Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 5:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problem z dietą..nienasycony apetyt!!!!!Problem
PostWysłany: Śro Lut 28, 2007 10:31 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 28, 2007 10:17 am
Postów: 2
Miejscowość: Kalisz
Witam wszystkich :lol: Problem, który chciałabym poruszyć jest także związany z uzależnieniem..ale dość specyficznym i coraz bardziej poruszanym i dostrzegany w Polsce...mianowicie Uzależnienie od stosowania diet i jedzenia-opychanie się ukratkiem!!!! niby paradoksalne ale ten problem istnieje!!... :cry: Może dla niektórych jest to banalny temat ale podczas rozmów z koleżankami wiem ze nie jestem jedyna, która ma z tym problem,...niby jestem na diecie...ciągle to nowej...mysle o tym zeby schudnac ale jak tylko.. zaczne jejść(słodycze czy cos co jest nie zgodne z moją wymyślona dietą) to jem do oporu..az nie poczuje sie jak syta na maxaaaa..pozniej kac moralny.. :oops: okropny kac moralny dlaczego znów tak zrobiłam ? Zapraszam do dyskusji...może wspólnie zaczniemy się kontrolowac i uda nam sie pokonać"wroga" nienasycony apetyt :cry: :cry: :cry:


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lut 28, 2007 9:25 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:31 pm
Postów: 32
Miejscowość: Szczecin
Witam
Ja też mam podobny problem, też stosuje na okrągło różne diety, pilnuję się, a w końcu nie wytrzymuję i zaczynam jeść bez opamiętania, zwłaszcza słodycze, a efekt jest wiadomy.
Próbuję z tym walczyć ale jak na razie nie znalazłam na to skutecznego sposobu.
Jedyne sposoby jakie znam w walce z "nienasyconym apetytem" to:
    nie robić na zapas dużych zakupów
    nie mieć nic słodkiego pod ręką, za to zawsze mieć cos dietetycznego, np. chrupkie pieczywo, jabłko itp.
    w domu nie trzymać słodyczy i innych rzeczy, które się bardzo lubi, na widocznym miejscu
    unikać głodzenia się przez cały dzień i obfitych kolacji wieczorem
    dobrze jest przyprawiać potrawy pieprzem cayenne (hamuje apetyt)

Pozdrawiam
Kinga


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 7:55 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
A ja zauważyłam, że jak mam kłopoty albo stresy uciekam w niekontrolowane jedzenie... a jak przytyje to znowu przechodzę na rygorystyczną dietę, i tak w kółko, bo choćbym chciała to przecież stresów nie wyeliminuje. No i nie wiem jak sobie z tym poradzić :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 8:30 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 9:38 am
Postów: 12
Miejscowość: Pozna
No tak, rygorystyczna dieta na przemian z objadaniem się
Skąd ja to znam... To niestety jeden z najbardziej zgubnych nawyków, prowadzi do tego że organizm gdy tylko ma okazję gromadzi zapasy Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim zapomnij raz na zawsze o rygorystycznych dietach które prowadzą do niedoboru niezbędnych składników pokarmowych. Po prostu jedz wszystko ale w rozsądnych ilościach. A jeśli chodzi o słodycze to też nie taka prosta sprawa - jeśli zupełnie pozbawisz się przyjemnosci ich jedzenia to bardzo prawdopodobne że w chwili słabości odpłacisz to sobie z nawiązką. Unikaj też głodzenia się. Jeslli nie bedziesz się głodzić w ciągu dnia to po powrocie do domu zjesz mniej bo nie będziesz już miala tak wielkiego apetytu. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 7:30 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 28, 2007 10:17 am
Postów: 2
Miejscowość: Kalisz
witajcie :D troszkę nabrałam nadzieję w to że zapanuje nad swoim obżarstwem....czytam co jakiś czas wasze dobre rady i ...o dziwo od 3 dni kontroluje sie...nie objadam sie(no chyba ze sa to blanszowane warzywka :lol: tak więc mam nadzieje ze wejdzie mi to krwe i zapomną o tym "nałogu obżerania się) no i co najlepsze...znów chce mi sie życ..znów ładnie sie ubieram, maluje..zaczynam dbać o sibie..bo nie mam tego okropnego kaca moralnego..i nie czuje sie wciąż najedzona do syta:)wiem ze to dopiero 3 dni ale...z czegoś należy sie cieszyć:) do usłyszenia na" żyj zdrowo" czekam z niecierpliwością na wasze komentarze :D :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Mar 06, 2007 9:47 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
Witam wszystki forumowiczów :D
Najważniejsze to odzyskać kontrolę nad jedzeniem. Jeśli stosujesz dietę za dietą a mimo to nie możesz wygrać z nadwagą to może przede wszystkim trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe. Jednych na przykład gubi niemożność powstrzymania się od pogryzania między posiłkami, niektórych tendencja do objadania się wieczorem a jeszcze innych skłonność do przejadania się w czasie regularnych posiłków. Trzeba ocenić co najbardziej przeszkadza w walce z nadwagą. Ja na przykład nigdy nie mam apetytu rano, prawie w ogóle nie jadałam śniadań a potem w pracy do obiadu podjadałam jakieś przekąski, batoniki itp. Teraz nie wychodzę z domu bez śniadania a potem w pracy pilnuję się, żeby nie podjadać. Odkąd jem regularnie śniadania nie mam naglych napadów głodu w ciagu dnia i teraz jem mniej niż wczesniej, kiedy wychodziłam na czczo do pracy. Dodam jeszcze, że czasami się zmuszam do zjedzenia czegokolwiek rano ale jak na razie wychodzi mi to na dobre :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 6:51 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 17, 2006 7:18 pm
Postów: 23
Miejscowość: Warszawa
A już myślała, że tylko ja mam takie problemy :P
Zasadniczo pilnuję diety, ale czasami i mnie dopadnie taki atak obżarstwa.
Najgorzej jest w pracy, na przerwie śniadaniowej, (która potrafi trwać bardzo długo) wszyscy się przy mnie objadają, a ja nie mogę wytrzymać i też zaczynam coś gryźć. Nawet jak sama nic nie mam to mnie zawsze ktoś poczęstuje :evil:
Mam jednak sposób, który mi pomaga, to guma do żucia bez cukru.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 8:39 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
Bo tak naprawdę to nie ma diety idealnej dla każdego. Nawet jeśli jakaś dieta jest rewelacyjna dla twojej przyjaciółki to nie znaczy, że będzie służyc i tobie. Poza tym nie zmuszaj się nigdy do jedzenia tego, czego nie lubisz, nawet jeśli jakaś dieta tak zaleca i wszyscy mówia ze jest to bardzo zdrowe. To samo jablko może słuzyc twojemu zdrowiu ale u kogos innego powodować ból brzucha. Po prostu słuchaj własnego organizmu który podpowiada ci co jest mu potzrebne. A jak zdarzy ci się zjeść za duzo, to sprobuj znaleźc czas na dodatkową porcję ruchu zamiast się tym przejmować :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 9:06 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 17, 2007 8:31 pm
Postów: 5
Cytuj:
A ja zauważyłam, że jak mam kłopoty albo stresy uciekam w niekontrolowane jedzenie

To w pełni uzasadnione z naukowego punktu widzenia. Wiele osób sięga po słodycze z powodu stresu wywołanego np. kłótnią, z nerwów przed egzaminem, ważnym spotkaniem itp. Jemy, ponieważ się denerwujemy. Takie zachowanie ma uzasadnienie biologiczne, ponieważ kiedy się denerwujemy spada poziom serotoniny, a serotonina zwana jest przecież hormonem dobrego nastroju. Jeśli więc poziom serotoniny spada chcemy go szybko uzupełnić, a najprostszym sposobem jest zjedzenie czegoś słodkiego. Gdy poziom serotoniny wzrasta ponownie, czujemy się lepiej. Aby sobie z tym poradzić, trzeba nauczyć się panować nad nerwami, pomocne mogą być pewne techniki relaksacyjne, dzięki którym zapanujemy nad emocjami i nie dopuścimy do gwałtownego spadku serotoniny i pogorszenia nastroju. Pozdrawiam i życzę sukcesów w odchudzaniu :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 11:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lis 23, 2007 10:05 pm
Postów: 5
Mi pomagają ćwiczenia na stres, dzięki temu też łatwiej mi się oprzeć słodyczom. Gimnastyka codzienna lub jogging pomagać ćwiczyć nie tylko ciało ale także wolę :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z dietą..nienasycony apetyt!!!!!Problem
PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 7:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 18, 2008 3:34 pm
Postów: 6
Witam Was.

Zgadzam się z Moniką ja mam bardzo podobnie,kiedy nie zjem śniadania
"żarłok" włącza mi sie popołudniu,co chwilę coś bym podjadała.
Nadrabiam zaległości.
Od kilku dni jem śniadanie i tym samym nie czuje "wilczego" głodu póżniej...

a najlepiej to jak jestem w pracy,albo poza domem w godzinach popołudniowych
daleko od lodówki :D
_____________

A RH(-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z dietą..nienasycony apetyt!!!!!Problem
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 7:19 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 23, 2007 7:36 pm
Postów: 20
Od paru miesięcy nie jadłam sniadań albo jadłam coś w biegu w drodze do pracy W ciągu dnia też niewiele a po przyjściu do domu nadrabiałam zaległosci A teraz mam parę kilogramów więcej i nie zanosi się na to żeby szybko udalo mi się to zgubić


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z dietą..nienasycony apetyt!!!!!Problem
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 10:13 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Moim zdaniem jadanie śniadań jest bardzo ważne. W ogóle ważne jest jadanie posiłków o określonych porach. Nie zawsze jest to łatwe, ale ja też zauważyłam, że jeśli ominie się z jakichś przyczyn posiłek, to na pewno później będzie atak głodu. Inna rzecz, że jeśli jada się produkty korzystne dla swojej grupy, organizm szybciej się nasyca i dłużej trwa w tym stanie. Po prostu to jest "lepsze paliwo", nie pozostawiające produktów ubocznych w postaci tkanki tłuszczowej. Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z dietą..nienasycony apetyt!!!!!Problem
PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 10:42 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 23, 2007 7:36 pm
Postów: 20
musze też zacząc trochę cwiczyc bo mam chyba za mało ruchu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problem z dietą..nienasycony apetyt!!!!!Problem
PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 10:37 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 29, 2007 7:17 pm
Postów: 25
Nie zapominaj o cwiczeniach bo bez tego trudno schudnąć. I nie dopuszczaj do napadów głodu bo wtedy najtrudniej się upilnować , lepiej od czasu do czasu coś przegryżć niż bardzo sie przeglodzic i potem naraz zjeść za dużo, zwłaszcza na noc. Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności