Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 9:06 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co myślicie o Soi ???
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 10:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 07, 2009 9:37 pm
Postów: 2
Ostatnio zainteresowałem się Soją i po kilku minutach szperania w internecie utrzymałem dobrą opinię o jej właściwościach itp. jednak kilka dni temu moja Mama usłyszała w TV ze Soja niekorzystnie wpływa na mężczyzn ! tzn. powoduje u mężczyzn ospałość itp. :P była nawet rada dla Pani że jeśli chcą żeby mąż pozostał w domu u boku żony i nie wychodził z kolegami na "piwo" to muszą często podawać właśnie SOJE !!! teraz nie wiem komu wierzyć Czy Doniesieniom z TV czy z NET-u 8O pozdrawiam i dzięki za odp. :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Co myślicie o Soi ???
PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 8:08 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Gru 16, 2008 11:59 am
Postów: 32
Hahaha dobreee ,to ja chyba ciągle jem soję :) ,ale tak naprawdę poczytaj w necie kto może jeść soję itp.

_________________
Zobacz te


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie o Soi ???
PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 10:20 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Soja zawiera tak zwane fitoestrogeny dlatego zalecana jest kobietom w okresie menopauzy gdyz łagodzi objawy niedoboru estrogenów w tym czasie. Czy te fitoestrogeny moga oslabić działanie męskich hormonów i powodować że faceci stają się ospali, nie wiem to chyba za daleko idące wnioski, na pewno soja jest zdrowa chyba najwartościowsze białko roslinne, zdrowe tłuszcze cukry tez ma i to w świetnych proporcjach. Sprawdziłem w naukowych bazach danych, robili badania i nie wykazano by soja mężczyznom jakkolwiek szkodziła. Uprzedzając pytania, sądzę że wzoieli mężczyzn wszystkich grup krwi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie o Soi ???
PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 11:57 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Soja w/g encyklopedii D'Adamo
jest korzystna jedynie dla wydzielaczy grupy krwi A i AB. Dla niewydzielaczy grupy krwi B i 0 jest szkodliwa a dla reszty jest obojętna. Ser i mleko sojowe szkodzi nawet niewydzielaczom AB, a płatki i ser sojowy w przypadku całej grupy krwi B należą do kategorii UNIKAĆ. Od wielu lat na świecie wiadomo, że lektyny niektórych produktów, m.in. właśnie soi zachowują się różnie w stosunku do różnych grup krwi. Wykonywanie badań nie uwzględniających tego faktu jest trochę bez sensu. Niestety, różne badania są wykonywane przeważnie w grupach chorych, a poszczególne choroby w większości, trzymają się właścicieli określonych grup krwi. Gdyby w analizach badań zawsze były uwzględniane grupy krwi, może zniknęłyby sprzeczne wyniki? Np. w książce D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi - "nowotwór" jest m.in. info: SBA (aglutynina soi) aglutynuje i niszczy komórki rakowe tylko w przypadku grupy krwi A i AB. Soja, mleko sojowe, płatki , granulat i ser sojowy mają własności pożądane przez diabetyków, ale tylko o grupie krwi A. Możesz to sprawdzić w encyklopedii zdrowia i w nowych książkach D'Adamo jak również na stronie dadamo.com, gdzie też jest jeszcze informacja o własnościach przeciw rakowych sera i granulatu sojowego zauważonych również w stosunku do właścicieli grupy krwi AB (choć dla niewydzielaczy AB produkty te są w grupie unikać). Są tam już opublikowane sprostowania dostrzeżonych błędów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie o Soi ???
PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 10:36 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Jak wiadomo badania kliniczne dzielą się na IV fazy i w I fazie udział biorą ZDROWI MŁODZI MĘŻCZYŹNI OCHOTNICY!Nie osoby chore! Więc jak ja się pytam grupa krwi wpływa na te wyniki?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie o Soi ???
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 7:00 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć pawlo960 :D

Napisałeś :
Cytuj:
Ostatnio zainteresowałem się Soją i po kilku minutach szperania w internecie utrzymałem dobrą opinię o jej właściwościach itp. jednak kilka dni temu moja Mama usłyszała w TV ze Soja niekorzystnie wpływa na mężczyzn ! tzn. powoduje u mężczyzn ospałość itp. :P była nawet rada dla Pani że jeśli chcą żeby mąż pozostał w domu u boku żony i nie wychodził z kolegami na "piwo" to muszą często podawać właśnie SOJE !!! teraz nie wiem komu wierzyć Czy Doniesieniom z TV czy z NET-u 8O pozdrawiam i dzięki za odp. :)
Podbiłam Ci stary wątek "Potrawy z soji", bo pewnie go nie zauważyłeś :D
Ważne jest, jaką masz grupę krwi...ostatnio był późnym wieczorem w telewizji program, mający prawdopodobnie na celu zniechęcenie do tego rodzaju profilaktyki.... ja go nie widziałam, więc nie będę komentować :D

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie o Soi ???
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 10:03 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Cytuj:
tzn. powoduje u mężczyzn ospałość itp. :P była nawet rada dla Pani że jeśli chcą żeby mąż pozostał w domu u boku żony i nie wychodził z kolegami na "piwo" to muszą często podawać właśnie SOJE !!!


Ponieważ soja wpływa na tarczyce. Wg tego co pisała TeSa zależy to od grupy krwi, jednak jeśli dr Adamo sie myli (nie mówie że jego teoria jest błędna), akurat tutaj czegoś nie dopatrzył to istnieje ryzyko- jeśli chodzi o osoby z grupami dla których soja jest obojętna, bo ci dla których jest korzystna mogą jeść spokojnie pewnie.

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie o Soi ???
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 11:03 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Co do tej soi i piwa, piwodoprawia się chmielem a w chmielu tez są fitoestrogeny, ponoc moga powodować "ospałość"u mężczyzn, z badań na sobie nie potwierdzam:P A za soją nie przepadam, tylko sos sojowy czasem kupię.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności