Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 4:01 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 10:30 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Wrz 05, 2010 10:23 pm
Postów: 1
ksiazka:http://zlotemysli.pl/fantastyczne,1/publication/show/6329/nie-rzucaj-palenia-od-razu.html

Jeśli jesteś osobą niepalącą, usiłującą przekonać do porzucenia nałogu partnera, kolegę, czy babcię – od razu przejdź do części drugiej tego tekstu. Jeśli się zastanawiasz nad przekonaniem teściowej – zastanów się czy tego na pewno chcesz – no chyba, że wciąż pali papierosy, które Ty kupujesz sobie.

Jeśli zaś sam chciałbyś odkryć sposób, który bez wyrzeczeń i męki pomoże Ci ograniczyć palenie (a nawet je rzucić), to zanim ją kupisz należy Ci się skrót tego o czym jest ta książka. Przedstawia prostą metodę. Tak prostą, że będziesz zaskoczony jej łatwością, logiką i skutecznością. Tak jak do wbicia gwoździa nie używa się obliczeń i symulacji komputerowych, to do ograniczenia palenia nie są konieczne skomplikowane techniki, plastry czy seanse u psychiatry. Wszystko co musisz zrobić, to wykorzystać swoją naturalną zdolność do niepalenia. Ta książka pomoże Ci ją odkryć na nowo.


Bez wyrzeczeń. Ta książka jest o tym, że ograniczenie palenia nie powinno być dla Ciebie bardziej przykre niż powstrzymanie się od tego pod prysznicem, a także dlaczego i jak to osiągnąć. Co prawda do dziś nie wiem co odpowiedzieć czytelnikowi którego koledzy zamknęli bez papierosów w łaźni fitness clubu i wypuścili dopiero rankiem. Faktem jest, że nie palił przez całą noc... ale Tobie chyba nie o to chodzi. Ma być łatwo!

Część 2 – dla niepalących

Jeśli książką tą zamierzasz kogoś obdarować to: przestań ględzić, nie tłumacz, nie szantażuj i nie wyganiaj na balkon. Przekonanie zatwardziałego palacza do porzucenia nałogu, ma tyle sensu co tłumaczenie dziecku, że cukierki są niedobre bo psują zęby. Albo jak tłumaczenie policjantowi, że miałeś zapięte pasy. Owszem niektórym się udaje...


Chcąc przekonać dziecko, by nie jadło cukierków – dajesz mu zabawkę, policjantowi pokazujesz legitymację poselską, a palaczowi kupujesz tę książkę. Proste? Opisana metoda taka właśnie jest – prosta. Dlatego jest taka skuteczna. Opiera się na naturalnych zachowaniach ograniczających chęć na papierosa, porządkuje je i czyni skutecznymi. Z czasem prowadzi do całkowitego zaprzestania palenia lub bardzo to ułatwia. Szczególnie polecana osobom, które już próbowały rzucać palenie, ale im nie wyszło... ksiazka:http://zlotemysli.pl/fantastyczne,1/publication/show/6329/nie-rzucaj-palenia-od-razu.html

_________________
ksiazki.npx.pl-ksi


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Pon Wrz 13, 2010 5:31 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 05, 2010 10:53 am
Postów: 40
Jesli nie od razu? To kiedy? Moim zdaniem jak najszybciej jesli chce się na prawde z tym skonczyc!;d

_________________
www.TylkoZdrowie.com - kosmetyki,suplementy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Sob Cze 04, 2011 11:01 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2011 11:14 am
Postów: 84
a ja właśnie czytałam, że najlepiej jest rzucić palenie od razu! naukowcy dowiedli, że dwa razy większe szanse na rzucenie palenia mają ci, ktorzy zerwali z nałogiem spontanicznie, a dnia na dzień!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Pon Sie 01, 2011 7:27 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 01, 2011 7:25 am
Postów: 1
ja chyba nigdy nie podołam;/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 5:51 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
tabletki TABEX- są to dość silne tabletki, sprzedawane na receptę. Może je przepisać lekarz rodzinny. Są na prawdę skuteczne, znam 3 osoby, którym udało się rzucić palenie dzięki tym tabletkom.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Sob Gru 22, 2012 8:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 21, 2012 6:00 pm
Postów: 27
ksiązka to nie wszystko, trzeba jeszcze chcieć.

_________________
http://Magnustobacco.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Wto Paź 28, 2014 2:44 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 27, 2014 5:44 am
Postów: 18
Ja też rzuciłem z dnia na dzień, paliłam prawie paczkę dziennie i przestałam. potem po paru miesiącach na chwilę wróciłam, zorientowałam sie jednak, że to bez sesnu i już od dwóch lat nie miałam papierosa w ustach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Pią Gru 19, 2014 10:51 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Gru 19, 2014 10:43 am
Postów: 2
gratulacje:)
ja też jestem zdania że tylko o drazu a nie stopniowo powinno się nie palić, jak ktoś chce sie pozbyć nałogu to się pozbywa a nie się z nim cacka...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Wto Sty 06, 2015 11:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sty 06, 2015 10:58 pm
Postów: 2
ja nie pale od 01 stycznia czyli 6 dni ;)

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 9:16 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
Oby tak dalej bo z doświadczenia wiem że te pierwsze dni do miesiąca czasu od odstawienia papierosów są bardzo ciężkie i trzeba je po prostu "przetrwać" kiedy to ciąg do nałogu będzie najsilniejszy. Niektórzy nie rzucają palenia od razu tylko dawkują to sobie e-papierosami stopniowo zmniejszając ilość nikotyny.

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Śro Lut 11, 2015 3:31 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 05, 2015 1:09 pm
Postów: 2
Ja rzucałam palenie stopniowo. Niestety większy stres i znów wracałam do tego. Zaczęły się problemy z płucami i zęby pożółkły. Byłam w warszawie i wybielałam je. Zmotywowało mnie to do rzucenia. Firma Odent w której odświeżyłam zęby zrobiła to bardzo profesjonalnie. Jak zobaczyłam moje ząbki to odeszła chęć na dalsze palenie. Świeże i białe, aż miło popatrzeć. Trzeba czasem zacząć od dobrej motywacji. Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 12:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lut 19, 2015 11:40 am
Postów: 6
moim zdaniem zależy od człowieka indywidualnie, jak mu lepiej. moja znajoma próbowała rzucić od razu i reakcje organizmu na tak drastyczny detoks miała taką, że sie mało nie zakaszlała na śmierc, wiec sie wkurzyła i dla swietego spokoju zaczęła palić znowu....


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Sob Lut 21, 2015 1:10 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Gru 08, 2014 1:53 pm
Postów: 12
Od razu to nie ma co rzucać, bo organizm dozna szoku. Wiem po sobie. Myślałam, że zaraz umrę jak przestałam palić tak z dnia na dzień. Dlatego zamieniłam zwykłe papierosy na elektroniczne. Znajoma poleciła mi te z green-smoke. Dobrze się je pali i już się przyzwyczaiłam do nich, ale poszło znacznie lepiej niż gdyby tak nagle chciałam rzucić. Trzeba rzucać etapami i przyzwyczajać organizm. Nie ma co nagle bo można sobie tylko jeszcze bardziej zaszkodzić.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 3:52 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lut 21, 2014 12:36 pm
Postów: 9
Ja za pierwszym razem rzuciłem na 5 lat. Było to spontaniczne, mimo iż wcześniej kupiłem karton papierosków, który przeleżał 3 miesiące obok monitora przy biurku, dałem radę.

Po 5 latach niestety pale już blisko kolejne 5. Czas na zmiany, za dużo to kosztuje zdrowia i na portfelu też się odbija. Czas na zdrowy styl życia.

_________________
FORUM.VIVIO.PL - dla nas liczy si


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nie rzucaj palenia od razu!
PostWysłany: Nie Mar 08, 2015 2:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Mar 08, 2015 2:17 pm
Postów: 9
Też słyszałam, że nie wolno rzucać palenia z dnia na dzień - bowiem organizm doznaje szoku.
Ale myślę, że większy problem tkwi w psychice i jeśli sami się dobrze do tego nastawimy to możemy ten szok bardzo łagodnie przejść.
Tak więc warto się zmotywować, że nie chcemy i już :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności