Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:32 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dietetycy - czy warto?
PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 11:37 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 11, 2007 11:26 am
Postów: 2
Na wstępie chciałam się przywitać bo jestem nową użytkowniczką forum, więc witam wszytskich zdrowo żyjących! :D

Przez jakiś czas borykałam się z wieloma problemami zdrowotnymi... no i przedewszystkim z wagą. Próbowałam chyba wszytskiego - w zdrowych granicach. I zdecydowałam się zasięgnąć rady dietetyka. Tylko jak właściwie go znaleźć? Gazeta? Jakoś tak nie miałam zaufania.
Szukałam prawdziwego specjalisty... i na pomoc przyszło mi... Profeo!
Kojarzycie chyba wszyscy tę stronę poświęconą specjalistom? Użytkownicy podzieleni są na branże co ułatwia bardzo odszukanie odpowiedniej osoby. I naprawdę można znaleść tam nie tylko dietetyków, ale i specjalistów od PRu czy np. programowania. Strona bardzo przydatna dla chcących być na czasie. Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku :P

>http://transfer.itac.pl/profeo/index.php?linkid=4

Czekam na wasze opinie :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 9:19 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 14, 2006 1:44 pm
Postów: 36
Miejscowość: Oborniki
Tu sie sprawdza zasada ograniczonego zaufania :wink:
Takich katalogów jest dużo wiecej, to wcale nie muszą byc specjaliści. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny i już się jest na liście specjalistów. tego nikt nie weryfikuje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Paź 12, 2007 10:48 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 11, 2007 11:26 am
Postów: 2
Tylko, że w takich katalogach nie zawsze znajdziesz jakiekolwiek informacje na temat osoby. Na Profeo każda osoba uzupełnia o sobie informację, w tym edukację również... No i są również referencje wystawiane przez współpracowników!

No ale jeżeli wychodzimy z założenia, że mamy ograniczone zaufanie, to można by prosić lekarza do którego idziemy o dyplom ukończenia szkoły :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 12:08 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Może dietetyka i lekarza trzeba spytać, czy zna teorię dr D'Adamo i czy ją przetestował ?

Ja sprawdziwszy na sobie skuteczność tej teorii w niskonakładowej walce o poprawę zdrowia, w czerwcu ub.roku zainspirowałam pewną dziennikarkę do nagłośnienia diety zgodnej z grupą krwi. Ukazał się artykuł pt. "Ta dieta czyni cuda". Artykuł miał błędy, ale coś zasygnalizował. Może ktoś skorzystał z tych informacji. Dziennikarka nie mogła znaleźć wówczas dietetyczki znającej te zasady żywienia. W ubiegłe lato pytałam z ciekawości w kilku ośrodkach wypoczynkowych, czy można w nich wykupić wyżywienie zgodne z grupą , nie znalazłam takiego ośrodka. Lektura kolejnych książek z tej dziedziny była dla mnie przyjemnością. Kupiłam książkę dr D'Adamo z serii Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi -Cukrzyca -Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi. Po jej przeczytaniu przyszło mi do głowy, aby spytać w stowarzyszeniu diabetyków, czy jest jakaś grupa, która sprawdza skuteczność takiego wspomagania leczenia. Odpowiedź była negatywna, ale towarzyszyło jej duże zainteresowanie. Zostałam zaproszona na spotkanie by opowiedzieć coś na ten temat, niestety nic z tego nie wyszło. Na spotkaniu byli też przedstawiciele firmy produkującej ciśnieniomierze, pani doktor zrobiła wykład jak bardzo ważne jest codzienne mierzenie ciśnienia i jak ważne jest posiadanie aparatu dobrej jakości. Resztę czasu panowie zachwalali swój sprzęt i atrakcyjną formę sprzedaży. Jak patrzyło się na tych schorowanych biednych ludzi, którzy słuchali, chciało się płakać, chyba tylko mnie. Pytałam też lekarki w renomowanym warszawskim szpitalu dlaczego nie stosuje się wspomagania leczenia dietą zgodną z grupą krwi, odpowiedziała, że medycyna się tym nie zajmuje, że mogę sobie znaleźć dla dziecka dobrego dietetyka...a szpital obsługiwała firma kateringowa ... No i bez przerwy słyszymy, że jest za mało pieniędzy na leczenie. A gdzie profilaktyka wyżywieniowa...

Pozdrawiam Wszystkich :D

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dietetycy - czy warto?
PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 7:21 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Witam TeSa!!!

Czytam tak sobie i czytam, aż zaniemówiłam.......... Ty czytasz w moich myślach :D :D.
Nie, nie byłam nigdzie zaproszona, ale próbowałam w wśród znajomych zaszczepić zmianę przyzwyczajeń żywieniowych.
Tak po prostu z życzliwości. Efekt jest raczej "opłakany" i to z mojej strony, straciłam wiele energii, "zyskałam" zapewne łatkę ekscentryczki. Niektórzy mieli nawet do mnie żal, że w trudnych dla nich zdrowotnie chwilach, nie znajduję rady, tylko gadam o jedzeniu, taka jestem nieczuła i monotematyczna.
Znajoma, u której stwierdzono cukrzycę, na moje pytanie o to, jak ma zamiar dalej postępować, odpowiedziała z zadowoleniem, że ma już glukometr............
Tak.......na dietę grupy krwi nie może się zdecydować, bo prowadzi bardzo aktywny tryb życia, utrudniający tak skomplikowane zadanie, na dodatek sił coraz mniej.......


Pozdrawiam TeSa, już nie czuję się tak wyalienowana :D :D :D .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dietetycy - czy warto?
PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 5:46 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Krysiu :D

Czytając niejeden Twój post też pomyślałam, że czytasz w moich myślach :D , chyba jesteśmy spowinowacone pod względem biorytmów.

Myślę, że osoby pracujące, może rzeczywiście mają trudniej, zwłaszcza, gdy są bardzo zaangażowane zawodowo. Tak było ze mną. Przez wiele lat byłam typowym pracoholikiem. Inni to wykorzystywali i nigdy nie miałam czasu dla siebie. To było złe. Przez to nie zainteresowałam się teorią dr D'Adamo wcześniej. Po prostu osoba, która mi o niej wspomniała, sama nie sprawdzała jej skuteczności, informację traktowała jako jakiś nowy wymysł ...a to trzeba było wziąć książkę, dokładnie przeczytać uzasadnienie i całą historię tej tajemnicy...moim zdaniem jest niezwykle przekonująca. Tak straciłam parę lat.


Pozdrawiam :D

TeSa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dietetycy - czy warto?
PostWysłany: Czw Gru 29, 2016 9:25 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 16, 2014 11:50 pm
Postów: 12
Miejscowość: Warszawa
zawsze warto, ja swojego znalazłem tu http://www.szukamdietetyka.pl/

_________________
Prowadz


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dietetycy - czy warto?
PostWysłany: Śro Sty 25, 2017 11:08 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sty 25, 2017 10:12 am
Postów: 14
W tej kwestii ma podobne zdanie i również uważam, ze warto- w końcu porady i pomoc dietetyka mają nam pomóc osiągnąć efekt, czyli zrzucić zbędne kg, a sami często nie potrafimy ułożyć jadłospisu który byłby dla nas optymalny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dietetycy - czy warto?
PostWysłany: Czw Sty 26, 2017 1:34 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sty 26, 2017 12:36 pm
Postów: 24
Moim zdaniem warto. Ja dzięki dietetykowi sporo zrzuciłam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dietetycy - czy warto?
PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 12:13 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sty 31, 2017 12:12 am
Postów: 3
Oczywiście, że warto korzystać z usług dietetyka i wiem to z autopsji. Mi pomogła pani Mękus z ProgressClinic - dobra dieta, plan treningowy = sukces. Do tego potrzebna motywacja, ale o to powinni zadbać Twoi przyjaciele i rodzina!
Pozdrawiam i życzę powodzenia 8)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dietetycy - czy warto?
PostWysłany: Pon Lut 06, 2017 2:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 06, 2017 2:13 pm
Postów: 1
warto, jeśli trafi się na kogoś kompetentnego, a nie takiego, kto po prostu na fali mody postanowił zrobić sobie biznes. Wydaje mi się, że najlepszym sposobem znalezienia takiego kogoś jest po prostu popytanie znajomych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dietetycy - czy warto?
PostWysłany: Wto Lut 07, 2017 1:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 06, 2017 3:10 pm
Postów: 6
Myślę, że w dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej korzystają z porad dietetyków, stają się coraz bardziej otwarci na doświadczenie specjalistów. Ostatnio znalazłam dosć fajny artykuł na ten temat zachęcam do przeczytania w wolnym czasie ! ;)
http://www.favore.pl/baza-wiedzy/polacy-coraz-madrzej-korzystaja-z-diet-zasluga-dietetykow,5859,0.html


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dietetycy - czy warto?
PostWysłany: Pon Lut 13, 2017 5:17 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 16, 2014 11:50 pm
Postów: 12
Miejscowość: Warszawa
oczywiście, że warto, dietetyka można znaleźć na stronie http://www.szukamdietetyka.pl/

_________________
Prowadz


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dietetycy - czy warto?
PostWysłany: Śro Lut 15, 2017 4:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Kwi 27, 2015 12:44 pm
Postów: 11
Moim zdaniem warto! wiem z opowieści znajomych. A sama wybieram się za jakieś 2-3 tygodnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dietetycy - czy warto?
PostWysłany: Czw Lut 16, 2017 11:16 am 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Na pewno lepszy jest dietetyk, niż sugerowanie się poradami dostępnymi w internecie. Prawdziwy specjalista dobrze doradzi w każdej sytuacji. ;)

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności