Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:50 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zwalczaj wszystko co szkodzi zdrowiu...dopalacze
PostWysłany: Wto Wrz 28, 2010 3:09 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Dopalacze

Kto chce sprzedawać gdzieś dopalacze
Kto na nich u nas chciałby zarabiać...
Musi on sobie z bardzo złych skutków
Swej działalności też sprawę zdawać
Więc dopalacze na celowniku
Muszą się znaleźć naszej policji
Nie można niszczyć nam młodych ludzi
Tylko dla zysku... jakichś ambicji...
Wszak tak się składa... że człowiek młody
Jak mu zabraniasz... on chętniej sięga
Jeśli dopalacz... "wchodzi do mody"
To informacji tylko potęga
Może tu zdziałać prawdziwe cuda
Więc opowieści... tych co przeżyli
Koszmar... nie wszystkim... przeżyć się uda...
Już czas dokument kręcić w tej chwili...

TeSa


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zwalczaj wszystko co szkodzi zdrowiu...dopalacze
PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 8:55 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2011 11:14 am
Postów: 84
dopalacze to syf najgorszy z najgorszych :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zwalczaj wszystko co szkodzi zdrowiu...dopalacze
PostWysłany: Sob Gru 22, 2012 8:39 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 21, 2012 6:00 pm
Postów: 27
Nie powinni tego gówna w ogóle wprowadzać do użytku !!!

_________________
http://Magnustobacco.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zwalczaj wszystko co szkodzi zdrowiu...dopalacze
PostWysłany: Czw Sty 31, 2013 10:12 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Przestrzegajmy młodzież...

Dziś widziałam w tv fragment info (chyba ze Szczecina), że dla młodych osób bardzo szkodliwe działanie (podobne do amfetaminy) mają jakieś dostępne bez recepty tabletki na gardło... czy przeciwkaszlowe... nie podali oczywiście jakie... Sugerowano, że takie środki powinny być na receptę... a ja pomyślałam... że puszczając taką informację... podpowiadają, bo chcą zwiększyć sprzedaż wszystkiego o podobnym przeznaczeniu...

Aby nie mieć kłopotów zdrowotnych... też z gardłem... jedzcie zgodnie z grupą krwi :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zwalczaj wszystko co szkodzi zdrowiu...dopalacze
PostWysłany: Pią Lut 01, 2013 11:00 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Wcale nie musieli podawać co tak działa, bez problemu można znaleźć to w internecie. Sam wiem, bo szukałem kiedyś. Syrop z pinii (owszem, na gardło) - po wypiciu buteleczki ma się właśnie objawy podobne do objawów poamfetaminowych. Studenci lubią się tak dopingować... Z tego co pamiętam, główną rolę odgrywają pseudoefedryny, ale mogę się mylić.

Zakazać tego nie można, bo nie o to chodzi. To tak, jakby zakazać sprzedaży czerwonego wina, bo przecież można się nim upići wyniszczać organizm. Wszystko zależy tak naprawdę od stosujących dany środek. Czerwone wino jest zdrowe i wskazane, ale w odpowiednich ilościach. Podobnie z tymi syropami na kaszel... :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zwalczaj wszystko co szkodzi zdrowiu...dopalacze
PostWysłany: Śro Lut 06, 2013 11:40 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 24, 2012 1:11 pm
Postów: 23
TeSa napisał(a):
Przestrzegajmy młodzież...

Dziś widziałam w tv fragment info (chyba ze Szczecina), że dla młodych osób bardzo szkodliwe działanie (podobne do amfetaminy) mają jakieś dostępne bez recepty tabletki na gardło... czy przeciwkaszlowe... nie podali oczywiście jakie...


widziałem reportaż, gdzie podano tę nazwę. Jedzą duże ilości i odjazd, ale to było jeszcze w czasie pierwszej akcji likwidowania sklepów z dopalaczami.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zwalczaj wszystko co szkodzi zdrowiu...dopalacze
PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 9:28 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Dzisiaj przypadkiem trafiłem na artykuł, który to opisuje i naświetla nieco problem:
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130205/REGION/130209804


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zwalczaj wszystko co szkodzi zdrowiu...dopalacze
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 8:27 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Dopalacze stanowią faktycznie duży problem i zagrożenie wśród młodziezy,podobnie zresztą jak narkotyki,chociaz tuta jedno wiąże się z drugim. Warto zapobiegać,bo profilaktyka nie szkodzi,im bardziej uczulimy na to młodzież tym lepiej.

_________________
www.Marmari.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zwalczaj wszystko co szkodzi zdrowiu...dopalacze
PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 12:17 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Najgorszy jest fakt, że związki uzależniające są w składzie pospolitych leków wprowadzanych do obiegu przez przemysł farmaceutyczny. Myślę tu przede wszystkim o stosowanych przez długi czas w psychiatrii tzw trankwilizerach, czyli medykamentach, które aby przynieść efekt leczniczy, muszą osiągnąć określone stężenie w organizmie człowieka. Efektem ubocznym ich stosowania jest oczywiście uzależnienie. Do grupy tej należą benzodiazepiny tj np hydroksyzina, czy chlorodiazepoksyd i diazepam. Nazwy zwyczajowe tych leków są wszystkim znane. Te nazwy to po prostu relanium i elenium.
Nie wiem czy są jeszcze stosowane w znieczulaniu związki mocznika i kwasu malonowego tzw barbiturany. Specyfiki te mogą bardzo szybko uzależnić i powinny być dawno wycofane z obiegu. Adolf von Byer syntetyzując te leki nie miał pojęcia jak negatywne skutki będą one miały podczas stosowania ich na ludziach.
Są leki na kaszel, czy katar zawierające w swoim składzie substancje o działaniu narkotycznym tj kodeina, czy efedryna. Próba łączenia tych substancji (Tiocodin + Sudafed) może mieć opłakane skutki.
Poza objawami uzależnienia są też inne efekty uboczne stosowania np inhibitorów monoaminooksydazy (MAO). Do tych efektów zaliczamy najczęściej niepokój ruchowy tzw akatyzję i drżenie kończyn tzw parkinsonizm. Należą tu takie leki jak imipramina, a także np fluoksetyna i paroksetyna.
Oczywiście są leki nowej generacji może nie powodujące tak niekorzystnych dla zdrowia reakcji, ale w takim razie pytam się dlaczego nadal stosuje się leki stare, a szczególnie wtedy, gdy nie pomagają a wręcz wyrządzają krzywdę? Czyż medycyna nie zrobiła jeszcze kroku do przodu? Wydaje się, że tak, ale nie w pełni.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zwalczaj wszystko co szkodzi zdrowiu...dopalacze
PostWysłany: Śro Lut 12, 2014 3:50 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 20, 2014 11:15 am
Postów: 64
Teraz u nas w dniach 13-16 luty 2014 każdy kto zrobi zakupy na kwotę minimum 30zł otrzyma od nas GRATIS polski liquid o pojemności 10ml, ponad 30 smaków do wyboru. Zapraszamy serdecznie:)

_________________
www.Marmari.com.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności