Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 10:02 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 8:36 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 27, 2007 12:32 pm
Postów: 200
Karolina-b napisał(a):
Częste żucie gumy też może być szkodliwe, nawet na opakowaniach piszą, że wywołuje efekt przeczyszczający :lol:
Warzywa i owoce to już lepszy pomysł, choć nie możesz się skupić tylko na marchewce, bo Twoja skóra zmieni kolor na marchewkowy, nie ma nic za darmo. :wink:


A co kolor marchewkowy nie ładny? ja uważam że cudowny :D darmowa solar :P


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 10:41 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 10, 2008 11:46 pm
Postów: 14
Joozek:

mozna ograniczyc palenie... tylko po co?
żeby dłużej cierpieć głód nikotynowy? (dłuższe przerwy w paleniu)
żeby więcej myśleć i tęsknić za papierosem?

ktos kto pali rzadziej cierpi większy głód dlatego rzucic potem wcale nie jest łatwiej, papierosy lepiej "smakują" jak sie rzadziej pali - wiekszy głód jest zaspokajany - co powoduje ze trudniej jest rzucic...

palisz 3 fajki dziennie - masz 15 minut ulgi - przez reszte dnia Cię ciągnie

ja nie pale wcale - mam ulgę cały dzień bo juz nie muszę! :)
po przeczytaniu ksiązki wręcz przeżyłem czas euforii!
po 10ciu latach dotarł do mnie ten fakt: "juź nie muszę"
teraz już minely 2 miesiące więc juz sie uspokoiłem :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 11:54 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 31, 2008 7:05 pm
Postów: 7
Miejscowość: Maastricht (NL)
"palisz 3 fajki dziennie - masz 15 minut ulgi - przez reszte dnia Cię ciągnie "

swieta racja ....sama probowalam , moj biedny tato tez probowal kilka razy w zyciu a w koncu zmarl w wieku 67 lat z powodu COPD (choroba pluc palaczy) za kazdym razem jak rzucal widzialam jak sie meczyl przez caly ten czas kiedy nie palil.... potem zaczynal od nowa tlumaczac sie tym ze strasznie przytyl .
Ja kupilam niedawno takiego elektronicznego papierosa , wybecalilam ponad 100 euro i lezy na polce ...ciagniesz jak malpa kit a dymka tyle co nic :roll:

Kolego zaloz te strone o rzucaniu palenia i podaj link :wink:

_________________
Jadlam byle co i czulam sie byle jak ...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rzucam palenie i tyje :)
PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 7:06 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 10, 2008 11:46 pm
Postów: 14
zagoniony jestem...

a cały problem ogranicza się jedynie do przeczytania książki Allena Carra... (nałóg wtedy pęka jak bańka mydlana)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rzucam palenie i tyje :)
PostWysłany: Sob Gru 22, 2012 8:48 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 21, 2012 6:00 pm
Postów: 27
zamieniasz głód nikotynowy jedzeniem, to najgorsze co może być.
Tak naprawdę nie musiałbyś tego robić to tylko siedzi w twojej głowie.

Zamienniki powodują że uzależnisz się od jedzenia a jak spróbujesz rzucić te głupie przyzwyczajenia to wrócisz do palenia, jednym słowem nie ma sensu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rzucam palenie i tyje :)
PostWysłany: Pią Lut 22, 2013 10:19 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 22, 2013 10:09 am
Postów: 3
Ja też miałam ten problem, ale dzięki tej metodzie, że tyle ile zaoszczędzę na rzucaniu palenia będę mogła zainwestować w siebie. Już po pierwszym miesiącu wybrałam się do Hotelu Primavera Spa gdzie mogłam się zrelaksować i poddać zabiegom, które pomogły mi odświeżyć mój wygląd po tym nałogu. Zdecydowanie jest to najlepszy sposób.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rzucam palenie i tyje :)
PostWysłany: Sob Sie 31, 2013 12:22 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
kamilla1 napisał(a):
Ja też miałam ten problem, ale dzięki tej metodzie, że tyle ile zaoszczędzę na rzucaniu palenia będę mogła zainwestować w siebie. Już po pierwszym miesiącu wybrałam się do Hotelu Primavera Spa gdzie mogłam się zrelaksować i poddać zabiegom, które pomogły mi odświeżyć mój wygląd po tym nałogu. Zdecydowanie jest to najlepszy sposób.


Właśnie takie rzucanie metodą małego nagradzania jest najlepsza, po jakimś czasie Twój mózg zapomni o tej złudnej przyjemności jaką jest palenie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rzucam palenie i tyje :)
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 8:18 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
A ja polecam spróbować e-papierosów,które są bardzo skuteczne w kwestii rzucania palenia,wiem to sam po sobie. Na naszej stronie znajdziecie fachową pomoc oraz szeroki wybór liquidów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rzucam palenie i tyje :)
PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 10:37 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 09, 2014 1:17 pm
Postów: 11
Obserwuję koleżanke, która po latach rzuciła palenie. O dziwo, nie tyje, a nawet nabiera zdrowszych nawyków - wczoraj nakarmiła mnie rosołem bez kostki rosołowej. Powiedziała, że przestała dodawać po rzuceniu palenia. Może nie potrzebuje już intensywniejszego smaku?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lut 07, 2014 6:40 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 07, 2014 6:34 pm
Postów: 3
Próbuj żuć gumę, albo zajmij się czymś. Polecam sport, hehe jak masz z kim to całowanko:D na pewno zajmie Ci buzię, a nie będizesz myśleć o papierosach. Przede wszystkim silna wola i motywuj się. Może trzymaj na telefonie jakieś zdjęcia motywujące, hasła. Myśl sobie że sam jesteś swoim panem i władcą i żaden papieros czy jedzenie nie będzie Ci dyktowało warunków na jakich masz żyć:) Powodzenia!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rzucam palenie i tyje :)
PostWysłany: Śro Lut 12, 2014 3:51 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Organizm musi sobie jakoś to odbić,ale też dziwie się,że koleżanka nie potrzebuje tych intensywnych smaków,z reguły właśnie jest odwrotnie,warto wtedy pomyśleć o dobrym liquidzie smakowym. Teraz u nas w dniach 13-16 luty 2014 każdy kto zrobi zakupy na kwotę minimum 30zł otrzyma od nas GRATIS polski liquid o pojemności 10ml, ponad 30 smaków do wyboru.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rzucam palenie i tyje :)
PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 2:35 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 14, 2014 2:27 pm
Postów: 1
Mi pomogły gumy do żucia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rzucam palenie i tyje :)
PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 12:10 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Mar 12, 2014 11:43 pm
Postów: 2
Witam.
Jestem z tobą. Ja swojego papierosa zapaliłem w bardzo wczesnych latach szkolnych. Moja przygoda z nimi wyglądała różnie po tysięczne próby rzucania e papieros i inne wynalazki. Aż w końcu postanowiłem razem z dziewczyna ze zrobimy to mając siebie i motywując się na wzajem założyliśmy się tak dla siebie o to, kto dłużej stawka jest wysoka;) I od 1 stycznia ani jednego papierosa. Z tym podjadaniem bywa różnie u mnie problem trochę na początku, ale nie było wzrostu wagi. Cechuje się bardzo dobrym metabolizmem;) Ale wiem z doświadczenia, że dla osoby, która rzuca ten przeklęty nałóg najważniejsze jest wsparcie, o które bardzo ciężko, bo każdy mówi a zapal jednego, co ci nie zaszkodzi. A właśnie, że zaszkodzi. No i motywacją bardzo silna i podtrzymywana cały czas.:) Można by założyć temat motywacyjny, w którym by można szukać otuch w chwilach kryzysu:).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rzucam palenie i tyje :)
PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 7:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 07, 2013 3:29 pm
Postów: 4
Miejscowość: Katowice
ja też nie palę od dwóch miesięcy i tak samo człowiek na okrągło by tylko jadł, ale ja radziłem sobie w ten sposób, ze zmuszałem się do wysiiłku fizycznego, spacery, bieganie, itd. nie było łatwo, ale dzięki temu nie przytyłem;)

_________________
to cud, ze przypomnia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Rzucam palenie i tyje :)
PostWysłany: Sob Kwi 19, 2014 4:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Kwi 19, 2014 4:13 pm
Postów: 1
Rzuć palenie z e-papierosami Cayani Professional. To wysoka jakość w niskiej cenie. Kupując w zestawie otrzymujesz e-papierosa, ładowarkę oraz etui. Kiedy rozładuje się twój e-papieros możesz go swobodnie podpiąć do komputera przez kabel USB a także ładować rzez ładowarkę ścienną. Wypróbuj już teraz http://cayani.eu/index.php?mod=szukaj&id=3019&lang=pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności