Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 4:52 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Śro Maj 09, 2012 10:33 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 17, 2011 11:22 am
Postów: 22
ultrafiolka napisał(a):
one zasadniczo robią mniej dymu, prawdA? ale jak sie komuś zdaży jednak wdychać takie bierne palenie epapieros to też szkodziz? czy to w ogóle nie m adymu? nie wiem, nie zbliżaam się za bardzo w miarę możliwości do palaczy a jeszcze epalaczy to juz wogle rzadko widuje.


Niekoniecznie robią mniej dymu, to zależy od konkretnego modelu, jedne dymią mniej, drugie bardziej, ten silvr, którego ja akurat palę, całkiem spory wypuszcza dymek. Tyle że ten "dym" to jest czysta para wodna, bo e-papieros nie zawiera substancji smolistych, więc nie ma co się więcej ulatniać oprócz pary wodnej. Możesz więc spokojnie zbliżać się do e-palaczy :]. Każdy kto się co nieco orientuje, potwierdzi opinię, że ten dymek jest neutralny :].


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Śro Maj 23, 2012 3:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 31, 2011 11:15 am
Postów: 24
Miejscowość: Sandomierz
oszibarak napisał(a):

Niekoniecznie robią mniej dymu, to zależy od konkretnego modelu, jedne dymią mniej, drugie bardziej, ten silvr, którego ja akurat palę, całkiem spory wypuszcza dymek. Tyle że ten "dym" to jest czysta para wodna, bo e-papieros nie zawiera substancji smolistych, więc nie ma co się więcej ulatniać oprócz pary wodnej. Możesz więc spokojnie zbliżać się do e-palaczy :]. Każdy kto się co nieco orientuje, potwierdzi opinię, że ten dymek jest neutralny :].


A można sobie ten poziom dymu regulować? Czy raczej nie ma takiej opcji?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Pon Maj 28, 2012 1:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 17, 2011 11:22 am
Postów: 22
Różnie to bywa, w silvrze akurat poziom dymu jest stały, ale czasami można regulować, w każdym razie mi to niepotrzebne, bo lubię dymek i chyba jednak większość palaczy lubi... Chociaż może ktoś z forum napisze, czy lubi czy nie lubi konkretnego, wydatnego dymku w e-papierosach?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Śro Cze 27, 2012 6:54 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Cze 20, 2012 4:10 pm
Postów: 11
Choć wielu palaczy łudzi się, że przy pomocy e-papierosów rzuci palenie jest to tylko kolejna próba na oszukanie swojej podświadomości. Walka z nałogiem jest trudna, lecz tylko definitywne odrzucenie tytoniu przyniesie rezultaty.

_________________
www.vitamarket.pl - zapraszamy do skorzystania z aktualnych promocji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Sob Gru 22, 2012 8:26 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 21, 2012 6:00 pm
Postów: 27
nie polecam żadnego. Miałem, paliłem i szybko wylądował w koszu.
Nie da się niem rzucić palenia i do normalnego palenia też się nie nadaje.
Poza tym udowodniono że e-papieros jest bardziej szkodliwy niż tradycyjny tytoń.

_________________
http://Magnustobacco.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Pią Sty 04, 2013 12:38 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Ryszard Pilos napisał(a):
Poza tym udowodniono że e-papieros jest bardziej szkodliwy niż tradycyjny tytoń.


Mógłbyś podać jakieś konkretne dane, a nie tylko 'udowodniono, że są szkodliwe'? Ja w taki sposób mogę napisać, że udowodniono, że powietrze jest szkodliwe, bo wszyscy ci, co oddychają, prędzej czy później umierają.

Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem Mild Pure i nie narzekam. Kupuję liquidy i kartomizery i cały czas na tej samej baterii jadę. Koszty palenia obniżyły mi się o jakieś 70-80% (kiedyś paczka dziennie, teraz na miesiąc jeden liquid i dwa kartomizery). Nie śmierdzę, to raz, dwa - czuję się zdrowszy (choć to może być efektem placebo ;) ).

Mimo to polecam tym, którzy chcą się trochę odtruć, rzucić albo po prostu nie śmierdzieć i przyoszczędzić ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 12:50 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Kwi 28, 2013 12:42 pm
Postów: 6
A co zrobić kiedy się zaczyna to palić i strasznie dusi? Czy trzeba się zmuszać przez jakiś czas i przejdzie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Nie Cze 09, 2013 12:44 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Moja Narzeczona pali elektrona już przez pół roku i zauważyłem kolosalną różnicę między czasem, kiedy paliła zwykłe fajki, a teraźniejszością. Przede wszystkim dym papierosowy jest bardzo szkodliwy nie tylko dla samego palacza, ale jeszcze bardziej szkodzi on tym co muszą biernie go wdychać. Natomiast dym z epapierosa jest tylko skroploną postacią olejku i praktycznie nie może szkodzić, nie zawiera bowiem substancji smolistych, ani innych szkodników np benzopirenów. Para z epapierosa jest bezwonna i nie dusi, tak więc spokojnie można przebywać w towarzystwie epalaczy.
Poza tym zauważyłem że osoby które palą od dłuższego czasu efajki w większości nie wracają do palenia zwykłych papierosów. Kończą definitywnie z nałogiem, co sprzyja ich zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni dla siebie olejek, a dalej sprawa jest prosta. Używanie olejków wiąże się ze stopniowaniem od najmocniejszego indywidualnie do coraz słabszego, a w konsekwencji do rzucenia palenia. Takiego właśnie efektu życzę każdemu palaczowi.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Wto Paź 01, 2013 2:48 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Z tego co wiem to elektroniczne papierosy są dosyć skuteczne jeżeli chodzi nie tyle o rzucenie palenia,ile ograniczenia dawki nikotyny,to na dłuższą metę po prostu pomaga. Mam wielu znajomych,którzy chwalą e-papierosy.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 8:20 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Zgadza sie,e-papierosy są bardzo skuteczne podczas walki z nałogiem,wystarczy tylko wybrać odpowiedni modele elektronicznego papierosa i liquid.

_________________
www.Marmari.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Pią Mar 14, 2014 9:02 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Mar 14, 2014 8:41 am
Postów: 27
Miejscowość: Mazowieckie
Nie wiem, jak można rzucić palenie przy pomocy innego papierosa ;] To tak, jakbym zamiast LM zaczął kupować Marlboro ;]

Ale tak na poważnie, sam myślałem o tym, aby kupić sobie elektryka, tylko jest z tym mały problem. Jestem święcie przekonany, że, o ile teraz wychodzą na dwór i palę stosunkowo rzadko (papieros się w końcu kończy), to elektronicznego paliłbym non stop. A to raczej nie sprzyja zerwaniu z nałogiem ;]

A czy ktoś z Was słyszał o wkładach do elektryków, bez nikotyny?

_________________
http://drcubala.com/cms/leczenie-autyzmu-autyzm-objawy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 11:53 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Kwi 28, 2014 3:46 pm
Postów: 5
Miejscowość: Rzesz
Słusznie zauważa użytkownik z wcześniejszego wpisu, zwykły papieros się kończy i na chwilę robisz przerwę, a e-papierosa można palić i palić, bez końca. To złudne poczucie walki z nałogiem. Poza tym, czy największym problemem z rzucaniem palenia nie jest właśnie odruch sięgnięcia po fajkę? A nie sama nikotyna?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Wto Kwi 29, 2014 12:59 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Mar 14, 2014 8:41 am
Postów: 27
Miejscowość: Mazowieckie
Moim zdaniem zdecydowanie chodzi o odruch. Palisz z... nudów ;]

_________________
http://drcubala.com/cms/leczenie-autyzmu-autyzm-objawy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 2:32 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Moze być i tak,jednak naprawdę w praktyce i na dłuższą metę e-papierosy są skuteczne i potwierdza to wiele pozytywnych opinii na różnych forach. W razie dodatkowych pytań służymy swoją radą oraz pomocą.

_________________
www.Marmari.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: E-papierosy. Rzuca ktoś w ten sposób.
PostWysłany: Śro Maj 21, 2014 3:12 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 21, 2014 2:57 pm
Postów: 12
Miejscowość: Warszawa
Jeżeli ktoś nie może przestać palić. pali 30 lat, to nie dziwie się, że zamiana na e papierosa będzie korzystna. Ale najkorzystniejsze będzie całkowite rzucenie palenia. Nie ma co do tego wątpliwości. Tak jak napisał ktoś wyżej, paliłbym bez końca ;]

_________________
http://szczepionkakambo.pl/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności