Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 12:53 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Czw Lut 26, 2009 4:03 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Niedawno właśnie wspominałam, jak kiedyś do mycia włosów używało się z powodzeniem żółtka...i czy by tego znów nie spróbować... :D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 9:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 08, 2007 8:34 pm
Postów: 29
Polecam odżywczo-kojącą maseczkę do włosów domowej receptury na bazie żółtka:

-żółtko wymieszaj z 10 kroplami soku z cytryny, 10 g gliceryny i 3 łyżeczkami wody przegotowanej
-utrzyj mieszaninę na jednolitą emulsję a następnie nałóż na włosy wcierając w skórę głowy
- pozostaw na 15 minut po czym spłucz ciepłą wodą i umyj szamponem

Maseczkę powinno się stosować raz na 10 dni przez 2-3 miesiące.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 3:14 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 02, 2011 3:09 pm
Postów: 1
Witam!
Chciałam zapytac,moze miałby ktoś pomysł na zrobienie maści z korzenia lukrecji,np na smalcu.
Ja pomyślałam,ze może zrobić ją w ten sposób;roztopic smalec i do dosyc goracego dosypać mielony korzen lukrecji,zostawić aby sie "przegryzło",a pozniej przecedzic,byłoby cos z tego,czy raczej niema sensu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 9:56 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2011 11:14 am
Postów: 84
polecam maseczki do włosów domowej roboty :)

W zależności od typu włosów, sporządzone własnoręcznie kosmetyki będą je chronić, nawilżać, rozjaśniać lub oczyszczać. Tego typu maseczki i płukanki mają też jedną niewątpliwą zaletę- są łatwe, szybkie i przede wszystkim niedrogie w przygotowaniu.

Maska jajeczna składniki: 2 jajka, 5 łyżek oleju rycynowego (lub oliwy z oliwek). Wszystko mieszamy dokładnie w mikserze, nakładamy na włosy, przykrywamy foliowym czepkiem lub owijamy folią. Zmywamy obficie wodą po 20 minutach. Maseczka przeznaczona jest dla osób o cienkich, suchych i zniszczonych włosach. Kurację można stosować nie częściej niż raz w tygodniu.

Maska drożdżowa składniki: kostka drożdży piekarskich, szklanka mleka. Produkty wymieszać. Papkę rozprowadzić na włosach na pół godziny przed myciem, dokładnie spłukać i umyć szamponem. Maskę należy stosować dwa razy w tygodniu. Jest ona odpowiednia dla włosów przetłuszczających się, gdyż ma działanie oczyszczające.

Maska bananowa składniki: jeden banan, łyżka miodu. Ugnieciony owoc wymieszać z miodem, włosy zmoczyć ciepłą wodą i nanieść przyrządzoną odżywkę. Włosy owinąć folią lub ręcznikiem i odczekać 20 minut. Następnie spłukać maseczkę i umyć włosy szamponem. Kosmetyk zregeneruje włosy zniszczone i przesuszone, nawilży je i nabłyszczy.

Maska z siemienia lnianego składniki: łyżka siemienia lnianego. Ziarna zagotować w dwóch szklankach wody, wywar przecedzić przez sitko. Jeśli maseczka będzie zbyt lepka, można dodać odrobinę wody. Całość nałożyć na włosy, po 10 minutach spłukać i umyć głowę szamponem. Maseczka polecana jest osobom, których włosy puszą się i nie chcą się układać. Kosmetyk okiełzna niesforne kosmyki, będą miękkie w dotyku i wygładzone.

Płukanka piwna składniki: jedna szklanka piwa. 3/4 szklanki należy wetrzeć we włosy, a po 10 minutach umyć głowę. Następnie wacikiem rozprowadzić na całej długości włosów pozostałe piwo i już nie spłukiwać. Zapach szybko się ulotni. Taki zabieg regeneruje włosy, polecany jest także do włosów przetłuszczających się z uwagi na to, że chmiel ma właściwości normalizujące wytwarzanie łoju.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Pią Sty 20, 2012 8:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 20, 2012 8:08 pm
Postów: 1
Dobry olejek migdałowy kosmetyczny włoskiego producenta można kupić na http://kosmetykinaturalne.com.pl


Joanna napisał(a):
Witajcie.
Jestem tu nowa, przypadkiem trafiłam na to forum, ale się zaczytałam :)
Pisze z takim zapytaniem. Gdzie można kupić olej migdałowy?
Z góry dziękuję za odpowiedź


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Wto Lut 07, 2012 10:33 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
Muszę przyznać,ze w życiu nie słyszałam o tylu zabiegach oraz kosmetykach domowej roboty... Chyba przyjrzę się im nieco bliżej,bo jeżeli są naturalne,to na pewno sprawdzają się w praktyce i pomagają nam.

_________________
www.optilus.pl - soczewki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 5:27 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Mar 08, 2010 11:49 am
Postów: 101
Przyznaję domowe maseczki są świetne. Spokojnie można zrezygnować z "gotowców".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Kosmetyki domowej roboty
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 3:12 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Wrz 27, 2012 2:47 pm
Postów: 15
To akurat racja,maseczki domowej roboty jak i niektóre zabiegi ( np peeling) dają pozytywne efekty. Natomiast co do reszty,to nie próbowałam,szczególnie tego żółtka,więc nie wiem ale nadrobie zaległości:)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności