Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:54 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: płatki owsiane
PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 10:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sie 10, 2010 10:09 pm
Postów: 1
Ja jem płatki owsiane na sucho, jem paczkę na dzień-czy ktoś wie ,czy szkodzi to zdrowiu i czy można od tego utyć


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Śro Sie 11, 2010 7:37 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Beti32 :)

Nie napisałeś jaką masz grupę krwi...więc ...
W/g "Encyklopedii zdrowia jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" Dr Petera J. D'Adamo (wyd . Mada 2003r str 417) płatki owsiane ogólnie są korzystne dla zdecydowanej większości ludzi...ale jeśli jesteś niewydzielaczem grupy krwi 0...powinieneś ich unikać.
Płatki owsiane (też inne owsiane produkty) są
korzystne - dla wydzielaczy (ang secretors) grup krwi A, B i AB
obojętne - dla właścicieli grup krwi A, B i AB o statusie niewydzielacza i wydzielaczy grupy krwi 0

Status wydzielania (antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych) można ustalić badając wydzieliny np. ślinę...
ale D'Adamo zauważył daleko idącą zbieżność wyników testu krwi Lewisa Le a-b+ ze statusem wydzielacza, a pozostałych Le a+b- lub Le a-b- ze statusem niewydzielacza. W ostatniej książce DIETA GENOTYPOWA tego samego autora (Mada 2009), jadanie produktów owsianych jest w diecie... w zależności od posiadanego GenoTypu... Np. "Zerówki" o GenoTypie "Łowcy" mogą je jadać z 3-6 miesięcznymi przerwami... na regenerację przewodu pokarmowego...( też mogą powodować tycie)... ale niektórzy (np. moja mama) tak je lubią... że się tym nie przejmują... Poza tym o wskazówkach D'Adamo niewiele osób wie... a jeszcze mniej je stosuje z pożytkiem dla swego zdrowia... i sylwetki :)

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Czw Sie 26, 2010 10:05 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 05, 2010 10:53 am
Postów: 40
Utyć raczej nie można,ale popadniesz w pewną monotonność i a czasem takie płatki mogą stać się bardzo niezdrowe. Płatki owsiane najlepiej jeść raz dziennie,na śniadanie i to w dodatku mleka.

_________________
www.TylkoZdrowie.com - kosmetyki,suplementy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Nie Kwi 08, 2012 7:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Kwi 08, 2012 7:23 pm
Postów: 3
Miejscowość: Mexico
Płatki owsiane są zdrowe.. zawierają dużo błonnika pokarmowego co poprawia perstaltyke jelit i polepsza metabolizm więc na pewno od tego nie utyjesz.. One nawet wspomagaja odchudzanie. Także możesz smiało je jeść ale lepiej by Ci smakowały np. z mlekiem, bądź jogurtem naturalnym (osobiście tak je jadłam przez pewien czas.. ja jestem zdania że do tego smaku trzeba się przyzwyczaić bo nie są one szczególnie smaczne ;P ale polecam).. :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 8:50 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 02, 2012 5:40 pm
Postów: 5
Miejscowość: Gdynia
Przyzwyczaić pewnie się da, ale do suchych? Przecież w tym nie ma praktycznie żadnej przyjemności z jedzenia... :/ Smak taki sobie, a konsystencja wręcz odrzuca. Przynajmniej mnie. Ja to muszę z jogurtem, albo najlepiej namoczone przez kwadrans w mleku i potem podgrzane. Z jakimś owocem + łyżka owoców suszonych + łyżka orzechów lub migdałów posiekanych. Polecam gorąco! Pyszne i sycące. A owoce, orzechy i nawet płatki można zmieniać (np. na jęczmienne), więc się nie nudzi. :)
A jeśli chodzi o to, czy zaszkodzi, to jestem pewna, że nie. Oczywiście, we wszystkim trzeba zachować umiar. Ale chyba nie jesteś w stanie zjeść takich ilości płatków owsianych (zwłaszcza na sucho!), żeby miały coś popsuć w Twoim ciele. :) Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 1:15 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Kwi 16, 2012 1:11 pm
Postów: 3
płatki owsiane powinny być zakazane. są po prostu niesmaczne. nie julissima, jogurt tu nic nie pomaga.
także trudno mi nawet zastanowić się czy są niezdrowe, dla mnie są po prostu niejadalne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 10:21 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 05, 2012 5:38 pm
Postów: 6
kwestja przyzwyczajenia. słyszałam ze organizm potzebuje 3 prub zeby sie przyzwyczaic do nowego smaku bo to taki miechanixm ochorny przed truciznami z czasów pre histori. :D no ale sama też wiem ze sa takie rzeczy że nie ma bata, ja sie nie jestem w stanie przekonac do selera naciowrego. :? nawet jak mi wsadzisz do salatki i nie powiesz to ona mi nie smakuje. no nie poradze a probowałam sie przyzwyczaiś bo to zdrowe takie no ale co zrobić... :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 4:00 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
W nadmiarze wszystko szkodzi, a organizm się zniechęca. Paczka dziennie to sporo - pod względem ilości i kaloryczności!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 8:02 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
jemsiebie napisał/a
Cytuj:
płatki owsiane powinny być zakazane. są po prostu niesmaczne. nie julissima, jogurt tu nic nie pomaga.
także trudno mi nawet zastanowić się czy są niezdrowe, dla mnie są po prostu niejadalne

Nie wiem dlaczego tak piszesz (może jesteś zerówką ze statusem niewydzielacza)... Naprawdę dla wielu osób płatki owsiane są zdrowotne... działają wręcz jak doskonały lek (sprawdź w którejś z książek Dr Petera J.D'Adamo albo na dadamo.com)
Można je jadać z odrobiną melasy... uważam, że w tej postaci są bardzo dobre. Niestety płatki owsiane są korzystne nie dla wszystkich... jak już napisałam w poprzednim poście... ale te osoby mogą przeważnie jadać inne płatki... płatki jęczmienne :)

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 10:32 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 08, 2012 2:34 pm
Postów: 7
Jesteś przeciwko GMO? Poprzyj petycję zakazującą obrotu genetycznie zmodyfikowaną żywnością na epetycje.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 10:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sie 09, 2012 9:47 pm
Postów: 7
Ja z płatków owsianych to lubię tylko ciasteczka owsiane. Zawsze jak zrobię, to schodzą na pniu. ;) Choć moja grupa krwi nie powinna ich jeść za dużo. ;/

_________________
grupa krwi 0 Rh+


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 6:15 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
hasia masz sprawdzony przepis na ciasteczka owsiane? Sama wciąż poszukuję idealnego :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Wto Wrz 04, 2012 1:32 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Wrz 04, 2012 1:14 pm
Postów: 3
Ja też jem sporo płatków owsianych i też bym chętnie poznała sprawdzony sposób na ciasteczka owsiane :lol:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Śro Wrz 05, 2012 11:46 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Myślę, że jest już on gdzieś na forum...
Kiedyś... często takie ciastka piekła moja mama... ja też, jak jeszcze nie wiedziałam... że od nich tyje (zwłaszcza jak się je jada w nadmiarze) :) chyba jeszcze pamiętam jak się je robi...
Sposób jest banalnie prosty... przepis jak na kruche ciasto... tylko zamiast mąki trzeba wziąć płatki owsiane. Zacząć wyrabiać ciasto jak kostka masła trochę zmięknie... ciasto ma być "ciastowate"... oczywiście będzie od tych płatków trochę "chropowate"... Wcześniej trzeba przygotować sobie blaszki (jak trzeba... trochę posypane mąką). Po wyrobieniu ciasta ułożyć na nich uformowane ręką lub łyżką nieduże ciasteczka. Piec ok. pół godziny (aż się lekko zrumienią). Zwykle posypuje się je potem niezdrowym cukrem pudrem.
Uważam, że można nie dodawać do tego ciasta jaj lub dodać samo białko... można też dodać mniej lub więcej śmietany... zależnie od upodobań...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 3:47 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 10:41 am
Postów: 86
Moim zdaniem wszystko jest dla ludzi,ale trzeba też znać wyraźną granicę. Jeżeli przesadzimy z płatkami owsianymi lub innymi produktami- zawsze odbija się to w negatywny sposób na naszym zdrowiu.

_________________
www.Galen-Evita.pl- apteka internetowa.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności