Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 23, 2024 8:00 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zdrowe wyroby mięsne
PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 10:13 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Paź 24, 2009 9:55 pm
Postów: 14
zastanawiam się czy ktoś z Was uważa że wyroby mięsne są dzisiaj zdrowe. Na przykład takie wyrabiane metoda tradycyjna. A może ktoś z Was samemu wyrabia takie w domu? jakieś wędliny, szynki. Ja uwielbiam domową szynkę gotowaną. Często dostaję mięso od zaprzyjaźnionego rolnika a potem nacieram przyprawami i gotuję. Pycha, a przede wszystkim nie robi się stara po 2 dniach jak takie kupne. Bo dziś iść do sklepu mięsnego to dla mnie po prostu tragedia. Dlatego osobiście staram się chodzić tylko do wypróbowanych sklepów i trzymam się sprawdzonych produktów, a i te nie są zawsze identyczne. Ostatnio jednak przekonałam się do tradycyjnie wyrabianych wyrobów mięsnych eco. Pierwszy raz spotkałam się z nimi na festynie organizowanym niedaleko mojego domu. Potem się tym zainteresowałam i szukałam w necie informacji na ten temat. I nawet udało mi się znaleźć jeden ze sklepów lap-pol.pl Póki co zrobiłam tam zakupy dwa razy. Pierwszy na próbę, stwierdziłam ze tak to jakieś byle co to pies zje, ale pozytywne zaskoczenie- pyszne i faktycznie dobrej jakości. Znacie jeszcze tego typu miejsca? a może macie własne sprawdzone "babcine" przepisy na tego typu zdrowe mięsko?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zdrowe wyroby mięsne
PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 2:38 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
kapuśniaczek napisał(a):
Bo dziś iść do sklepu mięsnego to dla mnie po prostu tragedia.


W zwykłych sklepach mięso jest mięsem w 15 - 40% reszta to spulchniacze, wodorowęglany i inne świństwa. Uważam, że w obecnych czasach powinno się unikać wędlin, szynek, kiełbasek itp. Lepiej ograniczyć się do mięsa obiadowego (ale nie smażonego), np.: gotowana pierś z kurczaka. Obecnie kupno mięsa i innych produktów żywnościowych można porównać do wyborów parlamentarnych - trzeba wybrać mniejsze zło bo dobra nie ma wcale :(

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zdrowe wyroby mięsne
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 12:08 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Paź 25, 2009 11:51 pm
Postów: 6
cóż, po ostatniej aferze z zapuszkowanym mięsem... ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zdrowe wyroby mięsne
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 10:51 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 09, 2008 10:28 am
Postów: 247
WITAM :o

Dodać można że natychmiast po zabiciu zwierzęcia w tkankach zaczyna się proces rozkładu , którego produkt końcowy określa się mianem PTOMAINY ( czyli inaczej jady trupie: putrescyna i kadaweryna - toksyczne aminy powstające w procesach gnilnych ) i co charakterystyczne obciążone do granic możliwości od nadmiaru żywności organy wewnętrzne współczesnego człowieka muszą po spożyciu "mięsa" uwolnić organizm od tych jadów – to zadanie szczególnie mocno OBCIĄŻA wątrobę.

Dlatego do "mięsa" dodawane substancje chemiczne. np.: poprzez spryskiwanie.
Mięso zabitego zwierzęcia zaczyna bardzo szybko gnić, a po kilku dniach zaczyna zmieniać kolor na chorobliwie szaro-zielony. Przemysł mięsny maskuje to odbarwienie za pomocą m.in.: azotanów i azotynów oraz innych środków konserwujących – mieszanki wiadome tylko dla rzeźni - w ten sposób nadając mięsu jaskrawo-czerwony kolor - wiele z tych środków to substancje rakotwórcze - w tym przypadku , także PRAWO NIE WYMAGA aby były wyszczególniane na opakowaniach .

np.: azotan sodu saletra sodowa, saletra chilijska, nitronatryt - w przemyśle spożywczym do konserwowania mięsa (przeciwdziała tworzeniu się JADU KIEŁBASIANEGO; symbol UE - E251) ,
azotan potasu Konserwant mięsa (E 252) ,itd.itp

Tutaj znajduje się animacja edukacyjna o najnowszym sposobie utrzymania czerwonej barwy peklowanego mięsa - GAZOWANIEM tlenkiem węgla (czadem) - Carbon Monoxide :

http://monomeat.advomation.com/no-co-meat/
tutaj znajduje się pdf dot. Carbon Monoxide :"Carbon Monoxide - Masking the truth about meat?":
www.foodandwaterwatch.org/food/pubs/reports/carbon-monoxide/download?id=pdf -
więcej na:
http://www.foodandwaterwatch.org/food/pubs/reports/carbon-monoxide

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :o


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zdrowe wyroby mięsne
PostWysłany: Śro Sty 27, 2010 8:05 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sty 25, 2010 8:21 pm
Postów: 13
Po kilku obejrzanych programach, aferach z mięsem oraz sposobem wyrobu mięsa zaprzestałem kupowania wędlin. Szyneczki, baleroniki, polędwiczki... mięso staram się kupować raczej w mniejszych miejscowościach, rodzinnych firmach czy wiejskich stoiskach. I z takiego sam przyrządzam sobie wędlinę. Większość szynek, które leżą w sklepach nawet nie widziała świni. :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zdrowe wyroby mięsne
PostWysłany: Wto Kwi 27, 2010 4:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 27, 2010 3:47 pm
Postów: 3
polecam sklepy z ekologiczną żywnością przecież jest ich coraz więcej i można w nich kupić wędliny z certyfikatem ekologicznym, spróbujcie - jest duuuża różnica i warto wydać trochę więcej


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zdrowe wyroby mięsne
PostWysłany: Czw Maj 27, 2010 2:01 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Mar 08, 2010 11:49 am
Postów: 101
Wędlin nie jadam, kiełbasy tylko od święta czyli na sąsiedzkim grillowaniu. Staram się sama przyrządzać mięso, najczęściej to pieczone w rękawie. Pamiętam smak świeżej prawdziwej szynki z lat dziecięcych... to coś różowego w sklepach na pewno nią nie jest.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 46 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności