Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 8:08 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pomoc przy zmianie odżywania
PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 11:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Paź 04, 2009 11:25 pm
Postów: 2
Dzień dobry wszystkim :)

Nazywam się Seweryn Kowalski i mam 18 lat mój problem polega na tym że nie zdrowo się odżywiam nie jem dużo warzyw ani owoców moje menu polega na kebabie na mieście oraz różnego rodzaju smażonych dań (paluszki rybne,frytki i itp) po pewnym czasie najbliższe mi osoby zauważyły że moje ciało zamienia się w kulkę przy wysokości nie całego metra 70 a moja waga liczy się 71 kg :).Sam zauważyłem ze moja cera się pogorszyła i stałem się leniwy,częściej chcę mi się spać,i jakiś taki jestem ociężały.Moja prośba do was polega na tym abyście pomogli mi wybrać takie produkty które dadzą mojemu ciału energię (bo już moja kobieta nawet narzeka :P)
nie zależy mi na tym aby te produkty pomogły mi schudnąć bo od jutra idę na siłownię ale aby dały mi energie do działań.Chcę zmienić moje złe nastawienie co do spożywania pokarmu ale musicie mi pomoc i doradzić dobrych bez chemi produktów


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Pomoc przy zmianie odżywania
PostWysłany: Wto Paź 06, 2009 6:57 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Moim zdaniem pomóc najlepiej możesz sobie sam:

1. Zainteresuj się najbardziej korzystnymi produktami dla Twojej grupy krwi...i dostępne w Twoim miejscu zamieszkania zacznij jadać

2. Jeśli W Twojej okolicy jest możliwe sprawdzenie statusu wydzielania...to go sprawdź, a przynajmniej przeczytaj na tym forum wątek Wydzielacze niewydzielacze... a najlepiej coś jeszcze (wpisując słowa kluczowe, możesz będąc zalogowanym wyszukać na forum odpowiednie wpisy)

3. Dotrzyj do którejś z książek Dr Petera J D'Adamo (może być w najbliższej bibliotece) i na początek przeczytaj jakiś fragment, który Cię zainteresuje, najlepiej o zalecanych dla Twojej grupy krwi sportach... Potem o produktach najbardziej korzystnych, bo to co jadasz...to jadane na co dzień ...nikomu nie służy

4. Pij dużo dobrej wody

5. Unikaj konserwantów i przemysłowo wytwarzanej żywności.

Moim zdaniem nadmierne ćwiczenia siłowe "zatrzymują" wzrost... a lenistwo przeważnie przechodzi, jak się robi to ...co się lubi.
Popatrz na swoją rodzinę...bo wiele cech fizycznych się dziedziczy :D Czytałam ostatnio w najnowszej książce D'Adamo DIETA GENOTYPOWA, że identyfikując swój GenoTyp , można skutecznie walczyć z jego słabościami i pobudzać geny, niesłusznie uśpione przez pokolenia naszych przodków. W książce są wyodrębnione GenoTypy ...którym niezwykle trudno chudnąć... ale Tobie na pewno się uda. Zawsze przy tej wadze...możesz jeszcze urosnąć. Powodzenia.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomoc przy zmianie odżywania
PostWysłany: Wto Paź 06, 2009 10:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Paź 04, 2009 11:25 pm
Postów: 2
Cytuj:
TeSa
Dziękuje ci bardzo za rady które mi podałaś czekałem na odp z kogoś strony :) Na pewno poczytam tą książkę a jeśli chodzi o lenistwo to ta cecha akurat mi nigdy nie zniknie ale trzeba dbać o zdrowie więc wezmę się za siebie

A w mojej rodzinie nie ma grubasków wszyscy są szczupli tylko ja wyszedłem po za kręgiem :) ale Dziękuję za miłą odp :) na pewno zostanę miłym gościem na tym forum



Pozdrawiam z Grodzika.Maz :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomoc przy zmianie odżywania
PostWysłany: Czw Paź 08, 2009 6:44 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć :D

Zapomniałam jeszcze napisać o zdrowotnym oddychaniu i o skutecznych, prostych chińskich ćwiczeniach, opisanych na 3 stronie mojego wątku "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia". No i o moich wierszykach z podpowiedziami...

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomoc przy zmianie odżywania
PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 5:32 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAJ Gibson Les Paul:o

Zmiany zaczynaj stopniowo - organizm nie lubi nagłych skoków.

Bardzo ważna jest adaptacja POWIERZCHNI SSĄCEJ JELIT oraz adaptacja całego organizmu.

Powoli i spokojnie - dzięki temu unikniesz negatywnych skutków detoksykacji organizmu

Dodawaj do codziennego jadłospisu coraz więcej surowych ,świeżych pokarmów,: owoce , warzywa , orzechy i nasiana ) ale nie obrabiane termiczne - najlepiej moczone, kiełki , soki owocowo - warzywne ) , zioła suszone , przyprawy.

Możesz wejść i poczytać na ta stronę:
http://www.surawka.republika.pl/

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności