Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 9:37 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Śro Sty 27, 2010 10:03 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sty 27, 2010 9:51 am
Postów: 1
Mój chłopak brał narkotyki gdy dowiedziałam sie o tym obiecał że już nie będzie brał ale po kilku tygodniach zauważylam że dziwnie sie zachowuje pytałam go czy znowu bierze ale on twierdzi że nie.Co mam robić?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Czw Sty 28, 2010 1:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 28, 2010 1:01 pm
Postów: 3
alutka1 napisał(a):
Mój chłopak brał narkotyki gdy dowiedziałam sie o tym obiecał że już nie będzie brał ale po kilku tygodniach zauważylam że dziwnie sie zachowuje pytałam go czy znowu bierze ale on twierdzi że nie.Co mam robić?

Niech idzie do poradni, jeśli nie może sobie sam poradzić. Zalezy gdzie mieszkasz. ale zazwyczaj są przy gminie czy urzedzie miasta, sprawdz


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Sob Kwi 10, 2010 4:46 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Kwi 10, 2010 4:39 pm
Postów: 17
Natychmiast zaprowadź go do lekarza. To jest zbyt cięzki nałog, by chłopak sam sobie z nim poradził. Jeśli nie chcesz go stracić to weź sprawy w swoje ręce....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Sob Paź 15, 2011 10:29 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 28, 2011 11:25 am
Postów: 12
nie możesz polegac na tym co on Ci mówi, ponieważ osoby uzależnione, zawsze będą uważały, że nic się z nimi nie dzieje i że wcale nie mają problemu, musisz poprosić kogoś o pomoc, może rodziców, albo lekarza, nie ma na co czekać , bo potem może być za późno to jest zbyt ciezkie uzależnienie, żeby nic nie robić


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Pią Lis 18, 2011 3:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 31, 2011 11:15 am
Postów: 24
Miejscowość: Sandomierz
Jeśli to ciężkie uzależnienie, to sam sobie nie poradzi - spróbuj mu pomóc w jakikolwiek sposób. A jesli dopiero zaczyna swoją "przygodę z narkotykami" to może jest to np. kwestia towarzystwa, w jakim przebywa, a w którym wszyscy biorą? Może jest w stanie sie od tego towarzystwa odciąć? A może bierze, bo nie radzi sobie z jakimiś problemami?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 10:58 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Wydaje mi się, że jest jeszcze inny sposób... koleżanka opowiadała mi , że w centrum Kopernika można zobaczyć co wyprawiają ze swoją siecią pająki po różnych środkach...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Czw Kwi 26, 2012 7:35 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Kwi 26, 2012 6:48 am
Postów: 31
Ciężko pomóc komuś uzależnionemu w ten sposób,sami możecie sobie nie poradzić z problemem,dlatego warto udać sie do specjalnych ośrodków gdzie uzyskacie porady specjalistów. Im wcześniej podejmie walkę z nałogiem,tym lepiej.

_________________
www.egooptima.pl - Alergie, odczulanie, biorezonans | Szczecin.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Śro Lip 11, 2012 11:06 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 09, 2012 8:24 am
Postów: 5
Zgadzam się z moimi przedmówcami - nie można polegać tylko i wyłącznie na słowach osoby uzależnionej. Być może chłopak faktycznie chce wyjść z nałogu, ale nie umie sobie sam z tym poradzić. Koniecznie zapewnij go o swojej pomocy, o tym, że go nie zostawisz i zabierz go do specjalisty. Bez tego się nie obędzie.

_________________
medme.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Śro Lip 11, 2012 7:18 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
I tu najbardziej pomogłaby prawdziwa profilaktyka... wiele rozmów z młodymi ludźmi... zanim zaczną zaspakajać swą ciekawość... Na pewno pomaga pokazywanie (np. na filmie) co się dzieje z człowiekiem jak zacznie brać... i ile musi się namęczyć aby wyjść z nałogu... To ważne zwłaszcza teraz gdy często słyszy się w tv głosy mądrali bagatelizujących działanie narkotyków...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 12:10 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 10:41 am
Postów: 86
Rozmowy z młodymi ludźmi są,tylko brakuje wyobraźni,stąd też sięgają oni po używki. Często jest to także ciekawość która nimi kieruje. W przypadku Twojego chłopaka,radziłabym pomoc specjalisty póki jeszcze nie jest za późno.

_________________
www.Galen-Evita.pl- apteka internetowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Sob Gru 22, 2012 8:14 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 21, 2012 6:00 pm
Postów: 27
z tego ciężko wyjść jeśli on sam nie zdecyduje tego to ciężko będzie Ci go przekonać.

_________________
http://Magnustobacco.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 9:04 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Sie 18, 2015 9:40 am
Postów: 30
Jeśli widzisz, że ktoś z bliskich Ci osób ma problem z narkotykami, to koniecznie musisz zadziałać! Znam niestety takie obietnice bez pokrycia z własnego doświadczenia. Ale jest sposób, żeby pomóc Twojemu chłopakowi. W mojej sytuacji pomogli specjaliści z ośrodka Mental Relax House. Ich terapie naprawdę działają.
http://mrh.center/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Nie Lis 27, 2016 6:19 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sie 29, 2016 10:17 pm
Postów: 18
Miejscowość: Warszawa
Narkotyki i alkohol to nie są przelewki, ponieważ z nich wzięła się niejedna tragedia. Osobiście pomagałam znajomym w załatwianiu formalności przy pogrzebie w firmie Lethe http://www.lethewarszawa.pl/ ponieważ po wielu latach picia zmarł piećdziesięcio kilku letni mąż i ojciec rodziny. Organizm odmówił posłuszeństwa. Szkoda, że nie pomyślał o swoich bliskich pogrążając się w nałogu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Pią Mar 24, 2017 5:00 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 24, 2017 4:55 pm
Postów: 3
MONAR


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co robic gdy ktos bierze narkotyki
PostWysłany: Wto Kwi 04, 2017 8:52 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 04, 2017 8:20 am
Postów: 4
alutka1 napisał(a):
Mój chłopak brał narkotyki gdy dowiedziałam sie o tym obiecał że już nie będzie brał ale po kilku tygodniach zauważylam że dziwnie sie zachowuje pytałam go czy znowu bierze ale on twierdzi że nie.Co mam robić?


Może jako partnerka narkomana napisz do jakiejś poradni? Poradzą Ci oni co możesz zrobić żeby go wspierać i namówić do leczenia. To co Tobie może wydawać się dobrym słowem czy posunięciem może dla chłopaka jako uzależninego być irytujące i dawać odwrotny efekt. Jednak póki on sam nie uświadomi sobie problemu i nie podejmie leczenia w własnej woli to nic nie zdziałasz. Jeśli jesteś jeszcze młoda i nie jesteście głęboko związani ani zobowiązani to uciekaj. Życie z uzależninym to koszmar. Uzalezniony jest uzależnionym do końca życia. Nawet jak już nie bierze to nie jest wyleczony, tylko po prostu trzeźwy.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności