Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:24 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Śro Lut 03, 2010 11:45 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 03, 2010 11:26 pm
Postów: 2
Jakie macie zdanie o Aronii, Czy tak jak to piszą w necie to tzw "Bomba Witaminowa"


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Pon Lut 08, 2010 11:09 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 07, 2010 5:08 pm
Postów: 23
Hi Radek,

Aronia czarna,jest rzeczywiscie bomba witaminowa choc nie zawiera wszystkich witamin.Glownie witamine C i P.
Zawiera duzo soli mineralnych,jak potas,fosfor,wapn,magnez i zelazo.
Zalecana jest w profilaktyce leczenia nadcisnienia,kataru zoladka,arteriosklerozie.
Ja z cala rodzina pijemy regularnie w okresie jesienno-zimowym sok z aronii i omojaja nas jak dotychczas wszelkie przeziebienia.
Smakuje tez dobrze

pozdrawiam cieplo
Elli


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Śro Lut 10, 2010 9:01 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lut 09, 2010 2:48 pm
Postów: 20
Miejscowość: Warszawa
Cóż.. prócz tego, że jest przepyszny :wink: dodam do poprzedniej wypowiedzi, iż faktycznie jest źródłem witamin C i P ale też A i E oraz błonnika. Bardzo pozytywnie wpływa na przemianę materii, a co ważniejsze ma pozytywny wpływ na kondycję naszych naczyń krwionośnych, zapobiega odkładaniu się cholesterolu co chroni nas przed największym wskaźnikiem umieralności w Polsce sięgający aż 50,4% - (choroby układu krążenia).

_________________
Pozdrawiam,
Czy chcia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Pon Lut 22, 2010 11:12 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lut 03, 2010 11:12 pm
Postów: 19
Słuchajcie Aronia uważana jest za najzdrowszy owoc jagodowy na świecie – tzw. bombę witaminową... Zawiera duże ilości witamin C, B1, B2, B6, E, składników mineralnych, antyutleniaczy i mikroelementów. Jest też jedynym tak doskonałym źródłem witaminy PP.

Dzięki tak wyjątkowe zawartości owoce aronii są cenne w profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych, nadciśnienia, miażdżycy, stanów stresowych. Mają także działanie odżywcze i antytoksyczne. Łagodzi stany stresowe, uspokaja i wzmacnia organizm.
Obecność kwasu chloro genowego, który spowalnia absorpcje glukozy, sprawia , że aronia polecana jest dla diabetyków. Regularne spożywanie poprawia pamięć i procesy uczenia się! Ja kupuję aronię z gospodarstwa ekologicznego Eko-Ar. Polecam rewelacja. Można ją kupić w Wasz Sklep Koszykowa 20 Warszawa. Oni mają też chyba swoją stronę w internecie...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Pon Mar 01, 2010 1:28 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lut 03, 2010 11:12 pm
Postów: 19
O aronii możecie przeczytać fajny artykuł na http://artelis.pl/artykuly/16796/czy-znacie-wlasciwosci-aroni-i-jej-wplyw-na-organizm-chyba-nie-8230/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Czw Kwi 08, 2010 12:22 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 08, 2010 11:18 am
Postów: 4
a ja zostałam ostatnio poczęstowana winem z aronii, nie spodziewałam się, że będzie takie smaczne:) niestety musiało byc dosładzane gdyż aronia sama w sobie jest mało słodka i kwaśna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 10:09 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lut 03, 2010 11:12 pm
Postów: 19
Czy znacie właściwości Aronii i jej wpływ na organizm?
W dzisiejszych czasach mało zwracamy uwagę na to co jemy! Jemy szybko, byle co i byle jak… Ciągle brakuje nam czasu. A właściwa dieta i odżywianie jest istotną kwestią i ma duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie!

Nie wszyscy wiedzą , że Aronia uważana jest za najzdrowszy owoc jagodowy na świecie – tzw. bombę witaminową... Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że Aronia zawiera duże ilości witamin C, B1, B2, B6, E, składników mineralnych, antyutleniaczy i mikroelementów. Jest też jedynym tak doskonałym źródłem witaminy PP. Jej owoce mają także działanie odżywcze i antytoksyczne. Obecność kwasu chloro genowego, który spowalnia absorpcje glukozy, sprawia , że Aronia polecana jest dla diabetyków.

Żyjemy w ciągłym stresie i pośpiechu a stąd krok do wielu chorób serca, nadciśnienia, zawałów… W Pomorskiej Akademii Medycznej, oraz Klinice Kardiologii AM w Warszawie, udowodniono, że wyciąg z Aronii pozwala dość skutecznie regulować nadciśnienie tętnicze, zapobiega odkładaniu się cholesterolu w ściankach tętnic, oraz chroni przed chorobami serca. Spadek ciśnienia notowano zaledwie po sześciu tygodniach terapii u niemal wszystkich badanych osób. Okazuje się, że Aronia zmniejsza stany zapalne drobnych naczyń krwionośnych. Owoce i sok, oraz przetwory z Aronii zapobiegają miażdżycy. Działają przeciwkrwotocznie i uspokajająco. Wiele leków syntetycznych można by, więc zdecydowanie odstawić i nie byłoby konieczności ich przyjmowania, gdyby spożywać Aronię i ... zwracać więcej uwagi na swoją dietę.
Aronia jako produkt zdrowotny została odkryta stosunkowo niedawno ale jej właściwości lecznicze potwierdzone są wieloma badaniami. Wszyscy, którzy lubią czerwone wino typu Cabernet powinni wiedzieć , że Aronia ma podobne właściwości do wspomnianego wina. Tyle, że możemy ją pić bez ograniczeń..!I co najważniejsze chroni zdecydowanie organizm przed nowotworami…
Każdy kto żyje w pośpiechu, nie dba o właściwą dietę powinien zdawać sobie sprawę z ryzyka jakie jego styl życia niesie za sobą… Może warto zamiast kolejnego hot-doga czy hamburgera zastanowić się nad zjedzeniem konfitury z Aronii albo wypiciu soku z tego owocu, który łagodzi stany stresowe, uspokaja i wzmacnia organizm.
Największa ilość antyoksydantów i rutyny (rutozyd), zawiera świeżo wyciśnięty sok. Najlepiej jest go zrobić samemu… Ale skąd wziąć owoce Aronii i skąd znaleźć na to czas???
Można kupować gotowe SOKI czy przetwory, lecz taki sok ma już nieco mniejszą wartość prozdrowotną. Żeby terapia Aronią przynosiła pożądany skutek trzeba zadbać o taką postać Aronii, aby procedura przetwarzania zapewniała jak najmniejsze straty witamin i składników leczniczych, na których nam zależy. Oczywiście najlepiej jeśli surowiec pochodzi z plantacji ekologicznych.
Spożywanie tego owocu to same plusy: obecność antocyjanów opóźnia proces starzenia, usprawnia przemianę materii i poprawia gospodarkę tłuszczami, uodparnia skórę na szkodliwe działanie słonecznych promieni UV… Jednym słowem stosowana powinna być w szeroko pojętej profilaktyce wielu chorób, w szczególności tzw. chorób cywilizacyjnych.
Regularne spożywanie poprawia pamięć i procesy uczenia się!
Na zdrowie!

Autor:

Wasz Sklep Zdrowa Tradycyjna i Ekologiczna Żywność
ul. Koszykowa 20 Warszawa
www.waszsklep.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 4:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Maj 08, 2010 4:01 pm
Postów: 4
Wg mnie aronia jest bardzo zdrowa, zresztą może tak mam, bo mama zawsze mi to powtarza :)
Ma jeden minus - jest nie do zjedzenia ;P serio, nie znosze tego smaku, ani na surowo, ani jako dodatek do czegoś...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Śro Lis 03, 2010 5:10 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
Aronia, tak samo jak żurawina wręcz obfituje w witaminy i niezbędne mikroelementy. Dzięki antocyjanom blokuje wolne rodniki, przez co procesy starzenia są opóźniane. Rewelacyjnie działa na koncentracje, wzrok. Najbardziej jednak jest znana z korzystnego wpływu na układ krwionośny, zmniejsza ryzyko zawałów serca, reguluje ciśnienie krwi, ogranicza powstawanie złego cholesterolu.
No smak faktycznie jak na owoc to nie przyciąga, można próbować soków z aronii gdyż sa mocno słodzone. Można równiez spróbować suplementacji, np aronox jest na bazie wyciągu z aronii i posiada wszystkie jej cechy.

_________________
http://www.mistrzowieszeptow.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 3:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 16, 2010 10:58 am
Postów: 8
Aronia ma wiele witamin i minerałów, dzięki czemu wzmacnia układ immunologiczny, wspomaga układ nerwowy i zapobiega chorobom układu krążenia . Uwaga aronia obniża ciśnienie krwi , dlatego powinniśmy ją jeść systematycznie lecz w niewielkich ilościach.
W moim ogródku rośnie dwa krzaczki aronii , z której owoców robię pyszny sok.

Interesują cię przepisy wegańskie lub zdrowie
zapraszam :
http://weganskie.blogspot.com/
http://zdrowy-styl-zycia.blogspot.com/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Wto Lis 23, 2010 7:02 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 05, 2010 10:53 am
Postów: 40
Szczerze mówiąc,to zawsze myliłam aronię z winogronem.. Ale jednak smakują zupełnie inaczej,teraz to wiem :) Pomijajac oczywiście wartości odżywcze,aronia jest bogata w różne witaminy.

_________________
www.TylkoZdrowie.com - kosmetyki,suplementy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 11:21 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 22, 2011 11:14 am
Postów: 3
Aronia ma rzeczywiście dużo witamin, ale błędnie, w 99% przypominamy sobie o niej tylko jesienią, a ona fantastycznie wpływa też na poprawę wzroku (szczególnie widać to kiedy prowadzi się auto wieczorem), no i ma chyba trochę działanie uspokajające, bo od kiedy wypijam wieczorem kieliszek (tak, piję w kieliszku do czerwonego winka :) dużo lepiej śpię i znoszę stres. Podobno chroni też jakoś skórę przed słońcem, ale to przekonamy się latem :) Póki co, polecam!! Pilnujcie tylko, żeby nie była słodzona, ani rozwodniona, ewentualnie może być w połączeniu z sokiem jabłkowym - wtedy jest słodziutka i ma zupełnie inny smak niż ten, który kojarzymy z aronią :))
w necie można znaleźć sporo gospodarstw, które sprzedają swój sok - polecam właśnie taki, a nie z półki w Tesco


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 10:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 24, 2011 10:02 pm
Postów: 1
Moja ciotka miała w ogródku krzaki aronii i zawsze jak przyjeżdżałam do niej w odwiedziny, podsuwała mi miseczkę do zjedzenia. Niestety, mimo tłumaczeń ciotki jaka to aronia jest super, nie chciałam jeść bo od razu wykrzywiało mi mordkę. Ostatnio, zupełnie przez przypadek trafiłam na aronie w czekoladzie, to jest po prostu pyszne, mogłabym jeść kilogramami.
Niedługo mam zamiar spróbować aronii kandyzowanej, ciekawe czy też będzie taka pyszna.

Swoją aronię znalazłam tutaj: skarbydlazdrowia.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Pon Lis 28, 2011 1:07 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Mar 08, 2010 11:49 am
Postów: 101
Jedno z cenniejszych owoców. Niestety zamiast jeść ją w okresie kiedy jest świeża, ludzie zapominają o niej a potem kupują suplementy z aronią? Jaki sens? Polecam dżemy i syropy z aronii.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co myślicie na temat Aronii?
PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 3:08 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lis 07, 2011 4:20 pm
Postów: 55
Myślę,że jak najbardziej warto jeść aronię. Podobnie zresztą jak większość owoców,które są bogate w witaminy a tym samym w naturalny sposób możemy podać je naszemu organizmowi.

_________________
www.grzybowysklep.pl - grzyby lecznicze.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności