Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 12:27 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 11:58 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 10, 2008 11:46 pm
Postów: 14
paliłem papierosy przez 10 lat
próbowałem rzucic na różne sposoby
ale wystarczyło przeczytać ksiązkę allena carra
"prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie"
by nałogu pozbyć się od razu, na zawsze
bez żadnego bólu - wręcz przeciwnie - z radością, że się uwolniłem
nie palę już 2 miesiące ale już od pierwszego dnia wiedziałem, że nie zapalę już nigdy
mało tego - poszedłem na impreze wypiłem sporo alkoholu ale żadnego papierosa nie zapaliłem!!!
z ksiązki dowiedziałem się sporo ciekawych rzeczy - działa jak psychoanaliza bo nalóg jest w podświadomości i dopiero pełne uświadomienie sobie całego mechanizmu leczy
chcesz na ten temat porozmawiac?
zajrzyj na *** a jeśli dalej będziesz miał pytania to moje gg:2723719

książka nie straszy, ale widzę że wielu palaczy boi się ją przeczytać,
a dlaczego? BO JEST SKUTECZNA!
tak tak najmocniej trzyma w nałogu zwykły strach, a uzaleznienie fizyczne jest praktycznie nie odczuwalne (choć wyolbrzymione przez tego co ma duże oczy :) )


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 10:04 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lis 22, 2008 9:09 am
Postów: 5
Miejscowość: Puerto Misahualli
Palenie, picie i inne narkomanie są sprawą słabej woli. Nic więcej!

Kiedy ma się silną wole nie ma problemów z substancjami... wiec jest czas ćwiczyć wole.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 11:34 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 23, 2007 7:36 pm
Postów: 20
silna wola zawsze się przydaje kiedy się zaczynam odchudzam to mi jej szczególnie brak :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Sob Gru 13, 2008 11:59 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Sob Lis 29, 2008 10:20 pm
Postów: 244
Prosty sposób nie myśleć wciąż ze się walczy, robić inne ciekawe rzeczy, a autor tematu sklep prowadzi czy co? nie ładnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 2:45 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 28, 2009 2:10 am
Postów: 4
@Klancyk-3 No nie koniecznie, książka ta wyjaśnia mi że ja tak naprawdę to palę nie dlatego, że lubię tylko dlatego, że jestem czymś w rodzaju narkomana nikotynowego, i dlatego powinienem zrozumieć bezsens sytuacji i przestać palić. Niestety to że papierosy to uzależnienie jak narkotyki to ja wiem od dawna, książka też próbowała mnie przestraszyć drastycznym opisem raka, no cóż nie jestem strachliwy, podała też sposoby jak radzić sobie ze stresem, z nawykiem do trzymania czegoś w dłoni idt. itp. Niestety można sobie na taką terapię za pomocą tej książki pozwolić jedynie jeśli ktoś ma dużo wolnego czasu, a ja jako student nie mogę sobie pozwolić na czasowe (podczas oduczania się) obniżenie zdolności pamięciowych (A jak temu zaradzić to już książka nie objaśnia bo to że przestanę myśleć o paleniu nie zmienia faktu, że będę gożej zapamiętywać). A brak nikotyny takie coś powoduje, ponieważ nikotyna jest agonistą (czyli działa jak) Acetyloholina (neuroprzekaźnik w mózgu). Więc raczej jak znowu będę się próbował oduczać, to będę szukał jakichś środków farmakologicznych (ale nie z nikotyną typu nicorette, bo takie to już też kiedyś testowałem).

@Salsa Brava - Co do silnej woli to to ok tylko co z tego, że nie będę palił jak się nie nauczę na egzamin. Pozatym uważaj ze zbyt fanatycznym podejściem do silnej woli bo to czasem powoduje też złe żeczy dla przykładu wszystkie kobiety cierpiące na anoreksję (a na to się przecież nawet umiera), mają ją z powodu zbyt dużej chęci kontroli siebie i z powodu zbyt silnej woli, która tą chęć pozwoliła zrealizować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Sob Lut 28, 2009 3:52 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lut 28, 2009 2:10 am
Postów: 4
btw - czemu nie można edytować postów po paru minutach a jedynie cytować ??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 8:42 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 10, 2008 11:46 pm
Postów: 14
@sna co ty piszesz? jaki opis raka w książce?
czasu potrzeba tyle by książke przeczytać nic więcej.
co do pamięci to nie słyszałem żeby jaranie szlugów poprawiało pamięć... zmniejsza ilośc tlenu w organizmiw i to ze dostarczasz jakies substancje do organizmu które rzekomo cos poprawiają powoduje tez ze mózg nie musi wytwarzać swoich naturalnych związków... ale ja nie zauważyłem u siebie żadnych negatywnych objawów jak rzucałem - to wszystko nastawienie psychiczne

sklepu nie prowadzę

a książkę można ściągnąć z sieci wystarszy pogooglować (łatwy sposób na rzecenie palenia)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 11:01 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 20, 2009 9:20 am
Postów: 8
Jeśli chodzi o rzucanie palenia,to dobrym sposobem jest plaster nikotynowy lub elektroniczny papieros. oprócz tego bardzo ważna jest silna wola,to podstawa walki z nałogiem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 3:18 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 10, 2008 11:46 pm
Postów: 14
jeśli coś ma pomagac to nie moze zawierać nikotyny
moze zawierać wszystko z wyjątkiem nikotyny bo to przegiąga nałóg

leczenie nałogu za pomoca tego samego narkotyku to nonsens w tym wypadku nikotyny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 12:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 23, 2009 12:02 pm
Postów: 6
ja rzuciłem palenie pół roku temu i nie miałem z tym wiele problemów. Trzeba po prostu znaleźć sobie jakąś motywację i trzymać się jej cały czas.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Śro Paź 28, 2009 2:08 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Paź 24, 2009 9:55 pm
Postów: 14
Rzucić palenie czasem jest trudno po prostu z przyzwyczajenia, choć silna wola też jest bardzo ważna. Niemniej czasem jej brak, a czasem brak motywacji odpowiedniej aby rzucić palenie. Samo to że sobie ktoś powie "robię to dla swojego zdrowia" może nie wystarczyć. Mój ojciec rzucał palenie po 30 latach nałogu, używał i różnych gum i pastylek i zwykłej gumy do życia. W końcu inspiracją do rzucenia okazał się wnuk a wspomogło go Smokerade firmy CaliVita. Nie pali od 2 miesięcy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 9:05 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 10, 2008 11:46 pm
Postów: 14
:D hehe
:D słucham
:evil: od 4 dni nie palę
:evil: jednak bardzo mnie do tego ciągnie
:evil: i chciałbym się Pana zapytać, czy to w końcu kiedyś minie??
:D nooczywiście
:D im bardziej ciągnie to tym bardziej krzyczeć HURRA już nie muszę palić
:D jestem wolny od tego
:D cieszyć się z tego
:D nikotyna opuszcza ciało 3 tygodnie
:evil: to dobre podejście do sprawy
:D ale spokojnie juz nie będzie potrzebna
:evil: miło to słyszeć
:evil: mam jeszcze jedną kwestię
:D no w sumie mi to odmieniło zycie bardzo
:evil: na początku rzucania byłem bardzo zdeterminowany, jednak im bardziej chce mi się palić, tym bardziej mój zapał do rzucenia palenia maleje...mam chwilę, że myślę, że zapalę sobie
:D palenie zwiększy teochote
:evil: aha
:evil: jeśli mógłbym, to chciałbym jeszcze o coś zapytać
:D ja teraz jakby mi ktos proponował 100 zł zazapalenie to bym sie bardzo wahał
:D prosze pytac
:evil: bo ja sobie tak czasami myślę, że fajnie było na imprezkach sobie zapalić... jak to teraz będzie, trudno mi to sobie wyobrazić
:D ja to juz nawet alkoholu nie pije
:evil: gratuluję
:evil: bo jak sobie pomyślę, że już nigdy sobie nie zapalę, to jakoś nie wiem jak to będzie
:D będzie życie sa inne rzeczy
:D ciekawsze
:D ja: życie jest ciekawsze z papierosy to nie życie
:D tylko zniewolenie
:D ja jakby fajki były za free i by były nieszkodliwe dla zdrowia to i tak bym nie zapalił ze względu na to znielolenie
:D no i że nic po nich nie ma :evil:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Śro Gru 09, 2009 12:32 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 09, 2009 12:22 am
Postów: 4
Ja tam nie wierzę za bardzo we wszelkiego rodzaju substytuty typu plastry, tabletki itd. Najlepszym sposobem jest własna silna wola i motywacja (trzeba sobie ciągle powtarzać, że papierosy pochłaniają ogromnych ilościach zarówno zdrowie, jak i pieniądze). Sama rzucałam prawie 2 miesiące. Ciężko było, ale się opłacało :) Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Wto Sty 12, 2010 2:41 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sty 12, 2010 2:36 pm
Postów: 65
czytałam tą książkę i faktycznie pomaga...ale niestety nie doczytałam do końca i wróciłam do nałogu. Ale zgadzam się z tym, że rzucić palenie można bardzo łatwo szybko i bez żadnych skutków ubocznych tzn. bez tycia i podjadania, a ta książka jest naprawdę super;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucić palenie jest bardzo łatwo!!!
PostWysłany: Pią Sty 15, 2010 4:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 15, 2010 4:22 pm
Postów: 2
salsa_brava napisał(a):
Palenie, picie i inne narkomanie są sprawą słabej woli. Nic więcej!

Kiedy ma się silną wole nie ma problemów z substancjami... wiec jest czas ćwiczyć wole.

Zgadza się, ale to nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Ćwiczenie woli to jedno a powazny nałóg drugie. Czasami przypadek wymaga czegoś więcej niż woli...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności