Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 3:26 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Sob Maj 08, 2010 4:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Maj 08, 2010 4:01 pm
Postów: 4
Czy myslicie ze uzaleznienie od internetu to powazny nałóg? Mam tak, ze jak wyjeźdzam gdzieś, gdzie nie mam dostepu do internetu, to przestaje mi to sprawaić przyjemność... myślę, co tam sie dzieje na mojej skrzynce, jednej, drugiej, kto do mnie pisze, co zastane jak wróce, jestem pologowana na wielu portalach, porach, itp...
Głupie wiem, ale... tez tak macie? :?:


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 10:20 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Witam, podobno internet to uzależnienie naszych czasów i działa podobnie do innych używek
Coś w tym musi być bo większość osób z mojego otoczenia nie może żyć bez maili, gier online, różnych serwisów itp. Ale trudno powiedzieć czy to jest już uzależnienie. Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Sob Kwi 30, 2011 8:21 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2011 11:14 am
Postów: 84
też się zastanawiam, co tam na poczcie się dzieje, ale nie mam czegoś takiego, że już muszę sprawdzać. mam ciekawsze zajęcia :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pią Cze 17, 2011 1:44 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 16, 2011 1:40 pm
Postów: 8
Szczerze mówiąc trudno mi powiedzieć czy internet to uzależnienie. W dzisiejszych czasach internet jest nieodłączną częścią naszego życia, pracujemy na komputerze, używamy poczty, piszemy różnorodne prace czy też poszukujemy wyjaśnienia jakiegoś terminu, gdzie pierwsze zaglądamy? Oczywiście do internetu. Nie ma dnia żebym nie wchodziła na internet. Muszę sprawdzić pocztę, facebook, stan konta :P Ponadto, piszę pracę teraz, więc tak czy inaczej korzystam ciągle z internetu. Inaczej się nie da :D No ale gdy jestem na wakacjach i wszystkich mam obok siebie tzn. chłopaka i rodzinę to bardzo rzadko wchodzę na internet. Zresztą kto by pisał do mnie w wakacje? Każdy chce sobie odpocząć i ja zresztą też, więc trzeba się trochę ograniczyć, ale wiadomo raz na parę dni wchodzę żeby coś posprawdzać. No, a jak nie ma przy mnie chłopaka a ja gdzieś jestem na drugim końcu świata to prawie codziennie wchodzę na komputer żeby pogadać z nim przez skype;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pią Lip 15, 2011 10:40 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 15, 2011 10:07 am
Postów: 10
na wyjazdach czuję się bez neta jak bez reki ale to tylko na początku wyjazdu potem przestaje mi to przeszkadzać a nawet mogę powiedzieć że pomaga się odstresować i odpocząć. im dłużej jestem bez neta tym łatwiej stwierdzić że jest mi on nie potrzebny:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Wto Sie 16, 2011 2:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Sie 16, 2011 9:42 am
Postów: 11
Ja jestem strasznie zestresowana jak nie mam dostępu do internetu, ciągle mysle, ze cos waznego mnie omnieło, to starszne i przykre ale jestem na pewno uzależniona.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Sob Cze 02, 2012 3:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Cze 02, 2012 3:04 pm
Postów: 3
Moim zdaniem internet uzależnia jak np. alkohol. Skoro wyjeżdżasz i nie sprawia Tobie to przyjemności bo ciągle myślisz o dostępnie do internetu to jest coś nie tak, uważam, że powinnaś zacząć mysleć o "terapii", która ci pomoże


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Śro Cze 27, 2012 7:11 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Cze 20, 2012 4:10 pm
Postów: 11
Uzależnić się można od wszystkiego, tym bardziej od internetu. Jeśli internet jest potrzebny do pracy oczywiste, że nie można z niego zrezygnować, jednak gdy każdą wolną chwilę spędzamy przed komputerem a przebywając poza domem tylko i wyłącznie szukamy miejsc, gdzie jest dostęp do internetu bezprzewodowego, oznacza, to, że tracimy kontrolę nad swoim życiem. Warto wyznaczyć sobie stałe godziny w czasie których będziemy przeglądać internet i rygorystycznie ich przestrzegajmy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Sob Gru 22, 2012 8:19 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 21, 2012 6:00 pm
Postów: 27
uzależnienie od komputera to tak samo jak od papierosów czy alkoholu, trzeba leczyć.

_________________
http://Magnustobacco.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Sob Lis 09, 2013 11:13 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Lis 09, 2013 10:58 pm
Postów: 12
można się uzależnić od posiadania ciagłęgo połączenia ale w sumie czy obecnie da sie juz zyc bez internetu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 8:54 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lip 09, 2013 7:10 pm
Postów: 1
Nie da się.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Śro Gru 11, 2013 4:02 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 24, 2012 1:11 pm
Postów: 23
Dobrze, że dostrzegasz ten problem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 8:19 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Od internetu też można się uzależnić,dlatego jeżeli juz często tam przesiadujemy to pamiętajmy aby zachować także granice rozsądku i nie przesadzić. Jeśli dostrzegamy problem to znaczy,że jeszcze nie jesteśmy uzależnieni.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2014 11:56 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sty 22, 2014 3:06 pm
Postów: 10
A co, niby nie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2014 12:06 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 02, 2014 12:03 pm
Postów: 4
Wraz z rozwojem technologii będziemy mieli do czynienia z całkiem nowymi formami nałogu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności