywalic je czy nie...

http://img393.imageshack.us/my.php?image=dsc01071uw7.jpg

http://img87.imageshack.us/my.php?image=dsc01070te1.jpg

chodzi mi o kielbase z takim bialym polotem....nie jest to od tego ze lodowka tak mrozi bo w srodku jest powyzej zera na 100% i jeszcze chcialem sie zapytac ile moze lezec taka kielbasa po zakupie w sklepie w lodowce? please odpowiedzcie...jak bedzie zepsuta to wypie*** ja do kosza .


a cha jak cos to piszcie na gg 8772666


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: pytanie o kielbase...
PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 9:37 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
http://www.sfd.pl/Dla_wszystkich_ktorzy_lubia_poledwice_drobiowa_i_inne_tradycyjne_wedliny_-t256709.html
http://www.sfd.pl/Par%C3%B3wki_%2D_lepiej_nie_je%C5%9B%C4%87%21%21%21-t226720.html

z kiełbasami jest podobnie...

EDIT:
dodaje jeszcze linka:
http://www.naturalnamedycyna.pl/index.php?option=content&task=view&id=166

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pytanie o kielbase...
PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 7:18 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Wszystkich :D
Rozumiem zdenerwowanie, ale można to samo wyrazić subtelniej. Kiełbasa lepiej się przechowuje po umyciu i obgotowaniu. A poza tym zwłaszcza właścicielom grup krwi A i AB wędliny, ze względu na dużą zawartość konserwantów, są niewskazane. Kiedyś , gdy kupowałam jeszcze wędliny kiełbaso podobne, zdarzyło się, że biorąc większy kawałek jakiejś kiełbasy czy szynki z piersi indyka (firmy nie pamiętam), trafił mi się opis jej składu (bardzo drobnym drukiem). Moja dociekliwa mama(81 lat) wzięła lupę i przeczytała to na głos. Byliśmy w szoku, bo jadały to głównie dzieci. Czytaliśmy jeszcze raz sami, po kolei. Indyka w tym produkcie było połowę. Poza tym różne ulepszacze i konserwanty. Jest jeszcze gorzej, gdy mamy kiełbasę wieprzową. Od tamtej pory, unikamy wytwarzanych przemysłowo wędlin , a więc w gruncie rzeczy słuchamy zaleceń D'Adamo. W mojej najbliższej rodzinie (złożonej z właścicieli grup krwi 0 i B) na ogół nie kupuje się już kiełbas . Mięso (oprócz wieprzowiny) jemy po ugotowaniu lub usmażeniu (na oleju z pestek winogron), a także po upieczeniu (na zimno i na gorąco). Na specjalne życzenia kupuje się jakąś szynkę (często wołową) i polędwicę (przeważnie tzw. łososiową). Czasami kupuję na targu coś niezdrowego, ale wyjątkowo smacznie przygotowanego według oceny części domowników tzw. "pachwinkę"(chudy, wędzony i gotowany boczek ), lub białą kiełbasę , na żurek. Kupuję też kabanosy z indyka (z małą ilością domieszek). Mam zasadę: lepiej kupić mniej a dobre. Jako wypełniacze o wiele zdrowsze są chyba warzywa i owoce. Tak radzą prawie wszyscy i trudno z tym się nie zgodzić. Moja mama opowiadała, że w dawnych czasach, gdy lodówki nie były powszechne, każdy używał do odkażania mięsa nadmanganianu potasu (fioletowe kryształki kupowane w aptece). Myślę, że nie jest to sposób cofający szkodliwe zmiany w mięsie , a jedynie oszukanie naszego powonienia. Prof. Tombak bardzo przestrzega przed jedzeniem nieświeżych pokarmów. D'Adamo też. Pozdrawiam czytających :D. Zmieniajmy to na co możemy mieć wpływ.

TeSa

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pytanie o kielbase...
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 11:15 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Oczywiście kiełbase wyrzucić, przecież to pleśń, ale może troche więcej szacunku do mamy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pytanie o kielbase...
PostWysłany: Czw Paź 29, 2009 6:33 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
TeSa napisał(a):
Prof. Tombak bardzo przestrzega przed jedzeniem nieświeżych pokarmów. D'Adamo też. Pozdrawiam czytających :D. Zmieniajmy to na co możemy mieć wpływ.


Nie tylko oni ;) Elżbieta Cybulska w książce "Tajemnice medycyny niekonwencjonalnej", Jean Carper w "Żywność twój cudowny lek" oraz Katrin Koelle w swojej wspaniałej książeczce "Czy wiesz co jesz" również podkreślają szkodliwy wpływ konserwantów na nasze zdrowie. Poza tym należy podkreślić, że konserwanty, spulchniacze, wodorowęglany, barwniki itp. są dodawane nie tylko do mięsa ale praktycznie do wszystkiego. Ja od kilku lta starannie czytam skład kupowanych produktów ;)


amanis napisał(a):
Oczywiście kiełbase wyrzucić, przecież to pleśń, ale może troche więcej szacunku do mamy.


Święte słowa. Obecna młodzież nie szanuje rodziców, a wypowiedź założyciela tego tematu jest dobrym tego przykładem. Chłopak się wkurzył bo jego mama nie zna się na zdrowym odżywianiu. W takiej sytuacji powinieneś wytłumaczyć mamie, że kiełbasa z pleśnią jest niezdrowa.

Zapamiętaj, że krzykiem i złością niczego w życiu nie osiągniesz.

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pytanie o kielbase...
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 7:19 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Oto najnowsza kiełbasiana nowina z portalu tvn24 (Źródło: http://www.tvn24.pl/-1,1628528,0,1,malo-miesna-nasza-kielbasa,wiadomosc.html)



Mało mięsna nasza kiełbasa
WĘDLINY POMPOWANE TŁUSZCZEM, WODĄ I SKROBIĄ


Za mało mięsa w kiełbasie, za dużo tłuszczu i wody - takie są wyniki kontroli przeprowadzonej przez Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w produkujących wędliny masarniach z całego kraju. Z raportu wynika, że co trzecia kiełbasa w ogóle nie powinna trafić na nasz stół.
Inspektorzy w pierwszych trzech kwartałach roku skontrolowali 101 zakładów mięsnych, czyli 1/3 wszystkich działających w Polsce. Nieprawidłowości stwierdzono niemal w co trzecim z nich.

Najczęściej zakłady w produkowanych wędlinach zaniżały zawartość białka, a zawyżały ilość tłuszczu, wody i skrobii.

Zaniżona zawartość białka w wędlinach wskazuje na użycie w procesie produkcyjnym mniejszej od deklarowanej ilości mięsa. Jak zauważa inspekcja, obniża to jakość handlową i odżywczą wędlin.

Zawyżona zawartość tłuszczu w wędlinach może z kolei sugerować wykorzystanie mięsa mniej wartościowego niż deklarowane. Co więcej, duża zawartość tłuszczu obniża wartość odżywczą i dietetyczną produktu, znacznie podnosząc jego kaloryczność. Spożywanie nadmiaru tłuszczów, zwłaszcza tych nasyconych, sprzyja chorobom układu krążenia i powoduje nadwagę.

Kiełbasa na wodzie

Zawyżanie zawartości wody w wyrobach wędliniarskich ma natomiast na celu zwiększenie wydajności gotowego produktu, przy jednoczesnym mniejszym udziale droższego mięsa. Takie nieuczciwe działania producentów obniżają jakość handlową oraz wartość odżywczą i jednocześnie smakową wędlin - zauważa Inspekcja.

Zwiększanie zawartość skrobi w wędlinach ma podobne zadanie. Skrobia ze względu na dużą zdolność pęcznienia pozwala na łatwiejsze związanie wody w przetworach mięsnych, przez co możliwe jest mniejsze wykorzystanie mięsa. Obniża to koszty produkcji wędlin, kosztem ich smaku i wartości odżywczych.

bgr/sk

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pytanie o kielbase...
PostWysłany: Śro Sty 27, 2010 8:10 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sty 25, 2010 8:21 pm
Postów: 13
Dlatego przestańmy kupować ten cały chemiczny syf jaki nam proponują. Moja kiełbasa nie musi być piękna, ona ma być z mięsa. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pytanie o kielbase...
PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 7:37 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
tanis napisał(a):
Dlatego przestańmy kupować ten cały chemiczny syf jaki nam proponują. Moja kiełbasa nie musi być piękna, ona ma być z mięsa. :)



Zgadzam się :P

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pytanie o kielbase...
PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 11:20 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lut 03, 2010 11:12 pm
Postów: 19
Słuchajcie podobno kiełbasy z Dukielszczyzny są rewelacyjne. One nie pleśnieją tylko wysychają. Są to kiełbasy z gwarancją prawdziwej receptury wędlin. Smak wydobyty prawdziwym dymem z drewna bukowego lub olchowego. Czytałam o nich w necie. Mieszkam w Warszawie. Może ktoś z was wie gdzie można je kupić?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pytanie o kielbase...
PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 11:36 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 03, 2010 11:26 pm
Postów: 2
Wiesz, wejdz na stronę

http://www.waszsklep.com.pl

Ja tam zamawiałem kilka rzeczy z Aronii ale widziałęm również kiełbasy z Dukielszczyzny.

Pozdrawiam
Radek


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pytanie o kielbase...
PostWysłany: Śro Mar 24, 2010 2:17 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sty 20, 2010 12:22 pm
Postów: 10
Z kiełbasy wtrąca się czasami sól i ona powoduje taki biały nalot. Bo generalnie przetwory mięsne konserwuje się ogromną ilością sodu i soli, co nie wpływa pozytywnie na zdrowie. Poza tym inną sprawą jest to, z czego tak na prawdę te kiełbasy są wytwarzane. Nie jest to na pewno wyrób najwyższej próby.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: pytanie o kielbase...
PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 6:44 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
RybiTran napisał(a):
Z kiełbasy wtrąca się czasami sól i ona powoduje taki biały nalot. Bo generalnie przetwory mięsne konserwuje się ogromną ilością sodu i soli, co nie wpływa pozytywnie na zdrowie. Poza tym inną sprawą jest to, z czego tak na prawdę te kiełbasy są wytwarzane. Nie jest to na pewno wyrób najwyższej próby.



Dużo soli i jakieś 40 - 60% mięsa a reszta?? Wodorowęglany, spulchniacze, substancje wzmacniające smak i zapach. Jednym słowem postęp, który w dużym stopniu dało nam członkostwo w Unii Europejskiej. Ludzie zaczynają tęsknić za tym co było kiedyś czasami, w których chleb wypiekało się na wsi w specjalnym piecu. Zboże było mielone w starym młynie i wszyscy byli szczęśliwsi :) Hehe interesuję się historią swojego regionu i pisze pracę na ten temat ;) Im więcej czytam tym bardziej podobają mi się dawne czasy :) (Jesli ktoś jest zainteresowany to zapraszam www.ziemialubawska.blogspot.com)

Pozdrawiam,

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności