Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 10:08 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Eko sklep w NML
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 7:50 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Witam wszystkich. Jestem mieszkańcem Nowego Miasta Lubawskiego (NML), to małe miasteczko (14 tys. mieszkańców) położone w woj. warmińsko - mazurskim, na terenie historycznej ziemi lubawskiej.

Ostatnio coraz częściej rozmyślam o przyszłości i zastanawiam się czy nie rozkręcić własnego interesu. Od jakiegoś czasu "chodzi mi po głowie" sklep z żywnością ekologiczną.

Świadomość tego, że odżywianie jest kluczem do zdrowego i szczęśliwego życia z roku na rok jest coraz większa więc zastanawiam się czy w moim miasteczku taki sklep się przyjmie. Co o tym sądzicie?

Póki co w NML budują same markety (Lidla, Netto i Jaskółkę - poza tym od kilku lat mamy Biedronkę i Tesko) które zaoferują mieszkańcom tanią, (bogatą w konserwanty) żywność. Mi osobiście to przeszkadza bo jestem zwolennikiem zdrowego odżywiania.

Jak myślicie, czy warto otworzyć tu mały sklepik z ekologiczną żywnością?

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Eko sklep w NML
PostWysłany: Pią Sty 29, 2010 11:15 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 21, 2010 9:01 pm
Postów: 53
Zawsze warto. Bardzo popieram takie inicjatywy. Ekologicznej żywności brakuje w sklepach w Polsce. Zazwyczaj można znaleźć marną półkę z kilkoma artykułami. A w Niemczech są całe markety z żywnością ekologiczną. Ja dla siebie sprowadzam takie produkty ze sklepu a.pl. Mają tam napoje i produkty sojowe, mój ulubiony pasztet z cieciorką, makaron bezglutenowy, płatki żytnie i inne rzeczy, których w sklepach znaleźć się nie da. W dodatku dowożą wszytko do domu tego samego dnia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Eko sklep w NML
PostWysłany: Wto Maj 18, 2010 10:47 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 18, 2010 10:44 am
Postów: 1
Witam,

dla osób chcących otworzyć własną działalność z ekożywnością polecam dołączenie się do naszej Firmy:

Wszystkie informacje znajdują się na stronie:
https://sklep.myecolife.pl/odzywianie/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Eko sklep w NML
PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 12:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 27, 2010 3:47 pm
Postów: 3
Poszukiwacz napisał(a):
Witam wszystkich. Jestem mieszkańcem Nowego Miasta Lubawskiego (NML), to małe miasteczko (14 tys. mieszkańców) położone w woj. warmińsko - mazurskim, na terenie historycznej ziemi lubawskiej.

Ostatnio coraz częściej rozmyślam o przyszłości i zastanawiam się czy nie rozkręcić własnego interesu. Od jakiegoś czasu "chodzi mi po głowie" sklep z żywnością ekologiczną.

Świadomość tego, że odżywianie jest kluczem do zdrowego i szczęśliwego życia z roku na rok jest coraz większa więc zastanawiam się czy w moim miasteczku taki sklep się przyjmie. Co o tym sądzicie?

Póki co w NML budują same markety (Lidla, Netto i Jaskółkę - poza tym od kilku lat mamy Biedronkę i Tesko) które zaoferują mieszkańcom tanią, (bogatą w konserwanty) żywność. Mi osobiście to przeszkadza bo jestem zwolennikiem zdrowego odżywiania.

Jak myślicie, czy warto otworzyć tu mały sklepik z ekologiczną żywnością?


inicjatywa super, ale jako biznes w małym mieście ??? trzeba wziąć pod uwagę po pierwsze to, że żywność eko jest dużo droższa niż konwencjonalna, więc im mniejsza miejscowość tym mniejsza grupa docelowa dla takiego sklepu, a po drugie : mniejsze miasto = "mniejsza"(krótsza) droga do terenów wiejskich, gdzie bez większych problemów kupić można wiele produktów prosto od rolnika (bez certyfikatów wprawdzie, ale jak ktoś jak ktoś znajdzie na wsi zaufane źródło/znajomych/rodzinę to będzie u nich kupował). Zatem biznes nie najprostszy, ale nie niemożliwy. W podejmowaniu decyzji zdaj się na matematykę (zacznij np. od dochodu statystycznego mieszkańca twojego miasta). Powodzenia !!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Eko sklep w NML
PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 8:24 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Paź 27, 2009 10:30 pm
Postów: 37
Myślę, że to dobru pomysł - w Polsce rośnie liczba zwolenników takich sklepów i sprzedawanych w nich produktów. Ale nim podejmiesz jakieś konkretne kroki zorientuj się dokładnie w branży i dokonaj analizy lokalnego rynku. Szanse na sukces są dość duże, ale musisz wszystko dokładnie przemyśleć i rozważnie podejść do tematu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Eko sklep w NML
PostWysłany: Śro Maj 26, 2010 9:50 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Poszukiwaczu

Też myślę, że powinieneś spróbować. Namawiałabym do tego też innych, co sami chcą jadać zdrowe produkty, mają odpowiednie warunki i trochę czasu, a równocześnie mają daleko do sklepów. Jako ciekawostkę napiszę, że ostatnio oglądając sobie co jest w Kauflandzie (!) kupiłam tam pełnoziarnisty chleb żytni na zakwasie z drożdżami (bez konserwantów) z domieszką siemienia lnianego... Było też info, że pszenicy mogą tam być jedynie ilości śladowe. Wszystko to przeczytałam oczywiście przez lupę w domu, a chleb ten kupiłam na próbę, bo na opakowaniu dojrzałam, że producentem jest Heinrich Leupoldt ... i od razu pomyślałam o naszym forumowym Henryku... może to on. Ciekawe czy się odezwie. A chleb (opakowanie 500g pokrojone cieniutko) wszystkim w domu (nawet z grupą krwi B) się podobał...

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Eko sklep w NML
PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 2:19 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Dziękuję Wam za zainteresowanie tematem 8)

Niedawno skończyłem studia ale jak na razie nie zdecydowałem się na otwarcie sklepu z eko-żywnością. W moim mieście od kilku lat istnieje Tesco i Biedronka, a rok temu rozpoczęto budowę Polo (otwarte kilka dni temu), Lidla i Netto. Wszyscy wiemy, że supermarkety wyniszczają rodzimy handel i oferują gorsze produkty (jednocześnie twierdząc, ze ich produkty są najlepsze) po niższej cenie. Takie działanie z czasem doprowadzi do upadku małych sklepów, a Nowe Miasto Lubawskie stanie się miastem supermarketów :(

Gdyby przepisy były bardziej surowe dla dużych "molochów" i broniły lokalny handel to pewnie bym się zdecydował. Część winy leży po stronie mieszkańców, którzy robiąc zakupy w supermarkecie dorabiają obcy kapitał :(

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Eko sklep w NML
PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 9:11 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
A może ktoś z was jest właścicielem lub pracownikiem sklepu z żywnością ekologiczną :?: Chętnie bym wysłuchał opinii takich osób 8)

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Eko sklep w NML
PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 10:09 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 05, 2010 10:53 am
Postów: 40
Tak się składa,że mam do czynienia ze zdrową żywnoscią :) co dokładnie chciałabyś wiedzieć?

_________________
www.TylkoZdrowie.com - kosmetyki,suplementy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Eko sklep w NML
PostWysłany: Pią Sie 27, 2010 6:31 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
TylkoZdrowie napisał(a):
Tak się składa,że mam do czynienia ze zdrową żywnoscią :) co dokładnie chciałabyś wiedzieć?



Jestem chłopakiem :wink: Ostatnio dużo o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że lepszym pomysłem będzie sklep ze zdrową (a nie ekologiczną - rozróżnienie tych dwóch pojęć jest ważne) żywnością. Jakieś 70% moich towarów stanowiłyby produkty ekologiczne (z certyfikatem), a resztę "zwykłe" zdrowe jedzenie. Poza tym chciałbym sprzedawać żywność dla ludzi uczulonych na gluten (tzw. żywność bezglutenową) oraz jedzenie dla wegetarian (np. kotlety sojowe). Moje miasto liczy ok 12 tyś mieszkańców. Mamy kilka supermarketów (Tesco, POLO, Biedronka, Netto). Małe, zwykłe sklepiki umierają :cry:

Ja jednak jestem dobrej myśli i wierzę w siebie :D

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Eko sklep w NML
PostWysłany: Śro Wrz 08, 2010 8:03 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 08, 2010 7:58 am
Postów: 3
Witam

Uważam, że sklep ze zdrową żywnością to dobry pomysł, ale trzeba mieć sporą wiedzę na ten temat, bo niejednokrotnie do takiego sklepu zachodzą ludzie i pytają o porady, proszę o przygotowanie diety, składników na potrawy itp.. Z tym się trzeba liczyć. Dobrą stroną medalu jest to, że coraz więcej osób interesuje się zdrową żywnością.

_________________
www.kielkitu.pl - pot


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Eko sklep w NML
PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 4:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Sty 16, 2011 4:25 pm
Postów: 1
Poszukiwacz napisał(a):
TylkoZdrowie napisał(a):
Tak się składa,że mam do czynienia ze zdrową żywnoscią :) co dokładnie chciałabyś wiedzieć?



Jestem chłopakiem :wink: Ostatnio dużo o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że lepszym pomysłem będzie sklep ze zdrową (a nie ekologiczną - rozróżnienie tych dwóch pojęć jest ważne) żywnością. Jakieś 70% moich towarów stanowiłyby produkty ekologiczne (z certyfikatem), a resztę "zwykłe" zdrowe jedzenie. Poza tym chciałbym sprzedawać żywność dla ludzi uczulonych na gluten (tzw. żywność bezglutenową) oraz jedzenie dla wegetarian (np. kotlety sojowe). Moje miasto liczy ok 12 tyś mieszkańców. Mamy kilka supermarketów (Tesco, POLO, Biedronka, Netto). Małe, zwykłe sklepiki umierają :cry:

Ja jednak jestem dobrej myśli i wierzę w siebie :D


Witam

Czy zalożyłeś ten sklep ze zdrową żywnością? Ja też mieszkam w niedużym mieście ok 50 tyś mieszkańców i planuje otwarcie slepu ze zdrową żywnością. Nie ma u mnie w mieście podobnego sklepu, jest tylko kilka półek w sklepach spożywczych. Mam sporą wiedzę za zakresu zdrowego odżywiania a to byłoby bardzo pomocne. nie wiem jednak jak wygląda prosperowanie tego typu sklepów w mniejszych miastach. może ktoś prowadzi taki sklep i mógłby mi powiedzieć trochę o tej branży. każda informacja będzie dla mnie cenna. najbardziej interesuje mnie kto najczęściej robi zakupy w takich sklepach, czy jest rzeczywisty popyt na tego typu żywność oraz łatwość pozyskiwania towaru.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Eko sklep w NML
PostWysłany: Pon Gru 19, 2011 1:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lis 25, 2011 5:00 pm
Postów: 5
Jeśli ktoś poszukuje przydatnych informacji o naturalnym stylu bycia, proponuję odwiedzić natoobe.pl. Ciekawe artykuły i przydatne rady, a jak ktoś chce może też zrobić zakupy;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności