Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:18 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Śro Lut 14, 2018 12:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 24, 2015 2:45 pm
Postów: 26
Pisze tutaj jako osoba, która ma problem z alkoholem. Tak naprawdę świadomosc tego, że mnie to męczy dotarła do mnie po tym, jak moja córeczka… Cóż… straszny to widok, jak siedmiolatka wyrzuca wszystko, co ją boli, jak widzi jej mamę w stanie wskazującym. To był dl amnie moment przełomowy. Wiem, że to już jest jakiś krok, ale sama sobie z tym nie poradzę. Podobno każdy, kto jest leczony, musi przejsć detoks, dlatego pytanie do was, czy ktoś z Was był kiedyś na detoksie? Jak to dokładnie wygląda?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Śro Lut 14, 2018 2:59 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Mar 20, 2015 1:25 pm
Postów: 23
Rany… takie wydarzenie na pewno jest wstrząsem, ale też pomyśl ile mała musiała przeżyć, skoro już tak otwarcie ci to powiedziała. Dzieci to jednak dobrzy obserwatorzy. Co do detoksu, to jest tak, że przy odstawieniu dostajesz elektrolity, dzięki którym masz przejść względnie bez konsekwencji przez odtrucie. Sam nie byłem, znam to raczej jako osoba, która miała do czynienia z tymi, co byli na detoksie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Czw Lut 15, 2018 8:45 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 24, 2015 2:45 pm
Postów: 26
Rozumiem, ale wolałaby jednak dowiedzieć się o tym neco więcej od kogoś, kto rzeczywiście się leczył.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Czw Lut 15, 2018 12:32 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Kwi 07, 2017 12:53 pm
Postów: 15
Ja byłem na detoksie. Wszystko zależy od tego, gdzie trafisz. Mój znajomy, z którym nie raz byłem w cugu, a który teraz też jest już po skutecznej terapii alkoholowej, najpierw trafił do publicznej placówki. Wyglądało to tak,że dostał bombę elektrolitową i ciężko to przechodził. Opowiadał, że czuł straszny ból. Ja z kolei byłem w prywatnym ośrodku na detoksie w Poznaniu i wyglądało to bardzo cywilizowanie. Przede wszystkim to nie było tak, że trzymali mnie dwa dni i adieu, a na detoksie byłem kilka, chyba pieć czy sześć dni. Wiesz… nie obyło się bez jakichś tam nudności czy bólu głowy, ale i tak lepiej niż to, cosłyszałem od tego gościa. Kadra medyczna, która nade mną czuwała to jednak pełna profeska.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 1:07 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Paź 01, 2015 3:29 pm
Postów: 20
Mój ojciec był również w jednym ośrodku w Poznaniu na detoksie i też właśnie miał tam dobrą opiekę medyczną. Myślę, że to wiele od tego zależy, jak ludzie podchodzą do pacjenta. Już widzę, jak w publicznych placówkach podchodzą do chorego jak do każdego „kolejnego” alkoholika, który ma to na własne życzenie. Na szczęście tam to przeszedł bardzo łagodnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 8:43 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 24, 2015 2:45 pm
Postów: 26
Czyli mówicie, że generalnie nie ma co się bać, ale lepiej wybrać jaką ś prywatną placówkę?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Pon Lut 19, 2018 12:53 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Kwi 07, 2017 12:53 pm
Postów: 15
Tak przynanjmniej wynika z moich doświadczeń. Lepiej wiesz… nie oszczędzać na zdrowiu. Zresztą, dla mnie przestrogą przed państwową opieką medyczną, ejśli chodzi o leczenie alkoholizmu, były opisy różnych przypadków, nie tylko tego mojego kolegi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 8:10 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 24, 2015 2:45 pm
Postów: 26
No dobra… to się zorientuję w temacie. Dzięki serdeczne za dyskusję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Wto Lut 20, 2018 1:48 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Paź 01, 2015 3:29 pm
Postów: 20
Trzymaj się i powodzenia! Daj znać, jak idzie leczenie!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Śro Kwi 18, 2018 10:58 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 21, 2018 9:39 am
Postów: 7
Czy waszym zdaniem bez detoksu nie da się zacząć leczenia? A jak ktoś sam odstawi alkohol na kilka dni i będzie chciał pójść na terapie to dalej musi przechodzić detoks?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Śro Kwi 18, 2018 2:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 27, 2017 9:38 am
Postów: 15
detoks nie jest konieczny, aczkolwiek w przypadku alkoholików rzadko kto ma siłę żeby odstawić procenty nawet na 2-3 dni. Wychodzenie z ciągu jest bardzo trudne i powie ci o tym każdy kto probował robic to na wlasną reke. Ja nie twierdze ze nie jest to możliwe, ale kac jest masakryczny i wiekszosc bardzo szybko sie lamie sięgając po klina. Jak ktos jest na detoksie to tak jakby nie mial juz odwrotu. Poza tym kroplowki z elektrolitami sa bardzo pomocne i latwiej przetrwac piersze dni po odstawieniu alko


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 7:08 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 21, 2018 9:39 am
Postów: 7
pytam, bo ustalismy z mezem ze zacznie leczenie, w koncu sie na to zgodzil. On tez wpada w ciagi, ale z nich wychodzi, tzn. potrafi byc trzeźwy prze dwa trzy tygodnie, a pozniej znowu pic przez tydzień czy dwa i to codziennie, niemal do nieprzytomności, wtedy spi w samochodzie, na dzialce albo jeszcze gdzies indziej, nie mowi mi gdzie, do domu nie przychodzi bo sie wstydzi. Dlatego pytam czy ten detoks jest niezbędny, bo on jakos sobie radzi z odstawieniem, tyle tylko ze ciagle wraca do picia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 12:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 10, 2018 12:02 pm
Postów: 8
Gratuluje ci hartu ducha i siły do życia z alkoholikiem. Ja bym nie dała rady


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Pią Kwi 20, 2018 7:59 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 27, 2017 9:38 am
Postów: 15
Jesli maz stawi się do osrodka trzeźwy, to pewnie detoksu nie bedzie musiał przechodzić. Tak wogole wybieracie państwowy odwyk czy prywatny? Bo jeśli to drugie, to w tym serwisie internetowym http://terapiaagnus.pl/ znajdziesz informacje na temat ośrodka, o którym pisali tu wcześniej. Podobno to jeden z najlepszych prywatnych odwyków w Poznaniu, jesli nie w Polsce. Ja mam doświadczenia i z państwowymi i prywatnymi ośrodkami, i powiem szczerze że bywa z tym bardzo różnie. Mnie ostatecznie pomogli w prywatnej placówce, ale to chyba wynika z tego, ze w koncu bylem gotowy przyjąć pomoc. Fakt faktem, w prywatnych osrodkach masz lepszy standard i nie czekasz na miejsce, tylko przyjmują od ręki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kto był z Was na detoksie?
PostWysłany: Sob Kwi 21, 2018 7:02 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Kwi 21, 2018 6:58 pm
Postów: 32
Nigdy na takim detoksie nie byłem, ale wiem, że jeśli zaszłaby taka potrzeba, nie wahałbym się na niego udać... Nie rozumiem, dlaczego tak wielu alkoholików zapiera się, że nie ma problemu i oddaje się nałogowi, pijąc bez opamiętania. Nawet jeśli ma się chęci, mało prawdopodobne jest samodzielne zwalczenie nałogu. Lepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego ośrodka. W Krakowie świetną opinią cieszy się Centrum Dobrej Terapii, z którego pełną ofertą można zapoznać się przechodząc pod adres http://ograniczpicie.pl/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności