Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Kwi 19, 2024 2:02 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ryż w waflach ryżowych
PostWysłany: Pon Gru 06, 2010 5:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Gru 05, 2010 9:43 pm
Postów: 5
Bardzo mnie to ciekawi i nie znalazłam nigdzie takiej informacji: w jaki sposób i z jakiego ryżu są zrobione wafle ryżowe? Takie okrągłe, których pełno można znaleźć w sklepach. Na ile zdrowe jest jedzenie takich wafli? Czy tam nie ma jakiejś chemii?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Ryż w waflach ryżowych
PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 2:36 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Gru 05, 2010 9:43 pm
Postów: 5
Kupiłam jedne wafle i zobaczyłam, że jest tam ryż brązowy, niby pełnoziarnisty i bardziej zdrowy dlatego. Mimo wszystko jednak ciekawi mnie jak są one produkowane?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryż w waflach ryżowych
PostWysłany: Pon Gru 13, 2010 6:58 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Cecylia :)

Na temat wafli ryżowych była tu kiedyś (może dwa lata temu) dyskusja... W Encyklopedii zdrowia D'Adamo są one w grupie produktów zdrowotnych dla właścicieli grup krwi B i AB (dla pozostałych są w grupie obojętne). Jak dobrze zapamiętałam... w DIECIE GENOTYPOWEJ jednak to zalecenie (dla B i AB) znikło... czyli okazały się raczej obojętne dla wszystkich (sprawdzę to przy okazji). Z dyskusji wynikło, że niezbyt zdrowa jest ta cienka warstwa zewnętrzna... czyli lepsze są wafle grubsze. Warto też wybierać sobie odpowiedni do swojej grupy krwi ich skład... i traktować na co dzień jako uzupełnienie (jeść... jak nie ma pod ręką czegoś zdrowszego).

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryż w waflach ryżowych
PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 7:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Gru 10, 2010 2:33 pm
Postów: 1
Co się tyczy sposobu produkcji, to ryż jest przetwarzany w wyniku działania wysokiej temperatury i ciśnienia. Według niektórych opinii traci wtedy część wartości odżywczych, np. spada zawartość błonnika, dlatego właśnie moim zdaniem, używają ryżu pełnoziarnistego, w którym jest go więcej. Wafle nie wpływają na chudnięcie, można je traktować jako przekąskę, oczywiście jedząc z umiarem. Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej i uzyskać dokładne informacje, polecam Ci skontaktować się po prostu z którymś z producentów. Możesz napisać do niego maila. Widziałam też profil wafli Good Food na Facebooku, myślę, że jest to bardzo dobra forma kontaktu. http://www.facebook.com/?ref=hp#!/GoodFoodPL


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ryż w waflach ryżowych
PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 1:54 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Gru 05, 2010 9:43 pm
Postów: 5
Bardzo dziękuję za odpowiedź, rzeczywiście trochę mi się "rozjaśniło" w tej sprawie :) Elwir, dobry pomysł, żeby napisać do producenta :)
Fajna ta strona na Facebooku, nie spodziewałam się, że wafle mają aż tylu fanów.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności