Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Kwi 16, 2024 11:58 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: smaczny sernik
PostWysłany: Pon Cze 26, 2006 3:22 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 19, 2006 4:48 am
Postów: 4
Sernik
Składniki:
CIASTO
0,5 kg mąki pszennej tortowej
20 dag cukru
kostka margaryny
1 proszek do pieczenia
2 łyżki kakao
3-4 łyżki śmietany 18%

MASA SEROWA
1 kg sera ( twaróg półtłusty)
8 jajek
40 dag cukru
1 łyżka mąki ziemniaczanej
cukier waniliowy
puszka brzoskwiń
Polewa na górę

CIASTO
Ciasto wyrobić w rękach, zrobić dwie kulki, mniejszą i większą, zawinąć w folię i włożyć na dwie godz. do lodówki ( jak mam w planie robić sernik rano to zagniatam ciasto dzień wcześniej wieczorem). Po tym czasie zetrzeć większą kulkę na tarce o grubych oczkach, nałożyć masę serową, następnie zetrzeć resztę ciasta. Piec godz. w 180oC. Najlepiej wyłączyć piekarnik, otworzyć drzwiczki i niech se stygnie, wtedy jest pewne że nie opadnie. W tej wersji co jest na zdjęciu to ja dodałam łyżkę kakao tylko do większej kulki.
MASA SEROWA
Ser zmielić, dodać resztę składników i wymieszać, brzoskwinie najlepiej osuszyć w ręczniku papierowym nie będą miały tyle soku)
:D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: jeszcze lepszy serniczek
PostWysłany: Pon Cze 26, 2006 3:25 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Maj 20, 2006 4:20 am
Postów: 3
Miejscowość: Mi
Sernik czarno-biały
Składniki

ciasto:
40 dag mąki
6 łyżek cukru
cukier waniliowy
20 dag masła albo margaryny
łyżeczka proszku do pieczenia
łyżka kakao
2 łyżki śmietany

masa serowa:
1 kg twarogu (raczej tłustego)
1,5 szklanki cukru
4 łyżki stopionego masła
5 jajek
łyżka budyniu śmietankowego
ew. rodzynki

Składniki ciasta dokładnie zagnieść, uformować dwie kule i włożyć do lodówki.
W tym czasie przygotować masę serową. Twaróg zemleć. Żółtka zmiksować z cukrem, dodać ser, tłuszcz i budyń w proszku, wymieszać na gładką masę. Białka ubić na sztywno i delikatnie domieszać do sera. Można też dodać rodzynki.
Formę do pieczenia wysmarować masłem, wysypać bułką tartą, zetrzeć jedna połowę ciemnego ciasta, wylać na nią jasną masę i potarkować na nią resztę ciasta z kakao. Jeśli ktoś jest leniwy, to z powodzeniem można pokruszyć ciemne ciasto paluszkami, łamie się na śliczne, równe grudki.
Można wierzch lekko wcisnąć w ser, żeby jasne i ciemne ciasto ładnie się wymieszało podczas pieczenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: SERNIK BRZOSKWINIOWY NA ZIMNO
PostWysłany: Śro Cze 28, 2006 4:27 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 19, 2006 4:48 am
Postów: 4
SERNIK BRZOSKWINIOWY NA ZIMNO
1 puszka brzoskwiń, 50 dkg tłustego sera twarogowego (lub półtłustego), 3 jajka, 5 dkg rodzynek, 1 1/2 szklanki cukru pudru, 2 łyżki masła, 1 torebka galaretki owocowej, 30 dkg biszkoptów
Przygotować galaretkę według przepisu na opakowaniu. Masło utrzeć z cukrem pudrem i żółtkami, dodać zmielony ser i utrzeć na gładką masę. Do masy serowej dodać połowę galaretki oraz pianę ubitą z białek, wymieszać. Pozostawić 1-2 brzoskwinie do przybrania, a resztę pokroić i dodać do masy serowej. Wymieszać.
Małą wyłożyć biszkoptami. Masę serową przełożyć do tortownicy, wierzch przybrać brzoskwiniami i rodzynkami. Zalać tężejącą galaretką. Wstawić do lodówki na 3-4 godziny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 7:02 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Kwi 21, 2007 8:39 pm
Postów: 17
Sernik wiedeński
Składniki:
1 kg sera
2 szklanki cukru
2 czubate łyżki mąki ziemniaczanej
150 g masła albo margaryny tortowej
8 jaj
bakalie i przyprawy: rodzynki, kandyzowana skórka pomarańczowa, cukier waniliowy
Przygotowanie:
Ser zmielić dwu-lub trzykrotnie (lub użyć gotowy twaróg sernikowy). Żółtka utrzeć z cukrem (może być cukier puder). Dodawać do sera i ciągle ucierać, wlać roztopione i schłodzone masło, dosypać mąkę ziemniaczaną, cukier waniliowy i bakalie. Do dobrze wymieszanej masy dodać ubitą na sztywno pianę z białek i delikatnie wymieszać. Formę wysmarować masłem iposypać bułką tartą. Nakładać masę serową, posmarować po wierzchu białkiem i umieścić w rozgrzanym piekarniku. Piec w temp. 170 stopni przez 1 godzinę i 15 minut.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 9:54 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 05, 2007 8:34 pm
Postów: 26
"Łatwy sernik"

Skladniki na ciasto:
50 dag maki
15 dag cukru
25 dag margaryny
3 zółtka
2 łyżki proszku do pieczenia
2 łyżki kakao
Z tych skladnikow zagniatamy ciasto, dzielimy na pól i do jednej części dodajemy kakao, zarabiamy. Wstawiamy do lodówki na około 2 godziny
W tym czasie przygotowujemy ser:
80 dag bialego sera
15 dag masła
20 dag cukru pudru
3 zółtka
5 białek
3 łyzki ziemniaczanej mąki
bakalie np rodzynki
Mielimy twaróg. Masło ucieramy z cukrem pudrem i cały czas ucierając dodajemy po jednym zółtku, łyżce twarogu i mąki ziemniaczanej. Mieszamy delikatnie z bakaliami oraz z pianą z białek. Do formy należy zetrzeć na tarce połowę ciasta, przełożyć ser i następnie zetrzeć drugą częsc ciasta. Należy piec w średnio nagrzanym piekarniku przez ok godzinę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 06, 2007 3:35 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
SERNIK Z TRUSKAWKAMI
Pół opakowania serka ricotta
1 szklanka cukru
10 dag biszkoptów
2 łyżki masła
1 łyżka śmietany
4 jajka
1 opakowanie cukru waniliowego
30 dag truskawek
2 łyżki konfitury brzoskwiniowej
3 łyżki płatków migdałowych
2 łyżki kandyzowanej skórki pomarańczowej

Biszkopty pokruszyć, ugnieść widelcem wraz masłem i śmietaną. Dno oraz boki tortownicy o średnicy 26 cm wyłożyć papierem do pieczenia. Wyłożyć masę biszkoptową, wyrównać.

Żółtka oddzielić od białek, utrzeć z cukrem. Dodać serek, posiekana skórkę pomarańczową, cukier waniliowy – to wszystko wymieszać.

Białka ubić na sztywno, pianę dodać do masy serowej, wymieszać delikatnie. Masę wlać do tortownicy, wyrównać. Piec 1 godzinę w temp 180 C.

Podgrzać konfiturę. Płatki migdałowe uprażyć lekko na patelni. Umyte i osuszone truskawki ułożyć na serniku, posmarować ciepłą konfiturą, posypać płatkami migdałowymi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 3:34 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
SERNIK NA ZIMNO

Składniki:

50 dag tłustego sera (ważne! ser nie może być kwaśny!)
3/4 szklanki cukru
3/4 kostki masła
3/4 szklanki mleka
3 jaja
cukier waniliowy
galaretka owocowa
4 łyżeczki żelatyny
rodzynki, orzechy i inne bakalie wg uznania

Wykonanie:

Żelatynę zalać 3 łyżkami zimnej, przegotowanej wody, a po napęcznieniu przegotowanym mlekiem. Jajka umyć, wyparzyć we wrzątku przez 10 sekund, rozbić i oddzielić 1 białko (białko to można przeznaczyć do innej potrawy). Rozetrzeć masło z żółtkami oraz cukrem, dodać do niego gorące mleko z rozpuszczoną żelatyną, przetarty twaróg oraz bakalie (pamiętajmy o tym by je przedtem dobrze opłukać!), a na koniec ubite na sztywną pianę białka. Dobrze wymieszaną masę wlać do niewielkiej tortownicy wyłożonej pergaminem. Zostawić do stężenia w lodówce.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 1:17 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Wrz 07, 2007 9:49 am
Postów: 16
Tyle przepisów na sernik podajecie, tylko który wybrać? Mi niestety nigdy się nie udaje, nie wiem co robię źle. Już nawet postanowiłam, ze będę zawsze kupować, bo moim własnym jestem zawsze rozczarowana - płaski, zbity, przypieczony.
Uwielbiam piec, ale sernik to dla mnie czarna magia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 8:32 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 17, 2006 6:36 pm
Postów: 28
Miejscowość: Sob
Ja się przyznam, że też kupuję gotowe w proszku, nie ma z nimi dużo roboty, a też są jadalne.
Może na święta wypróbuję podany to sernik na zimno, przepis jest obiecujący. :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Paź 06, 2007 11:25 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 01, 2007 9:00 pm
Postów: 14
Ja tez probowalam wiele razy tworzyc serniki:P ale zawsze wychodzil 'kapec' wiec przerzucilam sie na te w proszku :) poprostu 'nie mogą nie wyjść' :D
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: smaczny sernik
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2011 10:18 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
Sernik z polewą czekoladową

Składniki na ciasto:
pół kg białego sera (trzykrotnie mielonego)
8 jaj
8 dag masła
budyń waniliowy, cukier puder
6 dag rodzynek
bułka tarta i tłuszcz do natłuszczenia i wysypania formy
Składniki polewy:
2 tabliczki czekolady gorzkiej
łyżka masła, łyżka cukru pudru

Wykonanie:
Rodzynki sparzyć i osączyć
Białka oddzielić od żółtek, ubić na sztywną pianę, stopniowo dodając cukier puder.
Zmielony ser wymieszać z roztrzepanymi żółtkami, masłem, rodzynkami, proszkiem budyniowym oraz ubitą pianą. Tak przyrządzoną masę przełożyć do natłuszczonej i wysypanej tartą bułką tortownicy.
Pieczemy w temp. 170 C.
Polewa:
gorzką czekoladę połamać na kawałki, rozpuścić w kąpieli wodnej, połączyć z cukrem pudrem i masłem. Tą polewą oblać sernik już wystudzony sernik. Smacznego :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności