Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 11:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 9:19 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
Od internetu także można się uzależnić,podobnie zresztą tak jak od wszystkiego więc uważajmy. Grunt to nie sprowadzać całego swojego życia do jednej określonej czynności i mieć szereg zainteresowań,hobby. Internet to też poniekąd przyzwyczajenie.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 2:33 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lut 22, 2015 2:22 pm
Postów: 6
Oczywiście że uzależnienie od internetu jest poważnym problemem i wbrew pozorom, nie tyczy tylko nastolatków czy młodych ludzi. Z tego co gdzieś słyszalam, to jest nawet gdzieś odnotowany śmierteny przypadek osoby uzależnionej od internetu i gier. Wiadomo wszytsko jest dla ludzi, ale z umiarem...dlatego rodzice zawsze powinni mieć kontrole nad tym, ile czasu ich dziecko spędza przed komputerem, bo niestety potem bardzo często pomoc psychologa jest niezbędna. Koleżanka miała taki problem z synem...z tego co pamiętam konsultowała się z psychologiem z Wrocławia w Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznej Magdaleny Senderowskiej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 7:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Mar 16, 2015 11:30 am
Postów: 15
A jak tu się nie uzależnić, skoro coraz więcej codziennych spraw można załatwić przez internet, nie mówiąc o obowiązkach zawodowych w pracy biurowej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 1:00 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Kwi 27, 2015 12:33 pm
Postów: 18
Ja na pewno jestem uzależniona, ale to jednocześnie łączy się z tym, że po prostu przez internet załatwiamy wiele spraw, pracujemy przy komputerze, spędzamy przy nim bardzo dużo czasu. Teraz takie są czasy... inaczej ciężko by było, przynajmniej mi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 1:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Kwi 27, 2015 1:17 pm
Postów: 6
Moim zdaniem jest to narzędzie pracy, ale też rozrywki. Człowiek używa określonych narzędzi do pracy młotek, siekiera, klucz itp itd) oraz określonych mediów do rozrywki (zabawa klockami, telewizor, radio, itp). Tymczasem internet jest ogólnym pojęciem, które zawiera w sobie wszystkie powyższe. W internecie pracujemy (informatycy), w internecie spędzamy wolny czas (filmy, muzyka, tv, gry). Więc dla mnie nie ma czegoś takiego jak uzależnienie od internetu.

Czy ktoś z Was może o sobie powiedzieć, że jest uzależniony od długopisu?
Powiem więcej, wszyscy jesteśmy uzależnieni od samochodów, picia wody/napojów a nawet jedzenia.

Jeżeli ktoś siedzi non stop przed grą komputerową, przez całe dnie, to jest od tej gry uzależniony, ale nie od internetu. Programiści i webmasterzy też są uzależnieni?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Wto Kwi 28, 2015 12:20 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Kwi 27, 2015 12:33 pm
Postów: 18
marianka61 napisał(a):
Jeżeli ktoś siedzi non stop przed grą komputerową, przez całe dnie, to jest od tej gry uzależniony, ale nie od internetu. Programiści i webmasterzy też są uzależnieni?


No tak, masz rację. Trzeba potrafić to rozróżnić, choć w moim przypadku to faktycznie jest to uzależnienie. Nawet jak mi się pakiet internetu w telefonie kończy to już jakoś tak nieswojo się czuję, że nie mogę być cały czas online... :x


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Śro Kwi 29, 2015 4:20 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Kwi 29, 2015 4:04 pm
Postów: 37
No jasne :) Od wszystkiego co przyjemne i sprawia uczucie radości, odprężenia mozna się uzależnić :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Czw Maj 07, 2015 2:42 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Maj 07, 2015 2:35 pm
Postów: 1
Ówcześnie takie uzależnienia jak alkohol, narkotyki lub internet to jednak bardzo popularna rzecz. Da się również zauważyć, że wielkim problemem stały się uzależnienia behawioralne.. Wiele razy czytałam, że mnóstwo osób nie ma świadomości, że to jest ogromny problem. Dlatego tak wiele ośrodków mówi już o tym. Nawet niedawno byłam na takim spotkaniu, gdzie wspominano o współczesnych uzależnieniach i tam dostałam namiary na poznański ośrodek uzależnień Agnus, gdzie takie przypadki terapeutom nie są obce.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Wto Lip 28, 2015 9:16 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
ja mam tak samo :) poporstu trzeba sie wybrac na jakies wakacje bez internetu :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 3:30 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 17, 2015 10:18 am
Postów: 2
Miejscowość: Toru
Internet to nowoczesny narkotyk:) :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Śro Lut 10, 2016 12:24 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lis 24, 2015 2:54 pm
Postów: 13
Jest kilka rodzajów ludzi, którzy są uzależnieni od Internetu. Po pierwsze dzieci i nastolatkowie którzy nałogowo grają w gry i udzielają się na portalach społecznościowych, po drugie dorośli którzy ciągle pracują w sieci lub sprawdzają wszystkie informacje w necie ponieważ jest to największa baza informacji. Przykrym widokiem dla mnie jest zawsze to, że widzę ludzi którzy siedząc koło siebie zamiast rozmawiać są wpatrzeni w telefony.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pią Lip 15, 2016 10:16 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 15, 2016 10:00 am
Postów: 6
Ciężko w dzisiejszym świecie poznać uzależnienie od neta, dlatego że:

a) sporo osób pracuje przy komputerze (nie, to nie tylko na zasadzie sprawdzenia maili :<)
b) sporo osób uczy się przy komputerze (pozdro dla studentów bezpieczeństwa w sieci)
c) sporo osób lubi prowadzić wiele osób drogą internetową, bo tak szybciej i łatwiej (pozdro dla introwertyków)
d) sporo osób przez internet rozwija zainteresowania (pozdro dla bloggerów i aktywnych użytkowników dA, tumbrl)

Chcąc nie chcąc jesteś skazani na internety i nie jest to problem jednostek, że spędzają i uzależniają się od laptopów, tabletów, komórek, a całego społeczeństwa.

_________________
Clint Eastwood: Gdzie s


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Sob Lip 23, 2016 9:40 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lip 16, 2016 6:14 pm
Postów: 2
Kosiacznica napisał(a):
Ciężko w dzisiejszym świecie poznać uzależnienie od neta, dlatego że:

a) sporo osób pracuje przy komputerze (nie, to nie tylko na zasadzie sprawdzenia maili :<)
b) sporo osób uczy się przy komputerze (pozdro dla studentów bezpieczeństwa w sieci)
c) sporo osób lubi prowadzić wiele osób drogą internetową, bo tak szybciej i łatwiej (pozdro dla introwertyków)
d) sporo osób przez internet rozwija zainteresowania (pozdro dla bloggerów i aktywnych użytkowników dA, tumbrl)

Chcąc nie chcąc jesteś skazani na internety i nie jest to problem jednostek, że spędzają i uzależniają się od laptopów, tabletów, komórek, a całego społeczeństwa.


Masz w tym racje, sam jest grafikiem komputerowym i web designerem, co stawia mnie przed monitorem przynajmniej 10h dziennie, plus nie licze godzin spędzonych przed smartfonem w wolnym czasie. Po prostu taka praca i kontakt musi być z klientami prawie non-stop, ale przyzwyczaiłem się i nie mam z tym problemów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 11:17 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 28, 2016 11:11 am
Postów: 5
izależnienie od internetu to też uzależnienie i ja sama mialam z tym problem dlatego też zaczęłam go wykorzystywac swiadomie do swoich celów a tylko przez krótką chwilę dla przyjemności dlatego też zapisałam się na kurs języka obcego *** :) :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internet - uzaleznienie?
PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 2:09 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Mar 20, 2015 1:25 pm
Postów: 23
obecnie to dość popularne uzależnienie i to nie tylko u młodych ludzi. Znajomy lat 25 wylądował na odwyku w ośrodku OAZA bo nie umiał żyć bez internetu aż sam zauważył, że to silniejsze od niego i chciał coś z tym zrobić. Państwowo nie chcieli go leczyć więc poszedł prywatnie i teraz już nie spedza całych dni w necie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności