Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 7:13 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Podświadomość
PostWysłany: Śro Sty 09, 2013 7:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 09, 2013 4:18 pm
Postów: 6
To tylko kwestia psychiki, polecam książke Potęga Podświadomości Josepha Murphyego - pomaga zrozumiec pewne procesy zachodzące w niedostępnych pokładach naszego umysłu. Jeśli do nich dotrzesz jesteś w stanie zrobić dosłownie wsystko


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Podświadomość
PostWysłany: Śro Sty 09, 2013 9:23 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Czytałem. Czy można się pokusić o stwierdzenie, że można zrobić wszystko? Nie rozpędzałbym się tak bardzo :)
Poza tym, zanim zacznie się poznawać swoją podświadomość, warto spojrzeć na bardziej powierzchowną warstwę, czyli świadomość - ona na co dzień odgrywa nieco większą rolę ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Podświadomość
PostWysłany: Sob Sie 31, 2013 12:18 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Wśród moich znajomych znajdzie się kilka osób, które rzuciły palenie dzięki tej książce. Ja sama jakoś nie mogę się przemóc, a najbardziej uwierzyć że jakaś książka może tak diametralnie odmienić moje życie

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Podświadomość
PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 12:41 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Podświadomość to prawa półkula mózgu i to ona przechowuje takie pokłady informacji do których zwykły człowiek nie ma w zasadzie dostępu. Tymczasem powtarzanie określonych sugestii (afirmacji) tzw mantrowanie otwiera nam dostęp do podświadomości i pozwala nam nią sterować wedle naszego zapotrzebowania. Przy czym konieczne jest aby nasze afirmacje były pozytywne, inaczej po prostu moglibyśmy zrobić sobie krzywdę.
Bardzo pozytywną i nieocenioną w tym aspekcie sprawą jest codzienna modlitwa. Modląc się w duchu wyrażamy swoje przekonanie (wiarę) w cudowną moc naszych słów. A jak inaczej można dostać się do podświadomości, jak nie poprzez ducha. Człowiek, który tak czyni każdego dnia jest spokojny, silny wewnętrznie i pozytywnie nastawiony do otaczającej go rzeczywistości. W hinduizmie mówi się o osiągnięciu stanu nirwany lub otwarciu ostatniego czakramu Sahasrara. Ja jednak jako katolik muszę stwierdzić, iż Modlitwa to przede wszystkim kontakt z Bogiem i to Boska Pomoc i Boskie Wsparcie potrafią zdziałać bardzo wiele w życiu każdego z nas.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Podświadomość
PostWysłany: Wto Gru 31, 2013 10:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Prawdziwa modlitwa jest dobra na wszystko... Ale do tego trzeba dojrzeć... albo coś głęboko przeżyć


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Podświadomość
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 8:24 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę jak duża jest potęga podświadomości orz ile możemy zdziałać posługując się tylko nią. Zgadzam się,ze do pewnych rzeczy też trzeba dojrzeć,przeżyć aby potem wyciągać wnioski.

_________________
www.Marmari.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Podświadomość
PostWysłany: Nie Lut 16, 2014 10:58 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

No tak każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jaka jest potęga podświadomości, ale niestety nie każdy umie z tej potęgi korzystać. A są różne techniki które pozwalają czerpać z tych niepoznanych zasobów naszego mózgu. Do takich technik zaliczyłbym przede wszystkim wspomnianą już przeze mnie Modlitwę, a także medytację i różne jej odmiany oraz hipnozę i autohipnozę. Jeśli Modlitwa to w skupieniu i w spokoju zarazem, bo taka Modlitwa może tylko przynieść efekt, a jej siła jest naprawdę przeogromna. Jeśli medytacja, to bez względu jaki by był jej rodzaj, połączona z afirmacjami lub pozytywnym mantrowaniem. A jeśli hipnoza lub autohipnoza to poprzedzona relaksacją, czy to Jacobsona, czy Shultza. Dopiero wtedy otwiera się ta część mózgu która odpowiedzialna jest za podświadomość, a jest to niewątpliwie prawa półkula (hemispherum cerebri dextra).
I tak jak są różne rodzaje Modlitwy - Modlitwa dziękczynna, Modlitwa powszechna, Modlitwa dziękczynno - przebłagalna itd, są również różne typy medytacji - medytacja transcendetalna, medytacja czakramowa, medytacja afirmacyjna (dla mnie najważniejsza) oraz różne typy hipnozy - hipnoza indywidualna, hipnoza zbiorowa, autohipnoza.
Pisząc - nie każdy umie z tej potęgi korzystać - miałem na myśli to że nie każdy wyćwiczył w sobie umiejętność koncentracji a zarazem osiągania stanu spokoju, a wręcz błogości, który określany jest bardzo często w fachowej literaturze stanem nirwany. Dopiero wtedy możliwe jest zaczerpnięcie z bogactwa podświadomości i wykorzystanie tego bogactwa, choć nie w pełni, do np rozwoju własnej osobowości. Tego właśnie nauczyli się ludzie tacy jak Swami Purna, Yogi Rama Czaraka, Yogi Patandżali, i inni. Tego też uczył przez lata swojej praktyki dr Raymond Moody, a Edgar Cayce i Edward Bach potrafili wykorzystać wspomnianą umiejętność w celu pomagania innym. No ale to są perełki, ludzie którzy swoją pracą zdobyli wiedzę o ogromnych możliwościach ludzkiego umysłu. My możemy jedynie z tej wiedzy korzystać, ale tego też trzeba się nauczyć.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Podświadomość
PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 3:31 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 21, 2014 2:57 pm
Postów: 12
Miejscowość: Warszawa
Hmm, wierzę w Boga, modlę się do niego i dziękuję mu za wiele rzeczy ;] Tak czy inaczej zauważyłem, że zawsze spełnia moje prośby. Jeśli nie od razu, to po czasie. I jakoś nie potrafię wiązać tego z podświadomością. Bo podświadomość może mieć wpływ na nas samych a nie na otaczający nas świat.

_________________
http://szczepionkakambo.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Podświadomość
PostWysłany: Czw Lip 03, 2014 2:16 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Pytanie czy to nie jest już nasza podświadomość i nie przyciągnęliśmy czegoś do siebie,tego co chcieliśmy mieć. To moim zdaniem bardzo cienka granica którą ciężko odróżnić.

_________________
www.Marmari.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Podświadomość
PostWysłany: Śro Lip 30, 2014 2:10 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 30, 2014 2:06 pm
Postów: 5
Czytałam sekret i potęgę podświadomości. Wszystko zależy od naszego nastawienia:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Podświadomość
PostWysłany: Śro Sie 06, 2014 10:13 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 06, 2014 9:59 am
Postów: 15
Jestem katoliczką, więc siłą rzeczy nie wierzę w żadne czakrany, węże w splocie słonecznym (czy gdzie one mogą tam być) czy w podświadomość. Tak jak napisał kolega wyżej, mogę potwierdzić, że Bóg zawsze spełnia moje prośby. Nie potrzeba dorabiać do tego żadnych wschodnich religii czy nie wiem czego. Religia którą wyznaję jest banalnie prosta i działa :)

_________________
http://drcubala.com/cms/serdecznie-witamy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Podświadomość
PostWysłany: Śro Wrz 10, 2014 11:59 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Wrz 01, 2014 9:41 am
Postów: 63
Miejscowość: Krak
Beardyman napisał(a):
Czytałem. Czy można się pokusić o stwierdzenie, że można zrobić wszystko? Nie rozpędzałbym się tak bardzo :)
Poza tym, zanim zacznie się poznawać swoją podświadomość, warto spojrzeć na bardziej powierzchowną warstwę, czyli świadomość - ona na co dzień odgrywa nieco większą rolę ;)


Jesteś w ogromnym błędzie. Największą rolę odgrywa podświadomość. Może przeczytaj jeszcze parę książek zanim zaczniesz pisać opinie na forum.

_________________
Grupa krwi: A Trening: bieganie Dieta: indywidualnie dobrana na podstawie do

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Podświadomość
PostWysłany: Czw Kwi 30, 2015 1:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 30, 2015 12:38 pm
Postów: 22
Mira napisał(a):
To tylko kwestia psychiki, polecam książke Potęga Podświadomości Josepha Murphyego - pomaga zrozumiec pewne procesy zachodzące w niedostępnych pokładach naszego umysłu. Jeśli do nich dotrzesz jesteś w stanie zrobić dosłownie wsystko

Kultowa książka lat 90 :) Hit wydawniczy :)

_________________
http://cmp.med.pl/pl/placowki-medyczne/cmp-wola


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Podświadomość
PostWysłany: Czw Kwi 30, 2015 5:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Kwi 14, 2015 11:45 am
Postów: 26
Ja od siebie mogę polecić taką mniej naukową, moim zdaniem naukowo/popularna ?
Zakazana psychologia witkowskiego, bardzo fajna książka. Czyta się bardzo przyjemnie, a i informacje są ciekawe.

A z ksiązęk badziej naukowych to warto poczytać coś takiego
1 Odurzeni Richar Davenport-Hines Bardzo fajna książka o narkotykach, możecie mi nie wierzyć ale jak to przeczytacie to zmienicie stosunek do ludzi. Wmawiającym wszystkim że marycha jest dobra :)
Mogę od obiecać od siebie.
2 Sigmund Freud - może był debilem, ale coś tam ciekawego napisał. A z powyższej książki dowiecie się, że lubił kokaine :)
I kiedyś cchiał nią leczyć :)
3 Tomiki psychologi klinicznej Autorzy Zimbardo , Johnson , McCann
4 regulacja emocji w psychoteraii - Leahy, Tirch, Napolitano


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Podświadomość
PostWysłany: Śro Lip 22, 2015 11:19 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 19, 2015 3:05 pm
Postów: 2
wszystko to znajduję się w głowie podświadomość


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności