Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:14 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: OBROTY SKLEPU Z żYWNOśCIą EKO
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 6:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 30, 2008 6:31 pm
Postów: 1
Witam

Przygotowuje się do otwarcia sklepu EKO stacjonarnego i internetowego i byłbym wdzięczny za określenie średnich miesięcznych lub dziennych obrotów sklepu stacjonarnego i internetowego.
Założenia:
sklep osiedlowy (obsługiwane duże osiedle lub kilka osiedli, zamożni i młodzi ludzie) powierzchnia ok 70 mkw, pełen asortyment
nie mam założeń co do sklepu internetowego, uczę się tematu.

Pozdrawiam
Arek


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: OBROTY SKLEPU Z żYWNOśCIą EKO
PostWysłany: Nie Lis 30, 2008 7:05 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Debili którzy płacą 10zł za pare deko soczewicy bo na opakowaniu jest napis eco i wydaje im się że tak mogą sobie kupić zdrowie jest niestety coraz wiecej więc dla twojego interesu dobrze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OBROTY SKLEPU Z żYWNOśCIą EKO
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 12:09 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
No bo wg Ciebie lepiej kupić te modyfikowane genetycznie i spryskiwane jakimś domestosem... Na wsi kiedyś jak byłem to widziałem jak facio spryskiwał czymś sałaty i musiał przez filtr oddychać podczas tego zabiegu... Spryskuje sie jakimiś chemikaliami że trzeba maski gazowe zakładać lub nawet z butli z tlenem oddychać a potem takie warzywa czy cóś sie je...

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OBROTY SKLEPU Z żYWNOśCIą EKO
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 4:56 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Arek :D Witam
Napisałeś:
Cytuj:
Przygotowuje się do otwarcia sklepu EKO stacjonarnego i internetowego i byłbym wdzięczny za określenie średnich miesięcznych lub dziennych obrotów sklepu stacjonarnego i internetowego.
Założenia:
sklep osiedlowy (obsługiwane duże osiedle lub kilka osiedli, zamożni i młodzi ludzie) powierzchnia ok 70 mkw, pełen asortyment
nie mam założeń co do sklepu internetowego, uczę się tematu.
Myślę, że coraz więcej osób będzie szukać zaopatrzenia w takich sklepach, zwłaszcza tam, gdzie nie ma w pobliżu targowisk. Nie sądzę, aby Ci ktoś powiedział to, czego oczekujesz, musisz sam przeprowadzić badanie rynku. Mnie, w sklepach ze zdrową żywnością brakuje informacji o tym, że niektórych produktów właściciele pewnych grup krwi powinni unikać, a pewne kupować przede wszystkim. Ma to wpływ na kieszeń kupującego i pozwala zminimalizować nakłady na zdrowie swojej rodziny. Dopóki się człowiek nie nauczy na pamięć czego nie kupować, musi nosić ściągawki...Osobom nie stosującym tych zasad chyba by to nie przeszkadzało...

Pozdrawiam z Wołomina :D

TeSa

Jak pomoże Ci moja rada pomyśl o mnie dobrze


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OBROTY SKLEPU Z żYWNOś?ą ?O
PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 9:56 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
W mojej gminie jest mnóstwo gospodarstw ekologicznych, pobierają?ch dopła? za produkcję z?ności ?O i każdy p?sypuje uprawy sztucznymi nawozami inaczej by sie im nie opłacało? mało co by?yrosło.Nie ma?o wierzyć w to że ? półka? sklep??ECO jest coś na prawdę co?ak sobie ?mo pieknie wyrosło.?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OBROTY SKLEPU Z żYWNOśCIą EKO
PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 11:06 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 29, 2007 7:06 pm
Postów: 60
Miejscowość: gdzie
Żywność EKO to ja mam z własnej działki.
I tez nie do końca, bowiem środowisko jest tak skażone, powietrze, kwaśne deszcze, nieopodal, ok.200m - Zakład dezynfekcji, dezynsekcji
i deratyzacji - napewno coś do atmosfery wyrzuca.
Tyle, że już sama sobie chemii nie leję. No ale też płody nie są już tak dorodne, no i muszę się dzielić z fauną ogrodową.
Sasiedzi mają brzoskwinie, drudzy - morele, ale stale pryskają.
Nawet jak częstują, to biorę z grzeczności, ale wcale mi to nie smakuje
wiedząc ile tam chemii.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OBROTY SKLEPU Z żYWNOśCIą EKO
PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 11:26 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
amanis napisał(a):
W mojej gminie jest mnóstwo gospodarstw ekologicznych, pobierają?ch dopła? za produkcję z?ności ?O i każdy p?sypuje uprawy sztucznymi nawozami inaczej by sie im nie opłacało? mało co by?yrosło.Nie ma?o wierzyć w to że ? półka? sklep??ECO jest coś na prawdę co?ak sobie ?mo pieknie wyrosło.?


Każdy kombinuje jak może by kase zarobić. Gdy nie ma kontroli pryskają ile sie da i kombinują by więcej było zysku z uprawy. Ale wybierając żywność ekologiczną wybiera się mniejsze zło bo tradycyjne warzywa z supermarketu to strach pomyśleć na czym to wyrosło. Bardzo wyrośnięte, aż zniekształcone, pozbawione witamin i nasiąknięte tą chemią i metalami ciężkimi warzywa można kupić w sklepach niestety i najlepiej byłoby mieć swój ogródek ale nie każdy ma taką możliwość ;/

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OBROTY SKLEPU Z żYWNOśCIą EKO
PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 5:10 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
A jest coś takiego jak targ na którym można kupić coś co na pewno od ECO zbytnio się nie różni. A po co tak bardzo przepłacać, wykorzystuje się modę, niewiedzę i lenistwo ludzkie, tworząc ogromny marketing mający nam wmówić że jak coś ma ECO na opakowaniu ochroni nasze zdrowie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OBROTY SKLEPU Z żYWNOśCIą EKO
PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 5:23 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Słowo ECO na opakowaniu nie jest oznaczeniem że coś jest ekologiczne, musi być ten znaczek taki specjalny. Np. jabłka z lidla- na opakowaniu "ECO" a to tylko słowo dodane by zmydlić oczy bo chodzi o torbę ekologiczną chyba. Gdzies nawet czytalem że często "ECO" wykorzystuje sie i można wykorzystywać gdie sie chce bo nie jest to zastrzeżone dla żywności ekologicznej, a ludzie mogą sie nabrać.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OBROTY SKLEPU Z żYWNOśCIą EKO
PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 10:50 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
amanis napisał(a):
Debili którzy płacą 10zł za pare deko soczewicy bo na opakowaniu jest napis eco i wydaje im się że tak mogą sobie kupić zdrowie jest niestety coraz wiecej więc dla twojego interesu dobrze.


Zastanawiam się skąd się biorą tacy ignoranci :( Mówi się, że 90% społeczeństwa to głupie masy, które kupują wszystko w zwykłych sklepach i nawet nie czytają składu kupowanych produktów. Czyżbyś sie do nich zaliczał?? A może jesteś taki naiwny i łudzisz się, że produkty w zwykłych sklepach i produkty w Eko sklepach to to samo??

Otóż zapewniam Cię, że produkty z Eko sklepów są o niebo lepsze od "badziewia" z marketów, polo i biedronki. W Eko sklepach nie ma GMO (żywności modyfikowanej genetycznie) i konserwantów. Poza tym są w nich produkty pełnoziarniste na (prawdziwej) mące razowej i cukrze trzcinowym, który nie jest oczyszczony.

Od kiedy kupuję chleb, masło i inne produkty w Eko sklepach czuję się lepiej i lepiej zdaję egzaminy więc proszę jeśli jesteś laikem, który nie ma pojęcia o dietetyce, zdrowiu i medycynie naturalnej to sie nie wypowiadaj. Mam już dość takich ignorantów :!:


Ignorancie zobacz tabele i porównaj statystyki Polacy stają się tacy jak mieszkańcy USA. Coraz więcej dzieci ma nadwagę, problemy ze wzrokiem i koncentracją. Wśród młodzieży narasta agresja, coraz więcej dziewczyn rodzi chore dzieci, jest coraz więcej poronień itd. Czy Ty myślisz, że spożywane na co dzień jedzenie nie ma na to wpływu??

Nie wypowiadaj sie więcej albo podejmij merytoryczna dyskusję :!:

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OBROTY SKLEPU Z żYWNOśCIą EKO
PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 12:47 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Ignorancie to ty wczytaj się w to co napisane jest tak na prawdę na opakowaniach tych ECO produktów, co tam tak na prawdę jest ECO i popatrz też na producentów takiej zywności jest ich troche w mopjej gminie i każdy nawozami podsypuje sztucznymi i chwastobójczych środków używa, głupio się przyznać , że się wydaje 3x więcej niż trzeba bez powodu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OBROTY SKLEPU Z żYWNOśCIą EKO
PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 9:41 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
amanis napisał(a):
Ignorancie to ty wczytaj się w to co napisane jest tak na prawdę na opakowaniach tych ECO produktów, co tam tak na prawdę jest ECO i popatrz też na producentów takiej zywności jest ich troche w mopjej gminie i każdy nawozami podsypuje sztucznymi i chwastobójczych środków używa, głupio się przyznać , że się wydaje 3x więcej niż trzeba bez powodu?


A ten dalej swoje :( Boże widzisz i nie grzmisz :!:

Przecież Ci tłumacze, że warto wydać 3x więcej - najlepszym przykładem jestem ja i moje zdrowie :)

P.s. zawsze czytam skład kupowanych produktów i zapewniam, że te z Eko sklepu są o niebo lepsze :)

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OBROTY SKLEPU Z żYWNOśCIą EKO
PostWysłany: Wto Gru 30, 2008 10:00 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
O dwa nieba czym różni się soczewica ECO od nie ECO? Jest 3x droższa, inaczej się ją uprawia? Sam napis ECO tego nie gwarantuje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OBROTY SKLEPU Z żYWNOśCIą EKO
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 6:41 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Nie jadam soczewicy ale na pewno ta ze znakiem EKO nie jest genetycznie modyfikowana :wink:

Poza tym w sklepie Eko produkty takie jak:

- suszone daktyle, morele i figi nie są konserwowane w SO2 na który jestem uczulony.
- chleb jest o niebo lepszy ponieważ nie ma w nim konserwantów i spulchniacza a ponadto jest na razowej mące.
- Eko ciastka nie zawierają spulchniaczy i konserwantów.
- Eko masło nie ma konserwantów (gdyby miało to by wrócił mój trądzik)
- Ekologiczna zielona herbata jest duzo lepsza niż te dziwactwa ze zwykłych sklepów (z ostatnich najgorszych zbiorów)

Długo mógłbym wymieniać plusy eko żywności i plusy zdrowego trybu zycia :D

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: OBROTY SKLEPU Z żYWNOśCIą EKO
PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 11:24 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Nie neguje tego że zdrowa żywność i zdrowy styl zycia są dobre, bo są świetne! Tylko ile jest prawdy w napisie ECO??
A czym się masło konserwuje??


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności