Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:45 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 8:48 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 27, 2012 8:44 am
Postów: 2
Są bardzo zdrowe. :) Ja najbardziej lubię je jeść w połączeniu z suszonymi owocami.

_________________
http://www.mgprojekt.com.pl/


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 10:16 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 25, 2012 8:46 am
Postów: 17
Płatki owsiane są smaczne, owszem. Ja jednak szybko nudzę się powtarzalnością różnych smaków musli, więc lubię dodawać do nich np. otręby żytnie lub otręby granulowane. No i codziennie inne suszone owoce - śliwki, daktyle, żurawina, banany...
Wtedy płatki owsiane (polecam szczególnie ekologiczne - inensywniejsze w smaku) mogą być podstawą do wielu zróżnicowanych dań.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 9:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Wrz 29, 2011 6:08 pm
Postów: 12
Przeczytałam dzisiaj artykuł na temat diety owsianej i zastanawiam się nad nią. Martwi mnie tylko, że większość przepisów śniadaniowych jest na słodko. Może macie jakieś pomysły na "owsiankę" na ostro?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Śro Lis 28, 2012 12:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 22, 2012 1:28 pm
Postów: 7
Miejscowość: P
Płatki owsiane na wodzie na ostro - przepis:

Składniki:

warzywa pokrojone w kostkę, plastry lub jak kto woli (najczęściej są to marchewka, seler, pietruszka, a nawet buraki)
płatki owsiane (najlepiej górskie) - ja daję 4-6 łyżek na jedną porcję
ostre przyprawy (do wyboru: pieprze świeżo zmielone, pieprz cayenne, chili w proszku lub w płatkach, papryka ostra) w ilości takiej jak kto lubi
mieszanki przypraw (czasami zdarza mi się dodać jakąś gotową mieszankę przypraw - np do gyrosa lub kebaba - najczęściej jednak obchodzę się bez tego)
zioła (zdarza mi się dosypywać do potrawy jakieś zioła - najczęściej jest to bazylia lub tymianek, które uwielbiam, ostatnio testuję także cząber)
sól (dosłownie odrobinę, można nie dać wcale jak ktoś nie lubi)

Przygotowanie:
Na rozgrzaną patelnię wlać odrobinę oleju, wrzucić warzywa, po chwili dodać przyprawy ostre lub gotowe mieszanki (najlepiej mieć je już przygotowane wszystkie). Zamieszać i od razu wrzucić płatki owsiane. Następnie dodać wodę - na tę ilość płatków daję nie więcej jak pół szklanki - oraz sól. Natychmiast przykryć pokrywką, zmniejszyć gaz i zaparzać ok. 10 minut. Po tym czasie płatki są zaparzone, a warzywa zazwyczaj lekko chrupiące. Teraz można dodać zioła, a następnie smacznie zajadać :)

_________________
Planujesz rzuci


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 6:25 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Wrz 29, 2011 6:08 pm
Postów: 12
Podoba mi się ten przepis. Robiłam tego typu dania z ryżem. Chętnie sprawdzę czy da się go zastąpić. Znalazłam również przepis na placuszki marchewkowe z płatkami i słonecznikiem, wczoraj zrobiłam i są naprawdę pyszne.
Składniki:
Płatki owsiane 2 łyżki
Słonecznik 1 łyżka
Marchewki 4 szt.
Dymka 1/2 pęczka
Jajka 2 szt.
Mąka pszenna 1 łyżka
Sól
Pieprz
Olej do smażenia

Na tarce o grubych oczkach zetrzeć marchewkę. Dymkę posiekać. Słonecznik uprażyć na patelni, aż zacznie pachnieć. Wymieszać marchewkę, dymkę i słonecznik, dodać jajka, płatki i mąkę. Wymieszać, doprawić solą i pieprzem. Niewielkie placuszki smażyć na rozgrzanym oleju z obu stron na złoty kolor.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 8:08 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 18, 2013 12:47 am
Postów: 1
Jestem tutaj od wczoraj, to jest mój pierwszy wpis. Narazie się rozglądam.
Na początek podzielę się swoim przepisem na ciasteczka owsiane:

Ciasteczka:

2 szklanki płatków owsianych ( ja najlepiej lubię górskie, błyskawiczne są nie smaczne, czasem mieszam płatki z otrębami )
1 jajo
1 serek Danio lub inny waniliowy
1/2 sody lub proszku do pieczenia
5 łyżek mleka
szczypta soli
dowolne bakalie: orzechy, migdały, rodzynki, suszona żurawina inne wg upodobań
w zależności od słodkości serka, od dodanych bakalii oraz od upodobań smakowych można dorzucić ok 2 łyżki cukru lub miodu
(ja dodając rodzynki nie dodaje już cukru, dodaję więcej rodzynek) najlepiej spróbować, w praniu wyjdzie kto ile cukru lubi dosypać, zależnie od dodatków, rodzaju serka bo one też potrafią być mniej lub bardziej słodkie.

To jest przepis, który sama urozmaiciłam, tzn zmieniłam: usunęłam z niego mąkę, tłuszcz, znacznie zmniejszyłam cukier.

Wszystkie składniki łączymy w misce, dobrze mieszając, aż się połączą. Na początku proszę się nie zrażać bo ciasto będzie rzadkie. Zostawiamy je na 10 - 15 min. Płatki naciągną i ciasto będzie ładnie się kleiło. Wówczas ciasteczka po upieczeniu będą mięciutkie. Jeśli ktoś lubi bardziej chrupiące proponuję zostawić je na krócej, tak 5 - 7 min.
Na blaszkę kładziemy papier do pieczenia. Zwilżamy ręce i z ciasta formujemy kuleczki, które układamy na papierze i rozgniatamy je, formując "okrągłe" ciasteczka. Napisałam "okrągłe" bo wiadomo, że to ciasteczka robione ręcznie więc idealnie okrągłe nie będą, a nawet lepiej smakują jak nie są :wink:
Dla tych którzy wybierają ciasteczka bardziej chrupiące, z ciasta kuleczki ciężko będzie uformować, ponieważ będzie rzadsze, dlatego na papier nakładamy je łyżką.

Do piekarnika nagrzanego do 180 stopni, na ok 20 min.
Ja piekę 15 min na dolnym poziomie, a ostatnie 5 min na górnym poziomie, wtedy się fajnie przyrumieniają.

U mnie w domu smakują wszystkim, są bardzo syte, idealne na przegryzkę między posiłkami, z mlekiem, jogurtem.

Smacznego :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 10:38 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 13, 2014 9:07 am
Postów: 31
Z niczym nie można przesadzać! Myslę, że 80-100g dziennie wystarczy. Inaczej możesz wypłukać wapń z kości. Za dużo błonnika też nie jest wskazane.
Pamiętaj tylko o kupowaniu tych najlepszych, ekologicznych. Ja osobiście polecam sklep http://hh-life.pl/?post_type=product
Mają też doradztwo dietetyczne i zdrowotne! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Czw Paź 23, 2014 3:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 22, 2014 10:37 am
Postów: 3
Ja trochę zmieniłam dietę i teraz na śniadanie wybieram płatki orkiszowe, oczywiście takie z ekologicznych sklepów jak http://www.bogutynmlyn.pl, są świeże i najchętniej jem je z jogurtem naturalnym i suszonymi owocami :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 4:54 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Wrz 06, 2014 7:28 am
Postów: 50
Płatki owsiane podobnie jak otręby ryżowe faktycznie są bardzo dobre,bogate w wiele witamin smaczne. Moim zdaniem to idealny pomysł na pożywne śniadanie,polecam każdemu:)

_________________
www.Pomodolio.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Śro Lis 19, 2014 11:19 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 20, 2014 2:31 pm
Postów: 13
Pełnoziarniste produkty z dodatkiem mleka lub jogurtu dostarczą naszemu organizmowi niezbędnej dawki energii, wapnia i innych cennych składników mineralnych.

www.krosagro.pl

_________________
www.krosagro.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: płatki owsiane
PostWysłany: Śro Lis 26, 2014 4:32 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lip 07, 2014 9:20 am
Postów: 60
Zgadzam się i także polecam,najbardziej oczywiście lubię jeść płatki owsiane z mlekiem i to jest moim częstym ,pełnym energii i witamin śniadaniem.

_________________
www.SarmackieSmakolyki.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności