Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:28 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 2:36 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Racja,dlatego też warto wcześniej im zapobiegać i działać profilaktycznie wychodząc na przeciw najnowszym formo m uzależnień. Nie mniej jednak tą najbardziej popularna pozostają e-papierosy,polecam zajrzeć do nas i wiedzieć więcej ***


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Sob Maj 17, 2014 7:25 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Maj 17, 2014 7:04 pm
Postów: 15
Uzależnienie od internetu dotyka coraz więcej osób i objawy o których piszesz są takie same, jak te przy uzależnieniu od papierosów, czy alkoholu. Co więcej, są podobne w skutkach. Odsuwamy się od ludzi, gdy nie mamy możliwości skorzystania z niego stajemy się nerwowi, nie możemy przestać o tym myśleć, nie umiemy sobie znaleźć zastępnika itd. Na szczęście są na to sposoby :-) Nałóż sobie limity, np. korzystam z internetu tylko 3h dziennie, a w niedzielę w ogóle. Powodzenia! :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 3:11 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 21, 2014 2:57 pm
Postów: 12
Miejscowość: Warszawa
Powiem szczerze, że to "uzależnienie" jest widoczne tylko u ludzi, którzy traktują internet rozrywkowo. Jeśli pracujemy w internecie to nie ma w ogóle takich objawów. Przynajmniej ja, jako programista tak mam. Wracam do domu, wchodzę do internetu gdy muszę coś skończyć, albo go po prostu potrzebuję. Ale nie siedzę przez nim non stop jak dzisiejsze nastolatki - coś strasznego ;]


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Wto Sie 05, 2014 12:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 24, 2012 1:11 pm
Postów: 23
Moje dziecko ma problem, dokładnie z fejsem. Nie może wytrzymać kilka godzin, nie sprawdzając co wrzuciły do sieci jej kolezanki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Śro Sie 06, 2014 10:04 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 06, 2014 9:59 am
Postów: 15
Ponieważ to taki wiek. Koleżanki czy koledzy będą się prześcigać w różnych rzeczach. Kiedyś córka stałaby przy oknie i patrzyła jak ubrała się jej koleżanka z naprzeciwka, tym razem jednak wszystko jest w jednym miejscu. Nie można popadać w skrajności. Poza tym, warto pamiętać, że a grach teraz się nieźle zarabia. Wystarczy zobaczyć ile warte są nagrody serwowane w różnych tego typu turniejach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Śro Wrz 10, 2014 12:00 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Wrz 01, 2014 9:41 am
Postów: 63
Miejscowość: Krak
marchewka napisał(a):
Szczerze mówiąc trudno mi powiedzieć czy internet to uzależnienie. W dzisiejszych czasach internet jest nieodłączną częścią naszego życia, pracujemy na komputerze, używamy poczty, piszemy różnorodne prace czy też poszukujemy wyjaśnienia jakiegoś terminu, gdzie pierwsze zaglądamy? Oczywiście do internetu. Nie ma dnia żebym nie wchodziła na internet. Muszę sprawdzić pocztę, facebook, stan konta :P Ponadto, piszę pracę teraz, więc tak czy inaczej korzystam ciągle z internetu. Inaczej się nie da :D No ale gdy jestem na wakacjach i wszystkich mam obok siebie tzn. chłopaka i rodzinę to bardzo rzadko wchodzę na internet. Zresztą kto by pisał do mnie w wakacje? Każdy chce sobie odpocząć i ja zresztą też, więc trzeba się trochę ograniczyć, ale wiadomo raz na parę dni wchodzę żeby coś posprawdzać. No, a jak nie ma przy mnie chłopaka a ja gdzieś jestem na drugim końcu świata to prawie codziennie wchodzę na komputer żeby pogadać z nim przez skype;)


to właśnie oznacza, że jesteś nieźle uzależniona.

_________________
Grupa krwi: A Trening: bieganie Dieta: indywidualnie dobrana na podstawie do

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 1:59 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Wrz 15, 2014 1:57 am
Postów: 1
Internet nie musi być od razu uzależnieniem. Ja siedzę dużo tylko i wyłącznie, że nie mam co innego robić ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 10:42 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
NoSmoking napisał(a):
Internet nie musi być od razu uzależnieniem. Ja siedzę dużo tylko i wyłącznie, że nie mam co innego robić ;)

Zawsze jest co innego do roboty, choćby iść na spacer, zrobić posiłek, iść pobiegać, spotkać się z kimś, zająć się jakąś pasją. Niestety Internet uzależnia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2014 2:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 18, 2014 1:53 pm
Postów: 5
Wydaje mi się że jesteś na dobrej drodze do uzależnienia od internetu :-( internet tak samo jak używki uzależnia, po woli tracisz kontakt z rzeczywistością , twój świat to internet. Podobnie może być u Ciebie, skoro nie możesz wytrzymać nie sprawdzając swojej poczty itp. Uważaj bo coraz więcej ludzi jest na tym swiecie uzaleznionych od internetu .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pią Wrz 19, 2014 2:29 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Wrz 11, 2014 9:53 am
Postów: 31
Sonia napisał(a):
Wydaje mi się że jesteś na dobrej drodze do uzależnienia od internetu :-( internet tak samo jak używki uzależnia, po woli tracisz kontakt z rzeczywistością , twój świat to internet. Podobnie może być u Ciebie, skoro nie możesz wytrzymać nie sprawdzając swojej poczty itp. Uważaj bo coraz więcej ludzi jest na tym swiecie uzaleznionych od internetu .


Już teraz internet jest praktycznie niezbędny do cywilizowanego życia, mam nadzieję, że dożyję chwili, w której umiejętność czytania i pisania nie będzie potrzebna.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Śro Paź 01, 2014 1:33 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 01, 2014 1:31 am
Postów: 1
Wszytsko może uzależnić, internet też, a rozwój technologii temu niestety sprzyja


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Wto Paź 21, 2014 8:31 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
Nie demonizujmy jednak tak bardzo rozwoju technologicznego. Internet uzależnia to fakt, ale staje się też rzeczą, która po prostu na tyle ułatwia nam życie, że jest nam bez niego dużo ciężej niż z nim. Czy to już jest uzależnienie? Nie sądzę. Uzależnienie pojawia się wtedy, kiedy siedząc przed kompem na serwisach społecznościowych, odmawiamy spotkań ze znajomymi, wyjścia na spacer z drugą połówką, czy zabawy z dziećmi.

Jeżeli jednak spędzamy w ten sposób wolny czas, bo po prostu lubimy to robić, nie widzę w tym nic złego. Czym bowiem różni się to od oglądania telewizji? Czym różni się czytanie newsów w sieci niż siedzenie i czytanie gazety? Jeżeli internet służy nam nie tylko do obsługi odmóżdżających serwisów, to dlaczego spędzanie przy nim kilku godzin dziennie ma być od razu uzależnieniem?

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Sob Paź 25, 2014 8:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Paź 04, 2014 3:02 pm
Postów: 12
Duuużo osób jest uzależnionych, ale nie tylko od internetu, np od telefonu komórkowego, fb itd. Ale wszyscy do dobrego i ułatwionego życia szybko się przyzwyczajamy; )

_________________
Sk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Śro Paź 29, 2014 8:54 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
I tu należy zadać sobie pytanie, czy przyzwyczajenie do wygód, które ułatwiają nam życie można nazywać uzależnieniem? Równie dobrze, możemy powiedzieć, że jesteśmy uzależnieni od samochodu, bo przecież także niezbędny do życia nie jest prawda?

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 11:02 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sty 06, 2015 10:58 pm
Postów: 2
Myślałem że tylko ja mam z tym problem...

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności