Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 6:57 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bierne palenie ?
PostWysłany: Sob Lip 01, 2006 8:29 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 17, 2006 7:18 pm
Postów: 23
Miejscowość: Warszawa
Czy ktoś może podać mi sposób aby zmusić mojego szefa i kolegów, żeby przy mnie nie palili w pracy. Wiadomo, że jest to niezgodne z prawem ale to moja nowa praca i boję się ostro zaprotestować :oops:
Może ktoś zna inny sposób ?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Sob Lip 01, 2006 10:23 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 10, 2006 7:19 pm
Postów: 17
Miejscowość: Warszawa
Jeśli to Twoja pierwsza praca, o Ci nie zazdroszczę. Trudno powiedzieć szefowi aby przestał palić. :twisted:
Jeśli firma zatrudnia ponad 20 osób to jej właściciel ma obowiązek przeznaczyć specjalne pomieszczenie dla palaczy, jeśli go niema to możesz złożyć skargę do Inspekcji pracy.
Przeczytaj ten fragment:
Cytuj:
Rozwiązania prawne
W UE problem biernego palenia jest poruszony w dyrektywie i zaleceniu. Dyrektywa 89/654/EWG w sprawie minimalnych wymagań bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy (pierwsza szczegółowa dyrektywa do dyrektywy ramowej 89/391/EWG) stanowi, że w szczególności „w toaletach należy wprowadzić odpowiednie środki, by chronić niepalących przed dyskomfortem spowodowanym dymem tytoniowym”. Ponadto, w 2002 r. Rada przyjęła zalecenie zachęcające Państwa Członkowskie do podjęcia kroków prawnych aby zapewnić odpowiednią ochronę przed biernym paleniem w miejscach pracy, zamkniętych miejscach publicznych i transporcie publicznym.
Rozwiązania prawne i działania zmierzające do ograniczenia szkodliwych skutków biernego palenia różnią się w poszczególnych państwach. Irlandia i Norwegia są obecnie jedynymi krajami, w których wprowadzono całkowity zakaz palenia we wszystkich miejscach pracy, w tym w barach i restauracjach. Taka regulacja ma na celu ochronę pracowników przed narażeniem na dym tytoniowy i tym samym ma chronić ich zdrowie. W Irlandii zakaz ten jest przestrzegany w 94%. W rzeczywistości, jeden palacz na pięciu nie pali już w obecności innych osób. Irlandzcy palacze potwierdzają także, że palą mniej w domu, co oznacza, że przepis uświadomił ludziom szkodliwość biernego palenia. Większość Państw Członkowskich UE opowiadało się za prawem zakazującym palenia tytoniu w miejscach publicznych. Inne państwa, np. Irlandia, Włochy, Malta, Finlandia, Holandia czy Szwecja zakazały palenia w miejscach pracy, ale nie wszystkie objęły tym zakazem hotele i restauracje. Liczne kraje (Francja, Belgia, Polska, Węgry, Estonia i Finlandia) wprowadziły rozwiązania polegające na wydzieleniu części dla palących i niepalących.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 3:53 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 9:38 am
Postów: 12
Miejscowość: Pozna
A ja wygrałem z palaczami w swojej firmie. :)
Na początku brałam ich na litość, udawałam że kaszlę. Na niektórych to działało ale nie na mojego szefa.
Pewnego razu gdy wróciłam do pracy po zwolnieniu lekarskim, powiedziałam, że to skutki dymu z papierosów.
Boss się nastraszył, że będę częściej chodziła na zwolnienia i już przy mnie nie pali. Chodzi na taras albo do łazienki.
A dobrze mu tak :twisted:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 5:08 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 14, 2006 1:44 pm
Postów: 36
Miejscowość: Oborniki
Mam dla Was dobrą wiadomość :D
W telewizji mówili o nowym wynalazku: papierosie, który nie dymi.
Zawiera nikotynę, więc palacz ma taką samą przyjemność palenia, ale tak na prawdę to sie go nie zapala więc nikomu nie szkodzi.
Nie pomaga to zwalczyć nałóg ale daje szanse żyć biernym palaczom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 20, 2007 8:14 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Mam pytanie: jak zachowujecie się, gdy ktoś pyta czy może zapalić w Waszym towarzystwie? Wczoraj miałam taką sytuację, siedziałam w pokoju zebrań, było po 18, prawie wszyscy już poszli do domu a ja zostałam jeszcze bo musiałam na kogoś czekać. Weszła koleżanka i spytała czy może zapalić, czy nie będzie mi to przeszkadzało..zgodziłam się ale tak naprawdę byłam bardzo niezadowolona :x W sumie mogłam już wyjść i poczekać te pare ostatnich minut na zewnątrz, ale chciałam jeszcze dopić herbatę którą sobie zrobiłam, poza tym byłam już bardzo zmęczona i tak siedziałyśmy, ona wypaliła tego papierosa a ja wdychałam ten dym którego nie cierpię :x Może powinnam była zdecydowanie powiedziec jej że dymu nie znosze i wolałabym żeby nie paliła :?
zastanawiam się jak inni w takich sytuacjach się zachowują i co naprawdę sobie wtedy myślą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 20, 2007 8:18 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
do Bacy :)
O papierosie, który nie dymi nie słyszałam ale jestem za a nawet przeciw :) :) :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Cze 20, 2007 6:02 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
Ja mam identycznie jak Ty Doroto, zgadzam się jak ktoś chce zapalić w moim towarzystwie, ale tak naprawdę to jestem wściekła. Myślę, że nikt kto nie pali nie chciałby żeby w jego towarzystwie ktoś palił, chyba ze to taki papieros o jakim pisal Baca :) Obawiam się jednak, że moi znajomi palą te które dymią :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 9:22 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:31 pm
Postów: 32
Miejscowość: Szczecin
A ja na ogół nie zgadzam się jak chcą przy mnie palić, od razu zdecydowanie mówię że mi to przeszkadza, jak tylko mogę mieć wybór to nie chcę żeby przy mnie ktoś palił, najwyżej się obrazi :wink: trudno :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 8:09 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Kwi 21, 2007 8:39 pm
Postów: 17
A ja nie mam takich problemów, bo większość osób z mojego otoczenia nie pali, ostatnio to już chyba prawie wszyscy :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 10:41 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
Zazdroszczę Ci Kamilo, ale może kiedyś przynajmniej część osób z mojego otoczenia które na razie palą też rzucą palenie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Wrz 12, 2007 9:44 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Wrz 07, 2007 9:49 am
Postów: 16
no właśnie jak jest z tym paleniem?

Ja nie palę, walczę z rodzicami, żeby nie palili. Niestety nic do nich nie przemawia. Przykro mi z tego powodu bardzo, bo zwyczajnie się o nich martwię. Przestałam już jednak prosić, bo wiem, że to ich tylko drażni.
Rodzice jednak akceptują, że ani ja ani mój mąż nie palimy i nigdy przy nas nie palą. Szanują też swoich niepalących znajomych.

jest jednak wiele sytuacji, w życiu każdego z nas, kiedy ktoś pyta czy może przy nas zapalić, albo co gorsze, zaczyna palić bez pytania. nie musimy się na to godzić, to nic złego, jeśli się sprzeciwimy. Najważniejsze, żeby zrobić to kulturalnie. Pamiętajmy, że chodzi tu o nasze zdrowie i to powinno być najważniejsze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 8:25 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 14, 2006 1:44 pm
Postów: 36
Miejscowość: Oborniki
To prawda, że w nie jesteśmy w stanie pomóc swoim bliskim w zerwaniu z nałogiem. Ciągłe dręczenie ich wywołuje nawet odwrotną reakcję.
Jednak zdecydowanie musimy zabraniać innym palić w naszej obecności. Nie ma co się wstydzić, niech to palacz się wstydzi :wink:
Nawet jeśli z jakiegoś powodu nie wypada nam zwracać uwagi, to przynajmniej trzeba dać palaczowi do zrozumienia, że jest intruzem w towarzystwie, niech to on się krępuje palić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 9:06 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Popieram, ja też uważam że nie musimy się na to godzić na to by ktoś przy nas palił jeśli my sami nie palimy.
Wielu z moich znajomych których bardzo lubię, pali niestety nałogowo i jakoś nie udaje mi się na nich wpłynąć żeby przestali, też martwię się o ich zdrowie, bo boję sie że to długotrwałe palenie może negatywnie odbić się na ich zdrowiu, ciągle mam nadzieję, że w końcu rzucą. Znam kogoś, kto po prawie 40 latach nałogowego palenia rzucił papierosy ( to było parę lat temu) i do dziś nie zapalił! Bardzo go podziwiam, uważam że to duże osiągnięcie, no i wielka korzyśc dla zdrowia przede wszystkim :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bierne palenie ?
PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 9:16 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Sie 27, 2008 3:48 pm
Postów: 30
a co jesli pala rodzice? w dodatku oboje :? pala w kuchni, w swoim pokoju ktory jest tez pokojem telewizyjnym, w lazience... wszedzie smierdzi :( nie reaguja w ogole na prośby...

_________________
" 0 Rh+ "


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Bierne palenie ?
PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 10:53 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Pozostaje Ci ciepło się ubierać i bez przerwy trzymać otwarte okna, tłumacząc, że źle znosisz zadymienie. Ja paliłam przez chwilę w tzw. wieku big-beatowym , aby spróbować. Nawet ojciec mi na to pozwolił. U mnie w domu nikt nie palił...dopiero niestety mój mąż (ale teraz już nie pali) i bardzo dobrze Cię rozumiem. W pracy też przez wiele lat się męczyłam, bo dopiero ostatnio coś się zmieniło. Ale powiem Ci też, że ja będąc kiedyś zawziętą brydżystką podczas gry, znosiłam te zadymione pomieszczenia, bo wówczas w klubach sportowych i na turniejach wszyscy (chyba oprócz mnie ) palili. Można więc przestawić coś sobie w głowie...tylko nie ma to sensu. Niech lepiej przestawią sobie w głowach palacze, najlepiej temu sprzyja niestety dopiero poważna choroba...A z Wrocławia jest Surykatka...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności