Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 3:22 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Pon Gru 14, 2015 9:12 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Mar 20, 2015 1:25 pm
Postów: 23
Mam problem z synem. Kolejny raz znalazłem u niego w pokoju dopalacze. Co powinienem wg. was zrobić? Chłopak ma 15 lat, z jego matką jesteśmy od roku po rozwodzie no i syn mieszka ze mna. On nie chce się uczyć, ciągle wagaruje.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Pon Gru 14, 2015 2:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 02, 2015 3:39 pm
Postów: 8
Straszne paskudztwo, współczuje. U mnie w bursie był ostatnio nawet taki przypadek, że chłopak po dopalaczach (imprezę sobie urządzili) wyskoczył przez okno, zginął na miejscu.Ci studenci to jednak z roku na rok coraz bardziej lekkomyślni :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Wto Gru 15, 2015 11:22 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 24, 2015 2:45 pm
Postów: 26
to już którys raz z rzędu, a ty dopiero się zacząłeś zastanawiać, co teraz? On jest najprawdopodobniej uzależniony, to dziadostwo strasznie szybko uzaleznia, a dziecko w tym wieku to już wogól... Wejdz na *** i poczytaj co z tym zrobic, może trzeba go wyslać do ośrodka? Nie wiadomo, kto jest jego dealerem, w ostateczności trzeba pomyśleć o zmianie szkoły, ale serio, nie czekaj już dłużej. Zadzwoń do tych ludzi, oni się zajmują leczeniem małoletnich z uzależnień, im szybciej tym lepiej. Rozwód pewnie młodego dobił, ogarnij koniecnzie, czy w złe towarzystwo nie wpadł… Ludzie z tego ośrodka na pewno będą wiedzieli, co robić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Wto Gru 15, 2015 3:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Gru 15, 2015 3:00 pm
Postów: 5
Tylko ośrodek uzależnien lub grupa jakaś wsparcia w twoim mieście, moze pomóc,

jednak jeśłi sam nie będzie chciał coś zmeinić to będzie problem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Wto Gru 15, 2015 10:26 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Paź 01, 2015 3:29 pm
Postów: 20
Mogę napisać coś więcej na ten temat, bo akurat zawodowo zajmuję się pomocą takim osobom, jak twój syn. Największym problemem z dopalaczami jest to, że nie wiadomo, co tak naprawdę znajduje się w ich składzie, poza tym każda kolejna dawka może na daną osobę zadziałać kompletnie inaczej – raz nic się nie stanie, a innym razem, w skrajnym przypadku - przyjmujący niestety umrze. Nie da się ocenić toksyczności tego czegoś przed zastosowaniem. Co gorsza, wiele z tych substancji jest legalnych, bo wychodzi co najmniej kilka nowych „mixów” w ciągu miesiąca, a prawo nie reaguje tak szybko.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Śro Gru 16, 2015 9:52 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Mar 20, 2015 1:25 pm
Postów: 23
To co ja powinienem zrobić? Zlać go, dac mu szlaban, czy co? On w ogóle nie reaguje na prośby, groźby, na nic!!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Śro Gru 16, 2015 1:03 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Paź 01, 2015 3:29 pm
Postów: 20
Przecież Vallhalla już napisał. Skoro chłopak regularnie przyjmuje dopalacze, to znaczy, że jest uzależniony. Nie możesz czekać, bo za jakiś czas znajdziesz go martwego we własnym pokoju… albo na ulicy pod blokiem. Znam ten ośrodek terapii uzależnień Oaza, jest prywatny, ale mają bardzo dobre opinie, wyciągnęli z nałogu (ale akurat problm dotyczył alkoholu) syna mojego znajomego. Nie wysyłaj tylko nastolatka do państwówki, z doświadczenia wiem, że to najgorsyz możliwy wybór.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Śro Gru 23, 2015 3:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 28, 2015 3:45 pm
Postów: 2
Musisz szybko zacząć szukać jakiegoś ośrodka, bo to jest już uzależnienie. A potem na reakcję może być już za późno


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Pią Gru 25, 2015 10:39 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Gru 25, 2015 10:34 pm
Postów: 2
W sumie ośrodek albo spotkanie z osobami które były uzależnione moze jakoś do niego przemówi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Nie Gru 27, 2015 1:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Gru 27, 2015 1:02 pm
Postów: 3
Ja osobiście bym go zapisał do psychiatry, albo psychologa. Zgłosił to gdzieś, w końcu to nie jest normalne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Nie Sty 24, 2016 7:45 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Mar 16, 2015 11:30 am
Postów: 15
pablo.wis89 napisał(a):
Musisz szybko zacząć szukać jakiegoś ośrodka, bo to jest już uzależnienie. A potem na reakcję może być już za późno

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnienia od Narkotyków I Alkoholu dla Młodzieży Willa Arkadia w Poznaniu - tam proponuję spróbować. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie *** albo po prostu zadzwonić: 601 188 501, 601 576 591, 601 576 916, 61 872 75 30.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Śro Lut 10, 2016 12:26 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lis 24, 2015 2:54 pm
Postów: 13
Postaraj się z nim rozmawiać...ciężko coś doradzić w tak trudnej sytuacji. Skoro ma 15lat to ty za niego odpowiadasz, wydaje mi się że możesz go umieścić w ośrodku siłą albo zagroź mu tym....Już sam nie wiem...Chyba jednak lepiej zgłosić się do poradni - najpierw samemu na rozmowę


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 10:50 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 16, 2015 2:15 pm
Postów: 5
Jeśli myślisz o umieszczeniu go w ośrodku to na pewno przyda Ci się do tego radca prawny, który powie Ci jakie masz możliwości prawnego działania w stosunku do syna. Ten aspekt też jest bardzo istotny i dużo osób go pomija. Np *** zajmuje się prawem rodzinnym.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 7:22 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 15, 2016 9:20 am
Postów: 7
Musisz do ośrodka zamkniętego go oddać bo inaczej sie nie uda. No i może wam też by się przydała jakaś terapia ? Zawsze osoby współuzależnione też cierpią.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Syn bierze dopalacze
PostWysłany: Wto Maj 10, 2016 10:57 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 10, 2016 10:52 am
Postów: 8
W mojej rodzinie niestety byl przypadek, ze chłopak zaczął ćpać i rodzice musieli go wyrzucić z domu bo wrócił kilka razy w stanie tragicznym. Przykre co się dzieje z dziećmi. Zapisz go na odwyk jak najszybciej bo szkoda chłopaka


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności