Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 9:04 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Palelnie - koniec
PostWysłany: Sob Paź 16, 2010 5:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 13, 2010 11:12 pm
Postów: 3
Palę od 5 lat i 4 dni temu rzuciłem palenie. Jestem dosyć mocno uzależniony jak na swój wiek, więc co byście poradzili żeby łatwiej było rzucić palenie ? (Tylko nie pisać nic w stylu plastrów Niquitin czy co tam jeszcze jest)
I mam jeszcze jedno pytanie
Czy palenie może wpłynąć na moją wage ? Jestem bardzo chudy i nie moge ani odrobiny przytyć. Gdy w wakacje bardzo dużo jadłem, utyłem zaledwie 1 kilogram.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Palelnie - koniec
PostWysłany: Sob Kwi 30, 2011 8:19 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2011 11:14 am
Postów: 84
palenie przyśpiesza metabolizm - tak mi powiedział mój dietetyk.
a jak rzucić? hmmm, czytałam gdzieś, że naukowcy wykazali, że większe powodzenie w rzuceniu palenia mają ci, którzy zrobią to spontanicznie bez rozważań na ten temat i zbędnego przygotowywania się.
moja mam tak rzuciła. paliła 20 lat i z dnia na dzień rzuciła. już 10 lat nie pali. piękny wynik, nie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palelnie - koniec
PostWysłany: Sob Gru 22, 2012 8:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 21, 2012 6:00 pm
Postów: 27
jeśli nie będziesz zamieniał głodu nikotynowego słodyczami to nie przytyjesz.
To że po rzucaniu palenia się tyje to fałszywy mit.

_________________
http://Magnustobacco.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palelnie - koniec
PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 8:35 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 13, 2010 11:12 pm
Postów: 3
Heh przypadkiem tutaj trafiłem :D, ile to już lat minęło odkąd założyłem ten temat :). Dla ciekawych nie udało mi się wtedy rzucić, wytrzymałem 6 dni i poległem ale dokładnie rok później na początku października rzuciłem znowu i nie palę do dziś czyli prawie 16 miesięcy aż sam w to nie wierze. Od siebie mogę tylko powiedzieć tyle że łatwo nie było ale też trudno nie było, dobra motywacja + silna wola = sukces. PoZdRaWiAm 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palelnie - koniec
PostWysłany: Śro Lut 06, 2013 7:57 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lut 05, 2013 12:34 pm
Postów: 14
Tylko jak zmotywować partnera, który sam z siebie nie chce rzucić nałogu, bo nie widzi w tym problemu? A wiem, że gdyby chciał, to mógłby zerwać z nałogiem, bo kiedyś przez pół roku nie palił.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palelnie - koniec
PostWysłany: Śro Lut 06, 2013 11:35 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 24, 2012 1:11 pm
Postów: 23
Temat jak zwykle gorący, palenie w tej chwili to już dochodzi jeszcze znaczne obciążenie budżetu palącego. Może jednak e-papieros pomoże, trzeba wierzyć w siebie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palelnie - koniec
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 2:48 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Kwi 19, 2013 2:53 pm
Postów: 10
Palenie to straszny problem, szczególnie jeśli widzimy, że bliska osoba pali mimo swojego wieku. Osobiście nie znam sposbu na przekonanie osoby palącej, aby przestała palić, racjonalne argumenty nie przekonują, odwoływanie się do emocji też nie, więc może trzeba po prostu poczekać aż ta osoba sama zechce rzucić palenie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palelnie - koniec
PostWysłany: Sob Sie 31, 2013 12:59 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Uwazam, że im więcej będziemy gadać, im więcej argumentów przywoływać tym więcej dana osoba będzie palić. To jej życie i trzeba dać jej wybór i czas aż sama postanowi zadbać o siebie.

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palelnie - koniec
PostWysłany: Śro Wrz 18, 2013 11:42 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 18, 2013 11:13 am
Postów: 15
Najlepszy sposób to po prostu nie zaczynać, tak mnie nachodzi po latach. Z moim nałogiem jest tak - najpierw popalałam, potem coraz więcej. W szczytowej formie na studiach potrafiłam spalić paczkę w ciągu dnia i drugą na imprezie (do dziś zastanawiam się skąd miałam na to pieniądze). Potem stopniowo zmniejszałam ilość papierosów, miałam przerwy 1,2 miesiące bez. Ale ciągle wracałam i wracam. Na szczęście dużo moich znajomych ogranicza lu rzuca palenie, więc jest łatwiej. Na co dzień mogę nie palić, ale od święta na imprezie lubię. Tak, więc wydaje mi się, że nigdy nie rzucę, tylko będę od czasu do czasu popalać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palelnie - koniec
PostWysłany: Pią Wrz 20, 2013 2:57 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 18, 2013 6:56 pm
Postów: 12
Podobno żeby ryzyko zachorowania na nowotwór było takie same jak u osób nie palących musi minąć 10 lat więc im szybciej rzucimy tym lepiej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palelnie - koniec
PostWysłany: Pią Wrz 20, 2013 4:00 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Wrz 14, 2013 12:12 pm
Postów: 13
Mój przypadek jest taki, że palę bardzo niedużo, ale w sumie i tego chciałabym się pozbyć. Tutaj fajna zabawa, o ile można to tak określić, która ma na celu zaprzestanie palenia: http://www.hellozdrowie.pl/wyzwania/rzuc-palenie Taki rodzaj wyzwania. Są tam też inne wyzwania, chodzi o realizację tego w kolejnych krokach. Większość nie ukończyła, ale jest trochę osób, które dało radę, więc w sumie może być to jakiś motywator. Można spróbować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palelnie - koniec
PostWysłany: Wto Paź 01, 2013 2:45 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
No dobrze,ale na czym dokładnie polega to wyzwanie? Bo nie bardzo rozumiem,to dosyć słaba motywacja jak dla nałogowych palaczy,nie sadzisz?

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palelnie - koniec
PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 8:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 08, 2013 8:25 pm
Postów: 3
Ja rzuciłem za pomocą elektronicznych. Oczywiście stopniowo, ale pewnego dnia stwierdziłem, że palenie w ogóle nie jest mi potrzebne, w żadnej formie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palelnie - koniec
PostWysłany: Nie Paź 27, 2013 2:50 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 18, 2013 8:43 pm
Postów: 1
Nie wiem może nigdy nie byłem uzależniony, ale po prostu pewnego dnia powiedziałem sobie nie palę i rzeczywiście nie palę.

_________________
zapraszamy na www.skutecznyweb.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Palelnie - koniec
PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 1:22 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 21, 2013 1:13 pm
Postów: 13
Uzależnienie to dysfunkcja, której da się oduczyć jak wszystkiego innego. Zacznij stosować dietę, zacznij uprawiać sport. Te dwa czynniki są bardzo ważne dla naszego komfortu psychicznego.

_________________
www.Go-Slim.pl - Wsparcie dla Twojej diety!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności